Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Qualcomm zmienia część oznaczenia Snapdragon i czyni go niezależną marką

Qualcomm to jedna z najbardziej znanych marek na świecie smartphones, za pomocą Snapdragona SoC. Będzie to obecne w zdecydowanej większości sprzętu i dlatego ma dużą wagę w dużej części tego obszaru.

Dzięki tej wadze amerykańska firma ma teraz do zaprezentowania ważną nowość. Linia Snapdragon zmieni nazwę i rozwinie się jako niezależna marka. To będzie nowe życie dla Snapdragona, który dzięki temu zyskuje wyjątkową autonomię.

Oznaczenie marki Qualcomm Snapdragon SoC

W przyszłym tygodniu Qualcomm ogłosi świetną wiadomość dla Twojej linii SoC. Spadkobierca Snapdragon Tech Summit SoC, który zdominował świat, ma pojawić się na Snapdragon Tech Summit smartphones Android.

Nazwany do niedawna Snapdragon 898 zmieni nazwę, inaugurując nową linię produktów pod nową nazwą. Te procesory stracą oznaczenie 3 cyfry i załóżmy coś na wzór X Gen X. Dlatego ten SoC należy nazwać 8 Gen 1.

Co więcej, Qualcomm zrezygnuje z oznaczenia 5G w swoich propozycjach z bardzo prostego powodu. Firma rozumie, że obecność tej technologii jest już czymś naturalnym w jej propozycjach i dlatego jej obecność w ich nazwach jest zbędna.

Ta zmiana powinna zostać rozszerzona na resztę linii SoC, aby stworzyć nową markę z nowymi nazwami. Widać to już w układach SoC dedykowanych komputerom PC, gdzie mamy na przykład Snapdragona 8cx Gen 2 lub Snapdragon 7c Gen 2.

Oznaczenie marki Qualcomm Snapdragon SoC

Oprócz tej zmiany nazwy, Qualcomm wprowadzi również nowe kolory do swojej marki. Będzie to dotyczyło tylko materiałów promocyjnych dla tych SoC, ale przyniesie złoto do najwyższych SoC, czerwony do linii środkowej i szary do poziomu podstawowego.

Wreszcie, co jest ważne, nazwa Qualcomm zniknie z oznaczenia tych układów SoC. Nazwa Snapdragon będzie osobną marką i dlatego pojawi się w sposób wyizolowany i niezależny.