Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik SEO po encjach i sposobach ich wykorzystania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik SEO po encjach i sposobach ich wykorzystania

Podmioty. Semantyczne SEO. Graf wiedzy. Są to wszystkie istotne elementy współczesnego SEO.

Mimo tego wszystkiego, co już napisano o SEO podmiotów, jest to wciąż stosunkowo nowa dziedzina. Możliwości jest wiele, a te są jeszcze gorsze ze względu na fakt, że istnieje niewiele solidnych technik SEO, które można łatwo skalować.

Dla większości agencji skalowanie stanowi wyzwanie, ponieważ agencja musi móc polegać na swoich możliwościach skalowania, aby zapewnić klientowi najlepsze możliwe wyniki po kosztach, które poniósł klient.

Oprócz skalowania, porozmawiajmy przez chwilę o podejściu nowoczesnego i tradycyjnego SEO.

Nowoczesne SEO a tradycyjne SEO

Tradycyjne SEO opiera się wyłącznie na słowach kluczowych i intencjach użytkownika stojących za tymi słowami kluczowymi. Użycie dwóch konkretnych atrybutów, takich jak ten, jest stosunkowo prostym podejściem.

Prostota jest w porządku. Kiedy wymaga tego podejście SEO.

Jednak współczesne SEO sięga głębiej.

Nowoczesne SEO głębiej analizuje konkretne relacje między podmiotami i ich synonimami słów kluczowych, a także podmiotami odpowiadającymi głównemu podmiotowi, na który możesz kierować reklamy.

SEO skoncentrowane na jednostkach robi dokładnie to, na co wygląda: przenosi uwagę na jednostki i ich wzajemne relacje, a nie tylko na pojedyncze słowa kluczowe.

Słowa kluczowe a podmioty

Jeśli chodzi o SEO, słowa kluczowe to określone słowa i frazy, które użytkownik wprowadza w pasku wyszukiwania w dowolnej wyszukiwarce, często nazywane zapytaniem.

Zapytanie składa się z wyszukiwanych haseł, których może szukać użytkownik, stąd nazwa słów kluczowych.

Od początków istnienia sieci WWW słowa kluczowe stanowią podstawę wszystkich metod odwoływania się do SEO.

Ostatecznym celem badania słów kluczowych lub podmiotów jest zapewnienie, że optymalizowana strona pojawi się w wynikach wyszukiwania tak wysoko, jak to możliwe dla jednego lub większej liczby wyrażeń.

Jednym z problemów związanych ze słowami kluczowymi jest to, że są one z natury niejednoznaczne — pojedyncze słowo kluczowe może odnosić się do więcej niż jednego tematu. Na przykład słowo cache może odnosić się do pamięci podręcznej przeglądarki internetowej lub prywatnego magazynu broni.

Czasami słowo kluczowe zalążkowe nie wystarczy. Musisz zejść głębiej na kilka poziomów, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje i znaleźć intencje użytkownika.

Co prowadzi nas do następnego tematu: intencji użytkownika.

Pod uwagę brana jest także intencja użytkownika stojąca za słowem kluczowym. Niezależnie od tego, czy ma to charakter informacyjny, handlowy, transakcyjny czy nawigacyjny.

Czym jest jednostka w SEO?

W SEO podmiot definiuje się jako wszystko, co można konkretnie zdefiniować – rzeczownik, miejsce, rzecz. Wyjątkowość i rozpoznawalność należą do cech definiujących ważny byt.

Byt nie musi mieć charakteru fizycznego. Może to być pomysł, a nawet waluta pieniężna.

Liczy się to, że różni się od innych słów i wyrażeń i jest wyjątkowy sam w sobie.

Co to wszystko dokładnie oznacza?

Łączenie elementów, słów kluczowych, treści, linków i wszystkich innych dobrych rzeczy nie jest działaniem daremnym. W rzeczywistości jest to całkiem łatwe, jeśli wiesz, co próbujesz zrobić i czego szukasz.

Aby pogłębić nasze dochodzenie, przyjrzymy się temu badaniu patentowemu z Dave’a Daviesa.

Chociaż jest to badanie, które jest w pobliżu 5 lat, stanowi w dużej mierze podstawę współczesnych relacji między jednostkami i tego, jak o nich myślimy. Oczywiście należy pamiętać, że zmiany SEO, jakie zaszły w ciągu ostatnich pięciu lat, prawdopodobnie sprawiły, że jest to przestarzałe, ale warto przeczytać choćby dla samych ciekawostek.

