Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przykłady kanałów detalicznych poza Amazon

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przykłady kanałów detalicznych poza Amazon

Wszyscy to wiemy Amazon jest miejscem sprzedaży. Stale widziałem moje Amazon sprzedaż wzrasta od około 25% w 2013 r. do 90% obecnie. Jednak na zewnątrz pozostaje wiele potężnych kanałów sprzedaży Amazon.

Niektóre z tych kanałów, takie jak własna witryna internetowa, można wykorzystać po prostu do wspierania współczynników konwersji Amazon. Inne, takie jak Walmart, są po prostu zakładem na przyszły wzrost. I wreszcie, istnieje wiele niszowych kanałów sprzedaży, takich jak Etsy, Houzz, a nawet eBay Motors, które mogą skutkować bardzo wysoką sprzedażą, jeśli asortyment produktów odpowiada rynkowi docelowemu tych kanałów.

W tym artykule przedstawiam podsumowanie najważniejszych kanałów sprzedaży poza Amazon aby pomóc Ci zdywersyfikować sprzedaż i dać podstawowe wskazówki, czy powinieneś korzystać z tych kanałów sprzedaży, czy nie.

Powiązane słuchanie: Odcinek 215: Amazon lub Shopify — na czym się skoncentrować, aby zmaksymalizować wzrost

Powiązane lektury:

Przegląd innych kanałów sprzedaży poza Amazon

Inne kanały sprzedaży, które omówimy w tym artykule, to:

 • Twoja własna strona internetowa, a konkretnie Twój sklep Shopify
 • Inny Amazon targowiska m.in Amazon.ca, Amazon.co.uk, Amazonde, Amazonjp
 • Walmart/Jet.com
 • eBay i eBay Motors
 • Houzz
 • Etsy
 • Craigslist i lokalne
 • Hurt

Najważniejszym pytaniem, które musisz sobie zadać przed eksploracją innych kanałów sprzedaży, jest to, czy w ogóle powinieneś eksplorować inne kanały sprzedaży. Alternatywą jest oczywiście skupienie się wyłącznie na Amazon. Mike i ja odbyliśmy interesującą debatę w podcaście na ten sam temat, czy powinieneś wejść na całość Amazon albo nie?

Nie ma debaty: Amazon jest potęgą e-commerce. Wcześniej prowadziłem firmę, która przeszła od posiadania Amazon stanowią 30% naszej sprzedaży w 2013 r. do 67% w 2016 r. Prawie wszystkie marki, których właścicielem i operatorem jest EcomCrew, mają ponad 90% Amazon.

Rekommenderad:  Czy sprawdzanie zdolności kredytowej obniża ją?

Obecnie, Amazon to prawie połowa całej sprzedaży e-commerce w Stanach Zjednoczonych. Istnieją jednak inne opłacalne kanały sprzedaży, a niektóre z nich mogą być dla Ciebie istotne, w zależności od niszy i branży, w której się znajdujesz.

źródło: emarketer

Jedna uwaga: ekspansja na inne rynki zajmie nieproporcjonalnie dużo czasu w stosunku do sprzedaży. Upewnij się, że zmaksymalizowałeś potencjał Amazon przed przystąpieniem do ekspansji na inne rynki.

Twoja własna strona internetowa/sklep Shopify

Kto powinien tu sprzedawać? Wszyscy, zwłaszcza Amazon sprzedawców.

Nawet jeśli jesteś Amazon-tylko sprzedawca potrzebujesz strony internetowej z jednego powodu: Twoja własna strona internetowa buduje wiarygodność Twojej marki i pomaga utrzymać współczynnik konwersji na Amazon.

Większość z nas pewnie to słyszała Amazon przewyższa teraz Google jako miejsce, w którym ludzie rozpoczynają wyszukiwanie produktów. Jednakże, nawet jeśli konsumenci znaleźli to, czego szukali Amazon70% z nich będzie nadal przeglądać inne witryny e-commerce przed zakupem.

Konfiguracja strony internetowej nigdy nie była łatwiejsza dzięki Shopify. Nikt nie musi męczyć się z posiadaniem samodzielnie zarządzanej witryny internetowej hostowanej na platformie takiej jak Woocommerce lub Magento.

Co najlepsze, Shopify może przesyłać dane bezpośrednio do Twojego Amazon feed produktowy i możesz wysyłać swoje produkty za pomocą Amazon i realizacja wielokanałowa.

