Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik po zmianie cen produktów na 2023 r Amazon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik po zmianie cen produktów na 2023 r Amazon

Wokół 2.5 dzieje się milion zmian cen Amazon codziennie. Kimkolwiek jest twój konkurent, jeśli poważnie myśli o awansie Amazon, możesz być pewien, że mają strategię zmiany cen. Rzućmy okiem na niektóre z najskuteczniejszych strategii zmiany cen, które zapewniają, że zawsze przynosisz zyski i jak najlepiej wykorzystujesz swoją obecną pozycję sprzedawcy i własność Buy Box.

Dlaczego robić Amazon Sprzedawcy muszą przecenić swoje produkty?

Ogólnie rzecz biorąc, przeszacowanie przynosi korzyści sprzedawcom. Gdy ceny są odpowiednio dostosowane, zewnętrzni sprzedawcy są w stanie zmaksymalizować swoje zyski. Nawet Amazon kilka razy dziennie zmienia ceny we własnych markach własnych.

Przyjrzyjmy się kilku powodom Amazon sprzedawcy przeceniają swoje produkty:

Cena jest ważnym czynnikiem branym pod uwagę przez algorytm przy przyznawaniu akcji Buy Box. Jeśli cena Twojego produktu jest odpowiednia, oprócz osiągnięcia innych wskaźników sprzedawcy, możesz mieć większe szanse na Buy Box.

Cena to niejedyny czynnik AmazonAlgorytm firmy s bierze pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, który sprzedawca otrzyma Buy Box.

Oczywiście ma to większe znaczenie dla sprzedawców arbitrażowych niż dla sprzedawców marek własnych, ponieważ ci pierwsi zawsze konkurują z innymi w tej samej ofercie. Z drugiej strony, podczas gdy sprzedawcy marek własnych prawie zawsze mają gwarancję Buy Box, zmiana ceny nadal ma znaczenie, ponieważ utrzymuje konkurencyjność ich produktów w stosunku do innych marek i optymalizuje marże zysku.

Powiązana lektura: Amazon Arbitraż

Powód 2: Aby wyczyścić stary ekwipunek

Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów sezonowych i przeterminowanych. Z pewnością nie chcesz ich zostawić Amazonmagazynu, gromadząc kurz i gromadząc opłaty za przechowywanie.

Powód 3: Aby nadrobić wyprzedaże i oferty

Możesz oferować zniżki podczas wydarzeń wyprzedaży, takich jak Czarny piątek. Dzięki strategii zmiany cen możesz wyceniać swoje produkty wyżej, gdy nadarzy się okazja, aby nadrobić te rabaty.

Czy przecena zawsze oznacza wyścig w dół?

Nie. Wbrew powszechnemu przekonaniu zmiana ceny nie zawsze oznacza, że ​​należy dążyć do najniższej możliwej ceny. Pamiętaj, jesteś tutaj, aby zarobić.

W rzeczywistości posiadanie systemu zmiany cen ułatwi ci podniesienie cen w razie potrzeby. Oto niektóre sytuacje, w których należy przecenić w górę:

#1: Kiedy masz Buy Box

Wykonałeś swoją część bycia dobrym sprzedawcą, aby zwiększyć swoje wskaźniki sprzedawcy. Wyceniłeś swoje produkty na tyle nisko, aby otrzymać udział w Buy Box. Teraz, gdy już to masz, masz trochę więcej miejsca na podniesienie cen w celu optymalizacji zysków.

#2: Kiedy sprzedaż jest niska

Ponownie przejrzyj historię sprzedaży, aby dowiedzieć się, w które dni lub pory dnia Twój produkt nie sprzedaje się tak często. W tym czasie możesz zaprogramować swojego recyratora, aby ustalał wyższe ceny. W ten sposób możesz zmaksymalizować zyski ze sprzedaży dokonywanej wtedy, gdy najbardziej jej potrzebujesz.

#3: Kiedy jest wojna cenowa

Oto sytuacja: sprzedawca zaczyna obniżać ceny. Inny konkurent to zauważa i również obniża cenę, aby zachować konkurencyjność. Wszyscy inni sprzedawcy idą w ich ślady i teraz każdy chce sprzedawać taniej.

Tak wygląda wojna cenowa. Ale jak ze wszystkim w życiu, powinieneś mądrze wybierać swoje bitwy. I to jest jedno, w którym zalecamy, aby nie brać udziału.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zmianie ceny

Oto rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, zanim zmienisz ceny swoich produktów Amazon.