Na ranking podmiotów na podstawie omawianego patentu wpływają cztery czynniki: Patent USA nr US 2015/0331866 A1:

Czynniki te obejmują:

 • Pokrewieństwo
 • Rozgłos
 • Składka
 • Nagroda

Dave zauważa w swoim artykule:

“Rozgłos. Google stosuje dość prostą formułę (zawartą w patencie), aby określić, jak znaczący jest podmiot. Unikając formuły, zasadniczo przyjmuje się, że im bardziej wartościowy jest podmiot (określany na podstawie takich rzeczy, jak linki, recenzje, wzmianki i trafność), im niższa wartość kategorii lub tematu, w którym konkuruje, tym większa jest jego rozpoznawalność. Na pozór nie brzmi to całkiem logicznie, ale zasadniczo oznacza to, że jeśli jesteś dużą rybą w małym stawie, cieszysz się większą sławą, niż gdybyś był tą samą rybą pływającą w oceanie.Wkład. Wkład jest określany na podstawie sygnałów zewnętrznych (np. linków, recenzji) i zasadniczo jest miarą wkładu podmiotu w dany temat. Recenzja sporządzona przez uznanego i szanowanego krytyka kulinarnego dodałaby do tego wskaźnika więcej niż tyrada Dave’a
Podaj cenę, ponieważ ich wkład w przestrzeń jest wyższy. Nagrody. Metryka nagród jest dokładnie tym, na co wygląda – miarą różnych odpowiednich nagród, które dany podmiot otrzymał. Może to być Nagroda Nobla, Oscar lub nagroda za poszukiwania w USA. Rodzaj nagrody określa jej wagę, przy czym im większa jest nagroda, tym większa jest wartość przypisana danemu podmiotowi.”

Nieustrukturyzowane odniesienia do danych

Dave również to zauważa patent z 2016 rokuw którym znajdują się dodatkowe pomysły dotyczące równie krytycznych bytów:

Istnieje baza danych podmiotów. Aby Google nie musiało przetwarzać najwyższych wyników za każdym razem, gdy zostanie uruchomione zapytanie, istnieje baza danych, która po prostu przechowuje jednostki i ich połączenia. Pomyśl o tym jak o bazie danych linków, ale dla encji.

Pozycje są klasyfikowane według wyniku jakości, który może obejmować świeżość, wcześniejsze wybory użytkowników, linki przychodzące i ewentualnie linki wychodzące. Pamiętaj, że to tylko patent – ​​nie zabrakło linków do wszystkich witryn, jakie znajdziesz. Uważam, że ta część nie będzie mogła utrzymać ciężaru poza bardzo specyficznymi sytuacjami.

Kiedy przeprowadzane jest zapytanie o encję, dla wyniku określane jest znaczenie innych encji. Aby zilustrować, dla zapytania [dave davies], Google musi określić, które dane jednostki odnoszą się do niego w największym stopniu. Istota daty urodzenia jest uważana za ważną, istota jego brata, jego zespołu i wielu innych osób jest na tyle ważna, że ​​tworzy panel wiedzy.

To, że urodził się jako ósmy w rodzinie, nie jest uważane za wystarczająco ważne. Nie oznacza to, że znaczenie jednostek odnosi się wyłącznie do paneli wiedzy, ale że jest to jedna z najwyraźniejszych ich wizualnych ilustracji.

Istnieją metody Google umożliwiające wywnioskowanie kontekstu dla wielu jednostek o tej samej nazwie. Aby użyć ich przykładu, jest miasto Filadelfia, serek śmietankowy i film. Jeśli zadam pytanie „gdzie”, mam na myśli miasto, „kto grał” będzie to film, a „to, co pasuje” – jedzenie. Nawiasem mówiąc, odpowiedzią jest lox, czerwona cebula i kapary.

Technika ta umożliwia Google określenie jednostek i ich powiązań, gdy dane nie mają struktury (odnoszą się do informacji, które albo nie mają z góry zdefiniowanego modelu danych, albo nie są zorganizowane w z góry zdefiniowany sposób).

Ta metoda pozwala także Google uczyć się nowych bytów.”

Typowe przykłady jednostek

Być może nie wiesz o tym, ale codziennie spotykasz różne istoty.

