Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik Semrush: Monitoruj swoje rankingi i widoczność w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik Semrush: Monitoruj swoje rankingi i widoczność w Internecie

Monitoruj swoje rankingi, korzystając z kompleksowych narzędzi raportowania Semrush. Każda kampania SEO może zyskać na kompleksowym monitorowaniu wyników bieżących działań SEO.

Jeśli chodzi o śledzenie Twojej pozycji konkurencyjnej, Semrush zapewnia kompleksowe rozwiązanie do monitorowania Twojej witryny i upewniania się, że pozostaniesz konkurencyjny w zakresie najważniejszych fraz kluczowych.

Ponadto kompleksowy monitoring Twojej konkurencji jest wart swojej ceny wstępu.

Zacznijmy od skonfigurowania naszej przykładowej witryny internetowej pod kątem kompleksowego monitorowania.

Zaczniemy od badań konkurencji i podzielimy się spostrzeżeniami na temat niektórych korzyści płynących z SEO.

Spis treści

 1. Jak przeprowadzasz badania konkurencji?
 2. Jakie są zalety badań konkurencji?
 3. Pomaga potwierdzić strategię SEO dotyczącą słów kluczowych
 4. Daje wgląd w to, w jaki sposób Twoja konkurencja kieruje reklamy do odbiorców
 5. Jakie są trzy typy konkurentów?
 6. Co powinno uwzględnić analiza konkurencji?
 7. Kluczowe spostrzeżenia na temat treści konkurencji
 8. Kluczowe spostrzeżenia na temat ogólnego SEO konkurencji
 9. Kluczowe spostrzeżenia na temat obecności Twojej konkurencji w mediach społecznościowych
 10. Krajobraz
 11. Widoczność
 12. Szacowany ruch
 13. Średnia pozycja
 14. Karta Przegląd śledzenia pozycji
 15. Sekcja przeglądu rankingów
 16. Kompleksowe monitorowanie rang i raportowanie jest łatwiejsze dzięki Semrush

Jak przeprowadzasz badania konkurencji?

Zbadanie konkurencji na dowolnym rynku może być wyzwaniem, szczególnie w przypadku SEO. Dzieje się tak ze względu na wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jednak dla większości praktyków SEO najważniejsze są trzy kwestie: techniczne SEO, treść i linki. Wszystko inne jest prawie nieistotne.

Ale co z mediami społecznościowymi? Czy to nie ma znaczenia w rankingach? Poniekąd, ale pośrednio. Ponieważ wszystkie portale społecznościowe nie są obserwowane, nie zapewniają zbyt wiele, jeśli chodzi o bezpośrednią wartość SEO. Media społecznościowe przydadzą się jednak przy weryfikacji autentyczności Twoich treści w oczach wyszukiwarek. Artykuły, które mają więcej udostępnień, są zwykle bardziej uzasadnione, prawda?

W tym przypadku wartość SEO, jaką zyskujesz dzięki udostępnieniom w mediach społecznościowych, może pomóc przekonać wyszukiwarki, że Twoja witryna jest bardziej wiarygodna niż inne. Dodatkowo zyskujesz te niezwykle ważne oczy na swoich treściach.

Badania konkurencyjne pojawiają się, gdy patrzymy, jak coś się robi z perspektywy konkurencji. Aby przeprowadzić wystarczającą analizę konkurencji, chcesz odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Ile treści dziennie publikuje Twoja konkurencja?
 • Jak piszą tytuły stron, metaopisy i tagi nagłówka?
 • W jaki sposób uwzględniają słowa kluczowe w swojej treści?
 • Czy istnieje wystarczający rozkład liniowy słów kluczowych?
 • Jakie linki otrzymują?
 • Ile linków do strony tworzą?
 • Jak długa jest ich treść?
 • Jak mają uporządkowaną treść w ogólnej architekturze witryny?
 • Jakiego rodzaju media uwzględniają w swoich treściach?
 • Czy optymalizują pod kątem fragmentów rozszerzonych?

