Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Raport Google dotyczący spamu internetowego w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Raport Google dotyczący spamu internetowego w 2020 r

Co roku Google publikuje podsumowanie roku na koniec roku, podsumowujące działania podjęte w celu zwalczania spamu.

W tegorocznym raporcie podkreślili swoją skłonność do wykorzystywania sztucznej inteligencji do walki ze spamem.

Zachwalają także jego skuteczność w wychwytywaniu zarówno znanych, jak i nigdy wcześniej nie widzianych trendów w spamie w wyszukiwarkach.

Jedna z ich statystyk mówi, że w 2020 r. ograniczyli spam o ponad 80% w porównaniu z zaledwie kilkoma latami temu.

W jaki sposób Google „inteligentniej” walczył ze spamem?

Google wyjaśnia swój proces zwalczania spamu, podając informacje o tym, co dzieje się za kulisami:

Zanim udostępnimy zestaw wyników wyszukiwania w Google, wiele dzieje się za kulisami. Każdego dnia odkrywamy, przeszukujemy i indeksujemy miliardy stron internetowych. Wśród tych stron jest dużo spamu — każdego dnia odkrywamy 40 miliardów stron zawierających spam. Oto, jak pracujemy, aby spam nie przeszkadzał w wyszukiwaniu pomocnych i przydatnych informacji.

Po pierwsze, mamy systemy wykrywające spam podczas indeksowania stron lub innej zawartości. Indeksowanie ma miejsce wtedy, gdy nasze automatyczne systemy odwiedzają treść i uwzględniają ją w celu umieszczenia w indeksie, którego używamy do dostarczania wyników wyszukiwania. Niektóre treści uznane za spam nie są dodawane do indeksu.

Systemy te działają również w przypadku treści, które odkrywamy za pomocą map witryn i Search Console. Na przykład Search Console ma funkcję żądania indeksowania, dzięki której twórcy mogą informować nas o nowych stronach, które należy szybko dodać. Zaobserwowaliśmy, jak spamerzy włamują się do wrażliwych witryn, udając właścicieli tych witryn, weryfikują się w Search Console i korzystają z tego narzędzia, aby poprosić Google o zaindeksowanie wielu utworzonych przez siebie stron zawierających spam. Dzięki sztucznej inteligencji mogliśmy wskazać podejrzane weryfikacje i zapobiec przedostawaniu się w ten sposób spamowych adresów URL do naszego indeksu.

Następnie mamy systemy analizujące treści, które znajdują się w naszym indeksie. Kiedy przeprowadzasz wyszukiwanie, dokładnie sprawdzają, czy pasująca treść może być spamem. Jeśli tak, ta treść nie pojawi się na najwyższych wynikach wyszukiwania. Informacje te wykorzystujemy również w celu lepszego ulepszania naszych systemów, aby w ogóle zapobiegać uwzględnianiu takiego spamu w indeksie.

W rezultacie bardzo mała ilość spamu trafia na pierwsze wyniki wyszukiwania, a to dzięki naszym zautomatyzowanym systemom wspomaganym przez sztuczną inteligencję. Oszacowaliśmy, że dzięki tym zautomatyzowanym systemom ponad 99% wizyt w wyszukiwarce jest całkowicie wolnych od spamu. Jeśli chodzi o pozostały niewielki procent, nasze zespoły podejmują działania ręczne i wykorzystują wyciągnięte z nich wnioski do dalszego ulepszania naszych zautomatyzowanych systemów.

Wspominają również, że odkryli ponad 40 miliardów stron zawierających spam. To mnóstwo spamu!

Do typów spamu, przed którymi Google stale chroni, zalicza się spam hakerski lub spam z witryn, które zostały przejęte przez hakerów.

Jednym z najczęstszych ataków, które zaobserwowali, jest włamywanie się spamerów do witryn, które są podatne na ataki. Podszywając się pod właścicieli witryny, weryfikują się w Google Search Console i nakłaniają narzędzie do przeszukiwania i indeksowania utworzonych przez siebie stron zawierających spam.

To nie tak, że po raz pierwszy używają sztucznej inteligencji. W rzeczywistości używają sztucznej inteligencji od co najmniej kilku lat, szczególnie w przypadku wprowadzenia

W jaki sposób witryny są atakowane przez hakerów?

Google wyjaśnia, że ​​poniższe są najbardziej wspólne powody że witryny zostały zhakowane i naruszone:

  • skradzione i/lub naruszone hasła;
  • właściciel nie instaluje aktualizacji zabezpieczeń;
  • motywy i wtyczki, które nie są bezpieczne;
  • Inżynieria społeczna;
  • luki w polityce bezpieczeństwa witryny; I
  • wycieki kluczowych danych

Dlatego zauważają, że:

„Konieczne jest okresowe sprawdzanie dostępności aktualizacji oprogramowania dla Twojej witryny w celu załatania luk. Jeszcze lepiej, jeśli to możliwe, skonfiguruj automatyczne aktualizacje swojego oprogramowania i zapisz się na listy ogłoszeń dotyczących bezpieczeństwa dla dowolnego aktywnie działającego oprogramowania.

Jeśli chodzi o inżynierię społeczną, wydaje się, że nie jest ona całkowicie nieskuteczna:

„Według badania Google dotyczącego inżynierii społecznej niektóre z najskuteczniejszych kampanii phishingowych mają 45% skuteczność!”

Zauważają również, że głównym powodem, dla którego hakerzy mogą uzyskać dostęp do witryny internetowej w celu dokonania złośliwych ataków, są złe zasady bezpieczeństwa.

Jeśli coś zobaczysz, powiedz coś

Jeśli wiesz o spamie lub widziałeś go w wynikach wyszukiwania Google, możesz zgłosić spam.

Pomocne będzie zanotowanie dokładnego zapytania, którego używasz, wraz z wszelkimi innymi informacjami identyfikującymi spam, którego jesteś świadkiem w SERP.

Możesz je znaleźć formularz zgłoszenia spamu Tutaj.