Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

PS4 kontra Xbox One: który jest najlepszym odtwarzaczem multimedialnym?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: PS4 kontra Xbox One: który jest najlepszym odtwarzaczem multimedialnym?

Przeszliśmy długą drogę, odkąd konsole do gier wideo po prostu grały w gry. Obecnie w nowoczesnych systemach standardem jest strumieniowe przesyłanie filmów, odtwarzanie muzyki, a nawet oglądanie telewizji na żywo. Chociaż niektórzy twierdzą, że te ulepszone funkcje zrujnowały radość z grania, oznacza to, że konsole są lepszą inwestycją niż kiedykolwiek wcześniej.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Niedawno porównywaliśmy Xbox One S i PS4 Slim dla zwykłych graczy, ale teraz przyjrzymy się bliżej dwóm konsolom z myślą o ich możliwościach multimedialnych. Postawmy Xbox One i PS4 łeb w łeb, aby zobaczyć, który z nich oferuje lepsze wrażenia multimedialne za twoje pieniądze.

Podczas gdy przesyłanie strumieniowe szybko staje się ulubionym sposobem oglądania treści wideo przez większość ludzi, DVD i Blu-ray są nadal opłacalną opcją. Sprawdźmy, jak wygląda oglądanie tych fizycznych formatów na PS4 i Xbox One.

PS4

Włóż Blu-ray do swojego PS4, a wyświetli się na ekranie głównym wraz z nazwą i obrazem. Wybranie go powoduje natychmiastowe rozpoczęcie odtwarzania. Używanie kontrolera PS4 do oglądania filmu jest całkiem proste. L2 I R2 są szybkie do tyłu i szybkie do przodu, podczas gdy L1 I R1 pominąć całą scenę w dowolnym kierunku. Możesz użyć touchpada kontrolera, aby szybko „przesunąć” o 15 sekund.

Masz dostęp do szybkiego menu do zmiany opcji językowych, przechodzenia do górnego menu filmu i sprawdzania, co robią przyciski. Pilny Kwadrat wyświetla menu filmu umożliwiające dostęp do wyboru sceny, funkcji specjalnych i tym podobnych.

PS4 ma również siatkę wszystkich poleceń, do których można uzyskać dostęp, przytrzymując przycisk Opcje. Jest to jednak dość niezgrabne, więc najlepiej trzymać się podstaw kontrolera. Jeśli chcesz, możesz uaktualnić do PS4 Media Remote, aby uzyskać lepsze opcje sterowania.

Płyty DVD nie mają tak wyszukanych opcji jak Blu-ray i oczywiście nie wyglądają tak wyraziście. Oprócz kilku drobnych różnic, oglądanie DVD na PS4 jest w zasadzie takie samo jak Blu-ray. Elementy sterujące są zgodne, chociaż w menu Panelu sterowania nie ma tak wielu poleceń.

Xbox One

Gdy po raz pierwszy umieścisz dysk Blu-ray na konsoli Xbox One, musisz pobrać bezpłatną aplikację odtwarzacza dysków Blu-ray. Zajmie to tylko sekundę i będziesz gotowy do oglądania filmu.

Sterowanie odtwarzaniem jest nieco inne niż na PS4, ale oferuje tę samą funkcjonalność. Możesz pomijać sceny, przewijać do przodu/do tyłu, otwierać menu Blu-ray i przełączać napisy. Xbox ma również menu pełne wszystkich poleceń, które możesz wydać filmowi, chociaż jest to bardziej tępe niż wersja na PS4, ponieważ symbole nie mają etykiet.

Xbox One odtwarza DVD dokładnie tak samo, jak Blu-ray.

Oto miejsce, w którym Xbox ma wyraźną przewagę. PS4 w ogóle nie odtwarza płyt audio CD, podczas gdy Xbox One nie ma z nimi problemu. Wątpimy, czy wiele osób wrzuca obecnie płyty CD do swoich konsol, ale mimo wszystko jest to różnica warta odnotowania.

Włóż płytę CD do konsoli Xbox, a zobaczysz monit o pobranie aplikacji Audio CD Player. To nie pozwala na odtwarzanie płyt CD z plikami MP3 ani słuchanie ich podczas odtwarzania, więc jesteś ograniczony do używania Xboxa jako chwalebnego odtwarzacza CD.

Zwycięzca: Xbox One

Oba systemy robią wszystko, czego można oczekiwać od oglądania płyt Blu-ray i DVD. Chociaż ma zastosowanie tylko dla ograniczonej publiczności, funkcja odtwarzania płyt CD na Xbox One daje mu przewagę nad fizycznymi nośnikami.

