Przód i środek przywracają klasyczne nakładanie okien na komputer Mac

Przód i środek przywracają klasyczne nakładanie okien na komputer Mac 1

Pomimo postępów technologicznych zawsze uważałem, że nowoczesne oprogramowanie macOS powinno czerpać wskazówki z klasycznych zasad warstwowania okien w Mac OS i Mac OS X.

Przód i środek jest niezbędną nową aplikacją dla komputerów Mac John Siracusa i Lee Fyock że zastanawiacie się, jak moglibyście żyć bez tych wszystkich lat.

John Siracusa, pisząc na swoim blogu:

W klasycznym systemie Mac OS po kliknięciu okna, które należy do nieaktywnej aplikacji, wszystkie windows które należą do tej aplikacji, są na pierwszym planie. W Mac OS X i macOS na pierwszym planie znajduje się tylko kliknięte okno.

Tak przyzwyczaiłem się do zasad warstwowania okien w systemie macOS, że nie zastanawiałem się nad poprzednim zachowaniem. Ale teraz, gdy o tym myślę, zdecydowanie wolę przynieść wszystkie aplikacje windows na pierwszym planie po kliknięciu jednego okna.

Niestety brak wsparcia dla 32-bitowych aplikacji macOS Catalina ostatecznie zabił ostatnią z aplikacji, które zaimplementowały tę funkcję. Byłem sam w zimnym, jałowym świecie, w którym musiałem kliknąć ikonę Docka, aby przełączyć się do aplikacji i przynieść wszystkie windows do przodu.

Wprowadź przód i środek:

Front and Center to trywialna aplikacja – tak trywialna, że ​​bałam się, że zostanie odrzucona z powodu ograniczonej funkcjonalności. Ale podczas pracy jest używany dosłownie setki razy dziennie. I oczywiście uznałem to za tak istotne, że sam byłem gotów pomóc w jego stworzeniu.

Aplikacja działa dokładnie tak, jak w reklamie i można ją dostosować do własnych upodobań.

Przód i środek przywracają klasyczne nakładanie okien na komputer Mac 2

Na przykład możesz tymczasowo zastąpić klasyczne zachowanie warstw okna, ustawiając aplikację w trybie nowoczesnym, w którym tylko kliknięte okno wychodzi na przód. W obu trybach kliknij Shift w oknie, aby uzyskać odwrotność wybranego zachowania.

Siracusa wyjaśnia:

Mój szczególny styl zarządzania oknami opiera się głównie na klasycznym zachowaniu. Doceniam także zachowanie systemu Mac OS X w pewnych okolicznościach, dlatego z przyjemnością znalazłem aplikacje, które umożliwiają oba te zachowania, używając przycisku shift do zastąpienia ustawienia domyślnego.

Jeśli jesteś kimś, kto kocha przeplatane windows w systemie macOS ta aplikacja może nie być dla Ciebie. Ale jeśli naprawdę chcesz wszystko windows jednej aplikacji, która pojawi się na pierwszym planie, z całego serca zalecamy wypróbowanie Front i Center.

Przód i środek to $3 w Mac App Store.