Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przewodnik SEO po wzmacnianiu influencerów w budowaniu linków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik SEO po wzmacnianiu influencerów w budowaniu linków

Wzmacnianie influencerów może nie jest jeszcze powszechnie znaną koncepcją, ale jest to narzędzie do budowania linków, które warto dodać do swojego arsenału.

Tutaj wyjaśnimy, czym jest wzmacnianie influencerów, dlaczego działa i jak możesz je wykorzystać do rozwoju swojego portfolio linków zwrotnych.

Czy konsumenci ufają influencerom?

Jeśli kiedykolwiek widziałeś Kardashiankę sprzedającą jakiś produkt (a kto z nas tego nie widział?), to znasz już najbardziej znany aspekt marketingu influencerskiego. Warto jednak wiedzieć, że najskuteczniejszy rodzaj marketingu influencerskiego nie obejmuje rekomendacji celebrytów ani wątpliwych suplementów diety.

Raczej naprawdę potężny wpływowy marketing angażuje osoby publiczne, które w rzeczywistości są… Na przykład recenzent technologii, którego widzowie polegają na nim, jeśli chodzi o szczere opinie na temat najnowszych rozwiązań smartphoneslub wykwalifikowaną wizażystkę znaną z polecania najlepszych produktów.

To są ludzie, którzy mają prawdziwy wpływ, i to są wpływowi ludzie, których ludzie słuchają i którym ufają. Jak dużą wiarę ludzie pokładają w opiniach influencerów? Jedno z badań wykazało, że 61 procent konsumentów prawdopodobnie zaufają rekomendacjom od znajomego, członka rodziny lub osoby wpływowej w mediach społecznościowych. Dla porównania, tylko 38 procent prawdopodobnie zaufa rekomendacjom marek.

Dotyczy to szczególnie konsumentów w wieku 18–29 lat – 66% ufa markom przyjaciołom, rodzinie i wpływowym osobom. (Sześćdziesiąt jeden procent osób w wieku 30–44 lat, 60 procent osób w wieku 45–60 lat i 53 procent osób w wieku powyżej 60 lat czuje to samo).

W tym samym duchu Edelman Raport Barometru Zaufania 2019 odkryli, że dzięki treściom influencera wielu konsumentów z dużym prawdopodobieństwem podejmie konkretne działania. Po wysłuchaniu, co influencerzy mieli do powiedzenia na temat produktu lub marki:

 • 58 procent klientów kupił produkt;
 • 40 procent zaufał tej marce; I
 • 33 procent rozmawialiśmy o marce do innych ludzi.

Nic więc dziwnego, że im bardziej uczciwy influencer podchodzi do konkretnych produktów, tym większe jest prawdopodobieństwo, że jego odbiorcy uznają je za autentyczne. Według ankiety przeprowadzonej przez SlickText, rodzajem treści są bezstronne recenzje najprawdopodobniej zdobędzie zaufanie konsumentów. Na drugim miejscu znajdują się interakcje z obserwującymi, a wgląd w życie osobiste influencerów nie pozostaje daleko w tyle:

Z drugiej strony niektóre rodzaje treści mogą sprawić, że odbiorcy uwierzą, że influencerzy są godni zaufania. Konkretnie chodzi o nadmierną liczbę postów sponsorowanych (wskazanych przez 31 proc. konsumentów), a także treści o charakterze upolitycznionym (wskazanych przez prawie 18 proc.):

Jednak niezależnie od rodzaju treści, które powodują, że konsumenci tracą zaufanie, prawda jest taka, że ​​wiele osób będzie słuchać myśli i opinii swoich ulubionych influencerów.
Jest to ustalony fakt, o którym wiedzą już prawie wszyscy marketerzy i marki: Jako Raport 2021 z influencer marketingu Hub odkryto, że 90 procent respondentów uważa, że ​​influencer marketing jest skuteczną formą marketingu:

W rezultacie szacunkowa całkowita wartość marketingu wpływowego wynosi 13 USD.8 w 2021 r. To ponad ośmiokrotny wzrost od 2016 r.:

Mając na uwadze te statystyki, możemy śmiało stwierdzić, że marketing influencerów jest postrzegany zarówno przez konsumentów, jak i marketerów jako wartościowy i autentyczny. A co najważniejsze, wiele osób naprawdę ufa influencerom i ich rekomendacjom.

