Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Przyszłość powrotu do pracy: adaptacja do hybrydowych środowisk pracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przyszłość powrotu do pracy: adaptacja do hybrydowych środowisk pracy

Praca, jaką znamy, niezaprzeczalnie się zmieniła i większość firm musiała dostosować się do pracy zdalnej. Ponieważ jednak przyszłość jest wciąż niejasna, ważne jest, aby dostosować swoją firmę do pracy zdalnej na czas nieokreślony, powrotu do pracy lub połączenia obu. I chociaż oznacza to nowe wyzwania, takie jak brak widoczności pracowników, możliwe problemy z wydajnością, a nawet zagrożenia dla bezpieczeństwa i ochrony, firmy muszą skupić się na swoich podstawowych zasadach, szukać ujednoliconych rozwiązań technologicznych i dostosowywać się do szybko zmieniających się środowisk pracy w przyszły.

W przypadku firm, które nie mogą przetrwać zdalnie, przed zezwoleniem pracownikom na powrót do pracy należy wprowadzić środki bezpieczeństwa. Wraz z wyzwaniami związanymi z pracą zdalną wiele firm najwyraźniej doświadczyło kryzysu finansowego. Na podstawie badania SMB Group „53% przychodów MŚP spadło od marca, kiedy rozpoczęła się pandemia COVID-19”. Oznacza to, że organizacje muszą przemyśleć na nowo tradycyjne modele i ograniczyć nieefektywne procesy, aby przetrwać. Rozumiejąc, że nikt nie wie, co nadejdzie, bardzo ważne jest, aby firmy wykorzystały ten czas na opracowanie zaktualizowanych strategii i wdrożenie nowych technologii, ucząc się od firm, które prosperują w tym trudnym czasie.

Avi Levinson, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w Royal York, znalazł nowe sposoby na rozwój, w tym pracę zdalną bez planów powrotu do biura. Royal York w szczególności zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami domów jednorodzinnych, co oznacza, że ​​współpracuje z dużą liczbą właścicieli domów i najemców. Jako firma polegająca na osobistym zaangażowaniu, trudno sobie wyobrazić świat, w którym Royal York może odnieść sukces bez przeprowadzania osobistych pokazów — kontakty międzyludzkie mają kluczowe znaczenie w tego rodzaju biznesie. Jednak pokonali przeciwności losu, tworząc nowe procesy i wykorzystując technologię, aby wzmocnić pozycję swoich pracowników. Zamiast nadal działać tak, jak kiedyś w środowisku, w którym to najwyraźniej nie działałoby, Royal York wykorzystał technologię, aby szybko się dostosować. Dzięki automatyzacji różnych etapów podróży klienta i umożliwieniu pracownikom dostępu do informacji, których potrzebują zarówno w biurze, jak i podczas pracy z klientami (poprzez wirtualne pokazy i nie tylko), byli w stanie na nowo odkryć tradycyjne zarządzanie nieruchomościami i zwiększyć wewnętrzną produktywność, aby mogli obsłużyć więcej spraw przy tej samej liczbie pracowników. Ten wzrost przychodów pozwolił im rozszerzyć działalność, a nawet zatrudnić nowych pracowników, aby dotrzymać kroku wzrostowi.

Rekommenderad:  Naukowcy dokonali inżynierii wstecznej systemów wizualnych bzygowatych w celu wykrycia dronów

Firma Royal York była w stanie przenieść całą swoją działalność na odległość, kładąc dodatkowy nacisk na procesy i narzędzia do współpracy i komunikacji. Dla firm, które nie są w stanie działać w pełni zdalnie, współpraca jest nadal kluczowa, a narzędzia muszą być zintegrowane z odpowiednimi aplikacjami biznesowymi, aby zapewnić zespołom odpowiedni kontekst do efektywnej pracy. W pełni zintegrowane narzędzia mogą zautomatyzować wykonywane ręcznie i powtarzalne zadania, niezależnie od tego, czy chodzi o automatyzację zarządzania projektami, czy podróż klienta. Na przykład, jeśli używasz arkuszy kalkulacyjnych do śledzenia sprzedaży lub projektu i musisz osobno aktualizować szczegóły i notatki w swoim CRM, przyczyni się to do marnowania czasu o niskiej wartości i powstrzyma Twoją firmę przed odchudzeniem działania. Kontynuacja automatyzacji punktów kontaktu z klientami w całym ich cyklu życia pomoże również w retencji i wzroście przychodów.

W przypadku firm decydujących się na powrót do pracy ich model musi być dostosowany zarówno do miejsca pracy w biurze, jak i pracowników nadal pracujących z domu, ale narzędzia do współpracy to tylko jeden element układanki. Większość firm zauważa, że ​​ich pracownicy nadal skutecznie komunikują się i współpracują, ale ich technologia musi wykraczać poza to i przyczyniać się do wyników biznesowych, a nie tylko do produktywności. Firma Royal York była w stanie tego dokonać, korzystając z oprogramowania do współpracy w kontekście nowego paradygmatu pracy, który wprowadza narzędzia współpracy, produktywności i komunikacji do innych procesów biznesowych.

Bardzo ważne jest, aby spojrzeć poza powierzchowne możliwości tych narzędzi i upewnić się, że dobrze integrują się one z jakimkolwiek ekosystemem, z którego już korzystają Twoje zespoły, rozszerzając dostęp do potrzebnych im informacji i narzędzi – tam, gdzie ich potrzebują. Na przykład, gdy Twój zespół sprzedaży przegląda rekord klienta w CRM, powinien mieć możliwość zobaczenia czegoś więcej niż tylko informacji o kliencie. Muszą mieć jasny obraz, który obejmuje wszystko, od ostatniej płatności i wszelkich otwartych zgłoszeń do pomocy technicznej, po ostatnią wizytę w Twojej witrynie, aż po to, jak ocenili Cię w ostatniej ankiecie. Udostępniając te informacje w jednym miejscu, nie tylko zautomatyzujesz procesy, ale także pomożesz pracownikom lepiej wykonywać swoją pracę, zwłaszcza jeśli są zdalni.

Rekommenderad:  Raport Mobile Security Index firmy Verizon mówi, że małe firmy są podatne na ataki

Całkowicie zrozumiałe jest przytłoczenie nowymi hybrydowymi środowiskami pracy i tym, co ma nadejść. Jednak niezależnie od tego, czy Twoja firma zdecyduje się wkrótce wrócić do pracy w biurze, czy pracować zdalnie na czas nieokreślony, narzędzia do współpracy i zwiększania produktywności w połączeniu z dynamiczną strategią poprawy doświadczenia i produktywności pracowników umożliwią rozwój. Oczywiste jest, że oprogramowanie do współpracy przoduje we wspomaganiu hybrydowych środowisk pracy, ale spójrzmy dalej. Wykorzystanie tej technologii w kontekście nowego paradygmatu pracy w celu zapewnienia spójności danych w całej organizacji pozwoli na łatwą adaptację i nowy rozwój w zmieniającym się środowisku pracy.