Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Raport: Jak zmienia się konsumpcja wiadomości cyfrowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Raport: Jak zmienia się konsumpcja wiadomości cyfrowych

Podobnie jak w przypadku jedzenia i napojów, ludzie konsumują informacje, również. Zwłaszcza w tym połączonym świecie wydaje się, że nie można przetrwać bez informacji. Chcemy szybszego dostępu do informacji i chcemy mieć ją za darmo. Rozwój środowiska internetowego był tak potężny, że przyciągnął nawet widzów telewizyjnych. Nie czerpiemy już naszych artykułów z gazet stacjonarnych ani kanałów telewizyjnych, ale z mediów społecznościowych i sklepów internetowych. Niektórzy z nas tak uzależnili się od cyfrowego życia, że ​​budzimy się i kładziemy spać z urządzeniami w rękach.

Jak konsumujemy informacje online

Ciekawy raport renomowanego Instytutu Reuters próbuje rzucić trochę światła na to, jak to zrobić konsumpcja wiadomości cyfrowych ewoluowało i w jakim miejscu obecnie się znajdujemy. Badanie Reuters zostało przeprowadzone na terenie całego kraju 5 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Danii, a jednym z głównych ustaleń było to, że ludzie coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych w celu znalezienia wiadomości lub czerpią informacje za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. Wydaje się, że stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla niezwyciężonej hegemonii Google i wyszukiwarek w ogóle.

Mówił to podczas wywiadu, który przeprowadziłem z Robertem Scoble’em podczas konferencji The Next Web Conference Facebook mógłby stworzyć własną wyszukiwarkę. Patrząc na liczby zawarte w tym raporcie, zdaję sobie z tego sprawę Facebook nie musi tego robić, ponieważ ludzie już z tego korzystają Facebook aby zostać poinformowanym! To sposób na bezpośrednie łączenie się z ciekawymi wiadomościami, historiami i raportami z innych stron internetowych, bez polegania już na Google, ale na sugestiach pochodzących od znajomych i przyjaciół. Nie nazywajmy tego wyszukiwaniem wiadomości, ale odkrywaniem społecznościowym.

Spersonalizowane wiadomości

To naturalne, że ludzie chętniej klikają link zaproponowany przez znajomego, ponieważ ufają tej osobie i przekazywanym przez nią informacjom. W jakiś sposób Google próbował zrobić to samo, choć nieco bardziej agresywnie, za pomocą narzędzia Search Plus Your World. Aby jeszcze bardziej usprawnić ewolucję swojej wyszukiwarki, Google chce także uczynić sieć bardziej semantyczną, korzystając z takich narzędzi, jak Google Knowledge Graph.

Dlatego nie możemy tak naprawdę winić Google spersonalizowane wyszukiwanie czy też o internetową bańkę filtrującą (o której mówiłem w wywiadzie z Alexisem Ohanianem, współzałożycielem Reddita). Dzieje się to naturalnie, a ten nowy raport pokazuje, że konsumenci aktywnie kreują potrzebę spersonalizowanych informacji.

Środowisko cyfrowe nie wygrało jeszcze walki z prasą fizyczną, a jednym z powodów pozostaje fakt, że wiele starszych pokoleń nadal wierzy w przyjemność czytania fizycznego. Z raportu Reuters wynika, że ​​ponad 40% młodych ludzi objętych badaniem odkrywa swoje wiadomości za pośrednictwem kręgów społecznościowych. Dlatego za kilka lat konsumpcja cyfrowa z pewnością wzrośnie, napędzana przez młodszą publiczność.

Smartfony i tablety: zawartość w Twojej dłoni

Rola przetwarzanie mobilne nie zostało zapomniane w tym raporcie i pokazuje, jak wpływowe i zintegrowane stały się w naszym życiu smartphones i tablety. W Danii jedna trzecia użytkowników Internetu uzyskuje dostęp do wiadomości za pomocą swojego konta smartphones; w USA i Wielkiej Brytanii ich liczba wynosi nieco ponad jedną czwartą.

Co ciekawe, osoby ankietowane w tym raporcie stwierdziły, że chętniej płacą za treści informacyjne na swoich tabletach, a nawet zasugerowały, że wrażenia z czytania i interakcji są lepsze niż na PC. Czy to znak, że technologia staje się coraz bardziej intymna?

