Qualcomm ogłasza Snapdragon 865 Plus

Qualcomm dostarcza wersję overclockingu mobilnej wersji SoC Snapdragon 865 dla urządzeń, które zostaną wprowadzone przez producentów sprzętu do końca 2020 roku.

„Starając się osiągnąć skalę 5G, nadal inwestujemy w nasz poziom premium, 8- serie platform mobilnych, aby napędzać koperty pod względem wydajności i wydajności energetycznej oraz zapewniać aparatom nowej generacji, sztuczną inteligencję i wrażenia z gry – powiedział wiceprezydent Qualcomm Alex Katouzian w cytacie z przecinkiem. „W oparciu o sukces Snapdragon 865, nowy Snapdragon 865 Plus zapewni lepszą wydajność na kolejną falę doskonałości. smartphones. „

Dzięki zintegrowanemu systemowi modemu RF RF Snapdragon X55 5G Snapdragon 865 Plus zapewni coś, co Qualcomm nazywa „prawdziwie globalnym 5G”. Obejmie również maszynę AI drugiej generacji Qualcomm5 dla „płynnego korzystania z aparatu, dźwięku i gier”.

Ale prawdziwą atrakcją jest wydajność: Snapdragon 865 Plus jest skierowany na najlepsze telefony komórkowe, w tym te przeznaczone dla graczy, a firma twierdzi, że zapewni gry o jakości pulpitu, dyski z możliwością rozbudowy GPU, renderowanie do przodu, ultra-5G. płynne przy prędkości do 144 kl./s oraz 10-bitowe gry True HDR zapewniające kinowe detale.

W porównaniu do swojego poprzednika 865 Plus jest o 10 procent szybszy przy taktowaniu rdzenia nawet do 3.1 Karta graficzna GHz i Adreno 650, i jest kompatybilna z Qualcomm FastConnect 6900 Wi-Fi dla prędkości do 3.6 Gbps.

ASUS i Lenovo wspomniały o tym w ogłoszeniu Qualcomm, a wiemy, że nadchodzący flagowy Samsung w sierpniu będzie również oparty na Snapdragon 865 Plus. Lub, jak powiedział Qualcomm, pierwsze komercyjne urządzenie oparte na Snapdragon 865 Plus zostanie ogłoszone w trzecim kwartale 2020 roku.

Oznaczone Qualcomm, Qualcomm Snapdragon, Qualcomm Snapdragon 865 Plus