Raport: 2020 iPhone'ów 5G nie będzie kosztować dużo więcej niż obecne urządzenia

Raport: 2020 iPhone'ów 5G nie będzie kosztować dużo więcej niż obecne urządzenia 1

Oczekuje się, że w przyszłym roku iPhone'y będą zawierały główne aktualizacje, takie jak łączność 5G i aparaty laserowe. Ale mimo to prawdopodobnie nie będą znacznie droższe.

Tak wynika z nowej noty badawczej opublikowanej w środę przez TF Securities i napisanej przez dobrze powiązanego analityka Ming-Chi Kuo. Według Kuo Apple nie podniesie znacząco ceny swoich iPhone'ów 2020.

Plotki na temat iPhone'a 12

Linia iPhone'ów 2020 ma być ogromną zmianą AppleSłuchawki. Po pierwsze Apple podobno opracowuje cztery nowe iPhone'y do wypuszczenia jesienią 2020 r. z co najmniej dwoma nowymi rozmiarami ekranu.

Według najnowszych plotek Apple wyda dwa 6.1- calowe iPhone'y wraz z nowym 5.4-inch urządzenie i następca „Max” z 6.7-calowy wyświetlacz.

Jeden z 6.1-inch urządzenia będą prawdopodobnie telefonem średniego zasięgu w tym samym stylu co iPhone 11, podczas gdy inne mogą zająć obecne gniazdo iPhone 11 Pro jako AppleMniejszy smartfon premium.

Ze wszystkimi tymi aktualizacjami, wiele Apple fani z łatwością mogli zobaczyć giganta technologicznego Cupertino, który podniósł ceny na swoich 2020 urządzeniach – zwłaszcza, że ​​komponenty 5G są droższe. Ale, jak wspomniano wcześniej, Kuo nie spodziewa się, że tak będzie.

Jak będzie Apple Zmniejszyć koszty?

Kuo zauważa, że ​​łączność 5G i nowe metalowe ramy prawdopodobnie zwiększą koszty produkcji urządzeń w przyszłym roku o 30 do 100 USD za sztukę, w zależności od modelu.

Ale analityk również to zauważa Apple prawdopodobnie spróbuje zrównoważyć koszt komponentów 5G za pomocą strategii łańcucha dostaw, a nie zwykłego wzrostu cen dla użytkownika końcowego.

Jednym ze sposobów, w jaki mógłby to zrobić, byłoby rezygnacja z jednorazowych płatności inżynieryjnych, które stanowią jednorazowe koszty badań, projektowania, rozwoju i testowania nowych komponentów.

W przypadku składu 2020 Apple może zrzucić płatność z góry dostawcom plotkowanego metalowego podwozia i ramy. Zamiast tego Kuo przewiduje to Apple przyniesie więcej tych badań i rozwoju wewnętrznego.

Kuo dodaje, że te jednorazowe koszty łańcucha dostaw w przeszłości pomogły AppleDostawców w końcowej fazie cyklu wydawniczego, kiedy sprzedaż iPhone'a zaczyna słabnąć. Ale pogłoski o zmianie AppleRoczna oś czasu wydania może sprawić, że koszty inżynierii nie będą konieczne.

Według Kuo i innych analityków Apple może przejść do półrocznego harmonogramu wypuszczania w 2020 r. i później. W tym harmonogramie miałyby odbywać się dwa coroczne przemówienia na temat iPhone'a: ​​jeden na wiosnę, aby zadebiutować tańsze iPhone'y, a drugi jesienią, aby odsłonić te premium.

Oprócz pomagania dostawcom i ewentualnego obniżania kosztów półroczny harmonogram może również pomóc Apple konkurować ze swoimi odpowiednikami na Androida, które wypuszczają nowe urządzenia przez cały rok.