Tutaj możesz zyskać przewagę nad konkurencją. Bycie lepszym od konkurentów nie zawsze oznacza robienie więcej: może to również oznaczać robienie tylko tyle, aby ich pokonać. Ale ten magiczny wymiar jest w dużym stopniu zależny od Twojej niszy i jej konkurencyjności.

Jakie są zalety badań konkurencji?

Badania konkurencji mają kilka zalet. Po pierwsze, możesz naprawdę dostosować swoje SEO do atrybutów, które Google nagradza, zamiast ślepo podążać za strategią, która może, ale nie musi, zadziałać. Poza tym nikt nie wie dokładnie, co kryje się za samym algorytmem ani co tak naprawdę nim kieruje – wiedzą o tym jedynie inżynierowie Google. Jeśli w inny sposób nie zaczną głośno opowiadać o wewnętrznym działaniu algorytmów Google, tak naprawdę nic więcej nie możesz zrobić.

Dlatego właśnie przeprowadzanie badań konkurencji w ten sposób przy użyciu Semrush ma taką zaletę. Kiedy w ramach swojej strategii stworzysz coś, co faktycznie odniesie sukces, możesz przejrzeć wyniki Semrush i dokładnie zobaczyć, jaki miało to wpływ. Z kolei możesz następnie zidentyfikować inne obszary, w których możesz mieć słabe SEO i odpowiednio je poprawić.

Pomaga potwierdzić strategię SEO dotyczącą słów kluczowych

Jeśli chcesz szybko uzyskać potwierdzenie, że Twoja strategia SEO dotycząca słów kluczowych jest na dobrej drodze, przyjrzyj się, co robi Twoja konkurencja. Znalezienie odpowiedniego punktu strategii słów kluczowych pomoże Ci wykorzystać te informacje w strategii, która zapewni konkurencyjność Twojej witryny.

Pomaga także dokładnie określić, jak chcesz zbudować swoją witrynę i dostosować elementy SEO, aby wyprzedzić konkurencję.

Ponadto możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak chcesz zoptymalizować wiele elementów SEO, aby przewyższyć to, co obecnie robi konkurencja.

Daje wgląd w to, w jaki sposób Twoja konkurencja kieruje reklamy do odbiorców

Czy nie wiesz, w jaki sposób powinieneś dotrzeć do swojej grupy docelowej? Zbadaj swoją konkurencję. Dzięki temu uzyskasz niezrównane dane na temat tego, co aktualnie sprawdza się w przypadku Twojej bazy klientów.

Jeśli odniosą sukces i tam, gdzie chcesz się znaleźć, jest prawdopodobne, że Twoja konkurencja przeprowadziła już badania i wdrożyła SEO na podstawie tych badań.

Jednak nie zawsze chcesz dokładnie kopiować ich strategię. Wgląd ten daje jednak solidne wskazówki co do tego, gdzie możesz chcieć dalej podążać w ramach swojej ogólnej strategii.

Na przykład, jeśli stwierdzisz, że Twoja konkurencja zajmuje pozycję w rankingu 1580 słów treści, możesz dostosować treść pod kątem tej liczby słów.

Oto kolejny przykład: jeśli zauważysz, że Twoja konkurencja otrzymuje kilka linków z witryn wysokiej jakości, możesz rozważyć skorzystanie z tych linków, ponieważ jest to coś, co Google nagradza. (Proszę pamiętać, że Semrush’s narzędzia do optymalizacji treści oprócz możliwych strategii optymalizacji strony, które możesz chcieć wdrożyć, otrzymasz potencjalne linki, które możesz utworzyć do swojej witryny).

Jakie są trzy typy konkurentów?

Analiza konkurencji pomaga zidentyfikować typy konkurentów, do których będziesz chciał dotrzeć w ramach swojej strategii.

Weźmy na przykład bezpośrednich konkurentów. Są to witryny oferujące te same produkty i usługi, co Twoja. Angażują się w rynek na podobnym poziomie i pomogą Ci zidentyfikować konkretne elementy Twojej strategii.

