Raport: iPhone 14 Pro w nowym stylu wycięcia

Jak wynika z niedawnego raportu internetowego, przyszłoroczny iPhone 14 Pro będzie miał zupełnie nową konstrukcję z wycięciami.

Koreańska strona internetowa The Elec. twierdzi, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z 2022 r. pozbędą się wyróżniającego się wycięcia, które było częścią serii od iPhone’a X w 2017 roku.

Zamiast tego mówi się, że nowe telefony Pro będą miały konstrukcję z wycięciem dziurkacza. Przypuszczalnie centralnie umieszczony, podobnie jak telefony Samsunga.

Jeśli to prawda, wydaje się to sugerować, że Apple znalazł sposób na przeniesienie technologii Face ID pod wyświetlacz. Oczywiście mieliśmy już wcześniej kamery na wyświetlaczu, w tym w Samsungu Galaxy Z Fold 3. Ale zawsze oferowali bardzo zagrożone zdjęcia selfie.

Być może te kompromisy nie będą miały większego znaczenia w systemie zaprojektowanym do skanowania rysów twarzy, a nie do robienia dokładnych ujęć rzucających się przed słynnymi punktami orientacyjnymi.

Raport twierdzi, że zwykłe telefony inne niż Pro – w zasadzie iPhone 14 in 6.1-cal i teraz 6.7-calowe przebrania (bye-bye Mini) – pozostaną przy kultowym wycięciu Face ID, które wszyscy znamy i kochamy/nienawidzimy/niechętnie akceptujemy.

Ten raport wydaje się zgadzać z tym, co wiemy do tej pory. Seria iPhone 13 miała o 20% mniejsze wycięcia w wyświetlaczu, co jest tak dobre, jak potwierdzenie od Apple że chce zredukować i ostatecznie usunąć ten wystający grzbiet.

Kolejną niewielką zmianą wspomnianą w najnowszym raporcie jest: Applerzekome odejście od korzystania z Samsunga jako wyłącznego dostawcy wyświetlaczy LTPO OLED, a niektóre zamówienia trafiają do LG Display na klasę 2022.

Apple został ewidentnie spalony przez niedawne problemy związane z niedoborem komponentów, które dotknęły wszystkich producentów, i stara się nieco zdywersyfikować swój łańcuch dostaw.