W brytyjskiej próbie uwzględnionej w tym raporcie 53% stwierdziło, że już korzysta ze smartfona, a 10% osób, które go nie używają, planuje go kupić. Mobilny dostęp do informacji według ankietowanych stanowi około 20%. To wciąż niewielka liczba w porównaniu z wykorzystaniem komputera PC, ale z pewnością znacznie wzrośnie. Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić tablet. Fakt, że właściciele tabletów chętniej płacą za wiadomości, jest dobrym znakiem także dla wydawców. Ułatwi im to skupienie się na dostarczaniu bogatej zawartości online w postaci czytania aplikacji czy czasopism (te na iPada są dość popularne).

Czy zapłacisz za wiadomości?

Czytelnicy internetowi w dalszym ciągu niechętnie odnoszą się do idei płacenia za to, co czytają, prawdopodobnie dlatego, że wielu z nas kojarzy się z ideą Internetu online BEZPŁATNY, z czymś, co możesz łatwo złapać gdzie indziej, nie płacąc ani grosza. Ale kiedy będzie więcej urządzeń mobilnych i pojawi się więcej paywallów, po prostu nie będzie wyboru. A wydawcy będą na tyle mądrzy, że zaoferują dostęp do swoich treści za znacznie niższą cenę niż wersja drukowana. Przynajmniej uratuje część drzew…

Rosnąca rola mediów społecznościowych w wiadomościach cyfrowych

Media społecznościowe. Bez wątpienia media społecznościowe reprezentują najnowszą ewolucję środowiska internetowego. Bardzo ważny moment w gospodarce cyfrowej reprezentował Facebook IPO. Dobrze czy źle – czy jak myślisz, jaki był początek ich aukcji – FacebookAkcje spółki nadal stoją i wydaje się, że osiągnęły spokojny punkt.

Niezwykłe znaczenie, jakie przypisano Media społecznościowe obecnie można oglądać na większości stron internetowych – wszędzie tam, gdzie widzisz przyciski udostępniania w mediach społecznościowych, a na wielu stronach nie musisz nawet zakładać konta, możesz zalogować się za pomocą swojego profilu społecznościowego.

Przyczyniło się to do stworzenia przyjaznego środowiska dla wydawców i stron internetowych do tworzenia własnych aplikacji do czytania, a my odnosimy się tutaj tylko do dużych graczy w branży. Rozpowszechniają swoje wiadomości wśród użytkowników w ramach tzw Twitterrola jest również istotna w sposobie, w jaki ludzie rozpowszechniają wiadomości i uzyskują do nich dostęp. Widzieliśmy to w akcji podczas Arabskiej Wiosny. Ciągłe innowacje doprowadziły nas do punktu, w którym możemy aktywnie stać się częścią świata, a nawet go zmieniać.

Aktualności – proces dwukierunkowy

Wiadomości stały się proces dwukierunkowyi codziennie widzimy tego przykłady. Ludzie mogą nagrywać wydarzenia na swoich telefonach komórkowych, a następnie z łatwością udostępniać je światu, udostępniając nam w ten sposób surowe dane. Inni mogą brać udział w ankietach internetowych, tworzyć blogi i komentować wiadomości, wywierając w ten sposób wpływ na świat. Nie konsumujemy już informacji, ale aktywnie uczestniczymy w ich tworzeniu i modelowaniu. Prawie 6 na 10 młodych osób korzystało z Internetu, aby wyrazić swoją opinię polityczną. Patrząc na te statystyki, logiczne jest, dlaczego toczy się taka debata na temat prywatności.

Ciekawe statystyki

  • 9 na 10 Niemców uzyskuje dostęp do wiadomości przynajmniej raz dziennie
  • Tradycyjne marki informacyjne pozostają głównym źródłem informacji
  • Ludzie czytają więcej wiadomości w domu
  • Czytelnicy z USA są bardziej zainteresowani krajowymi wiadomościami politycznymi
  • Pod petycją internetową podpisało się 44% ankietowanych w Wielkiej Brytanii
  • Czytanie wiadomości jest przyjemniejsze na tabletach
  • 55% czytelników spogląda tylko na nagłówki wiadomości
  • Aplikacje informacyjne stają się coraz bardziej popularne
  • Facebooke-mail i Twitter – najważniejsze kanały online
  • Najbardziej zaangażowani są czytelnicy internetowi w USA

[photo credits] – http://www.flickr.com/photos/doug88888/

Table of Contents