Z drugiej strony, pośredni konkurenci to ci, którzy mogą działać w Twojej branży, ale w rzeczywistości oferują inne produkty lub usługi niż Ty.

Identyfikacja tych konkurentów może pomóc Ci dowiedzieć się, dokąd możesz chcieć się udać w następnej kolejności (w porównaniu z tym, gdzie byłeś), dzięki czemu możesz określić, czy chcesz „tam pójść”, czy nie, biorąc pod uwagę inne sekcje Twojej witryny.

Co powinno uwzględnić analiza konkurencji?

To pytanie jest obciążone i można z łatwością poświęcić jeden lub dwa artykuły, aby odpowiedzieć na to szczegółowe pytanie. Zanim jednak zbytnio się wyprzedzimy, ważne jest, aby zrozumieć, że konkurencja w dużym stopniu zależy od SERP, ale niekoniecznie od konkurencji.

Oznacza to, że aby uzyskać ranking, musisz przyjrzeć się samemu indywidualnemu SERPowi pod kątem atrybutów, które konkurenci mają wspólne w swoich witrynach. Semrush może pomóc Ci to wszystko i jeszcze więcej, korzystając ze swoich kompleksowych narzędzi monitorujących wiele aspektów marketingu cyfrowego.

Kluczowe spostrzeżenia na temat treści konkurencji

Patrząc na to, jak Twoja konkurencja optymalizuje treści pojawiające się na pierwszej pozycji w SERP, możesz uzyskać wskazówki, jak zoptymalizować własną. Na przykład, jeśli są one ukierunkowane ludzie też pytają zapytania, możesz kierować reklamy na podobne. A jeśli znajdziesz pewne tematy, o których konsekwentnie piszą trzy najpopularniejsze witryny, możesz także skierować reklamy na te tematy.

Możesz także dowiedzieć się, jak często Twoja konkurencja publikuje swoje treści, a także określić poruszane przez nie tematy. Możesz także ocenić, w przypadku wielu konkurentów, na którym ich zdaniem temat powinien się skupiać w odniesieniu do odbiorców, do których starają się dotrzeć.

Będziesz chciał sprawdzić następujące kwestie dotyczące ogólnej strategii dotyczącej treści konkurencji:

 • Ile treści publikują dziennie (tygodniowo lub miesięcznie)?
 • Jakiego rodzaju treści piszą?
 • Do kogo skierowane są ich treści?
 • Na jakie tematy tak naprawdę piszą?
 • Jakiego innego rodzaju treści publikują (oprócz tekstu)? Filmy, obrazy, infografiki, memy lub prezentacje slajdów?
 • Kiedy publikują swoje treści (tj. o której porze dnia)?

Informacje te pomogą Ci zidentyfikować kluczowe taktyki, które będziesz chciał wdrożyć w swojej ogólnej strategii dotyczącej treści.

Kluczowe spostrzeżenia na temat ogólnego SEO konkurencji

SEO to coś więcej niż słowa kluczowe i linki. Chodzi także o techniczne SEO, a także o identyfikację możliwości w zakresie treści, których może brakować konkurencji. Nie powinieneś jednak po prostu kopiować tego, co robią twoi konkurenci i ich kopiować — raczej musisz zidentyfikować nowe możliwości, o których być może nie pomyśleli. Tutaj możesz stać się naprawdę wyjątkowym zasobem, który przewyższa wszystkie inne.

Z drugiej strony możesz także znaleźć wskazówki na temat tego, co robią Twoi konkurenci, co zapewnia im pozycję numer jeden w przypadku danego zapytania. Chociaż niekoniecznie dowiesz się dokładnie, co konkretnie robią, będziesz w stanie znaleźć wskazówki dotyczące tego, co może im przynieść korzyści.

Aby odkryć strategię SEO konkurencji, zapoznaj się z następującymi kwestiami:

 • Spinki do mankietów: Jakiego rodzaju linki wysokiej jakości otrzymują?
 • Treść: Jakiego rodzaju treści piszą?
 • SEO techniczne: Jaki jest teraz stan ich strony internetowej?
 • Słowa kluczowe: Na jakie typy słów kluczowych są one kierowane?
 • Optymalizacja na stronie: Jak obecnie optymalizują swoje treści?