ZALETY

 • Pomaga ustalić wiarygodność
 • Obsługuje współczynnik konwersji
 • Łatwy w konfiguracji
 • Możliwość wysyłki produktów za pomocą Amazon Realizacja wielokanałowa
 • Spersonalizowane strony dla każdej marki
 • Autonomia
 • Tanie plany

CONS

 • Mniej opcji płatności dla klientów
 • Mniejsza szansa ruchu
 • Shopify nie promuje sklepów
 • Płatne reklamy (Google, Facebookitp.)

Jak wysyłać swoje produkty z innych kanałów?

Jedna z wielkich rzeczy dot Amazon jest spełnienie przez Amazon. Podczas gdy inne kanały, takie jak Shopify, eksperymentowały z oferowaniem logistyki, której nie można porównać Amazon FBA, co rodzi pytanie: w jaki sposób wysyłasz zamówienia z innych kanałów, takich jak eBay i Amazon?

W przypadku serwisu eBay i własnej witryny internetowej możesz po prostu wysyłać za pomocą Amazon Realizacja wielokanałowa oznacza, że ​​po prostu tworzysz zamówienie w ramach Amazon I Amazon wyśle ​​go od ciebie Amazon inwentarz FBA. To działa niesamowicie. Jednak Walmart niestety zabrania sprzedawcom używania Amazon w celu realizacji ich zamówień, więc utkniesz, korzystając z usług zewnętrznego dostawcy usług logistycznych.

Inny Amazon Targowiska (tzw Amazon.ca, Amazon.co.uk)

Kto powinien tu sprzedawać? Ci, którzy szukają największego wzrostu sprzedaży, ale za najwięcej pracy.

Kanały sprzedaży, które prawdopodobnie mają największe prawdopodobieństwo osiągnięcia największego wzrostu dla Twojej firmy e-commerce, to: Amazon targowiskach, konkretnie Amazon.ca, Amazon.co.uk i Amazonde. Mamy doskonałe przewodniki na temat sprzedaży w Europie i Kanadzie, z którymi powinieneś się zapoznać, jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu tutaj. Bardzo z grubsza mówiąc AmazonDomena .ca może rozsądnie oczekiwać 10% wzrostu sprzedaży. Niemcy i Wielka Brytania mogą podać podobne wskaźniki wzrostu.

Międzynarodowy Amazon rynki są bardzo wyjątkowymi kanałami sprzedaży. Rankingi organiczne odbywają się w dużej mierze niezależnie od siebie, opinie sprzedawców są trzymane oddzielnie (co często oznacza, że ​​wszelkie zawieszenia za naruszenie zasad odbywają się niezależnie), a metryki ASIN są w większości trzymane osobno (chociaż recenzje i szczegóły produktów są coraz częściej udostępniane na platformach handlowych) ).

Wadą sprzedaży na rynkach międzynarodowych, która jest również powodem, dla którego wciąż są one lukratywne, jest to, że jest to prawdopodobnie najtrudniejszy kanał wzrostu ze wszystkich wymienionych tutaj. Możesz wystawić przedmiot w serwisie eBay lub Houzz w ciągu kilku godzin, ale sprzedaż w Kanadzie lub Europie zajmie Ci dni, jeśli nie tygodnie, ponieważ będzie wymagać pewnego poziomu rejestracji firmy w tych krajach.

Wszystkie z tych Amazon rynki pobierają podobne opłaty za skierowanie jak Amazon.com (średnio 15% sprzedaży). Opłaty FBA są bardzo zróżnicowane, często znacznie wyższe niż Amazon.com, co chcesz wziąć pod uwagę przy ustalaniu cen.

ZALETY

 • Pomaga rozwinąć Twoją firmę e-commerce
 • Potencjalny wzrost sprzedaży o 10%.

CONS

 • Opłaty za polecenie wyższe niż Amazon.com
 • Wystawienie przedmiotu na aukcję może zająć dni lub tygodnie
 • Wymagaj pewnego poziomu rejestracji firm

Walmart/Jet.com

Kto powinien tu sprzedawać? Ci, którzy sprzedają towary konsumpcyjne, szukają niewielkiego, jednocyfrowego wzrostu, ale patrzą w przyszłość.

Walmart ma ok 5.3% wszystkich przychodów z handlu elektronicznego (w porównaniu do Amazonjest 38.7%).