Rekommenderad:  Czy Vudu ma reklamy i czy warto?

Strumieniowe przesyłanie wideo: Netflix

Przejdźmy do czegoś, na czym będzie zależało znacznie więcej osób: strumieniowego przesyłania multimediów. W trosce o miejsce nie będziemy porównywać każdej aplikacji do przesyłania strumieniowego na obu urządzeniach. Zamiast tego weźmiemy najpopularniejszy serwis, Netflix, i przetestujemy go na obu systemach. Następnie omówimy różne obsługiwane aplikacje.

PS4

Korzystanie z serwisu Netflix na PS4 wymaga po prostu szybkiego pobrania aplikacji Netflix. Znajdziesz go w Telewizja i wideo folder na ekranie głównym. Tam zaloguj się na swoje konto i możesz wybrać profil na podstawie tego, kto ogląda.

Po zalogowaniu się dowiesz się, czego się spodziewać, jeśli kiedykolwiek wcześniej korzystałeś z serwisu Netflix. Wybierz program, kliknij go, aby dowiedzieć się więcej lub wybierz różne opcje i oglądaj do woli. Nie ma nic specjalnego w korzystaniu z serwisu Netflix na PS4 w porównaniu z innym urządzeniem. Użyj przycisków kierunkowych, aby przeglądać całą zawartość i naciśnij Trójkąt szukać.

Xbox One

Podobnie jak w przypadku PS4, musisz zainstalować aplikację Netflix na konsoli Xbox One. Udaj się do Sklep zakładkę i przewiń w dół do Przeglądaj aplikacje Sekcja. Powinieneś zobaczyć Netflix — kliknij go, aby zainstalować, a następnie uruchom go z ekranu głównego konsoli Xbox.

Po zalogowaniu zobaczysz serwis Netflix w całej okazałości. I jest to dokładnie ta sama aplikacja, co PS4. Oprócz etykiet przycisków, trudno byłoby odróżnić je od siebie.

Zwycięzca: remis

Nie ma funkcjonalnej różnicy między wersjami Netflix na PS4 i Xbox One.

Dostępne są inne aplikacje wideo

Nie korzystasz z Netflixa? Bez problemu. Zarówno PS4, jak i Xbox One mają wiele innych usług przesyłania strumieniowego wideo do wyboru.

PS4

Otworzyć Telewizja i wideo folder na PS4, aby znaleźć aplikacje multimedialne niezwiązane z grami, a następnie przewiń w dół do Wszystkie usługi zobaczyć więcej. PS4 ma wiele mniej znanych aplikacji, więc pokrótce omówimy najważniejsze:

 • Trzask — Starannie wybrane filmy i programy telewizyjne bez zobowiązań.
 • Hulu – To wszystko dotyczy telewizji. Streamuj stare i nowe programy, niektóre z obsługą PlayStation VR. Hulu nie oferuje darmowego abonamentu.
 • Crunchyroll — Usługa przesyłania strumieniowego anime z bezpłatnym planem z reklamami.
 • Amazon Wideo — Jeśli jesteś członkiem Prime lub wolisz tę usługę od Netflix, jest to świetna alternatywa.
 • NHL — Oglądaj mecze NHL Hockey z subskrypcją NHL.TV.
 • YouTube – Aplikacja stworzona do uzyskiwania dostępu YouTube przez swoją konsolę. Możesz przesyłać filmy ze smartfona, aby ułatwić wyszukiwanie.
 • PlayStation Vue — Usługa telewizyjna Sony z transmisją strumieniową na żywo, która ma inne podejście do telewizji kablowej. Wymaga płatnego planu.
 • Pleks — Umożliwia dostęp do kolekcji multimediów z PS4.
 • HBO GO – Oglądaj oferty HBO, kiedy tylko chcesz.
 • Odtwarzacz multimedialny — Oficjalna aplikacja PlayStation, która umożliwia odtwarzanie plików muzycznych i wideo przez USB lub domowy serwer multimediów.
 • Twitch – Zacznij oglądać tysiące streamerów grających w gry, które Cię interesują.

Jest tak wiele innych, w tym EPIX, Tubi TV, CBS All Access, NBA, WatchESPN, MUBI, Vevo i Screambox. Większość z nich jest dość niszowa, więc zalecamy zajrzeć, aby zobaczyć, co Cię interesuje. Jedno jest pewne: jeśli ją subskrybujesz, prawdopodobnie jest oferowana jako aplikacja na PS4.