Jeśli nie jesteś jeszcze w okresie miesiąca miodowego jako nowy sprzedawca i/lub nie wprowadzasz na rynek nowego produktu, nie powinieneś sprzedawać ze stratą. Nie jesteś tutaj, aby sprzedawać więcej produktów tylko ze względu na to. Jesteś tutaj, aby zarabiać.

Za ile Twoi konkurenci sprzedają te same produkty i jak często zmieniają ceny? Weź to pod uwagę, zwłaszcza jeśli nie posiadasz Buy Box. Ale kiedy już to zrobisz, przeceń w górę.

Keepa to świetne narzędzie do uzyskiwania przeglądu historii cen produktu.

Produkty, które wkrótce wygasną? Czas nasmarować koła, obniżając ceny.

Jeśli jesteś sprzedawcą FBA, automatycznie kwalifikujesz się do Prime, więc pod względem wskaźników masz przewagę nad konkurencją FBM. Możesz je wykluczyć podczas konfigurowania reguł ponownej wyceny.

Wakacje dobiegają końca? Postaraj się pozbyć świątecznych produktów, obniżając ich ceny.

Mniej kosztowne produkty mają krótsze cykle zakupowe i nie można ich przecenić tak często, jak w przypadku produktu o dłuższych cyklach zakupowych. Weźmy na przykład bibułkę i telefony komórkowe. Postaw się w sytuacji kupującego. Jeśli byłeś kimś, kto chce kupić telefon (dość drogi zakup), nie kupisz od razu pierwszej rzeczy, którą zobaczysz. Będziesz go badać przez wiele dni, a może nawet miesięcy. Jeśli więc cena cały czas się zmienia, kupujący uzna to za odrażające, jeśli cena wzrośnie.

Najlepsze praktyki dotyczące zmiany cen w dniu Amazon

Nie bądź sprzedawcą, który bierze pod uwagę tylko ceny podane przez dostawców. Nie mogliśmy tego wystarczająco podkreślić: wiedzieć dokładnie, ile początkowo kosztuje każda jednostka. Uwzględnij koszty 3PL, płatne promocje itp.

Tylko wtedy możesz naprawdę określić, ile wynosi koszt jednostkowy i jakie ceny musisz ustawić jako minimalne i maksymalne, co omówimy dalej.

Niezależnie od tego, czy jest to błąd ręczny, czy błąd automatycznej przeceny, ustalenie ceny minimalnej może uchronić Cię przed przypadkowym rozdaniem produktów po niższej cenie.

Aby wybrać cenę minimalną, weź pod uwagę całkowite koszty i zysk, jaki chcesz osiągnąć. Innymi słowy, ustaw cenę minimalną opartą na zysku. W ten sposób nigdy nie będziesz sprzedawać ze stratą, ponieważ masz siatkę bezpieczeństwa.

Dotyczy to bardziej sprzedawców marek własnych. Wyobraź to sobie. Zbliżają się święta, a Twoi konkurenci są gotowi udzielać rabatów na swoje produkty.

Zanim dołączysz do trendu, przyjrzyj się, jak radzi sobie globalny łańcuch dostaw. Czy wygląda na to, że ty i twoi konkurenci otrzymacie swoje zapasy na czas?

Jeśli nie, to niech obniżają ceny swoich produktów. Kiedy się wyczerpią, możesz sprzedawać swoje produkty po zwykłej cenie. W ten sposób maksymalizujesz swój zysk, nie robiąc nic.

Należy jednak wziąć pod uwagę sezonowość swoich produktów i pozostałe zapasy konkurencji.

Jeśli jesteś sprzedawcą FBA, nie powinieneś martwić się o sprzedawców FBM, którzy sprzedają podobne produkty. Już teraz masz przewagę ze względu na uprawnienia do programu Prime i musisz wziąć pod uwagę różne koszty przechowywania i wysyłki. Wybierz sprzedawców, którzy mniej więcej działają tak samo i biorą pod uwagę te same czynniki, co ty.

Możesz mieć na myśli najlepszy plan przeceny, ale gdy wykonanie się nie powiedzie, nie będzie to miało większego znaczenia. Kiedy więc ustalisz, że cena minimalna powinna wynosić 19,50 USD, upewnij się, że wpisujesz 19,50 USD, a nie 19,50 USD10,95.

