Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przydatny przewodnik na temat maksymalnego wykorzystania możliwości Sklepu eBay

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przydatny przewodnik na temat maksymalnego wykorzystania możliwości Sklepu eBay

Ludzie uwielbiają wydawać swoje pieniądze. Jednak sposób, w jaki to robią, zmienił się radykalnie w ciągu ostatnich lat. Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online, a nie na zakupy w sklepach stacjonarnych.

Ekskluzywne wyprzedaże i oferty online, większy wybór produktów, możliwość porównywania cen, możliwość kupowania towaru za naciśnięciem guzika w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca oraz unikanie kolejek to tylko niektóre z powodów, które wyjaśniają wzrost handel elektroniczny.

oprócz uruchomienie sklepu internetowegojeden z głównych kanałów dla każdego biznes e-commerce jest utworzenie sklepu eBay.

Skonfigurowałeś nowy sklep eBay. Co dalej?

Coraz więcej detalistów dywersyfikuje swoje kanały sprzedaży i wkracza na sprzedaż online i rynki internetowe, takie jak Amazon, eBayI Walmart itd. Niezależnie od tego, czy mówimy o podstawowych produktach, czy o zachciankach, oferta jest tak bogata, że ​​każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie, jeśli chodzi o przyciągnięcie nowych klientów i zwiększenie ich lojalności. Założenie nowego sklepu internetowego jest łatwe. Sprawienie, by działało i generowanie zysków, to sytuacja, w której sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. Od wyboru odpowiedniego rynku do korzystania z prawa oprogramowanie do optymalizacji cen czy skutecznych narzędzi marketingowych, sukces Twojego sklepu internetowego zależy od wielu różnych czynników.

Aby zwiększyć widoczność swoich sprzedawców detalicznych, pomóc zwiększyć liczbę konwersji sprzedaży i zwiększyć lojalność klientów, serwis eBay organizuje seminaria internetowe, które warto obejrzeć. Warto zaznaczyć, że eBay oddaje do dyspozycji swoich sprzedawców trzy rodzaje abonamentów sklepowych do wyboru: Podstawowy sklep, Polecany sklepLub Sklep z kotwicami. Sprawdź poniższą tabelę, aby uzyskać pomysł dla każdej kategorii:

Zalety otwarcia sklepu eBay

Sprzedawanie produktów za pośrednictwem sklepu eBay ma szereg znaczących zalet. Najważniejsze, że sprzedajesz swoje przedmioty nie tylko na renomowanym i godnym zaufania rynku, ale dodatkowo wszystkie Twoje ogłoszenia będą wyświetlane w jednym miejscu. Ponadto otrzymasz unikalny adres URL sklepu i stronę, którą możesz dostosować podobnie do własnego sklepu internetowego. Dzięki temu eBay pozwala idealnie dopasować Twoją markę i wartości. Zbudowanie unikalnej tożsamości dla Twojego sklepu wyróżni Cię na tle konkurencji i pomoże Ci wywrzeć trwałe wrażenie na klientach, zachęcając ich do powrotu do Twojego sklepu.

Za każdym razem, gdy klient odwiedzi Twój sklep, zobaczy tylko produkty, które wymieniłeś. Przekłada się to na mniejszą konkurencję. Łatwiejsze zarządzanie produktemtańsze opłaty za wystawianie ofert i dostęp do przydatnych narzędzi dla sprzedających pozwalają właścicielom sklepów eBay być o krok do przodu.

Rekommenderad:  Praktyczny przewodnik po wdrażaniu modelu uczenia maszynowego przy użyciu kolby

Dostosuj swój sklep eBay

eBay oferuje możliwość dostosowania całej struktury Twojego sklepu internetowego. Na przykład możesz spersonalizować kategorie produktów, zapewniając w ten sposób łatwiejsze zarządzanie ofertami. Być bardziej specyficznym, jeśli sprzedajesz gry wideo na PS4możesz utworzyć kategorię dla gier wojennych.

Projektant sklepu to kolejna godna uwagi funkcja, z której musisz skorzystać. Od niestandardowych nagłówków po w pełni spersonalizowane nagłówki, banery sprzedaży krzyżowej lub niestandardowe paski wyszukiwania — możesz zaprojektować swój sklep internetowy w sposób najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom i strategii marketingowej.

