Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Qualcomm ogłasza platformy mobilne Snapdragon 665, 730 i 730G

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Qualcomm ogłasza platformy mobilne Snapdragon 665, 730 i 730G

Qualcomm ogłosił dzisiaj trzy nowe chipsety do swoich procesorów 6-I-7 serii platform mobilnych. Nowe chipsety, a mianowicie Snapdragon 665, Snapdragon 730 i Snapdragon 730G, zostały zaprojektowane w celu poprawy doświadczeń konsumentów w takich dziedzinach, jak sztuczna inteligencja, aparat i gry.

Platforma mobilna Qualcomm Snapdragon 665

Całkowicie nowa platforma mobilna Snapdragon 665 uzupełnia istniejącą ofertę modeli 6-seria platform mobilnych firmy Qualcomm. Jak twierdzi firma, nowy chipset zapewnia wysoce inteligentne wrażenia podczas grania na urządzeniach mobilnych, a także lepszą wydajność aparatu i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Najważniejsze cechy Snapdragona 665

 • W zupełnie nowej platformie mobilnej Snapdragon 665 firma Qualcomm uwzględniła obsługę silnika Qualcomm AI trzeciej generacji, który jest wyposażony w procesory Hexagon 686 DSP i HVX, aby poprawić wydajność sztucznej inteligencji i zapewnić nawet 2 razy większą prędkość przetwarzania.
 • Mówiąc o wydajności aparatu i ulepszeniach, Qualcomm twierdzi, że nowa platforma mobilna Snapdragon 665 jest wyposażona w procesor Qualcomm Spectra 165 ISP wzmocniony sztuczną inteligencją, aby zapewnić lepsze rozpoznawanie scen, automatyczną regulację i szereg innych funkcji.
 • Za grę na Snapdragonie 665 odpowiada procesor graficzny Adreno 610, który obiecuje zapewnić lepszą wydajność, jeśli chodzi o dźwięk, grafikę i rozgrywkę. Dodatkowo istnieje również wsparcie dla Vulkan 1.1aptX Adaptive Audio i Qualcomm Aqstic.
 • Platforma mobilna Snapdragon 665 wykorzystuje procesor Kryo 260, który wykorzystuje cztery rdzenie wydajnościowe i cztery rdzenie wydajnościowe, aby zapewnić lepszą wydajność i wydłużyć żywotność baterii. Jeśli chodzi o łączność, platforma korzysta z modemu Snapdragon X12 LTE, który oferuje lepszą prędkość pobierania w LTE oraz lepszą łączność i prędkość w Wi-Fi.

Platforma mobilna Qualcomm Snapdragon 730

Podobny do 6-series, Qualcomm wprowadził także nowe platformy mobilne dla 7-seria. Całkowicie nowy Snapdragon 730 zapewnia wrażenia AI na urządzeniu z ulepszoną optyką, grami i wydajnością. Ma na celu zapoznanie klientów z technologiami, które wcześniej były ograniczone jedynie do 8-seria platforma mobilna firmy.

Najważniejsze cechy Snapdragona 730

 • Snapdragon 730 jest wyposażony w wielordzeniowy silnik AI czwartej generacji Qualcomm, który zapewnia 2 razy większą moc w porównaniu do swojego poprzednika i usprawnia interakcje aparatu, gier, głosu i bezpieczeństwa. Zawiera także procesor Qualcomm Hexagon 688, który obsługuje Hexagon Vector eXtension i Hexagon Tensor Accelerator, a także szereg innych niezbędnych elementów zapewniających lepsze przyspieszenie AI.
 • Qualcomm po raz pierwszy w historii dodał Qualcomm Spectra 350 wraz z dedykowanym dostawcą usług internetowych (CV) 7-seria platforma mobilna. Obydwa oferują do 4x ogólną oszczędność energii w porównaniu z poprzednią generacją. Pomagają także w nagrywaniu filmów 4K HDR w trybie portretowym i oferują wykrywanie głębi w wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić obsługę aparatów z trzema obiektywami, które są wyposażone w obiektywy ultraszerokokątne, portretowe i teleobiektywy. Nowa platforma umożliwia także przechwytywanie zdjęć i filmów w formacie HEIF, co pozwala zmniejszyć rozmiar pliku i umożliwić użytkownikom przechwycenie większej ilości plików przy o połowę mniejszym rozmiarze.
 • Mówiąc o grach, Snapdragon 730 jest wyposażony w procesor graficzny Qualcomm 618, co czyni go pierwszym chipsetem na rynku 7-seria platforma mobilna. Karta graficzna wykorzystuje technologię Vulkan 1.1, biblioteka graficzna nowej generacji, która zużywa o 20% mniej energii niż OpenGL ES, a jednocześnie zapewnia lepszą grafikę i dłuższą żywotność baterii. Aby poradzić sobie z dźwiękiem, nowa platforma mobilna 730 jest wyposażona w technologię aptX Adaptive audio i Aqstic firmy Qualcomm, aby zapewnić lepsze, wzbogacające wrażenia dźwiękowe.
 • Jeśli chodzi o wydajność i łączność, Snapdragon 730 zapewnia lepszą wydajność i imponującą żywotność baterii. Procesor Kyro 470 i procesor graficzny Adreno 618 oparte na 8-nm ma nową architekturę, która zapewnia szybsze uruchamianie aplikacji, lepszą wielozadaniowość i wydajność w grach. Aby zapewnić łączność, nowa platforma mobilna jest wyposażona w modem Snapdragon X15 LTE zapewniający prędkość pobierania danych komórkowych do 800 Mb/s oraz Wi-Fi 6 wsparcie.

Platforma mobilna Qualcomm Snapdragon 730G

Snapdragon 730G to kolejny dodatek do 7-seria platform mobilnych tej firmy. Jest to poziom wyższy od Snapdragona 730 i został specjalnie zaprojektowany z myślą o elitarnych graczach. Krótko mówiąc, zapewnia znaczną poprawę wydajności i ulepszeń w grach, grafice i łączności.

Najważniejsze cechy Snapdragona 730G

 • Do 15% szybsze renderowanie grafiki dzięki podkręconemu procesorowi graficznemu Adreno 618
 • Zoptymalizowany pod kątem niektórych z najwyżej ocenianych gier na świecie
 • Ulepszona grafika i jakość wideo, które zapewniają prawdziwe wrażenia w grach HDR.
 • Zmniejszone zacinanie się gier przy 30 klatkach na sekundę dzięki własnej technologii Jank Reduktor firmy Qualcomm, która zapewnia graczom płynną rozgrywkę.
 • Ulepszona rozgrywka dzięki szybkiej i wydajnej rozgrywce online z wykorzystaniem menedżera opóźnień Wi-Fi w celu optymalizacji konfiguracji i ustawień sieci oraz Wi-Fi.

powiedział Kedar Kondap, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies Inc, o wprowadzeniu na rynek nowych platform mobilnych.

Qualcomm twierdzi, że spodziewa się najnowszego 6-I-7 serii platform mobilnych, Snapdragon 665, 730 i 730G, które pojawią się w smartfonach gdzieś w połowie 2019 roku.