Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przygotowanie do rozwoju handlu elektronicznego B2B – trendy i statystyki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przygotowanie do rozwoju handlu elektronicznego B2B – trendy i statystyki

Krajobraz handlu elektronicznego stale się zmienia i ważne jest, aby być świadomym pojawiających się trendów, które składają się na jego ogólną ewolucję. W szczególności handlowcy B2B muszą zwracać szczególną uwagę na nowe informacje, które mogą pomóc im w opracowaniu strategii sprzedaży i marketingu, ponieważ wyższa stawka B2B oznacza mniejszy margines błędu.

Jeśli sprzedajesz B2B, już kierujesz reklamy na rynek trudniejsze pod wieloma względami, np. radzenie sobie z bardziej wyrafinowanymi nabywcami, a czasem wydłużony proces zakupu. Analizując Trendy eCommercemożemy odkryć kilka ważnych informacji o kupujących B2B oraz o tym, jak skuteczniej kierować do nich reklamy i sprzedawać im.

Trendy eCommerce B2B

  • B2B wyprzedziło B2C pod względem kwoty wydawanej za pośrednictwem transakcji internetowych, z B2B osiągając światową wartość rynkową $7.7 bilionw przeciwieństwie do $2.3 bilionów B2C.
  • W rzeczywistości, 93% kupujących B2B woli robić zakupy online, kiedy już podjęli decyzję. To wyraźnie wskazuje, że popularność zakupów online B2B znacznie wzrosła.
  • Ten proces decyzyjny również ewoluuje. 74% kupujących B2B przed podjęciem decyzji sprawdza większość swoich zakupów online.

To pokazuje, jak ważny jest twój Serwis e-commerce B2B jest i jak ważne jest, abyś dostarczał dobrych informacji. Opisy produktów, zdjęcia i materiały dodatkowe, takie jak filmy i instrukcje do pobrania, to fantastyczne pomysły — jeśli odpowiednio do nich podejdziesz. Musisz przedstawić wszystkie te informacje w taki sposób, aby zapracowani ludzie mogli je przyswoić.

  • Over 40% kupujących B2B zastanawia się nad swoimi zakupami lub później ich żałuje. To wyraźnie pokazuje, że kupujący B2B są zazwyczaj zestresowani i bardzo ostrożni

Główną tego przyczyną jest to, że sprzedawcy B2B zbyt reaktywnie podchodzą do zapotrzebowania swoich kupujących na informacje. Zamiast, rekomenduje Harvard Business Review przyjęcie „proaktywnego, nakazowego podejścia”, aby przeprowadzić kupujących przez proces podejmowania decyzji. Pamiętaj, że większość kupujących B2B ma już wystarczającą wiedzę na temat potrzeb swojej firmy. Aby zminimalizować żal z zakupu i zwiększyć sprzedaż B2B, zamiast wymieniać funkcje i korzyści, zajmij się bezpośrednio problemem, który rozwiążą Twoje produkty.

Rekommenderad:  Ujawniono sekrety funduszu Rainy Day: stwórz fundusz dla swojej firmy

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, kim są Twoi nabywcy B2B. Witryny B2B często są skierowane do kadry kierowniczej wyższego szczebla w swoich materiałach sprzedażowych i ogólnym podejściu, ale kadra kierownicza coraz rzadziej podejmuje decyzje dotyczące zakupów B2B. W wielu przypadkach będziesz atakować pracowników, którzy otrzymali określoną władzę i ograniczony budżet do pracy.

  • Tylko 64% dyrektorów firm ma ostateczną władzę nad zakupami B2B. Dlatego ważne jest, aby kierować reklamy do nabywców B2B bez zakładania, że ​​są oni członkami najwyższego kierownictwa swojej firmy.

Znaczenie witryny B2B

Strona eCommerce Twojej firmy ma kluczowe znaczenie dla sprzedaży B2B:

  • Strony oceniane są na 86% skuteczności, co czyni je najskuteczniejszym kanałem marketingowym.
  • Marketing e-mailowy osiąga 72%, zajmując drugie miejsce.
  • Na trzecim miejscu jest SEO dla wyszukiwania organicznego, ze skutecznością 54%.
  • Następne w kolejności są media społecznościowe, m.in marketingu za pośrednictwem Facebook i inne platformy oceniające skuteczność na 52%.

Wyniki te wyraźnie pokazują, że solidna strategia marketingowa B2B zaczyna się od zoptymalizowanej pod kątem B2B witryny eCommerce ze zintegrowanymi możliwościami marketingu e-mailowego, optymalizacji wyszukiwarek oraz publikowania i reklamy w mediach społecznościowych.

Ponieważ proces zakupów B2B w dużej mierze opiera się na badaniach, możesz zrozumieć, jak dobra strona internetowa odgrywa w tym rolę, zarówno w celu przyciągania nowych klientów, jak i zatrzymywania obecnych. Oznacza to również, że możesz zezwolić na samoobsługę, czyli możliwość logowania się kupujących B2B i przeglądania ich historii. Jest to bardzo pożądana funkcja. W rzeczywistości:

  • 72% klientów B2B oczekuje „samoobsługowego” dostępu do swoich kont i zamówień.

Ponadto, im prostszy jest proces zamawiania, tym lepiej — kupujący B2B nie potrzebują wszystkich dodatków, które przemawiają do klientów B2C, a zwłaszcza powtarzający się kupujący B2B polegają na formularzach szybkiego zamówienia i automatycznym uzupełnianiu zapasów.

Rekommenderad:  Czy powinieneś odwrócić się od głównego pomysłu? | Jak to wyglądało w przypadku innych startupów?

Ucz się więcej

Stań się wartościowy statystyki i trendy e-commerce od zespołu badawczego 3dcart.