Pytania takie jak te pomogą Ci zidentyfikować kluczowe rzeczy, które musisz zrobić w swojej witrynie, aby wznieść się na wyższy poziom SERP.

Kluczowe spostrzeżenia na temat obecności Twojej konkurencji w mediach społecznościowych

Obecność Twojej konkurencji w mediach społecznościowych to także świetne miejsce na zdobycie danych o jej odbiorcach. Istnieje prawdopodobieństwo, że ich odbiorcy i Twoi odbiorcy zazwyczaj działają w tej samej branży, więc ich obecność w mediach społecznościowych może dostarczyć wskazówek, w jaki sposób osiągają dominację w mediach społecznościowych.

Mogą na przykład publikować treści związane z polityką, aby przyciągnąć kupujących o poglądach politycznych. Mogą też częściej publikować treści humorystyczne. Być może publikują bardziej skłaniające do myślenia treści w stylu TED-talk. A może cały czas publikują śmieszne memy.

Jest to coś, co będziesz chciał wiedzieć, rozpoczynając własną strategię w mediach społecznościowych. Zbadaj także:

 • dzień i godzina, w której ich klienci (i Twoi klienci) wchodzą w interakcję z treścią;
 • rodzaj treści, z jakich korzystają Twoi klienci (i ich klienci);
 • treści, które trafiają do odbiorców, takie jak cytaty, filmy, przemyślane anegdoty i tym podobne;
 • wszelkie platformy, których może używać Twoja konkurencja do tworzenia swoich kalendarzy wpisów w mediach społecznościowych; I
 • ile i jak często publikuje posty konkurencji.

Identyfikując te kluczowe spostrzeżenia wśród swoich najlepszych konkurentów, możesz także dotrzeć do ich odbiorców i naprawdę sprawić, że Twoja strategia w mediach społecznościowych odniesie sukces.

Krajobraz

Sekcja krajobrazu narzędzia do śledzenia pozycji Semrush pozwala monitorować i oceniać, gdzie obecnie znajduje się Twoja witryna wśród istniejącego krajobrazu konkurencji.

Jest to przydatne do określenia widoczności witryny, szacowanego ruchu, średniej pozycji i wielu innych wskaźników.

W tym miejscu możesz wprowadzić zmiany w ogólnej strategii optymalizacji, aby poprawić pozycję swojej witryny.

Na początku należy zauważyć, że Semrush wykorzystuje szacunki w celu określenia ogólnej widoczności witryny w 100 najlepszych wynikach Google. Nie uwzględnia jednak pozycji poniżej 100.

Inne narzędzia, takie jak Ahrefsmoże wziąć to pod uwagę.

Widoczność

Ten aspekt raportu faktycznie opiera się na CTR (współczynniku klikalności). Aby to zadziałało, musisz wprowadzić własne słowa kluczowe, dlatego nie jest ono wyczerpujące, jeśli chodzi o wyniki.

Innymi słowy, działa poprzez śledzenie istniejących śledzonych słów kluczowych. Jest to również względne i opiera się na liczbie słów kluczowych, na które się pozycjonujesz.

Na przykład, jeśli utrzymasz rankingi dla 100% wszystkich słów kluczowych, będzie to oznaczać 100% widoczności.

Ta widoczność nie uwzględnia Twojej skuteczności w porównaniu z wieloma tysiącami innych słów kluczowych w indeksie.

Szacowany ruch

Z tego, co mówi Semrush, szacunki te opierają się na średniej liczbie kliknięć na wszystkich pozycjach w wynikach Google, pomnożonej przez liczbę i podzieloną przez 30 (liczba dni w miesiącu).

Pokazuje to również prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie wynik wyszukiwania konkretnej domeny, na podstawie jej pozycji w SERP.

