Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik po sprzedaży powierzchni reklamowej w 2023 r [4 best tactics included]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik po sprzedaży powierzchni reklamowej w 2023 r [4 best tactics included]

Ten post został ostatnio zaktualizowany 6 marca 2023 r

Czy jesteś wydawcą, który ma trudności ze sprzedażą miejsca reklamowego w swojej witrynie? Nie jesteś sam. Większość wydawców ma trudności ze sprzedażą zasobów reklamowych, ale istnieje kilka sposobów na ułatwienie tego procesu.

W tym poście na blogu omówimy najlepsze sposoby sprzedaży miejsca reklamowego w Twojej witrynie. Podamy również wskazówki, jak uatrakcyjnić witrynę dla potencjalnych reklamodawców. Jeśli więc szukasz sposobów zarabiania na swojej witrynie, czytaj dalej!

Oto standardowe wymagania, jakie muszą spełniać wydawcy, aby sprzedawać przestrzeń reklamową:

Dużo ruchu

Ruch wysokiej jakości jest niezbędny, aby przyciągnąć reklamodawców i sieci reklamowe. Im większy miesięczny ruch i liczba wyświetleń strony w Twojej witrynie, tym więcej reklamodawców będzie zainteresowanych kupnem Twojej przestrzeni reklamowej.

Niewiele sieci afiliacyjnych ma jednak określone progi, nie ma jednak żadnych minimalnych wymagań dotyczących ruchu, jeśli chodzi o sprzedaż zasobów reklamowych w Twojej witrynie, jeśli kierujesz się bezpośrednio do reklamodawców lub marek.

Jeśli chcesz zacząć od OG Kwalifikacje Google AdX, musisz mieć około 5 milion odsłon miesięcznego ruchu i odnowiony plik adx.txt ze szczegółami kupujących zasoby reklamowe. Niektóre sieci reklamowe szukają niskiego współczynnika odrzuceń (poniżej 50%) i okolic 1 milion odwiedzających dziennie.

Po prostu nadążaj za ich zasadami i obawami dotyczącymi niskiej widoczności reklam i odejdź od wyświetlania treści z oceną R.

Treści wysokiej jakości

Treści premium na Twoich postach na blogu sprawiają, że Twoi użytkownicy wracają po więcej, więc zawsze regularnie publikuj wysokiej jakości treści cyfrowe, aby utrzymać stały siedmiocyfrowy wzrost miesięcznych wyświetleń.

Nie oczekuj, że cokolwiek osiągniesz dzięki reklamom, jeśli Twoja witryna zawiera zakazane kategorie, takie jak pornografia, tematy kontrowersyjne, tematy związane z nielegalnymi narkotykami itp.

Płynny interfejs użytkownika i UX

Projektowanie witryn internetowych w taki sposób, aby były łatwe w użyciu i atrakcyjne wizualnie, pomaga przyciągać reklamodawców, którzy chcą, aby ich reklamy były widoczne dla osób, które będą je klikać. Oprócz estetycznego wyglądu, łatwa nawigacja ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkownika.

Jeśli planujesz umieszczać reklamy w swoich witrynach internetowych, upewnij się, że prędkość ładowania i opóźnienia nie wpływają negatywnie na wrażenia użytkownika. Zoptymalizuj swoje strony internetowe również w trybie mobilnym, ponieważ 80% użytkowników korzysta przez większość czasu ze swoich telefonów.

Oprócz tych zaleceń Google AdSense sugeruje również dodanie nieinwazyjnych funkcji, takich jak sekcje komentarzy i estetyczne efekty wizualne. Musisz spełnić te wymagania, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć zainteresowanie reklamami.

Lojalni Czytelnicy

Nie obawiaj się niczego, jeśli masz grupę lojalnych odbiorców, którzy będą wracać do Twojej witryny po wartościowe treści. Nawet witryny o ograniczonym ruchu mogą sprzedawać zasoby reklamowe (nic wielkiego!).