Na przykład może się okazać, że Bill Sławski jest podmiotem znanym z publikowania patentów.

Marie Haynes to podmiot znany z publikowania wszystkiego na temat EAT, czyli Wytycznych dla osób oceniających jakość.

Lily Ray to podmiot znany z publikowania szczegółowych analiz zwycięzców i przegranych w aktualizacjach algorytmu Google.

Brian Dean to kolejny podmiot znany z publikowania materiałów na temat budowania linków i tak dalej.

Dane strukturalne i ich dopasowanie do tego

Jak dokładnie zacząłbyś myśleć o danych strukturalnych i ich dopasowaniu do jednostek i całego tego jazzu?

To całkiem proste, naprawdę.

Baza danych Google zawiera bogactwo wiedzy powiązanej ze znanymi jednostkami. Ustrukturyzowane dane mapowane na Schema.org odpowiadają również pomysłom, które są bytami.

Kiedy połączysz znaczniki danych strukturalnych z tego rodzaju wiedzą, otrzymasz solidny plan działania dotyczący encji, który udowodni Google, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie.

Tak czy inaczej, dane strukturalne pozwalają Google w piękny sposób wyświetlić wszystkie elementy na Twojej stronie, o których wie.

Krótko mówiąc, jest to metoda pozwalająca Google zrozumieć, co oznaczają dane na Twojej stronie.

Gdy Google zrozumie, co oznaczają dane na Twojej stronie, będzie w stanie wyświetlić je w zrozumiały sposób, który pomoże użytkownikom.

W efekcie po prawej stronie wyników wyszukiwania pojawia się panel wiedzy, zwany panelem wiedzy.

Ten panel wiedzy jest zbudowany z bazy danych Google zawierającej znane podmioty i wiedzę o danym podmiocie.

Nie jest to całkowicie przypadkowe, ale też nie jest to całkowicie przypadek.

Google kompiluje całą tę wiedzę za pomocą swojego wykresu wiedzy, który jest algorytmem definiowania, kompilowania i prezentowania użytkownikom jednostek i ich danych.

Korzystanie z uporządkowanych danych na swoich stronach zwiększa szansę, że będziesz znany jako podmiot w określonych tematach. Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o zwiększenie widoczności.

Najlepiej myśleć o tym bardziej jako o dodatkowym elemencie ogólnej strategii SEO, a nie o jedynej rzeczy, którą będziesz robić.

Skąd pochodzą fakty na Grafie Wiedzy?

Jednym z kluczowych elementów metody wykorzystywanej przez Google do wyciągania faktów są inni właściciele treści. Jednym ze źródeł są panele wiedzy, do których zgłaszają roszczenia właściciele treści.

Zawiera także szeroką gamę źródeł kompilujących informacje oparte na faktach (w tym źródła publiczne, takie jak Wikipedia).

Jakie zasady Google obowiązują w odniesieniu do Grafu wiedzy?

Google wyjaśnia, że ​​ma agresywne ogólne zasady zwalczania spamu i dezinformacji.

Analiza ich polityk jest ważna, ponieważ pozwala nam zobaczyć, skąd one pochodzą pod względem perspektywy politycznej.

Choć większość z nich to zdrowy rozsądek i powszechna wiedza, chcieliśmy je tutaj krótko przedstawić.

Google twierdzi, że nie zezwala na wyświetlanie następujących treści w swoich panelach wykresów wiedzy i podobnych wyświetlaczach:

 • „Reklamy
 • Niebezpieczna treść
 • Zwodnicze praktyki
 • Nękające treści
 • Nienawistne treści
 • Zmanipulowane media
 • Tematyka medyczna
 • Towary regulowane
 • Treści o charakterze jednoznacznie seksualnym
 • Treści terrorystyczne
 • Przemoc i brutalność
 • Wulgarny język i wulgaryzmy”

Google idzie również dalej i wyjaśnia, że ​​ma zasady dotyczące nieprawidłowych informacji, w tym informacji niereprezentatywnych.

Oto ich zasady:

Nieprawidłowe informacje

Informacje, które są w sposób oczywisty fałszywe lub nieaktualne, o czym świadczą m.in. dokumenty prawne, konsensus ekspertów lub inne renomowane źródła pierwotne. Możemy odmówić podjęcia działań w oparciu o fakty, które są zasadnie kwestionowane lub nie posiadają dowodów.