Jeśli okaże się, że Twoje szacunki ruchu są niższe, ten raport podpowie Ci, jaką część strategii będziesz chciał zmienić w następnej kolejności.

Średnia pozycja

Ta część raportu przedstawia średni ranking wszystkich słów kluczowych wprowadzonych do kampanii śledzącej. W tym przypadku pozycja 100 oznacza, że ​​nie znajdujesz się w rankingu dla tego słowa kluczowego.

Jeśli klikniesz link do raportu o średniej pozycji w raporcie Semrush, otrzymasz następujące informacje:

Ten raport przedstawia wykres średniej skuteczności Twojej pozycji w ciągu ostatnich 30 dni.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje z raportu, możesz dodać domeny swoich konkurentów, jak pokazano:

Po prostu dodaj domeny konkurencji z listy, która pojawi się po kliknięciu Dodaj domenęa Semrush wygeneruje część raportu, która zapewni Ci lepszy wgląd w tych konkurentów.

Poniższa sekcja (pokazana poniżej) zawiera ogólne informacje dotyczące słów kluczowych, na które Twoja witryna plasuje się w rankingu, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w pierwszej trójce, pierwszej dziesiątce, pierwszej dwudziestce, czy nawet pierwszej setce.

Wszystko to jest ważne dla zrozumienia ogólnej pozycji Twojej witryny.

Sekcja dystrybucji rankingów zawiera więcej informacji na temat konkretnych rozkładów rankingów. Obejmują one liczbę słów kluczowych znajdujących się w pierwszej trójce, czterech – dziesięciu, pierwszych 11–20 i wreszcie pierwszych 21–100.

Rankingi z pierwszych 21–100 rankingów nie mają tak dużego znaczenia jak pierwsze trzy rankingi, a rankingi na drugiej stronie nie mają tak dużego znaczenia, jak te na pierwszej stronie. Jest to jednak przydatne, jeśli chodzi o ocenę własnych wyników w rankingach.

Ta sekcja jest stosunkowo prosta — pokazuje najskuteczniejsze słowa kluczowe w Twojej domenie.

Obie te sekcje obejmują, jeśli dane są dostępne, pozytywne i negatywne trendy rankingów w wybranym okresie.

W tej sekcji możesz zobaczyć swoich najlepszych konkurentów oraz to, jak ich widoczność w Internecie stale się poprawia (lub nie).

Przewracając się Najlepsi konkurenci kółka w lewej kolumnie, możesz zobaczyć rozkład rankingu słów kluczowych, a także inne przydatne informacje.

Tutaj będziesz mógł zidentyfikować typy funkcji SERP, według których Twoja witryna jest klasyfikowana. Funkcje SERP to takie elementy, jak fragmenty rozszerzone, recenzje, wyróżnione fragmenty i inne typy fragmentów podlegające przepisom Znacznik schematu.

The Strony sekcja pokazuje strony docelowe, które zajmują ranking, liczbę słów kluczowych, dla których się pozycjonują, ich średnią pozycję i szacowany ruch, jaki generuje strona docelowa.

Szacunki ruchu na stronie docelowej Semrush różnią się od tych z Google Analytics I Konsola wyszukiwania Google. Ponieważ nie mają oni dostępu do tych samych danych, ważne jest, aby traktować dane firmy Semrush z przymrużeniem oka i wykorzystywać zawarte w nich punkty danych bardziej jako ogólne wskaźniki niż twarde dane dotyczące ruchu.

Sekcja stanu kanibalizacji sprawdza kanibalizm słów kluczowych. Dzieje się tak, gdy masz więcej niż jedną stronę zoptymalizowaną pod kątem tej samej frazy kluczowej i walczą one o tę samą uwagę w SERPach Google.

W idealnym świecie każdy stosowałby prawidłowe najlepsze praktyki SEO. Jednak nie żyjemy w idealnym świecie i zdarza się to coraz częściej.

Zidentyfikowanie problemów związanych z kanibalizmem słów kluczowych może zapobiec konkurowaniu stron Twojej witryny o ruch, na który obie strony mogą zasługiwać.

