Qualcomm i Microsoft mają wkrótce wygasnąć umowę na wyłączność: RAPORT

Qualcomm i Microsoft rzekomo mają tajną umowę na wyłączność, która wkrótce wygaśnie.

Qualcomm i Microsoft mają wkrótce wygasnąć umowę na wyłączność: RAPORT 1

Microsoft odmówił stworzenia wersji Windows 11 dostępnych dla AppleM1, M1 Pro i M1 Max Mac, które są zbudowane na architekturze Arm, a teraz możemy poznać przyczynę — tajną umowę na wyłączność z Qualcomm.

Nowy raport od deweloperów XDA wyjaśnia, że ​​Qualcomm od dawna cieszy się tą ekskluzywną umową, w ramach której współpracował z Microsoftem i zapewnił, że pozostaje jedyną firmą, która oferuje swoje chipy ARM dla natywnych Windows Pomoc. Ponieważ umowa ma wkrótce wygasnąć, Windows na przestrzeni ARM może po prostu dojrzała dla większej liczby graczy z firmami takimi jak MediaTek, Samsung, a nawet Appleżetony M1.

Apple silikonowe komputery Mac nie oferują Boot Camp i nie ma oficjalnego Windows wsparcie w obecnym czasie, pozostawiając posiadaczom ‌M1‌, ‌M1 Pro‌ i ‌M1 Max‌ kilka opcji dostępu Windows na swoich urządzeniach. We wrześniu Microsoft poinformował, że wersja Arm Windows 11 za Apple krzemowe komputery Mac przez wirtualizację lub w inny sposób nie są „obsługiwanym scenariuszem”, więc istnieje szansa, że ​​nadal się nie zdarzy.

Microsoft i Qualcomm od lat łączą silne relacje, zauważają programiści XDA. Obie firmy ogłosiły Windows w firmie Arm w 2016 r., a Microsoft zaopatrzył się również w układy Qualcomm dla swoich Windows Telefony.

Microsoft używa obecnie procesorów opartych na Intelu dla większości swoich usług w chmurze Azure, a większość produktów firmy Surface działa na chipach Intela. Microsoft zerwał z tradycją, aby pracować z AMD i Qualcomm nad niestandardowymi chipami do swojego laptopa Surface 3 i urządzenia Surface Pro X. Krążą nawet plotki, że Microsoft współpracuje również z AMD nad procesorami do laptopów opartymi na Arm.

Qualcomm ze swojej strony ma zamiar konkurować z Apple Krzem. Firma, poprzez przejęcie startupu Nuvia, zamierza przejąć Appleopatentowany krzem w przestrzeni chipów laptopa w ciągu „dziewięciu miesięcy”.