Xbox One

Na konsoli Xbox One przejdź do Sklep kartę i przewiń w dół, aż zobaczysz Przeglądaj aplikacje Sekcja. Kliknij to i naciśnij Wszystkie aplikacje żeby je wszystkie sprawdzić. Jest o wiele więcej niż na PS4, ale to dlatego, że Xbox One obsługuje niektóre Windows 10 Przechowuj aplikacje. Większość z nich nie jest związana z transmisją strumieniową.

Rekommenderad:  Jakie jest najlepsze oprogramowanie wprowadzające w 2023 roku?

Dlatego zalecamy przewinięcie w dół do Najlepsze aplikacje rozrywkowe Lub Najpopularniejsze aplikacje i klikanie Pokaż wszystko odfiltrować nudne rzeczy. Większość wyżej wymienionych aplikacji PS4, takich jak Hulu, Vudu, Twitch Amazon Wideo i Crunchyroll są dostępne. Najważniejsze elementy Xbox One to:

 • Filmy i telewizja — Aplikacja firmy Microsoft do przesyłania multimediów z komputera na konsolę Xbox.
 • Telewizor z procy — Usługa telewizyjna à la carte, z której wielu korzysta jako alternatywa dla telewizji kablowej.
 • STARZ — Pozwala subskrybentom oglądać filmy i programy z tej usługi.
 • VLC — Aplikacja do odtwarzania lokalnych multimediów lub multimediów przesyłanych strumieniowo przez sieć domową. Możesz podłączyć dysk flash USB lub zewnętrzny dysk twardy i odtwarzać na nim muzykę/filmy.

Xbox One zawiera również kilka mniej ważnych aplikacji, których nie ma PS4, takich jak AOL Video, AMC i Dailymotion.

Zwycięzca: remis

To naprawdę zależy od tego, jakie usługi subskrybujesz; nie możemy tego tak nazwać. Posiadanie zbyt wielu subskrypcji kosztuje dużo pieniędzy, więc prawdopodobnie nie masz ich więcej niż kilka. I są szanse, że te, których używasz, to Netflix, Hulu, Crunchyroll i tym podobne. Uzyskasz podobne wrażenia na obu konsolach, chyba że korzystasz z określonej usługi, którą oferuje tylko jedna.

Strumieniowe przesyłanie muzyki

Celowo pominęliśmy wszystkie aplikacje przeznaczone do strumieniowego przesyłania muzyki powyżej, aby omówić je osobno tutaj. Oto różnice dotyczące słuchania muzyki na konsoli.

PS4

Na PS4 stary serwis muzyczny PlayStation został zastąpiony przez Spotify. Zarówno darmowi słuchacze, jak i ci, którzy płacą za Premium, mogą pobrać aplikację Spotify, aby słuchać na swoich konsolach. Ale najsłodszą funkcją jest słuchanie muzyki w tle podczas gry. Przytrzymaj przycisk PS, aby otworzyć szybkie menu po lewej stronie, a następnie możesz sterować muzyką nawet podczas grania. To jest świetne dla każdej gry, która ma muzykę, którą chcesz zastąpić.

Pozostałe dwie aplikacje muzyczne na PS4 to iHeartRadio i SiriusXM. Niestety żadne z nich nie będzie odtwarzać muzyki w tle, więc musisz mieć je otwarte przez cały czas słuchania. SiriusXM jest dostępny tylko z subskrypcją, podczas gdy iHeartRadio jest bezpłatny.

Xbox One

Główną aplikacją muzyczną Xbox jest Groove Music. Jest to konkurent Spotify firmy Microsoft i oferuje standardową opłatę w wysokości 10 USD miesięcznie za Music Pass, aby słuchać nieograniczonej muzyki bez reklam. Groove Music umożliwia także słuchanie muzyki kupionej za pośrednictwem usługi lub umieszczonej w usłudze OneDrive.

Nawet jeśli nie używasz Groove Music, masz wiele innych opcji. Xbox ma aplikacje dla SoundCloud, Pandora, iHeartRadio i VLC media player. Wszystkie obsługują odtwarzanie muzyki w tle, z wyjątkiem SoundCloud. Pandora i iHeartRadio są bezpłatne, a VLC może odtwarzać muzykę z dysku USB. Oznacza to, że masz więcej opcji słuchania muzyki w tle na konsoli Xbox.

Zwycięzca: Xbox One

To zacięty wyścig, ale obsługa Xboxa dla większej liczby aplikacji muzycznych, a także więcej z nich działających w tle, daje mu przewagę.

Funkcje telewizora Xbox One

Xbox ma całą funkcję, której nie ma PS4. Dzięki dodatkowym wejściom z tyłu konsoli Xbox One możesz oglądać telewizję za pośrednictwem konsoli Xbox. Zamiast podłączać dekoder telewizji kablowej do telewizora, podłączasz go do konsoli Xbox. Dzięki aplikacji OneGuide Twoja konsola Xbox przeprowadzi Cię przez proces konfigurowania telewizora, dzięki czemu możesz oglądać go nawet bez zmiany wejść.

