Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przybył Snapdragon 8 Gen 1, SoC firmy Qualcomm dla najlepszych Androidów 2022 r.

Chociaż teraz oficjalnie znany, nowy SoC firmy Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, nie jest zupełną nowością. Niedawne przecieki informacji już to ujawniły, a teraz w końcu się zmaterializowały, gotowe do wykorzystania w smartphones.

To właśnie na dorocznej konferencji Qualcomm ujawnił swój wielki zakład na nadchodzący rok. To będzie SoC, który wszyscy smartphones Android będzie chciał to mieć.

wyżlin 8 Gen 1 Qualcomm SoC smartphones Android

Każdego roku Qualcomm prezentuje swój nowy SoC podczas wydarzenia Snapdragon Tech Summit. W tym roku nie było inaczej i kilka godzin temu pojawił się Snapdragon 8 Gen 1, SoC firmy Qualcomm dla najlepszych Androidów 2022 roku.

Ta nowa propozycja inauguruje nową nazwę i nową nomenklaturę, jak to było znane już kilka dni temu. Nie ogranicza się tylko do bycia nowym obrazem, ale przynosi wiele ulepszeń pod względem wydajności i samej technologii.

Niż zostało ujawnionie, lwia pachołek 8 Gen 1 jest szybszy i bardziej wydajny niż poprzedni 888. Może działać o 20% lepiej i być o 30% bardziej wydajny niż poprzedni. Na GPU ta pozycja się powtarza, będąc o 30% szybszą i 25% bardziej wydajną w zarządzaniu energią.

W przechwytywaniu obrazów i wideo jest szkodliwość, dzięki Snapdragon 8 Gen 1 aby móc przetwarzać jeszcze więcej informacji z modułów fotograficznych. Ten SoC będzie również mógł nagrywać wideo 8K HDR przy 30 fps.

wyżlin 8 Gen 1 Qualcomm SoC smartphones Android

W dziedzinie łączności wyróżnia się obecność modemu X65, który gwarantuje prędkości 10Gbps ponad 5G. Wi-Fi szóstej generacji zagwarantuje prędkość do 3,6 Gbps, jeśli chodzi o komunikację bezprzewodową.

Teraz, gdy jest dostępny, Snapdragon 8 Gen 1 zostaną udostępnione producentom smartphones o uruchomienie pierwszych topowych propozycji. Z pewnością będzie to SoC stworzony dla najlepszych Androidów 2022 roku i niedługo powinien zostać pokazany.

Table of Contents