Profesjonalnie wyglądający sklep będzie miał pozytywny wpływ na Twoich klientów i ostatecznie przełoży się na większą sprzedaż i większe zaufanie klientów.

Użyj SEO, aby zwiększyć ruch i widoczność

Za pomocą SEO-zoptymalizowana zawartość Twojego sklepu eBay zwiększy widoczność i zwiększy ruch bezpośrednio z wyszukiwarek, takich jak Google i Bing. eBay dobrze plasuje się w wyszukiwarkach, więc przekłada się to na większą sprzedaż. Istnieje kilka strategii, które możesz zastosować w praktyce: używaj wysokiej jakości metaopisów, używaj słów kluczowych w nazwie swojego sklepu oraz pisz produkty i opisy sklepów bogate w słowa kluczowe.

Korzystanie z jak największej liczby linków przychodzących pomoże również zwiększyć ruch i widoczność. Dostarczanie klientom informacji i świeżych treści o Twoich produktach za pomocą blogów, recenzji lub przewodników pomoże Ci określić się jako ekspert i zwiększyć świadomość marki oraz ruch. Pamiętaj, aby dołączyć link do swojego sklepu również w biografii lub podpisie e-maila.

Popraw statystyki najlepszego dopasowania

Gdy kupujący szuka określonego przedmiotu w serwisie eBay, domyślna kolejność wyników nazywa się Najlepszym dopasowaniem. Oznacza to, że odpowiedniemu kupującemu zostaną pokazane te produkty, które są najbardziej odpowiednie dla jego wyszukiwania i które zapewniają dobry stosunek jakości do ceny. Sprawienie, by Twoje produkty pojawiały się w Best Match, jest kluczowym aspektem. Aby to osiągnąć, upewnij się, że Twoje aukcje są nie tylko kompletne, ale także bogate w słowa kluczowe i cena konkurencyjna. Postaw się na miejscu kupującego i przewiduj słowa kluczowe, których prawdopodobnie użyje podczas wyszukiwania przedmiotu. Za pomocą dobrej jakości zdjęcia produktów a dokładne opisy prawdopodobnie zapewnią Ci miejsca w rankingach wyszukiwania w serwisie eBay. Zadbaj o konkurencyjność swojego sklepu, oferując szybkie dostawy, długi czas zwrotu i opłacalne usługi pocztowe.

Rekommenderad:  Ewolucja wyszukiwania: zrozumienie intencji użytkownika

Jak zostać najlepiej ocenianym sprzedawcą w serwisie eBay

Zostanie najlepiej ocenianym sprzedawcą w serwisie eBay to wspaniały cel, nad którym warto pracować. Posiadanie plakietki cenionego sprzedawcy zwiększa Twoją wiarygodność i zwiększa sprzedaż oraz widoczność Twoich ofert. Istnieją jednak pewne standardy, które musisz spełnić, aby zostać najlepiej ocenianym sprzedawcą w serwisie eBay: opcja zwrotu w ciągu 30 dni, dostawa ekspresowa i opcja bezpłatnej dostawy krajowej, a także 1-wysyłki jednodniowe lub jednodniowe.

Utrzymuj konkurencyjność swojego sklepu i przyciągaj nowych klientów za pomocą wysokiej jakości narzędzia do optymalizacji cen

Porównanie cen przed zakupem nigdy nie było łatwiejsze. I dlaczego klient miałby kupować produkt po cenie droższej niż to konieczne? Oznacza to, że aby zachować konkurencyjność, sprzedający w serwisie eBay muszą stale aktualizować swoje ceny. Dzięki innowacyjnym narzędziom, takim jak oprogramowanie do optymalizacji cen, minęły już czasy, kiedy sprzedawcy musieli ręcznie dostosowywać swoje ceny, zatrudniając do tej pracy pełnoetatowego pracownika.