Rekommenderad:  Marketing CRO: niezbędny przewodnik dla początkujących

Zaangażowanie można mierzyć na podstawie tego, jak często użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę, klikają linki, udostępniają treści itp., ale nie zawsze łatwo jest ustalić, czy ktoś się zaangażował, ponieważ właśnie natknął się na Twoją reklamę lub kliknął jedną z Twoich reklam.

Reklamodawcy mogą być skłonni wydać więcej, jeśli wiedzą, że kampania reklamowa dotrze do osób, które już są nimi zainteresowane.

Reklamodawcy mogą sprawdzić skuteczność swoich reklam, przeglądając te dane:

– kliknięcia e-maili

-wskaźniki odpowiedzi

– sekcja komentarzy

Te dane pokażą, jak cenne są Twoje zasoby reklamowe dla marek, które chcą kupić przestrzeń reklamową.

Zbuduj zaufanie

Przejrzystość jest podstawą budowania zaufania wśród odbiorców pomimo niszy. Zawsze miej aktualną stronę Kontakt z nami i stronę O nas, aby zapewnić wiarygodność.

Reklamy online są obecnie pełne spamu, a cyberprzestępczość i podszywanie się pod domeny stają się coraz częstsze. Ponieważ reklamodawcy stają się coraz bardziej ostrożni, jeśli chodzi o marnowanie pieniędzy na spamerskie witryny, całkowicie się od nich odwracają.

Aby to złagodzić, Interactive Advertising Bureau (IAB) zaleca wydawcom hostowanie pliku ads.txt (alias Authorized Digital Sellers) i jest katalogiem sprzedawców zweryfikowanych przez wydawcę.

Celem jest umożliwienie wydawcom przejęcia kontroli nad własną przestrzenią reklamową poprzez przesunięcie wydatków na media programowe z nieautoryzowanych źródeł na rzecz legalnych.

Zachowaj autentyczność wobec reklamodawców, pokazując wskaźniki zaangażowania, wysokiej jakości treści itp.

Rzecz o serwerach reklamowych

Wydawcy wymagają swoich serwerów reklamowych dla różnych rodzajów reklam, takich jak reklamy displayowe, reklamy wideo itp., w zależności od tego, jak chcą zarabiać na swoich witrynach.

Serwer reklam zbiera dane z przeglądarek użytkowników i dostarcza raporty, dzięki którym wydawcy mogą poznać wzorce ruchu w ich witrynie. Krótko mówiąc, przechowuje i zarządza treściami multimedialnymi oraz podsumowuje reklamy, które musisz wyświetlić, na podstawie zachowań użytkowników online.

1. Programowy zakup mediów

Programatyczny zakup mediów lub programatyczny zakup reklam obejmuje zautomatyzowane platformy do sprzedaży reklam online. Aukcje w czasie rzeczywistym umożliwiają reklamodawcom rywalizację o wyświetlenia, a wydawcom maksymalne przychody z reklam.

W reklamie programatycznej reklamodawcy licytują poszczególne wyświetlenia. Wydawcy mogą wtedy zarabiać więcej na swoich lojalnych użytkownikach i uzyskiwać rzeczywistą wartość rynkową z miejsc docelowych reklam.

Prawdziwa premia polega tutaj na zautomatyzowaniu procesu kupowania i sprzedawania reklam. Nie musisz szukać nabywców mediów, aby umieszczać odpowiednie reklamy ani czekać na idealny program partnerski; zamiast tego automatyczne umieszczanie reklam automatycznie dopasowuje odpowiednie reklamy do odpowiednich odbiorców.

Korzyści dla wydawców z reklam programatycznych to:

– Optymalizacja sprzedaży powierzchni reklamowej

-Uproszczony proces

-Maksymalne przychody z reklam

-Większy plon.

