Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik po skutecznych spotkaniach sprzedażowych online

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik po skutecznych spotkaniach sprzedażowych online

42% amerykańskiej siły roboczej jest teraz Praca z domu.

Czy ty i twój zespół sprzedaży jesteście częścią tych statystyk? Podczas gdy praca z domu oferuje wiele korzyści, przeciętna firma musi ponownie dostosować niektóre procesy, aby zaspokoić potrzeby środowiska zdalnego.

Doskonałym przykładem jest organizowanie spotkań sprzedażowych online. Jeśli nie masz pewności, jakich narzędzi użyć lub jak zaprezentować swoje spotkania online, oto kilka porad, jak najlepiej zorganizować spotkania sprzedażowe online.

Dlaczego warto organizować cotygodniowe spotkanie sprzedażowe

Chociaż możesz zorganizować spotkanie w dowolnym momencie, wszystkie zespoły sprzedaży powinny organizować co najmniej raz w tygodniu spotkanie sprzedażowe. Dlaczego? Ponieważ będziesz w stanie utrzymać zespół sprzedaży blisko i na bieżąco informować o szkoleniach i nowych produktach/usługach bez ingerowania w ich codzienne życie zawodowe.

Jest to szczególnie istotne w odległym środowisku. Twój zespół sprzedaży nie ma łatwego dostępu do swoich współpracowników, aby wymieniać się pomysłami, opiniami i zadawać pytania. Regularne spotkania sprawią, że wszyscy będą blisko i każdy głos będzie miał szansę zostać wysłuchany.

Wreszcie, co nie mniej ważne, cotygodniowe spotkania sprzedażowe są doskonałym narzędziem motywacyjnym. Chociaż praca zdalna jest dla wielu pracowników spełnieniem marzeń, inni nie czują się tak zaangażowani podczas pracy zdalnej.

The cotygodniowe spotkania omówi różne sukcesy, cele i zachęty, a także sposoby, w jakie specjaliści ds. sprzedaży mogą poprawić swoje wyniki w przyszłości. Omówimy to bardziej w następnej sekcji.

Części spotkania sprzedażowego

Spotkania sprzedażowe mogą poprawić wydajność pracowników i pomóc im osiągnąć cele sprzedażowe. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wszystkie spotkania sprzedażowe powinny je mieć niezbędne składniki.

Atmosfera

Zawód sprzedawcy to bardzo energiczna i ekscytująca praca. Jednak oddanie tej atmosfery jest trudne, gdy wszyscy znajdują się w odległym środowisku, zwłaszcza gdy są w domu. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, które pozwalają przekazać tę atmosferę nawet wtedy, gdy cały zespół pracuje zdalnie.

Dodatkową radą jest zorganizowanie spotkania sprzedażowego rano, zanim Twój zespół odbierze telefon, bądź zawsze w dobrym nastroju i staraj się używać zachęcających słów i gratulować niektórym członkom personelu.

Cele i zachęty

Kiedy masz odpowiednią atmosferę, nadszedł czas, aby zająć się celami tygodnia i zachętami. Cele zapewniają, że Twoi pracownicy mają nad czym pracować. Tworzy to zdrową konkurencję, a zachęta jest czymś, na co warto czekać.

Nawiązując do poprzedniego punktu, będziesz chciał przedyskutować te cele w ekscytującym tonie. Wyjaśnij, jakie są wspaniałe zachęty i jak cele są w zasięgu ich ręki. W ten sposób Twój zespół sprzedaży przeniesie swoją wydajność na wyższy poziom — bez względu na to, gdzie pracuje.

Rekommenderad:  Najlepsze strategie marketingu cyfrowego eCommerce w celu zwiększenia sprzedaży

Pozytywy i negatywy

Idealnie byłoby, gdyby wszystkie spotkania sprzedażowe były pozytywne i ekscytujące. Ale wasze spotkania również powinny być szczere.

Podkreślaj zarówno sukcesy, jak i słabości. Jeśli chodzi o pozytywy, pogratuluj swojemu zespołowi lub członkowi zespołu udanego tygodnia, miesiąca lub kwartału. Możesz także poświęcić ten czas na powitanie nowych członków zespołu i pogratulowanie im osiągnięcia nowych celów sprzedażowych.

A co ze słabościami? Te słabości powinny dotyczyć całego zespołu — na przykład, jeśli nie osiągnąłeś celów kwartalnych, wspomnij o tym podczas spotkania i opracuj cele, aby mieć lepszy kwartał.