Jak wspomniano wcześniej, jedną z sytuacji, w których możesz przecenić w górę, jest sytuacja, gdy masz Buy Box. Dlatego utrzymuj zdrowe wskaźniki sprzedawcy, aby zapewnić sobie udział, i w miarę możliwości wybierz FBA.

Pamiętaj też, że nawet jeśli jesteś sprzedawcą marek własnych, który zwykle gwarantuje Buy Box, są sposoby, aby je stracić.

Rodzaje metod przeszacowania

Istnieją trzy główne metody zmiany wyceny, których możesz użyć Amazon produkty. Porozmawiajmy o tym, jak działają.

Ręczna przecena

Jeśli nadal zaczynasz Amazon a masz tylko kilka produktów do zarządzania, ręczna zmiana cen może wystarczyć.

Oto jak przecenić swoje Amazon produkty:

  1. Zaloguj się do Centrum sprzedawców.
  2. Najedź kursorem na Zapasy i kliknij „Zarządzaj zapasami”.
  3. Kliknij „Aktywne”, aby zajmować się tylko produktami, które masz w magazynie i których aukcje są aktywne. (W tej notatce upewnij się, że nie masz żadnych osieroconych ekwipunku.)

Możesz zobaczyć, jaka jest najniższa cena produktu. Jeśli oferujesz najniższą cenę, pojawi się zielony znacznik wyboru.

Jeśli nie masz jeszcze najniższej ceny, możesz kliknąć „Dopasuj niską cenę” lub ustawić własną, po prostu edytując aktualne ceny.

Ręczna zmiana wyceny jest w porządku, jeśli dopiero zaczynasz, ale jak możesz sobie wyobrazić, nie jest to skuteczny sposób zmiany wyceny na dłuższą metę, zwłaszcza gdy dodajesz więcej produktów.

Wycena oparta na regułach

W przypadku ponownej wyceny opartej na regułach możesz ustalić własne zasady, aby powiedzieć swojemu sprzedawcy, co ma zrobić, gdy pojawi się określona sytuacja. Zasadniczo tworzysz instrukcje „jeżeli-to”, oparte głównie na cenach konkurencji.

Na przykład możesz ustawić swojego dostawcę, aby automatycznie dostosowywał cenę, aby zawsze była o 50 centów tańsza niż cena konkurencji.

Może to być problematyczne z oczywistych powodów. Zawsze będziesz obniżać ceny w stosunku do konkurencji, co oznacza, że ​​w przypadku wyścigu w dół zawsze wygrywasz, ale nie w dobry sposób.g Dlatego zalecamy ustawienie ceny minimalnej.

Przeszacowanie algorytmiczne

Ta metoda wykorzystuje uczenie maszynowe i bierze pod uwagę znacznie więcej czynników przy ustalaniu cen, poza cenami konkurencji.

Uwzględnia wskaźniki sprzedawcy, trendy rynkowe i inne, dzięki czemu możesz natychmiast zmienić cenę, gdy pojawi się sytuacja. Jest to zdecydowanie najbardziej wydajna metoda przeszacowania, ale większość narzędzi do przeszacowania nie jest darmowa.

Narzędzia do ponownej wyceny Amazon Produkty

Ponowna wycena jest niezbędna dla Ciebie Amazon biznesu, ale nie każdy z nas może sobie pozwolić na siedzenie przed komputerem przez cały dzień i monitorowanie każdej zmiany.

Na szczęście są Amazon łatwo dostępne narzędzia do wyceny. Oto niektóre z najpopularniejszych.

RepricerExpress

Jedną z najlepszych rzeczy w RepricerExpress jest to, że jeśli sprzedajesz na obu Amazon i eBay, możesz zsynchronizować ceny na podstawie skonfigurowanych reguł zmiany cen. Jeśli używasz tych dwóch platform, ta aplikacja do zmiany cen jest dla Ciebie. Zawiera również gotowe szablony, których można użyć lub zmodyfikować.

Tryb awaryjny przydaje się, gdy chcesz po prostu pobawić się aplikacją, ucząc się, jak to działa bez wprowadzania nowych cen.

Jeśli skorzystasz z naszej porady dotyczącej wyeliminowania konkurentów, którzy tak naprawdę nie mają znaczenia podczas zmiany cen, RepricerExpress może pomóc w łatwym odfiltrowaniu innych sprzedawców na podstawie ich kraju, statusu najwyżej ocenianego, oceny opinii itp.