Co to jest wzmocnienie influencera?

Konsumenci ufają zatem influencerom, a profesjonaliści z różnych środowisk doceniają wartość marketingu influencerskiego. Ale nie jesteśmy tu po to, żeby rozmawiać ogólnie o marketingu influencerów – raczej jesteśmy tutaj, żeby o tym rozmawiać wzmocnienie influencera konkretnie.

Aby wyjaśnić, wzmocnienie wpływu jest aspektem marketingu wpływowego, ale oba nie są synonimami. Oto jak definiujemy różnicę:

 • Kiedy zatrudniasz osobę wpływową do promowania Twojej marki, produktów lub usług za pomocą niestandardowych treści, kwalifikuje się to jako marketingu wpływowego.
 • Kiedy zmieniasz przeznaczenie tych treści, aby wydobyć jak najwięcej wartości i wpływu, a wszystko to przy jednoczesnym zwiększeniu ich zasięgu wśród odbiorców, których Ty i Twój wpływowiec dzielicie, kwalifikuje się to jako wzmocnienie influencera.

Ale na czym dokładnie polega wzmocnienie influencera? Jak wyjaśnił zespół Upfluence, może zawierać wiele elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Na przykład świadomość marki, recenzje użytkowników, generowanie potencjalnych klientów i dowód społeczny:

Dla wielu marek jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów wzmocnienia influencera jest jego opłacalność. W końcu po co płacić za wiele kampanii marketingowych z udziałem influencerów, skoro można po prostu wydobyć więcej wartości z jednej?

To pytanie sprawia, że ​​specjaliści SEO dostrzegają korzyści płynące ze wzmocnienia wpływów. Nie chodzi tylko o płacenie wpływowej osobie za utworzenie kilku postów – chodzi o wykorzystanie tych postów do gromadzenia spostrzeżeń, zyskania widoczności, dalszego nawiązywania kontaktu z nowymi odbiorcami i tworzenia nowych kampanii reklamowych skierowanych do Twoich idealnych klientów.

Jak wzmocnienie wpływu może poszerzyć Twoje portfolio linków

Ogólne zrozumienie, na czym polega wzmocnienie wpływu, to jedno, ale faktyczne jego wykonanie to drugie.

Zanim jednak zaczniesz pracować nad wzmocnieniem influencerów, musisz najpierw wdrożyć kampanię marketingową z udziałem influencerów. Aby znaleźć influencerów, którzy mogą pasować do Twojej marki, eksploruj media społecznościowe i zacznij nawiązywać kontakt z osobami aktywnymi w Twojej niszy. To, z którym ostatecznie zrobisz interes, zależy od Ciebie.

Gdy Twoja kampania marketingowa z udziałem influencerów będzie już uruchomiona, rozsądnie będzie zacząć korzystać ze wzmocnienia influencerów, identyfikując odbiorców, których Ty i wybrany przez Ciebie influencer dzielicie.

Jak pokazuje Social Media Examiner, jeden łatwy sposób, aby to osiągnąć jest z Facebook’S Menedżer reklam.

Tam influencer, z którym współpracujesz, musi po prostu stworzyć niestandardową grupę odbiorców o odpowiednich parametrach:

Mogą na przykład wybrać każdego użytkownika, który wszedł w interakcję z jego kontem w danym okresie. Następnie mogą skorzystać z Udostępnij niestandardową grupę odbiorców funkcja umożliwiająca udostępnianie Ci odbiorców.

Note że Ty i Twój influencer możecie tworzyć niestandardowe grupy odbiorców także na innych platformach, w tym Twitter Reklamy I Reklamy Googlewięc nie jesteś ograniczony tylko do Facebook i jego właściwości.

Od tego momentu reszta procesu jest prosta: skonfiguruj kampanię reklamową, kieruj reklamy do niestandardowych odbiorców zidentyfikowanych przez osobę wpływową i pozwól, aby nowi klienci przyszli do Ciebie.