Co zrobić, jeśli członek zespołu nie radzi sobie tak dobrze, jak inni członkowie zespołu? Zawsze rozwiązuj ten problem prywatnie.

Te problemy nie zawsze są związane z wydajnością. Na przykład otwórz spotkanie dla swoich pracowników, aby podzielić się wszelkimi trudnościami, jakie mają, zwłaszcza w środowisku zdalnym. Współpracuj i wymyślaj rozwiązania, zwłaszcza jeśli wszyscy szukacie nowych platform technologicznych do wykorzystania.

Szkolenie

Zawsze uwzględniaj szkolenie w swoich cotygodniowych spotkaniach. Regularne szkolenia grupowe sprawią, że Twoi handlowcy zachowają ostrość i umiejętność gry, nawet jeśli są doświadczonymi weteranami sprzedaży.

Typowe tematy szkoleń obejmują techniki sprzedaży, metody pozyskiwania klientów, odpowiadanie na obiekcje, tematy psychologiczne, takie jak zachowanie pozytywnego nastawienia, gdy nie dokonuje się sprzedaży, oraz wiedzę o nowych produktach lub usługach.

Jeśli na spotkaniu są nowi członkowie, otwórz spotkanie, aby mogli zadawać pytania, a inni członkowie personelu udzielali porad.

Wskazówki dotyczące skutecznego spotkania sprzedażowego online

Czy stosujesz się do tej rady, ale Twoje spotkania są nadal nijakie i mało angażujące? Oto kilka dodatkowych wskazówek, dzięki którym spotkania sprzedażowe będą lepsze dla Twoich pracowników.

Udostępnij swój program

Bardziej szczegółowo omówimy Twój program w jednej z następnych sekcji. Ale twój program ustali tempo spotkania. Jest to nie tylko sposób na utrzymanie porządku, ale także na łatwe śledzenie spotkania przez pracowników i zadawanie pytań lub zgłaszanie sugestii, gdy jest to stosowne.

Wpisz swój plan przed spotkaniem. Wyślij dokument e-mailem do wszystkich członków zespołu. Możesz także użyć programu takiego jak Dokumenty Google i dodać wszystkich członków zespołu do dokumentu. Jeśli korzystasz z aplikacji kalendarza, możesz dołączyć do niej plan dnia.

Z jakim wyprzedzeniem należy stworzyć i wysłać swój plan? Postaraj się zakończyć to kilka dni przed spotkaniem. W ten sposób Twoi pracownicy są w pełni przygotowani.

Ustaw cel

Wszystkie twoje spotkania powinny mieć jeden główny cel. Niektóre wspólne cele obejmują przeglądanie projektów, szkolenia, rozwiązywanie problemów i wyzwań oraz ustalanie i omawianie kluczowych wskaźników wydajności.

Rekommenderad:  Kompletny samouczek dotyczący filtrów liniowych i nieliniowych przy użyciu OpenCV

Nawet jeśli masz dużo do omówienia, spotkanie powinno być krótkie i rzeczowe. Chociaż spotkania są korzystne dla Ciebie i Twoich pracowników, nie chcesz pochłaniać całego ich czasu. Nierzadko zdarza się, że spotkanie ma więcej niż jeden cel — postaraj się zachować mniej niż trzy obiekcje.

Ułatwić spotkanie

Nawet mając cel i jasny program, spotkania są nieprzewidywalne. Twoi pracownicy mogą chcieć przedyskutować różne techniki sprzedaży, a nawet porozmawiać o nowym programie, który oglądają.

Podczas gdy uczestnictwo jest zawsze odświeżające, zawsze ułatwiaj spotkanie i utrzymuj wszystko na właściwej drodze.

Przypomnij swoim pracownikom, że jeśli chcą omówić techniki sprzedaży i inne tematy związane z pracą, powinni udać się na Slacka lub inną platformę komunikacyjną, z której korzystasz, po zakończeniu spotkania. Możesz także zbierać różne pomysły i tematy spotkań i poświęcać czas na ich omawianie co tydzień.

Czy to oznacza, że ​​od czasu do czasu nie należy odchodzić od tematu? Różne pytania i komentarze mogą poruszyć ważny temat i dać Twojemu zespołowi do myślenia. Ale zawsze ustalaj limit czasu.

Stwórz normy spotkań

Zawsze określaj swoje oczekiwania, które są również nazywane „spełnianiem norm”. Niektóre z nich wynikają ze zdrowego rozsądku, na przykład ustalenie czasu rozpoczęcia i zakończenia spotkania. Inne normy są bardziej szczegółowe, takie jak dystrybucja dokumentów i wymaganie od członków zespołu przejrzenia i omówienia treści.

