Qualcomm Snapdragon XR2, układ zdolny do łączenia rzeczywistości mieszanej w 5G

Qualcomm zakończył doroczny kongres Snapdragon Tech Summit, na którym firma z siedzibą w San Diego w Kalifornii zaprezentowała swoje najmocniejsze najnowsze układy, Qualcomm 865 dla zaawansowanych telefonów komórkowych z obsługą 5G, a także parę układów zaprojektowanych dla mieszana rzeczywistość i laptopy, ale bez wątpienia tym, który przyciągnął najwięcej uwagi, był XR2, układ scalony, który mógł łączyć mieszaną rzeczywistość w niczym więcej i tylko w 5G.

Qualcomm Snapdragon XR2 to drugi faktycznie rozszerzony układ producenta, skupiony na rzeczywistości mieszanej z połączeniem 5G. Do jego funkcji rozszerzonej rzeczywistości (XR) dołącza także umiejętność łączenia rzeczywistości mieszanej (RM) z rzeczywistością rozszerzoną (AR) i rzeczywistością wirtualną (VR).

Qualcomm Snapdragon XR2, układ zdolny do łączenia rzeczywistości mieszanej w 5G 1

Snapdragon XR2 5G, układ stworzony dla platform 5G

Qualcomm przedstawia swoją drugą generację procesorów z obsługą rozszerzonej rzeczywistości i pierwszą z obsługą technologii 5G, która zaczyna być wdrażana.

Umożliwi to przetwarzanie informacji przy niskim opóźnieniu, co jest główną obietnicą sieci 5G, a także lepsze wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji.

Układy XR2 są przeznaczone dla urządzeń opartych na rzeczywistości wirtualnej lub rzeczywistości rozszerzonej, takich jak okulary rzeczywistości rozszerzonej, które będą miały wyższą wydajność, wsparcie dla słuchawek o lepszej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania do 90 Hz lub wideo 360 stopni w do 8K i 60 fps.

Oprócz tego Qualcomm XR2 ma ulepszenia w zakresie przepustowości, będzie obsługiwał do siedmiu kamer, a także dedykowany procesor do wizji komputerowej.

Więcej urządzeń nowej generacji

Qualcomm wprowadził także układ Snapdradon 865 i 765. Świadczy to o ambicji Qualcomm, by objąć ziemię telefonami o pojemności 5G.

Snapdragon 865 jest idealny do smartphones, który ma również obsługę 5G. Według producenta ten nowy układ będzie oferował ulepszenia w zakresie 5G, gier wideo oraz sztucznej inteligencji.

Qualcomm Snapdragon XR2, układ zdolny do łączenia rzeczywistości mieszanej w 5G 2Qualcomm