Anegdotycznie słyszymy, jak wielu sprzedawców e-commerce informuje, że Walmart staje się coraz bardziej znaczący, ale jeszcze nie rozmawiałem z jednym sprzedawcą, dla którego Walmart stanowi ponad 10% ich sprzedaży. Prawdziwym powodem rozpoczęcia sprzedaży w Walmart jest obstawianie przyszłości. Sprzedaż e-commerce Walmart nadal rośnie na poziomie prawie 40%, chociaż większość z tego pochodzi z ich własnej sprzedaży (1P). Kupili również wcześniej Jet.com i inne znane witryny e-commerce i istnieją solidne powody, by sądzić, że ich sprzedaż e-commerce będzie nadal rosła.

Opłaty za polecenie Walmart różnią się nawet bardziej niż Amazonw zależności od kategorii, ale średnio około 15%.

Jedną z głównych wad Walmart jest jednak fakt, że nie można go używać Amazon Realizacja wielokanałowa w celu realizacji Twoich zamówień. Oznacza to, że musisz korzystać z 3PL, a także dzielić zapasy, co może być obciążeniem dla przepływów pieniężnych.

ZALETY

 • Niższe opłaty za sprzedaż
 • Dostęp do usług realizacji Walmart
 • Mniej konkurencyjny
 • Bardziej restrykcyjna polityka cenowa

CONS

 • Selektywny, jeśli chodzi o zostanie sprzedawcą
 • Nie możesz używać Amazon Realizacja wielokanałowa
 • Mniejszy potencjał zysku

eBay i eBay Motors

Kto powinien tu sprzedawać? Wszelkie z produktami, które można sprzedawać w serwisie eBay Motors, tania elektronika towarowa.

eBay? Co to jest, 1999?

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że eBay nadal jest odpowiednim kanałem sprzedaży dla wielu nisz. eBay to teraz tylko ok 5% rozmiar Amazon (w porównaniu do prawie 10% pięć lat temu). To też obecnie 4.7% całkowitej sprzedaży e-commerce i z roku na rok traci coraz większy udział w rynku. Jednak niektóre kategorie są silne w serwisie eBay, w szczególności silniki eBay. Znamy wiele osób prowadzących firmy związane z branżą motoryzacyjną (dowolne części pojazdów, czy to pojazdy konsumenckie, pojazdy rekreacyjne czy pojazdy przemysłowe), które obecnie znajdują się na tej liście, a eBay Motors nadal stanowi bardzo istotną część wszystkich naszych firm , choć bardzo mały ułamek Amazon.

W przypadku tańszych towarów typu elektronika, tj. akcesoria do telefonów, komponenty elektryczne itp. eBay jest również bardzo silny.

Przygotowaliśmy również dłuższy artykuł o tym, dlaczego warto sprzedawać w serwisie eBay, który zawiera wiele innych przydatnych informacji.

eBay pobiera opłatę za rekomendację w wysokości 10% plus opłaty PayPal (2-3%) plus własne spełnienie.

Serwis eBay może być również świetny do sprzedaży używanych i odnowionych zwrotów Amazon.

ZALETY

 • Łatwy w konfiguracji
 • Integracja z PayPalem
 • Wiele opcji sprzedaży (licytacja i kup teraz)
 • Niższe koszty reklamy
 • Możliwości brandingu

CONS

 • Liczne opłaty sprzedawcy
 • Potrzebuje 3PL
 • Powolni spedytorzy mają mniejszą widoczność

Houzz

Kto powinien tu sprzedawać? Każdy, kto sprzedaje artykuły gospodarstwa domowego, zwłaszcza dekoracje.

Houzz prawdopodobnie zajmował kartę w twojej przeglądarce internetowej w pewnym momencie twojego życia, prawdopodobnie między zakładką dla Ikei i Pottery Barn. Jeśli nie sprzedajesz artykułów gospodarstwa domowego, a konkretnie dekoracji, Houzz prawdopodobnie nigdy nie będzie niczym więcej niż inspiracją do kolejnego remontu kuchni. Ale jeśli sprzedajesz artykuły gospodarstwa domowego, Houzz powinien konkurować Amazon za procent swojej sprzedaży.