Możesz także ustalić inne zasady, aby uzyskać najlepsze wyniki, na przykład jedna osoba mówi jednocześnie.

Poproś o numery sprzedaży przed spotkaniem

Poproś wszystkich przedstawicieli o przesłanie swoich numerów sprzedaży i innych integralnych danych przed rozpoczęciem spotkania. W ten sposób wiesz, jakie informacje zawrzeć na spotkaniu. Te dane mogą również dać wgląd w to, czy Twój zespół zasługuje na pochwałę lub dodatkowe szkolenie podczas następnego spotkania.

Udostępnij elementy akcji

Elementy akcji to plany do ustalenia po zakończeniu spotkania. Każde udane spotkanie sprzedażowe kończy się jasnymi działaniami. Typowe przykłady obejmują określony budżet, kierowanie klientów na dół ścieżki sprzedaży oraz ewentualne dodatkowe szkolenia.

Przykładowy program spotkań sprzedażowych

Szczegółowy program poinformuje Twoich handlowców, czego mogą się spodziewać po spotkaniu i jak mogą się przygotować. Agenda najlepszych spotkań sprzedażowych będzie zawierała następujące informacje:

  • Przegląd liczb i sprzedaży z poprzedniego tygodnia
  • Planowanie na bieżący lub nadchodzący tydzień
  • Odpowiadanie na wszelkie pytania i słuchanie opinii
  • Wszelkie inne tematy do dyskusji (takie jak przydzielanie zadań i szkolenia)

Jak wspomniano wcześniej, dostarcz ten plan swoim pracownikom przed spotkaniem. Upewnij się, że przeczytali materiały przed rozpoczęciem spotkania.

Rekommenderad:  Jak założyć blog podróżniczy & Zarabiać na tym w 2023 roku? Najlepszy przewodnik dla początkujących

Narzędzia do wykorzystania podczas spotkań i strategii sprzedaży online

Ze spotkaniami zdalnymi wiąże się jeden poważny problem: nikt z was nie przebywa w tym samym pokoju. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, dzięki którym wszyscy będziecie zaangażowani i zorganizowani.

W przypadku spotkań najlepsze rezultaty uzyskasz, korzystając z platformy wideo, dzięki której wszyscy będą mogli się zobaczyć.

Oto kilka często używanych platform do organizowania spotkań, zbierania informacji i kluczowych wskaźników oraz planowania.

1. Powiększenie

Powiększenie jest popularną opcją wśród pracowników sprzedaży, ale podoba się też innym działom. Ostatnio zaufało mu wiele firm i innych instytucji. Na początku miał pewne problemy z bezpieczeństwem, ale Zoom rozprawił się z nimi, odkąd stał się tak kluczowym narzędziem podczas pandemii COVID-19.

2. Zespoły Microsoftu

Zespoły to w pełni funkcjonalna platforma komunikacyjna dostępna jako część pakietu Microsoft Office. Ma funkcje czatu, aby pozostać w kontakcie za pośrednictwem wiadomości, z obsługą kanałów. Posiada również funkcje połączeń audio i wideo i może być używany do spotkań i prezentacji. Udostępnianie ekranu to kolejna przydatna funkcja.

3. Google Hangouts

Chociaż zaczęło się jako część Google+, Spotkania stała się samodzielną aplikacją z funkcjami czatu i wideo.

4. Trello

Trello to platforma do zarządzania projektami, która pomaga śledzić cele i projekty. Możesz nawet użyć go do planowania spotkań. Jest dość wszechstronny i skuteczny w tworzeniu wizualnej reprezentacji planu dla projektów.

Aby zebrać odpowiednie informacje, potrzebujesz również wydajnego oprogramowania CRM, które przechowuje historię zakupów, dane behawioralne i inne.

Istnieje jeszcze więcej rozwiązań w zakresie oprogramowania do obsługi spotkań, z których można korzystać. To tylko niektóre z najpopularniejszych.

Prowadź najlepsze spotkania sprzedażowe online

Niezależnie od tego, czy ogłaszasz duże ogłoszenie, czy też zapewniasz odpowiednie przeszkolenie sprzedawców, spotkania sprzedażowe oferują wiele korzyści. Ponieważ ty i twoi pracownicy pracujecie z domu, będziecie musieli organizować skuteczne spotkania sprzedażowe online, aby uzyskać takie same lub podobne wyniki.