Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Qualcomm Snapdragon 778G 5G ma na celu poprawę wrażeń multimedialnych na smartfonach średniej klasy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Qualcomm Snapdragon 778G 5G ma na celu poprawę wrażeń multimedialnych na smartfonach średniej klasy

Dążenie Qualcomm w kierunku 5G jest dość oczywiste, gdy spojrzysz na wszystkie nowe platformy mobilne wyposażone w zintegrowane modemy 5G. Nawet ich SoC średniej klasy zostały teraz wyposażone w 5G i zapewniają, że sprzęt zasilający nie będzie ograniczony tylko do flagowców smartphones. Zaprezentowany dzisiaj Snapdragon 778G 5G jest tego najlepszym przykładem. Na papierze jest to nieco stonowana wersja Snapdragona 780G, czyli układu z wyższej półki średniej, który gwarantuje solidną wydajność, szczególnie podczas grania.

Można zauważyć, że większość ostatnich premier Qualcomma jest w dużym stopniu skupiona na grach, co widać po użyciu przyrostka „G” w nomenklaturze. Ponieważ coraz więcej użytkowników smartfonów korzysta z gier mobilnych w postaci gier takich jak PUBG Mobile (obecnie Battlegrounds Mobile India), COD Mobile, Free Fire itp., dla Qualcomm sensowne jest produkowanie układów SoC odpowiadających potrzebom ludzi i to wydaje się, że ostatnio wykonują dobrą robotę. Różnica między chipsetami z serii 700 i 800 zmniejsza się, co z pewnością jest zaletą dla konsumenta końcowego, który chce kupić smartfon ze średniej półki.

Nowo wprowadzony na rynek Snapdragon 778G 5G również obiecuje zrobić coś podobnego — zapewnić potężną wydajność na smartfonie średniej klasy dzięki nowym rdzeniom opartym na Kryo i szeregowi ulepszeń na chipie. Zobaczmy, co ma do zaoferowania i gdzie telefony ze Snapdragonem 778G 5G wypadłyby w porównaniu z telefonami średniej klasy obecnej generacji smartphones. Qualcomm twierdzi, że otrzymał szereg ulepszeń w zakresie wrażeń multimedialnych zapewnianych przez Snapdragon 778G 5G, a także lepsze przetwarzanie obrazu do przechwytywania wideo w porównaniu z istniejącymi chipsetami.

Funkcje Qualcomm Snapdragon 778G 5G

Do 40% większa wydajność

Nowy Snapdragon 778G 5G jest oparty na niestandardowych rdzeniach procesora Kryo 670 firmy Qualcomm, które zapewniają wzrost wydajności w porównaniu ze starszymi chipami średniej klasy firmy. Qualcomm przedstawia SD 778G 5G jako następcę SD 768G 5G, który sam w sobie był nieco unowocześnioną wersją SD 765G 5G. Uff, zdecydowanie za dużo G. Procesor graficzny w SD 778G 5G to Adreno 642L.

Hexagon 770 DSP spełnia wszystkie wymagania AI. Qualcomm twierdzi, że surowa wydajność wzrosła o 40% w porównaniu do Snapdragon 768G, co wydaje się obiecujące. Będziemy jednak musieli przetestować urządzenie z tym chipem, aby zobaczyć, jaką różnicę faktycznie robi w rzeczywistym użytkowaniu.

Wszystko dotyczy 5G

Ponieważ 5G stało się obecnie normą w większości chipsetów Qualcomma, prawdopodobnie powinni usunąć znacznik 5G ze swojej nomenklatury i nieco uprościć sprawę. Jeśli nie zauważyłeś, ile razy wspominaliśmy o 5G w tym artykule, Snapdragon 778G jest rzeczywiście wyposażony w zintegrowany modem X53 5G obsługujący zarówno mmWave, jak i sub-6 GHz 5G. Obsługiwane jest Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2.

Ulepszona obsługa aparatu i multimediów

Qualcomm nazwał Snapdragon 778G 5G chipsetem zapewniającym najwyższą jakość multimediów. Począwszy od aparatu, Snapdragon 778G 5G może pochwalić się znacznymi ulepszeniami w zakresie możliwości przechwytywania wideo. Dzieje się tak dzięki dostawcy usług internetowych Spectra 570L, który może przetwarzać dane z prędkością do 2 Gigapiksele na sekundę. Spectra 570L umożliwia rejestrację zdjęć i filmów z 10-bitową głębią kolorów, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć lepsze kolory w HDR. Obsługuje również przechwytywanie wideo HDR10 i wideo w trybie portretowym.

To jednak tylko jeden aspekt wydajności multimedialnej. Wyświetlacze sparowane z kartą SD 778G 5G mogą mieć maksymalną rozdzielczość Full HD+ przy częstotliwości odświeżania sięgającej 144 Hz i obsłudze odtwarzania HDR10+. Snapdragon 778G 5G zawiera także nowy akcelerator asystenta Qualcomm Hexagon Voice wraz z kodekiem audio Aqstic i inteligentnym wzmacniaczem głośnikowym, aby poprawić ogólne wrażenia multimedialne.

Różne funkcje

Snapdragon 778G 5G obsługuje rodzimy indyjski system satelitarny NavIC. Chipset może zasilić do 16 GB pamięci RAM LPDDR5. Obsługuje funkcje Qualcomm Snapdragon Elite Gaming i Quick Charge 4+ do szybkiego ładowania. Jeśli chodzi o proces produkcyjny, SD 778G 5G opiera się na węźle 6 nm i będzie produkowany w odlewni TSMC.

Smartfony z nową platformą mobilną Snapdragon 778G 5G zadebiutują w drugim kwartale 2021 roku, w którym obecnie się znajdujemy, więc możemy spodziewać się marek takich jak Xiaomi, Realme, Oppo, Moto, iQOO i niespodzianki, nawet smartfonów Honor z premierą Snapdragon 778G 5G wkrótce w nadchodzących tygodniach. Gdy już będziemy mieli urządzenie zasilane przez Snapdragon 778G 5G, będziemy mogli ocenić rzeczywistą wydajność chipa w świecie rzeczywistym.

Table of Contents