Informacje niereprezentatywne

Imiona i nazwiska, tytuły, opisy i zdjęcia tematów, poparte mocnymi dowodami na to, że nasze zautomatyzowane systemy nie dokonały najbardziej reprezentatywnego wyboru.

Gdzie pojawiają się EAT i YMYL?

EAT (kompetencja, autorytatywność i zaufanie) oraz YMYL (Twoje pieniądze lub Twoje życie) to pojęcia wyjaśnione w Wytyczne Google dotyczące wskaźników jakości wyszukiwania.

EAT odnosi się do autorytetu witryny internetowej, jej wiedzy specjalistycznej i wiarygodności w danej niszy. Gary Illyes wspomniał w przeszłości, że odnosi się to do ogólnych linków i cytatów w aktywnych algorytmach Google.

YMYL, czyli Twoje pieniądze lub życie, odnosi się do rodzaju witryny i prawdopodobieństwa, że ​​będzie to witryna ważna z punktu widzenia transakcji i/lub zdrowia, bogactwa lub życia użytkownika. Innymi słowy, jest to witryna zawierająca tak istotne i krytyczne informacje, że mogą one mieć wpływ na zdrowie, majątek lub życie użytkownika.

Niniejsze wytyczne są wskazówkami dla osób oceniających jakość człowieka. Google zatrudnia tysiące osób oceniających jakość do ręcznego przeglądania wyników wyszukiwania i identyfikowania witryn objętych zasadami EAT i YMYL (Twoje pieniądze lub życie).

Żaden z nich nie jest częścią znanych nam obecnie algorytmów Google.

Błędem jest używanie EAT i YMYL do celów rankingowych, po prostu dlatego, że mogą powodować problemy we wdrażaniu strategii, które nie mają nic wspólnego z SEO. Mogą również powodować sprzeniewierzenia w budżetach klientów – gdy EAT i YMYL nic nie robią.

Po raz kolejny EAT i YMYL to koncepcje stanowiące część ram stosowanych przez ludzkie osoby oceniające jakość. Osoby oceniające jakość pracują w zupełnie innym dziale niż inżynierowie wyszukiwania.

Chociaż są one kluczowymi elementami działania Google jako firmy w niektórych działach, nie mają żadnego wpływu na samo wyszukiwanie.

Ale Google używa EAT i YMYL w swojej dokumentacji. Dlaczego?

Niestety jest to sytuacja, w której blogi Google poszły w złym kierunku. EAT i YMYL nie są obecnie częścią ich algorytmów, ale tak się zachowują.

Czy jest jakaś odpowiedź na pytanie, dlaczego i w jaki sposób nadal wdrażają coś takiego w swojej dokumentacji?

NIE.

Chcielibyśmy, aby nie rozpowszechniali dalej dezinformacji.

Czy Google używa jednostek jako czynnika rankingowego?

Nie, nie są one czynnikiem decydującym o rankingu. Przynajmniej nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie znamy również tajnego sosu, którego używają do określenia wagi, jaką dają te sygnały. Wiemy jednak – na podstawie tego, co Gary Illyes i John Mueller omawiali przy wielu okazjach – że treść i linki to czynniki, na które duży wpływ ma wykres encji.

Treść i podmioty jako czynniki rankingowe

W przeszłości trafność i jakość treści oceniano na podstawie słów kluczowych. Ten element SEO jeszcze nie umarł. Jak zauważa Brooks Manley dalej Oglądaj wyszukiwarkę:

„Słowa kluczowe nie wymarły, ale jednostki dają wyszukiwarkom lepszy wgląd w relacje między wyszukiwanymi słowami”.

Linki i podmioty jako czynniki rankingowe

Odpowiednie linki są niezbędne, aby post mógł zostać sklasyfikowany pod kątem danej frazy kluczowej. To nic nowego. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie jedna z najpowszechniejszych informacji w przestrzeni SEO.

Indeksowanie i jednostki dostosowane do urządzeń mobilnych

Niektórzy specjaliści SEO uważają, że indeksowanie zorientowane na urządzenia mobilne oznacza indeksowanie zorientowane na jednostkę.

W Mobile Moxie Cindy Krum napisała doskonała pięcioczęściowa seria szczegółowo opisując aspekty indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych i jego powiązanie z jednostkami.

