Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Qualcomm ogłasza Snapdragon 780G z łącznością 5G i możliwością aktualizacji sterowników GPU

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Qualcomm ogłasza Snapdragon 780G z łącznością 5G i możliwością aktualizacji sterowników GPU

Do tej pory sprzedano ponad 350 urządzeń, a procesor Snapdragon 7-series mają za sobą dość imponujący okres. Idąc tym samym tempem, Qualcomm wprowadza teraz nową platformę z serii o nazwie Snapdragon 780G. Qualcomm zamierza wprowadzić do procesorów Snapdragon 780G funkcje klasy premium 7-seria po raz pierwszy ma na celu udostępnienie szerszej publiczności tego, co nazywa doświadczeniem nowej generacji.

Najważniejsze informacje dotyczące Qualcomm Snapdragon 780G

1. Procesor i karta graficzna – Qualcomm Snapdragon 780G bazuje na technologii procesowej 5 nm. Zawiera architekturę Kryo 670, która zapewnia do 40% poprawę wydajności w porównaniu z poprzednikiem. Chipset obiecuje zaoferować do 2Taktowanie 0,4 GHz, a do przetwarzania grafiki wykorzystuje procesor graficzny Adreno 642.

2. sztuczna inteligencja – jeśli chodzi o wydajność AI, najnowsza oferta Qualcomm wykorzystuje Qualcomm AI Engine 6. generacji. Nowy silnik AI wykorzystuje procesor Hexagon 770, aby zapewnić wydajność AI do 12 TOPS, co stanowi 2-krotną poprawę w porównaniu z poprzednikiem. Ponadto jest wyposażony w funkcję Sensing drugiej generacji Hub który integruje dedykowany procesor AI o niskim poborze mocy, aby pomóc w przetwarzaniu dźwięku.

3. Łączność – Snapdragon 780G jest wyposażony w system modem-RF Snapdragon X53 5G, który zapewnia maksymalną prędkość pobierania do 30,3 Gb/s na częstotliwościach poniżej 6 GHz. Obejmuje obsługę trybów SA, NSA, FDD i TDD. Dodatkowo dostępny jest system łączności Qualcomm FastConnect 6900, który zapewnia do 30,6 Gb/s Wi-Fi 6 prędkości wraz z niskimi opóźnieniami i wydajnością VR. Chipset obsługuje także Wi-Fi 6E, co jeszcze bardziej rozszerza możliwości i pozwala uzyskać lepszą wydajność w paśmie 6 GHz.

4. Hazard – mówiąc o grach, mówi się, że Snapdragon 780G jest w pełni zoptymalizowany z pakietem funkcji Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, które według Qualcomm zapewniają ultrapłynną rozgrywkę z prawdziwym 10-bitowym HDR i aktualizowanymi sterownikami GPU. Oprócz lepszej wydajności, dodanie nowej architektury procesora zwiększa ogólną efektywność energetyczną platformy.

5. Kamera – podobnie jak w grach, wydajność aparatu jest kolejną ważną cechą smartphones obecnie, a także w przypadku Snapdragona 780G, Qualcomm zatrudnia na platformie potrójnego dostawcę usług internetowych. Qualcomm twierdzi, że potrójny dostawca usług internetowych umożliwia chipsetowi przechwytywanie obrazu z trzech kamer jednocześnie, co pozwala na jednoczesne uzyskanie trzech różnych obrazów zarejestrowanych przez obiektyw zmiennoogniskowy, szerokokątny i ultraszerokokątny. Dostawca usług internetowych może obsługiwać czujniki do 25 MP w konfiguracji potrójnej, do 64 MP + 20 MP w konfiguracji podwójnej i do 84 MP w konfiguracji z pojedynczą kamerą. Poza tym niektóre inne zalety dostawcy usług internetowych obejmują lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, przechwytywanie wideo HDR10+, 4K HDR z obliczeniowym przechwytywaniem HDR i wiele więcej.

6. Różnorodny – jeśli chodzi o pozostałe specyfikacje, Snapdragon 780G ma wsparcie dla QuickCharge 4+ technologia ładowania. Obsługuje do 16 GB pamięci RAM LPDDR4. Jeśli chodzi o wyświetlacz, Snapdragon 780G umożliwia rozdzielczość FHD+ przy 144 Hz ze wsparciem dla HDR10 i HDR10+.

Dostępność Snapdragona 780G

Jeśli chodzi o dostępność, Qualcomm twierdzi, że pierwsza fala będzie zasilana przez Snapdragon 780G smartphones ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.