Działa zarówno z normalnymi usługami kablowymi/satelitarnymi, jak i antenami do bezpłatnej telewizji naziemnej. Twoja konsola Xbox może wstrzymywać telewizję na żywo na maksymalnie 30 minut, dzięki czemu w razie potrzeby możesz zrobić sobie przerwę. Ponadto możesz skonfigurować sensor Kinect (jeśli go masz) do sterowania głośnością telewizora. Aplikacja OneGuide zapewnia elegancki interfejs przewodnika telewizyjnego, dzięki czemu wiesz, co się dzieje, a nawet możesz oglądać telewizję podczas gry.

Rekommenderad:  11 najlepszych akcji groszowych poniżej 10 centów

Niektórzy kpili z tej funkcji po wydaniu, a Microsoft nie poświęca jej zbytniej uwagi. Mimo to jest całkiem schludny i daje Xbox One kolejną przewagę nad PS4.

Zwycięzca: Xbox One

Xbox zyskuje tutaj punkt za funkcję integracji z telewizorem. Robienie więcej przy mniejszej liczbie urządzeń jest zawsze świetne.

PS4 Pro i Xbox One S: zawartość 4K

Wszystko, co omówiliśmy do tej pory, dotyczy każdego modelu PS4 i Xbox One. Ale każda konsola ma ulepszoną wersję, która nieco zmienia scenę. Note że potrzebujesz telewizora 4K (najlepiej z HDR), aby skorzystać z większości tych funkcji.

PS4 Slim i oryginalny PS4 są funkcjonalnie identyczne i oba mogą wyświetlać obraz w wysokim zakresie dynamicznym (HDR) dzięki aktualizacji systemu. Ale PS4 Pro, mocniejszy model, ma mocniejsze specyfikacje i może wyświetlać gry w 4K. Możesz także oglądać obsługiwane wideo z serwisu Netflix, YouTubeitp. w 4K, ale PS4 Pro nie ma napędu Ultra HD Blu-ray. Ultra HD (UHD) Blu-ray, jeśli nie byłeś tego świadomy, to następna ewolucja nośników fizycznych po Blu-ray. Obsługuje wideo 4K i wymaga nowego odtwarzacza UHD Blu-ray.

Po stronie Xbox, oryginalny Xbox One i odnowiony Xbox One S znacznie się różnią. Nie ma już powodu, aby kupować oryginalny model – S jest mniejszy, lżejszy i obsługuje HDR. Xbox One S nie gra w gry w 4K (skaluje je), ale obsługuje 4K do strumieniowego przesyłania wideo. Zawiera również odtwarzacz Blu-Ray 4K UHD.

Nadchodząca konsola Xbox One X jest jeszcze potężniejsza i obsługuje gry w rozdzielczości 4K i HDR. Nie będzie to jednak miało znaczenia dla strumieniowego przesyłania multimediów.

Zwycięzca: Xbox One

Xbox One S kosztuje 250 USD, a PS4 Pro 400 USD. Za niższą cenę Xbox One S może odtwarzać dyski Blu-ray 4K i obsługuje strumieniowe przesyłanie wideo 4K. To zdecydowanie lepszy wybór, jeśli koncentrujesz się na mediach.

Jeśli śledziłeś, to wcale cię nie zaskoczy.

Najlepszą konsolą do gier do odtwarzania multimediów jest Xbox One, w szczególności Xbox One S.

Niestety, PS4 nie wygrywa w jednym obszarze. Xbox One może odtwarzać płyty CD, oferuje aplikacje dla dziesiątek usług przesyłania strumieniowego, pozwala słuchać więcej muzyki w tle i jest gotowy na 4K przy znacznie niższych kosztach. Zawiera również funkcję OneGuide do oglądania telewizji bez opuszczania konsoli.

PS4 ma prawdopodobnie lepsze gry i funkcje PlayStation VR, co czyni go lepszym wyborem dla poważnych graczy. Ale jeśli chcesz, aby konsola stała się Twoim centrum multimedialnym, Xbox One S jest wyraźnym zwycięzcą.

Uznałeś, że obie konsole są dla Ciebie za drogie? Następnie możesz sprawdzić, jak zamiast tego używać starego urządzenia z Androidem jako serwera multimediów.

Masz Xbox One lub PS4? Co jest ważniejsze: możliwości multimedialne czy katalog gier? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach poniżej lub przekaż ją znajomemu, który zastanawia się, którą konsolę kupić.