Ponadto mogą uzyskiwać statystyki w czasie rzeczywistym dotyczące ich zwycięskich stron i stron z klapami. W ten sposób wydawcy mogą docenić wartość swoich zasobów reklamowych i lepiej dostosować je do wysoce konkurencyjnego ekosystemu reklamy programatycznej.

Rekommenderad:  Jak łatwo i skutecznie okazywać uznanie klientom w mediach społecznościowych

Dlaczego warto wypróbować reklamę programatyczną?

Otwarte licytowanie w czasie rzeczywistym (RTB) to proces aukcyjny, w którym wydawcy zwykle wolą sprzedawać przestrzeń reklamową, w ramach której wymieniane są wyświetlenia reklam dla określonej grupy odbiorców. Reklamodawcy składają oferty natychmiast w czasie rzeczywistym.

Aukcje są przeprowadzane na giełdach reklam, na których wydawcy są połączeni z giełdami za pośrednictwem SSP, a reklamodawcy są połączeni z giełdami reklam za pośrednictwem DSP (platformy po stronie popytu).

Platformy SSP (platformy po stronie dostawcy) zarządzają Twoimi zasobami reklamowymi i sprzedają je za pomocą licytacji w czasie rzeczywistym lub umów zautomatyzowanych. Tagi reklam informują dostawcę usług internetowych, które reklamy wyświetlać użytkownikom pochodzącym z określonego źródła (np. Google).

Wydawcy sprzedają przestrzeń reklamową reklamodawcom, którzy chcą umieszczać tam swoje reklamy. Korzystając z platformy, wydawcy mogą łączyć się z wieloma źródłami monetyzacji, otrzymywać oferty od wszystkich dostawców DSP i bezpośrednio dokonywać transakcji, aby uzyskać maksymalne przychody z reklam.

Sprzedając za pośrednictwem SSP, masz kontrolę nad ustalaniem ceny minimalnej, dzięki czemu możesz uzyskać większy zysk i ostatecznie większe przychody.

Powiązane Przeczytaj: https://www.monetizemore.com/blog/what-is-header-bidding-guide/

2. Sieci reklamowe

Wydawcy, którzy chcą kontrolować całą aukcję, sprzedając przestrzeń reklamową reklamodawcom bezpiecznym dla marki, powinni postawić na sieć reklamową lub serwery reklamowe.

Sieci reklamowe to platformy, które zajmują się zarządzaniem danymi i zarządzaniem kreacjami. Giełdy reklam i SSP obejmują podstawy handlu mediami, podczas gdy sieci reklamowe specjalizują się w bardziej premium zasobach reklamowych i celują w niszowe rynki i niszowe blogi. Wydawcy tacy jak Business Insider i Bloomberg handlują za pośrednictwem sieci reklamowych.

Jak działają sieci reklamowe?

Sieci reklamowe obsługują kampanie w imieniu powiązanych reklamodawców. Różni się od Google AdSense, gdzie agencje programmatic i marki zajmują się rynkiem docelowym, optymalizacją, licytacją itp.

Sieci reklamowe pośredniczą w określaniu docelowych odbiorców, wyświetleń, średniego kosztu wyświetlenia (CPM) itp. Sieci reklamowe dostarczają reklamy wydawcom za pośrednictwem swoich serwerów przy użyciu kodów HTML stron internetowych wydawcy, które wymagają reklamy.

Metryki wydajności są następnie śledzone za pomocą pikseli śledzących osadzonych na stronie docelowej. (Na przykład: pobieranie studium przypadku).

Wydawcy mogą sprzedawać przestrzeń reklamową bezpośrednio, bez SSP ani sieci reklamowej. W tym przypadku mają większą kontrolę nad całym procesem kupowania reklam programatycznych.

Możesz łatwo kontaktować się z reklamodawcami i markami oraz budować z nimi długoterminowe relacje. W ten sposób możesz długoterminowo rezerwować bloki przestrzeni reklamowej dla najlepiej płacących reklamodawców.