Ona pisze:

„Z tego, co widzę, przejście Google na indeksowanie Mobile-First w znacznie większym stopniu dotyczy klasyfikacji i tłumaczenia jednostek niż innego klienta użytkownika i rozmiaru widocznego obszaru dla bota. Wierzę w to tak bardzo, że zacząłem nazywać indeksowanie oparte na urządzeniach mobilnych „indeksowaniem zorientowanym na jednostkę”. Jest znacznie dokładniejszy i opisuje wyzwania i zmiany, przed którymi wkrótce staną SEO, korzystając z indeksowania Mobile-First/Entity-First Indexing”.

To ciekawa charakterystyka. Jednak biorąc pod uwagę zmiany, które zaobserwowaliśmy ostatnio w wyszukiwarkach i SEO, a także ciągłe aktualizacje algorytmów, grzechem byłoby nie pójść tą ścieżką.

Bo coraz częściej wydaje się, że ta klasyfikacja jest całkiem trafna.

Ponadto w tym artykule Cindy pisze, że domeny są uważane za jednostki w ramach większej struktury hierarchicznej.

Za pośrednictwem jednostek struktura ta zapewnia kontekst i zrozumienie, których brakowało w poprzednich algorytmach Google.

Istnieją pewne dowody na istnienie głębszego, hierarchicznego rozumienia bytów, oparte na odpowiedzi Johna Muellera na pytanie w jednym z jego Reddit AMA:

Zwróć uwagę, jak mówi o markach jako całości. Jego dyskusja na temat marek jako całości nadaje zupełnie nowy wymiar myśleniu o stronach internetowych jako o samodzielnych bytach.

W przypadku indeksowania opartego na jednostkach oznacza to, że witryny internetowe są zazwyczaj grupowane pod marką i są również oceniane jako całość.

Przed indeksowaniem opartym na jednostkach międzynarodowa wersja witryny byłaby wybierana w oparciu o czynniki bardziej algorytmiczne.

Hierarchicznie zorganizowana interpretacja oparta na jednostkach oznacza, że ​​musisz myśleć o działaniach optymalizacyjnych swojej witryny internetowej jako o całości pod swoją marką, a nie jako o pojedynczym elemencie, za który odpowiadasz.

Czy indeksowanie zorientowane na urządzenia mobilne to naprawdę indeksowanie zorientowane na jednostkę? Zdecydowanie coraz częściej tak to wygląda.

Jak skorzystać z SEO jednostki

Dobra. Mówisz: „Jestem przekonany. Jak skorzystać z SEO jednostek i przenieść własne SEO do współczesnego świata?”

Robisz to wykonując SEO podmiotu.

Entity SEO koncentruje się na upewnieniu się, że Twoja witryna porusza konkretne tematy, z których powinna być znana.

Jak odkryć wszystkie poszczególne tematy? Poprzez przeprowadzenie audytu jednostki.

Audyty te polegają na dogłębnym przyjrzeniu się podmiotom, z których znana jest Twoja witryna i z których powinna być znana.

Wykonaj audyt jednostki

Pierwszym krokiem do osiągnięcia optymalizacji jednostki na wyższym poziomie jest przeprowadzenie audytu jednostki.

Czym właściwie jest audyt podmiotu?

No cóż, tak to właśnie brzmi: audyt znanych podmiotów marki.

Zapewnia, że ​​Twoja witryna korzysta z odpowiednich znanych podmiotów powiązanych z Twoją marką i pomaga w pisaniu treści wskazujących na tematy, które Twoja witryna powinna naprawdę poruszać. Jest to sedno najlepszych praktyk optymalizacji jednostki.

Audyt Twojej witryny

Audytując swoją witrynę, będziesz chciał znaleźć wszystkie podmioty, które wchodzą w skład Twojej znanej marki. Możesz to zrobić, przeprowadzając audyt swojej witryny wraz z konkurencją.

Próbując odkryć jednostki, należy pamiętać, że nie powinny to być po prostu jakieś stare ogólne słowa kluczowe, które można zidentyfikować w projekcie badania słów kluczowych.

Zamiast tego wszystkie powinny być rzeczownikami – pomysłami, miejscami, ludźmi, rzeczami – wszystkimi niezwykle pojedynczymi tematami znanymi Twojej branży i Twojej marce. Odetnij puch i hałas, a przejdź do sedna tego, co najważniejsze.