Houzz jest firmą prywatną, a ich przychody są prywatne. Jednak zgłaszają 40 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i prawie każdy w niszy związanej z dekoracjami wnętrz zgłasza ogromną sprzedaż Houzz. Na przykład znajomy pracujący w start-upie zajmującym się dekoracją wnętrz finansowanym z funduszy venture capital w San Francisco (z 7 liczba miesięcznych przychodów) raportuje Houzz to prawie 40% ich sprzedaży. Inny przyjaciel sprzedający obramowania i tapety zgłasza podobną sprzedaż.

Jeśli nie znasz Houzz, Houzz jest trochę jak mieszanka pomiędzy Pinterest I Facebook. W mniejszym lub większym stopniu użytkownicy publikują lub przeglądają zdjęcia obszarów wokół domu (np. pokoje dzienne, kuchnie, tarasy) w poszukiwaniu inspiracji. Produkty na tym zdjęciu są otagowane produktami na nim przedstawionymi lub reklamowane są podobne produkty.

Houzz zazwyczaj pobiera 20% prowizji od sprzedaży, a sprzedawcy są odpowiedzialni za wysyłkę wszystkiego.

ZALETY

 • Umożliwiają sprzedaż usług i towarów
 • Wysyłaj prośby o recenzję do klientów
 • Połącz Cię z potencjalnymi klientami
 • Utworzenie wpisu firmy jest bezpłatne
 • Dostęp do sekcji pytań i odpowiedzi

CONS

 • Jedyna platforma dla sprzedawców, którzy sprzedają artykuły dekoracyjne i artykuły gospodarstwa domowego
 • Płatna ekspozycja jest droga
 • Wysoka konkurencja
 • Houzz nadaje priorytet płatnym listom
 • Sprzedawcy są odpowiedzialni za wysyłkę wszystkiego

Napisaliśmy też dłuższy artykuł na temat najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć przed sprzedażą na Houzz, które pomogą Ci przed podjęciem decyzji.

Etsy

Kto powinien tu sprzedawać? Każdy, kto sprzedaje produkty modowe, produkty ręcznie robione, artykuły rzemieślnicze.

Aby sprzedawać na Etsy, musisz sprzedawać artykuły ręcznie robione, zabytkowe lub do rękodzieła. To wyeliminuje zdecydowaną większość sprzedawców marek własnych, jednak Etsy jest dość liberalna w swojej interpretacji „ręcznie”. Jeśli szukasz drewnianych zegarków na Etsy, zobaczysz, że zdecydowana większość ma części pochodzące głównie z Chin. Ta liberalna interpretacja otwiera drzwi wielu sprzedawcom. Ręcznie robione skórzane paski z Chin? Prawie każda biżuteria wykonana w wybranym przez ciebie tanim kraju azjatyckim? Wszystkie z nich prawdopodobnie byłyby dopuszczone do sprzedaży na Etsy. Jeśli sprzedajesz materiały do ​​rękodzieła, niezależnie od tego, czy jest tam choćby ślad , to również jest dozwolone.

Etsy stara się znaleźć równowagę między oferowaniem legalnie rękodzieła a zezwoleniem na bardziej skomercjalizowane produkty, które otworzyły drzwi wielu różnym produktom.

Ogólnie rzecz biorąc, Etsy stara się znaleźć równowagę między rentownością a wiernością swoim korzeniom. Jak opisał mi były sprzedawca Etsy za milion dolarów: „Etsy jest skazane na zagładę”.

Spośród wszystkich kanałów sprzedaży Etsy ma jeden z najmniejszych procentów skierowań: $00,20 za wpis i 3.5% sprzedaży.

ZALETY

 • Specyficzny typ publiczności
 • Tanie wystawianie i opłaty za sprzedaż
 • Klienci mogą kontaktować się ze sprzedawcami
 • Liberalni w swojej interpretacji „rękodzieła”

CONS

 • Konkurencyjny
 • Ograniczone możliwości projektowe

Craigslist i lokalne

Kto powinien tu sprzedawać? Przedmioty o wysokiej marży lub drogich cenach.

Wykracza to nieco poza granice handlu elektronicznego, ale wciąż jest mnóstwo ludzi, którzy zabijają, sprzedając swoje produkty lokalnie za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Craigslist, Kijiji i innych podobnych lokalnych ogłoszeń i serwisów aukcyjnych.