Spróbuj ręcznie pozyskiwać potencjalnych klientów, negocjuj koszty i warunki oraz buduj trwałe relacje. Możesz też ustawić warunki cenowe przestrzeni reklamowej i zdecydować, ile możesz pobierać od zautomatyzowanych nabywców mediów.

Wyszukiwanie reklamodawców zasługujących na Twoją przestrzeń reklamową

Nie lekceważ, ile pracy wymaga bezpośrednia sprzedaż reklam. Wymaga generowania leadów, konwersji klientów i budowania długotrwałych relacji. Bezpośrednia sprzedaż reklam jest łatwiejsza dla wydawców, którzy działają w niszy treściowej i mają dedykowanych niszowych odbiorców.

Rekommenderad:  15 najlepszych miejsc do sprzedaży kart sportowych (online i osobiście)

Najlepszym podejściem jest badanie mediów w tych samych kategoriach treści i poszukiwanie marek i firm, które się w nich reklamują. Wydawcy mogą stworzyć zestaw multimedialny, aby zachęcić reklamodawców i udowodnić wartość swojej przestrzeni reklamowej.

Zestaw musi obejmować analitykę witryny i informacje, takie jak wyświetlenia strony i współczynnik odrzuceń, segmenty użytkowników, zasięg i zaangażowanie – wszystkie informacje, które reklamodawcy chcą wiedzieć, jeśli rozważają umieszczenie reklam w Twojej witrynie.

Bezpośrednia sprzedaż powierzchni reklamowej wiąże się oczywiście z bezpośrednim kontaktem z nabywcami, nawiązywaniem unikalnych partnerstw biznesowych, a także negocjacjami i umowami między obiema stronami. Dlatego zanim zaoferujesz miejsce reklamowe w swojej witrynie, poświęć trochę czasu, aby zrozumieć prawdziwą wartość swoich docelowych odbiorców.

Możesz sprzedawać przestrzeń reklamową, korzystając z programów partnerskich. Partnerzy to promotorzy lub wydawcy, którzy dodają linki partnerskie do swoich postów na blogach, YouTube, platformach społecznościowych itp.

Partnerzy obejmują szeroką gamę wpływowych osób, marek, małych i średnich blogerów oraz platform treści cyfrowych. Bezpośrednio rozmawiają lub publikują na swoich blogach treści dotyczące produktu, który promują.

Reklama partnerska wygląda mniej ”sprzedajnyponieważ rynek niszowy i grupa docelowa marki są mniej więcej takie same.

Powiązane Przeczytaj: https://www.monetizemore.com/blog/best-affiliate-networks/

Zakończyć

W tym poście na blogu omówiliśmy kilka taktyk ukierunkowanych na wyniki, które mogą pomóc w skutecznej sprzedaży powierzchni reklamowej.

Jeśli chcesz sprzedać przestrzeń reklamową, masz trzy możliwości. Możesz albo przejść bezpośrednio do sprzedaży jeden na jeden, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować więcej czasu i zasobów niż dwie pozostałe metody; lub marketingu afiliacyjnego; lub SSP (platformy po stronie dostaw). Jednak każde z tych podejść ma swoje wady i zalety. Ostrożnie spekuluj każdą opcją, zanim zablokujesz jedną z nich.

To, co wybierzesz, zależy od tego, ile chcesz kontrolować i jaki typ jest najbardziej odpowiedni dla niszy Twojego bloga.

Dobrą wiadomością jest to, że nasz zespół jest tutaj, aby pomóc ustalić, jakie podejście najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich celów biznesowych dzięki cyfrowemu planowi reklamowemu dostosowanemu specjalnie dla Ciebie!

W MonetizeMore możemy pomóc Ci zarabiać na Twojej aplikacji lub witrynie, wyświetlając wysokiej jakości reklamy bez uszczerbku dla wygody użytkowników. Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację z naszymi ekspertami AdOps, którzy zajmują się reklamą programatyczną od ponad dekady.

Nie przegap wzrostu przychodów z reklam — skontaktuj się z nami już dziś.