Zasadniczo jednostkę można zdefiniować jako dowolny temat powiązany ze stroną Wikipedii. Powodem jest to, że Wikipedia jest zbiorem danych jednostek, który został wykorzystany do stworzenia grafu wiedzy Google.

Istnieją rzeczy zwane typami jednostek, z którymi musisz się zapoznać. Każda jednostka wymieniona w dokumencie powinna być konkretną jednostką, która jest właściwie i całkowicie zdefiniowana sama przez się. I tego typu byty same w sobie są zwykle odrębnymi bytami.

Należy dodać wszelkie elementy wspierające, aby ulepszyć elementy kontekstowe otaczające elementy konkretne.
Na przykład: Wendy’s może być powiązany z następującymi podmiotami: Dave Thomas, fast food, cheeseburgery, frytki itp.

Inny przykład: Terminator 2: Z filmem „Dzień sądu” mogą być powiązane następujące podmioty: reżyser James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong itp.

To tylko niektóre przykłady odrębnych encji z pomocniczymi typami encji.

W tym momencie możesz się zastanawiać: czy słowa kluczowe są bytami? I czy to oznacza, że ​​jeśli słowo jest słowem kluczowym, to czy jest także bytem?
Nie. Słowo kluczowe może być liczone jako dowolne słowo wpisane w pasku wyszukiwania w Google w celu utworzenia zapytania. Nie można zatem powiedzieć, że dowolne słowo kluczowe jest bytem i odwrotnie.

Cechą odrębnych bytów jest to, że są rzeczownikami, miejscami, rzeczami itp. Coś, co dotyczy bytów wspierających w obrębie tego konkretnego wykresu wiedzy.

Zatem nie jest to tylko prosta kwestia przekształcenia słów kluczowych w encje i stwierdzenia, że ​​są to encje. Zamiast tego podczas optymalizacji musisz zmienić sposób myślenia, aby skupić się na jednostkach, a nie tylko na słowach kluczowych.

Czy to ma sens?

Po audycie podmiotu

Po przeprowadzeniu audytu znanych elementów w Twojej witrynie możesz przystąpić do tworzenia treści, które najlepiej pasują do tych luk.
Zwróć szczególną uwagę na to, co robią Twoi konkurenci w porównaniu z Tobą, zwłaszcza jeśli chodzi o linki, treść i techniczne SEO.

To wszystko nadal ma znaczenie.

To, że skupiasz się na jednostkach, nie oznacza, że ​​inne ważne aspekty SEO mają mniejsze znaczenie.

Po wdrożeniu audytu jednostki

Zakładając, że poprawnie przeprowadzasz audyt podmiotu, Twoja implementacja będzie polegać na opublikowaniu treści i dotarciu do odpowiednich linków.

I praca nad architekturą witryny internetowej z odpowiednio rozmieszczonymi najważniejszymi podmiotami.

Entity SEO to naprawdę nowoczesne SEO

Identyfikacja podmiotów i SEO-ing wokół nich to naprawdę nowoczesne SEO. Słowa kluczowe nie umarły. Linki nie są martwe. A treść zdecydowanie nie jest martwa.

Jeśli zajmujesz się SEO od dłuższego czasu, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, jak bardzo SEO się zmienia.

Nadążasz za tymi zmianami, czytając, codziennie monitorując blogi SEO i upewniając się, że nie przegapisz najważniejszych punktów zainteresowania, które przyniosą korzyści Twojej strategii SEO.

Obejmuje to SEO podmiotu.

Optymalizując pod kątem encji, optymalizujesz wszystkie znane tematy, podtematy i rzeczy, z których Twoja marka jest i powinna być znana.

Jest to zmiana w stosunku do sposobu myślenia o starszych stronach, zgodnie z którym niektórzy specjaliści ds. SEO uważają, że „Google ocenia strony, a nie witryny internetowe”. Nadal musisz zoptymalizować swoje strony, ale nie należy o tym myśleć później.

Kontekst ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Optymalizacja w znanych kontekstach Twoich podmiotów jest ważna.

Słowa kluczowe nadal odgrywają swoją rolę, chociaż zmienił się ich zakres.

Nie chodzi już o wypchanie treści po brzegi każdą odmianą słów kluczowych.

I już od dawna nie było mowy o SEO w ten sposób.

Kiedy zaczniesz zajmować się SEO encji?

Table of Contents