Karta Przegląd śledzenia pozycji

W zakładce przeglądu śledzenia pozycji znajdujemy tak, jeszcze więcej śledzenia pozycji w rankingu.

W tym przypadku, aby jak najlepiej wykorzystać swoje dane, będziesz chciał kontynuować dodawanie swoich konkurentów. Możesz dodać maksymalnie czterech kolejnych zawodników, co daje w sumie pięć zgłoszeń.

Istnieją również dodatkowe filtry, które możesz wybrać, aby filtrować tylko te dane, które chcesz.

Filtrując według najwyższych pozycji i zmian, możesz dokładnie pokazać, jaką dystrybucję słów kluczowych chcesz zobaczyć. Niezależnie od tego, czy uwzględniane są słowa kluczowe z pierwszej trójki, pierwszej dziesiątki czy pierwszej setki, możesz utworzyć raport na podstawie tych danych.

Przewijając w dół do następnej sekcji, możemy zobaczyć wszystkie dotychczasowe dane, które pokazują przegląd wszystkich domen konkurencji (w tym Twojej własnej). Jeśli najedziesz kursorem na linie, pojawi się wyskakujące okienko pokazujące ogólny procent widoczności online dla wszystkich Twoich konkurentów.

Daje to wgląd w skuteczność Twojej witryny na podstawie porównań z najczęściej wybieranymi konkurentami.

Sekcja przeglądu rankingów

Ta sekcja śledzenia pozycji Przegląd Karta umożliwia szybkie sprawdzenie rankingów wszystkich słów kluczowych. Pozwala także sprawdzić wszystkie typy fragmentów, dla których faktycznie pozycjonowane są Twoje słowa kluczowe.

Pojawią się na podstawie typów funkcji SERP, które istnieją w tych SERPach. Na przykład, jeśli słowo kluczowe zawiera tylko linki do witryn lub ludzie też pytają odpowiedzi, pojawią się one w kolumnie Funkcje SERP.

Jeśli ich nie ma, po prostu nie pojawią się na tej liście.

Jeśli klikniesz sekcję słów kluczowych, zobaczysz rankingi dla tego konkretnego słowa kluczowego, oprócz rankingów wszystkich wybranych konkurentów.

Jeśli przewiniesz w prawo za pomocą paska przewijania u góry, będziesz mógł zobaczyć również swoich konkurentów.

Da Ci to ogromną szansę na wgląd w to, jak Ty, wraz z konkurencją, radzicie sobie obecnie w SERP.

Ale co oznaczają ikony?

To oznacza, że ​​masz lokalny pakiet w tym SERP (nie to, że zajmujesz dla niego pozycję w rankingu, ale po prostu, że funkcja SERP pojawia się w tym SERP).

Czapka ukończenia oznacza, że ​​w SERP pojawia się panel wiedzy.

Gwiazdka oznacza, że ​​masz fragmenty recenzji obecne w SERP.

Ta mała ikona wiadomości tutaj oznacza, że ​​zobaczysz najważniejsze artykuły w SERP.

Ta ikona małych pytań pokazuje, że w SERP pojawią się pola odpowiedzi „Ludzie też pytają”.

Ta ikona przypominająca grafikę oznacza, że ​​w SERP-ie pojawiają się obrazy.

Mała ikona reklam powyżej oznacza, że ​​na górze tego SERP-a wyświetlają się reklamy AdWords.

Ta ikona pokazuje również, że na dole tego SERP-a pojawiają się reklamy AdWords.

Ikona, która wygląda jak link, jest dokładnie taka – wskazuje, że w SERP pojawiają się funkcje linków do podstron.

Dla Ciebie i Twoich wysiłków związanych ze śledzeniem oznacza to, że możesz filtrować każde słowo kluczowe według konkretnego fragmentu SERP i dokładnie dowiedzieć się, jaka jest skuteczność Twojej witryny w przypadku tego fragmentu SERP.

The szacunkowy ruch Karta pokazuje szacowany ruch dla słowa kluczowego wraz ze wszystkimi funkcjami SERP, które chcesz filtrować.