Oprogramowanie do optymalizacji cen ma na celu zwiększenie nie tylko sprzedaży, ale przede wszystkim zysków. Optymalizacja cen pozwala na automatyczne ustalanie optymalnych cen sprzedaży 24h/dobę7, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu. Optymalizacja cen umożliwia tworzenie gotowych strategii dopasowywania, obniżania lub zwiększania cen konkurencji w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe reagowanie, gdy konkurenci zmieniają swoje ceny. To nie tylko zapewnia dodatkową ekspozycję w rankingach wyszukiwania eBay: przekłada się również na wyższe wskaźniki konwersacji.

Seller Republic – działa od 2015 roku i udostępnia eBay oraz Amazon Repricing, a także analityka i raportowanie.

Zadbaj o to, by Twoje aukcje w serwisie eBay były responsywne na urządzenia mobilne

Aby zoptymalizować swoje aukcje w serwisie eBay pod kątem urządzeń mobilnych, unikaj umieszczania zdjęć produktów w sekcjach opisu. Zamiast tego użyj galerii eBay, aby je dodać. Ważna wskazówka: używaj tylko HTML5 i CSS do dostosowywania szablonów aukcji. Możesz użyć do 800 znaków, aby opisać swój produkt. Chociaż podsumowanie opisu jest generowane automatycznie, nadal możesz dostosować tekst, edytując tagi HTML swoich ofert.

Wykorzystaj w pełni recenzje produktów użytkowników i staraj się uzyskać pozytywne opinie

Nowe recenzje „produktów” w serwisie eBay koncentrują się na produkcie, a nie na sprzedawcy. Pozytywne recenzje produktów – zarówno zweryfikowanych, jak i niezweryfikowanych użytkowników – są zawsze korzystne, zwiększając zaufanie konsumentów do produktów, które sprzedajesz.

Recenzje sprzedawców też są ważne. Mówiąc prościej, Twój wskaźnik opinii sprzedającego w serwisie eBay może być postrzegany jako przedłużenie Twojej wiarygodności i reputacji.

Rekommenderad:  O której godzinie zaczynają się paczki Instacart? (Przewodnik Ultimate 2023)

Wysoki odsetek pozytywnych opinii w serwisie eBay bezpośrednio wpływa na pozycję Twoich aukcji w wynikach wyszukiwania. Serwis eBay kategoryzuje najlepiej ocenianych sprzedawców jako „najlepszych sprzedawców” i umieszcza ich na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. A to zwiększa Twoje szanse na zamknięcie sprzedaży.

Skuteczny marketing e-mailowy

Prowadząc e-mailowe kampanie marketingowe, musisz znać pewne przepisy eBay: nie możesz wysyłać e-maili marketingowych do kupujących w serwisie eBay, którzy nie wyrazili na to zgody. Wysyłanie e-maili marketingowych pozwoli kupującym wiedzieć, kiedy wystawiasz nowe produkty. E-maile marketingowe mogą być również wykorzystywane do wysyłania bezkodowych kuponów lub informowania lojalnych i potencjalnych klientów o wyprzedażach i ofertach specjalnych. Możesz użyć Menedżera obniżek cen i Menedżera promocji, aby informować kupujących o wydarzeniach wyprzedaży lub recenzjach nowych produktów. Zbudowanie obszernej listy e-maili ma kluczowe znaczenie. Istnieje kilka sztuczek, których możesz użyć, aby przekonać kupujących do subskrypcji. Wykorzystanie szablonu Sklepu, faktur lub markowych opakowań do promocji newslettera może być korzystne.

Możesz także promować swoje aukcje produktów, włączając kanał RSS eBay. W ten sposób wyszukiwarki, subskrybenci i kupujący w serwisie eBay będą otrzymywać automatyczne aktualizacje Twoich aukcji.

Korzystaj ze wszystkich narzędzi marketingowych eBay, aby rozwijać swoją firmę

Serwis eBay udostępnia szereg przydatnych narzędzi marketingowych:

Zaprojektowane, aby sprzedaż w serwisie eBay była skuteczna i łatwa, te przyjazne dla użytkownika narzędzia pozwolą Ci tworzyć, zarządzać i promować wszystkie swoje aukcje w bardziej wydajny i opłacalny sposób. Ponieważ ponad 70% całej globalnej sprzedaży online odbywa się obecnie za pośrednictwem serwisu eBay lub Amazon teraz niezbędne jest, aby stać się ekspertem w tych platformach.

Table of Contents