Działa z 11 Amazon targowiska.

Sprzedawca Aktywny

SellerActive to nie tylko wielokanałowe narzędzie do wyceny — obsługuje również wiele integracji. Więc jeśli masz więcej niż jeden Amazon lub Shopify, możesz łatwo kontrolować oba za pomocą jednego logowania. W tym celu musisz utworzyć nowe konto SellerActive i zadzwonić do obsługi klienta, aby je połączyć, ale jest to bezpłatne.

Możesz także zintegrować SellerActive z Quickbooks i SKUVault, aby lepiej śledzić swoje zapasy i przychody.

Działa z 8 Amazon targowiska.

Repricer.com

Repricer.com, wcześniej znany jako xSellco, jest Amazon narzędzie do wyceny, które działa na 14 Amazon marketplace, a także eBay, Walmart i Shopify. To członek tzw Amazon Marketplace Developer Council, grupa zewnętrznych dostawców oprogramowania, którzy głęboko się integrują Amazon.

Repricer.com ma wiele wygodnych szablonów zmiany cen, które dzielą twoich konkurentów na FBM, FBA i Prime. Na przykład reguła FBA zmienia ceny twoich produktów, aby umożliwić ci konkurowanie ze sprzedawcami FBA przy jednoczesnym utrzymaniu ceny powyżej FBM. Z drugiej strony reguła FBM pozwala konkurować z kupcami FBM, schodząc poniżej FBA.

Snap sprzedawcy

Jednym z powodów, dla których sprzedawcy korzystają z przeceny, jest to, że nie muszą ręcznie zmieniać swoich cen. Jednak w przypadku cen opartych na regułach często trzeba będzie sprawdzić, czy zasady nadal obowiązują w danym dniu. Sprzedawca Snap rozwiązuje ten problem, korzystając z przeceny teorii gier opartej na sztucznej inteligencji.

Dzięki tej technologii możesz automatycznie uniknąć wojen cenowych, ponieważ wykrywa ona, czy konkurenci zaczynają obniżać ceny i natychmiast podnosi ceny, powstrzymując Cię przed uczestnictwem w wyścigu w dół.

Sprzedawca Snap działa również ze wszystkimi Amazon marketplaces i jest zintegrowany z SKUVault. Nie udostępnia jednak danych o sprzedaży w czasie rzeczywistym i jest droższy w porównaniu z innymi narzędziami do przeszacowywania.

BQool

Ta aplikacja oparta na sztucznej inteligencji optymalizuje Twoje ceny co roku 5 do 15 minut. Działa z 9 Amazon marketplaces, synchronizuje się z Inventory Lab i ma wbudowany kalkulator cen i zysków. Kalkulator bierze pod uwagę Twoje Amazon opłaty, koszty wysyłki i opłaty VAT UE.

Działa z 9 Amazon marketplaces i posiada dziennik historii zmian cen.

Wizjer kanałów

Podobnie jak Repricer.com, Feedvisor jest również częścią Amazon Rada deweloperów Marketplace. Jest zasilany przez algorytmiczny algorytm AI i aktualizuje ceny co piętnaście minut.

Feedvisor umożliwia sprzedawcom zmianę cen na wielu rynkach, w tym na Twojej własnej stronie e-commerce. Jest to również szczególnie przydatne dla sprzedawców książek, ponieważ możesz wybrać stan książki, np. kolekcjonerska, dzięki czemu możesz zmienić cenę tylko na podstawie określonych warunków.

Jednak ta aplikacja jest przeznaczona dla uznanych sprzedawców, którzy zarabiają co najmniej 100 000 USD miesięcznie na sprzedaży. Spodziewaj się zapłacić co najmniej $1,000 miesięcznie, a Feedvisor nie ma bezpłatnych wersji próbnych (dostępna jest tylko wersja demonstracyjna).

Wniosek

Amazon Sprzedawcy, niezależnie od tego, czy zajmują się marką własną, czy arbitrażem, muszą wiedzieć, jak i kiedy przecenić swoje produkty, aby zmaksymalizować zyski. Utrzymywanie cen w stagnacji skutkuje straconymi szansami, a żaden właściciel firmy nie chciałby tego.

Jaka jest Twoja strategia przeceny? Podziel się nim z nami w komentarzach.