Pwn20wnd oferuje obejście błędu aktualizacji oprogramowania w unc0ver v5.0.0-5.0.1

Pwn20wnd oferuje obejście błędu aktualizacji oprogramowania w unc0ver v5.0.0-5.0.1 1

Apple wydano dzisiaj iOS i iPadOS 13.5.1 specjalnie do łatania nowego exploita jądra, który Pwn20wnd włączył do unc0ver v5.0.0+ narzędzie jailbreak do obsługi iOS i iPadOS 13.5, dlatego teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest unikanie aktualizacji urządzenia do najnowszego dostępnego oprogramowania układowego, jeśli zależy Ci na możliwości dostosowania telefonu na wiele różnych sposobów, które w innym przypadku nie byłyby możliwe od razu po wyjęciu z pudełka.

Tak jak zwrócił uwagę dzisiejszego wieczoru przez głównego programistę unc0ver Pwn20wnd wydaje się jednak, że wersje unc0ver 5.0.0 i 5.0.1 wyświetlać błąd, w którym opcja wyłączania automatycznych aktualizacji oprogramowania w aplikacji unc0ver będzie działała odwrotnie niż w przypadku skonfigurowania przez użytkowników:

Pwn20wnd oferuje obejście błędu aktualizacji oprogramowania w unc0ver v5.0.0-5.0.1 2

Pomyśl o tym, że klęska jest równoznaczna z „przeciwnym dniem”. Oznacza to, że jeśli „wyłączyłeś” automatyczne aktualizacje oprogramowania na jailbreakowanym urządzeniu za pośrednictwem aplikacji unc0ver, to urządzenie będzie nadal szukało dostępnych aktualizacji oprogramowania i nakłaniało cię do zainstalowania im. W związku z tym Pwn20wnd zaleca teraz wyłączenie tej funkcji i ponowne jak najszybsze ponowne uszkodzenie urządzenia …

Chociaż denerwujące jest to, zalecamy wszystkim użytkownikom od razu wykonać tę czynność, aby zapobiec utracie jailbreak na iOS / iPadOS 13.5. Ponowne uruchomienie jailbreaka po zmianie ustawienia jest konieczne, aby zadziałało, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki unc0ver może zmodyfikować konfigurację urządzenia.

Możemy jedynie założyć, że na razie będzie to tymczasowe obejście problemu i że Pwn20wnd wkrótce wyda aktualizację dla un0ver jailbreak, aby ten przełącznik przełączający działał zgodnie z przeznaczeniem. Jednak nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Teraz, gdy iOS i iPadOS 13.5.1 jest oficjalnie dostępny publicznie, zegar zaczął tykać i Apple ostatecznie przestanie podpisywać iOS i iPadOS 13.5. To powiedziawszy, to nie czas na hazard. Posłuchaj rad zaufanych hakerów i upewnij się, że Twój telefon jest przygotowany do odrzucenia AppleAktualizacje eliminujące jailbreak.

Czy wyłączono funkcję automatycznego eliminowania aktualizacji oprogramowania w aplikacji unc0ver zgodnie z radą Pwn20wnd? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.