The widoczność pokazuje również, jak na widoczność Twojej witryny wpływają określone słowa kluczowe.

Jeśli klikniesz ustawienia stołu po prawej stronie, będziesz mógł dostosować to do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz wyświetlić określony wybór kolumn, czy zmienić wysokość wiersza, możesz sortować według dowolnego punktu danych wymienionego tutaj.

Umożliwi to dostosowanie raportów w oparciu wyłącznie o potrzebne punkty danych.

The dystrybucja rankingów Zakładka pokazuje, cóż, rozkład twoich rankingów. Po pierwsze, sekcja ogólnego rozkładu rankingów pokazuje, jak Twoja witryna wypada na tle konkurencji.

Załączone kolumny dedykowane są:

 • szacowany ruch;
 • ruch pochodzący ze słów kluczowych znajdujących się w pierwszej trójce;
 • ruch pochodzący ze słów kluczowych znajdujących się w pierwszej dziesiątce;
 • ruch pochodzący ze słów kluczowych znajdujących się w pierwszej dwudziestce; I
 • ruch pochodzący ze słów kluczowych znajdujących się w pierwszej setce.

Wszystkie poniższe sekcje raportu poświęcone są słowom kluczowym znajdującym się odpowiednio w pierwszej trójce, pierwszej dziesiątce, pierwszej 20 i pierwszej setce.

Następna zakładka lub strony to lista Twoich stron docelowych wraz z ich słowami kluczowymi, szacowanym ruchem, średnią pozycją i całkowitym natężeniem ruchu.

The odkrycie konkurentów tab to zabawna odmiana analizy konkurencji.

To badanie pokaże Ci wszystkich Twoich organicznych konkurentów w wynikach wyszukiwania. Będziesz mógł sprawdzić ich widoczność, szacowaną wydajność ruchu, liczbę słów kluczowych w rankingach i ogólną średnią pozycję strony.

Ostatnia zakładka to wyróżnione fragmenty patka.

Chociaż nie jest ona obecnie wypełniona dla konkretnej witryny używanej w tym samouczku, pozwoli Ci to zobaczyć takie rzeczy, jak trendy dotyczące fragmentów z odpowiedzią, które słowa kluczowe zawierają fragmenty z SERP, dostępne możliwości i wiele więcej. Słowa kluczowe i ich atrybuty z fragmentami wyróżnionymi pojawią się również poniżej, gdy zaczną zajmować ranking.

Kompleksowe monitorowanie rang i raportowanie jest łatwiejsze dzięki Semrush

Za każdym razem, gdy rozpoczynasz nową kampanię SEO, kompleksowe monitorowanie wydajności Twojej witryny jest kluczem do wywarcia wrażenia na kliencie. Od ruchu, przez rankingi, aż po słowa kluczowe – wiele elementów SEO przecina się, tworząc filozofię raportowania łączącą dane i wiedzę.

Dane są w porządku, ale klient nie zrozumie samych danych (chyba że jest także specjalistą od SEO). W tym miejscu pojawia się mądrość: pomaga podzielić dane na łatwe do zarządzania fragmenty, aby klient zrozumiał, o czym mówisz, dlaczego to robimy i jak skutkuje to poprawą jego wyników finansowych.

Jeśli nie utworzysz kompleksowych raportów monitorujących w oparciu o dane ze świata rzeczywistego, możesz otrzymać niedokładne interpretacje. Ta mądrość plus filozofia danych ma kluczowe znaczenie, aby utrzymać klienta po swojej stronie i śpiewać Twoje pochwały. Gdy utworzysz kompleksowe raporty, które pomogą Twojemu klientowi zrozumieć każdy element układanki, przekonasz się, że naprawdę jest to lepsze od tworzenia raportów, które uwzględniają tylko połowę obrazu.

Jak planujesz wykorzystać kompleksowy monitoring i raportowanie Semrush, aby zachwycić swoich klientów?

Kredyty obrazkowe:
Zrzuty ekranu autorstwa autora / luty 2021