Jednakże, jak wie każdy dobry specjalista SEO, istnieją dodatkowe kroki, które można podjąć, aby zmaksymalizować wyniki. W przypadku wzmacniania influencerów są to m.in.:

 • Dostosowywanie treści: Sensowne jest jedynie dostosowanie treści kampanii reklamowej do niestandardowej grupy odbiorców, którą udostępnił Twój influencer. Dlatego zanim cokolwiek opublikujesz, dokładnie przeanalizuj dane demograficzne i zainteresowania odbiorców, aby móc odpowiednio dostosować treść.
 • Wybór odpowiedniej platformy: W zależności od tego, gdzie Twoja marka jest najbardziej zaangażowana, wzmocnienie wpływu może Ci pomóc znacznie lepiej na jednej platformie niż na innej. Lub jeśli Twoja marka w niewystarczającym stopniu wykorzystuje jedną platformę, możesz wdrożyć na niej wzmocnienie wpływowych osób, aby zacząć budować nową publiczność.
 • Dobre traktowanie influencerów: Cytowane powyżej badanie Upfluence wykazało, że najczęstszą formą płatności przez influencerów są bezpłatne próbki produktów. Chociaż może to działać w przypadku mniejszych wpływowych osób, pamiętaj, aby traktować wszystkich wpływowych osób, z którymi współpracujesz, sprawiedliwie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli prosisz ich o dodatkową pracę związaną z identyfikacją niestandardowych odbiorców.
 • Utrzymywanie relacji z influencerami: Idzie to ręka w rękę z płaceniem influencerom godziwego wynagrodzenia – ponieważ wzmocnienie influencera wymaga dodatkowego wysiłku ze strony influencera, zawsze powinieneś starać się utrzymywać pozytywne relacje z osobami, z którymi współpracujesz.
 • Ponowne wykorzystanie starej zawartości: Jeśli masz wrażenie, że wzmocnienie wpływu influencerów wymaga stworzenia zupełnie nowych treści, odczujesz ulgę, gdy dowiesz się, że najskuteczniejsze kampanie wzmacniania wpływu polegają na ponownym wykorzystaniu starych treści w celu dostosowania ich do potrzeb niestandardowych odbiorców.
 • Pomiar zwrotu z inwestycji: Marketing wpływowy Hubbadanie wykazało, że 33 procent firm mierzy zwrot z inwestycji (ROI) w kampaniach marketingowych z udziałem influencerów. Ponieważ jednak pomiar ROI może dać nieporównywalnie jasny obraz sukcesu kampanii (lub jego braku), zdecydowanie zalecamy, aby zawsze mierzyć ROI z działań marketingowych i wzmacniających wpływ.

Ale gdzie w tym wszystkim jest budowanie linków? Cóż, wszędzie! Ponieważ wzmacnianie wpływów obejmuje promowanie treści tworzonych przez wpływowych osób w mediach społecznościowych i kierowanie ich do określonej grupy odbiorców, w naturalny sposób stwarza to użytkownikom mnóstwo okazji do rozmawiania o Twojej witrynie, udostępniania jej i linkowania do niej w 100% organiczne.

Aby zwiększyć liczbę otrzymywanych linków, możesz wyjść poza płatne reklamy w mediach społecznościowych, wzmacniając swoje treści za pomocą marketingu e-mailowego i SEO na stronie. Robiąc to, będziesz mógł wykorzystać swoje wysiłki mające na celu wzmocnienie wpływów, aby zdobyć linki z jak największej liczby źródeł.

Wykorzystaj wzmocnienie wpływu, aby budować linki i maksymalizować wydatki marketingowe

Ponieważ wzmocnienie wpływowych osób może skutecznie umieścić Twoją witrynę i markę przed idealną publicznością, łatwo zrozumieć, dlaczego ma ona tak imponujący potencjał budowania linków. Ale dodatkową korzyścią jest opłacalność: zamiast płacić za zupełnie nową kampanię z influencerami, możesz po prostu skorzystać z treści, które już posiadasz.

Zatem zarówno dla praktyków SEO, jak i profesjonalistów zajmujących się marketingiem wzmocnienie wpływowych osób to doskonały sposób na budowanie linków, dzięki którym wydatki marketingowe pójdą dalej.

Kredyty obrazowe

SlickText / czerwiec 2021
Marketing wpływowy Hub / sierpień 2021
Zrzuty ekranu autorstwa autora / grudzień 2021
Ekspert mediów społecznościowych / listopad 2020