Dużą zaletą sprzedaży na Craigslist jest to, że nie ma żadnych kosztów; minusem jest duży koszt. Następnie lokalna sprzedaż przedmiotów faworyzuje przedmioty o wysokich marżach. Jeśli sprzedajesz przedmiot za 10 USD, nie ma znaczenia, czy osiągasz na nim 90% marży – nadal zarabiasz tylko $9 zysk; Jeśli jednak sprzedajesz przedmiot za 250 USD, który kosztuje 100 USD, matematyka zaczyna mieć więcej sensu. Wyobraź sobie matematykę tego hipotetycznego przedmiotu o wartości 250 USD:

Amazon: 250 USD – 100 USD koszt – 37,50 USD opłata za sprzedaż – ~20 USD Opłata FBA – ~10 USD opłata FBA za przychodzące = 82,50 USD zysku
Craigslist: cena sprzedaży 250 USD – koszt 100 USD = zysk 150 USD

Twoja marża zysku jest prawie podwojona.

W przypadku wszystkich moich marek zawsze sprzedawałem produkty warte tysiące dolarów rocznie za pośrednictwem Craigslist, niekoniecznie celowo, ale raczej dlatego, że zapasy trafiały do ​​mojego domu lub biura (pozostałości z targów, próbki, zwroty itp.) . Znam jednak wiele osób, które świadomie realizują lokalną strategię sprzedaży i osiągają średnio wysokie pięciocyfrowe dochody, sprzedając wyłącznie lokalnie.

Ponadto Craigslist można sprzedawać bezpłatnie.

ZALETY

 • Wystawianie produktów jest bezpłatne
 • Brak kosztów sprzedaży
 • Wysoka marża zysku

Sprzedaż hurtowa i B2B

Kto powinien tu sprzedawać? Te z silnie zróżnicowaną marką.

Dla mojej poprzedniej firmy przez lata goniłem za jednorożcem sprzedaży hurtowej. Z jakiegoś powodu w mojej głowie zawsze wydawało mi się, że moja firma nie działa, jeśli cała moja sprzedaż pochodzi z e-commerce. Spędziłem niezliczoną ilość czasu, dążąc do tego. Opracowałem sekcję hurtową naszej strony internetowej, opracowałem katalogi produktów i zimnych klientów. Ostatecznie sprzedaż B2B nigdy nie była znaczącym motorem sprzedaży dla mojej firmy. Sprawdź nasz odcinek podcastu na temat niebezpieczeństw związanych z pogonią za tradycyjnymi sklepami detalicznymi.

Problem polegał na tym, że moja firma sprzedawała w dużej mierze niezróżnicowany produkt. W przypadku niezróżnicowanych produktów marek własnych wszyscy główni detaliści współpracują bezpośrednio z fabrykami w Chinach lub za pośrednictwem dużych dystrybutorów. To pozostawiło tylko drobnych klientów detalicznych, którzy kupowaliby tylko w bardzo małych ilościach.

Dla tych, którzy mają mocno zróżnicowany produkt (co często oznacza, że ​​masz patent), sprzedaż hurtowa jest bardzo wiarygodną drogą do podążania. Daje to możliwość dywersyfikacji z dala od sprzedaży e-commerce, co zawsze jest dobrą rzeczą, a marże mogą być wyższe. Minusem jest to, że zarządzanie hurtowymi klientami B2B jest prawie jak prowadzenie całkowicie oddzielnej firmy, ponieważ wymaga zupełnie innego zestawu umiejętności.

Klienci hurtowi zazwyczaj oczekują 50% zniżki od ceny detalicznej produktu.

ZALETY

 • Kontrola nad sprzedażą
 • Duża sprzedaż
 • Generuj długoterminowe relacje z klientami
 • Łatwe uzupełnianie zapasów

CONS

 • Wymaga wysokiego poziomu rejestracji działalności gospodarczej
 • Koszty składowania
 • Wyższa inwestycja początkowa

Wniosek

To podsumowanie innych kanałów sprzedaży, które poza e-commerce warto wziąć pod uwagę Amazon.

Nie ma wątpliwości, że dla prawie każdego biznesu e-commerce Amazon będzie większością cytryny dla większości ludzi. Sprzedaż w innych kanałach sprzedaży jest mniej więcej równoznaczna z próbą wyciśnięcia cytryny trochę mocniej za kilka dodatkowych sprzedaży. Te kilka dodatkowych spadków przychodów może, ale nie musi, być warte dodatkowego wysiłku, w zależności od etapu, na którym znajduje się Twoja firma.

Czy sprzedajesz w innych kanałach sprzedaży poza wymienionymi powyżej? Jeśli tak, to co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne?