Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Raport przewodnika po witrynie (bułka tarta) w konsoli wyszukiwania

Nowa konsola Google daje Ci wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowego zarządzania swoją witryną. Breadcrumbs Search Console to jedna z najcenniejszych funkcji Google Search Console, która służy jako przewodnik po Twojej witrynie. Pytanie jednak brzmi: co oznacza termin bułka tarta lub przewodnik po ścieżce? Bułka tarta witryny to bardzo ważna możliwość, którą webmasterzy mogą wykorzystać do optymalizacji SEO witryny, dzięki czemu zyskają satysfakcję odwiedzających ją osób. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, czym jest raport nawigacyjny witryny i pokazać, jak możesz zarządzać bułką tartą lub poprowadzić ścieżkę swojej witryny za pomocą Google Search Console. Jeśli chcesz mieć nawigację po stronach konsoli wyszukiwania Google lub przewodnik po witrynie, sugerujemy pozostać z nami do końca tego artykułu.

Tematy, które zostaną poruszone w artykule Bradcrumba, są następujące:

Co to jest Bradcrumb?Jaki jest przewodnik po rozmiarach?

W odpowiedzi na pytanie czym jest przewodnik po ścieżce witryny, czyli breadcrumbs, należy stwierdzić, że raport breadcrumbs to system nawigacji po witrynie, czyli ścieżka powrotna do strony głównej, w którą można kliknąć. W rzeczywistości za pomocą bułki tartej użytkownicy wiedzą, gdzie się znajdują na stronie. Jak wygląda przewodnik? Termin ten wywodzi się z legendarnej historii Jasia i Małgosi. W tej historii główni bohaterowie używają bułki tartej, aby oznaczyć drogę do domu. To samo dotyczy uporządkowanych danych witryny w bułce tartej. Ścieżkę użytkownika na swojej stronie pokazujesz w ścieżce przewodnika.

Jaki jest przewodnik po trasie?Duże witryny internetowe posiadające wiele stron muszą pokazywać użytkownikom strony trasy za pomocą przewodnika po ścieżce lub znaczników nawigacyjnych. W ten sposób użytkownicy mogą lepiej zrozumieć środowisko, w którym się znajdują. Ścieżka przewodnia serwisu umożliwia odwiedzającym szybsze dotarcie do stron wewnętrznych i celu wizyty na stronie. Ponadto, korzystając z raportu nawigacyjnego, strony lub przewodnik po trasie mogą być doskonałym źródłem informacji tekstowych ze stron docelowych bardzo dużej i wydajnej witryny internetowej.

Należy pamiętać, że bułki tartej można również używać w aplikacjach. Zwykle te aplikacje, które wymagają wykonania kilku kroków, aby z nich skorzystać, korzystają ze ścieżki prowadzącej. Zwykle znak większości „<” jest używany jako separator w menu nawigacyjnym w celu wskazania ścieżki. Ten przewodnik po witrynie logowania pokazuje użytkownikom, gdzie w hierarchii stron witryny internetowej znajduje się strona, na której się znajdują.

Korzystanie z bułki tartej lub przewodników po trasach na stronie

Zwykle duże witryny lub niektóre specjalne aplikacje używają bułki tartej, aby wskazać użytkownikom drogę. Efektywną rolę oznaczenia breadcrumb witryny widać na stronach internetowych, które są bardziej aktywne w obszarze e-commerce niż jakakolwiek inna witryna. Strony te zazwyczaj oferują szeroką gamę skategoryzowanych produktów, które powinny być w stanie pokazać swoim użytkownikom, korzystając z dobrego przewodnika.

Witryny posiadające jeden poziom i pozbawione hierarchii i grupowań nie muszą korzystać ze ścieżki prowadzącej. Ponieważ użytkownicy mogą łatwo dotrzeć do strony, której szukają w krótkim czasie.

Bardzo wygodnym sposobem ustalenia, czy Twoja witryna potrzebuje bułki tartej z danymi strukturalnymi lub przewodników po ścieżkach, jest utworzenie mapy witryny, która wyraźnie pokazuje wewnętrzną architekturę witryny. Dzięki temu dowiesz się, czy obecność menu nawigacyjnego może zapewnić bardziej angażujące doświadczenie użytkownika, czy też nie.

Należy pamiętać, że breadcrumbs należy traktować jako pomysł poboczny i nie zastępować w żaden sposób menu głównego serwisu. Korzystając z tej funkcji, powinieneś zapewnić odwiedzającym lepszą obsługę. Z tego powodu należy zachować większą ostrożność podczas korzystania z niego.

konsola wyszukiwaniaPrzewodnik po witrynie i jego rola w SEO

Raport nawigacyjny witryny jest nie tylko przydatny do zapewnienia idealnego doświadczenia użytkownika, ale jest także przydatny dla wyszukiwarek. Ta funkcja umożliwia logiczny i precyzyjny dostęp do wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych stron witryny i właśnie tym interesują się wyszukiwarki. Niektóre z najważniejszych cech bułki tartej, które mają duży wpływ na SEO witryny, to:

 • Strony zawierające blisko powiązane słowa kluczowe są grupowane.

  Pomaga to wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, które strony są ze sobą powiązane. Poprawi to SEO stron umieszczonych w danej kategorii, a także Twoich stron wewnętrznych.

 • Przewodniki po witrynach poprawiają wewnętrzną strukturę linków w Twojej witrynie.

  Z pewnością, jeśli skorzystasz z przewodnika po trasie i linków tekstowych do powiązanych stron, zobaczysz znacznie lepszy wpływ na zewnętrzne SEO.

 • Aby opisać przewodnik po ścieżce, możesz użyć schematów.

  Dzięki temu Google i inne wyszukiwarki będą wiedzieć, że to, na co patrzą, to bułka tarta. Powoduje to wyświetlenie ścieżki witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Dzięki temu więcej użytkowników będzie mogło poruszać się po wewnętrznych stronach Twojej witryny.

Jakie są rodzaje znaczników bułki tartej witryny?

Ogólnie rzecz biorąc, ścieżkę witryny można sklasyfikować według lokalizacji, ścieżki i atrybutu. Poniżej wyjaśnimy bardziej szczegółowo każdą z tych kategorii bułki tartej.

1. Co to jest routing witryny na podstawie lokalizacji?

Okruszki, które są określane na podstawie pozycji, reprezentują strukturę witryny. Ten typ przewodnika po witrynie pomaga odwiedzającym przeglądać witrynę w sposób hierarchiczny. W tym przypadku będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma poziomami (zwykle jest ich więcej niż dwa).

Korzystanie z raportu Breadcrumbs może być bardzo wygodne dla użytkowników, którzy wchodzą na głębsze poziomy Twojej witryny za pośrednictwem zewnętrznego źródła, takiego jak wyszukiwarki. W ten sposób mogą dowiedzieć się, na jakim poziomie serwisu aktualnie się znajdują i w jaki sposób mogą przejść na wyższe poziomy.

2. Jak stworzyć przewodnik po witrynie na podstawie ścieżki?

Bułka tarta utworzona na podstawie ścieżki jest zwykle nazywana ścieżką historii lub historią miejsca. Wyświetlana jest w nich cała ścieżka, jaką pokonał użytkownik, aby uzyskać dostęp do określonej strony. Połączenia tego typu ścieżek prowadzących tworzone są zazwyczaj dynamicznie. Ten typ mapy witryny może być czasami pomocny, ale czasami też mylący.

W przypadku zakładek nawigacyjnych opartych na ścieżce dynamicznie zapisywana jest jedynie historia ruchów użytkownika na stronie. Z tego powodu istniejąca ścieżka wydaje się użytkownikowi skomplikowana i głupia.

W większości przypadków odwiedzający przechodzą z jednej strony na drugą, które mogą nie być ze sobą powiązane pod względem treści. To sprawia, że ​​znaczniki nawigacyjne wyświetlanej witryny są mało logiczne i zrozumiałe. Z tego powodu użytkownik woli kliknąć przycisk Wstecz w swojej przeglądarce, zamiast korzystać z tej ścieżki witryny. Generalnie powinieneś wiedzieć, że ścieżka historii jest całkowicie bezużyteczna dla tych, którzy bezpośrednio wchodzą na wewnętrzne poziomy strony internetowej.

3. Co to jest bułka tarta oparta na atrybutach?

Ten typ przewodnika jest odpowiedni dla witryn działających w branży e-commerce. Ponieważ w tym przypadku kategorie są wymienione na konkretnej stronie lub najlepiej sprzedających się produktach. Ten rodzaj raportu nawigacyjnego w wynikach Google pomaga odwiedzającym zrozumieć powiązania między produktami i przyjąć zupełnie inne podejście. Bardzo pomocne w tym przypadku może być ustawienie ścieżki prowadzącej do witryny, dzięki której użytkownik będzie dokładnie wiedział, jaką ścieżką przeszedł.

Jak tworzyć strony nawigacyjne

Korzystanie z danych strukturalnych, takich jak strony nawigacyjne, może poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Formaty JSON-LD I Mikrodane do wyświetlania danych strukturalnych. Lepiej jest użyć mikrodane Lub RDFa. Możesz śledzić odpowiedni proces i stan wyświetlania danych strukturalnych, czyli w tym artykule konkretnie znaczników Breadcrumbs w wynikach Google, poprzez sekcję ulepszeń konsoli wyszukiwania Google.

Pełne szkolenie z sekcji ulepszeń Google Search Console

Znaczenie słowa bułka tarta w konsoli wyszukiwania Google

Aby sprawdzić funkcjonalność języka znaczników breadcrumbs, musisz przejść przez sekcję ulepszeń konsoli wyszukiwania Google. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

 1. Wejdź do konsoli wyszukiwania Google swojej witryny.
  Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów
 2. Powinieneś kliknąć kartę ulepszeń na obrazku poniżej.
 3. Wybierz raport nawigacyjny.

W tej sekcji Google Search Console możesz zobaczyć informacje o błędach nawigacyjnych i statusie ścieżki prowadzącej do Twojej witryny.

konsola wyszukiwania

W części graficznej informacje związane ze ścieżką przewodnika podzielono na trzy główne kategorie:

 • Błąd: w tej sekcji możesz zobaczyć liczbę błędów wykrytych przez konsolę wyszukiwania Google w polu uporządkowanych danych nawigacyjnych witryny.
 • Obowiązuje z ostrzeżeniem: w tej sekcji zazwyczaj wyświetlana jest liczba elementów zatwierdzonych przez Google, ale występuje błąd, który należy naprawić, aby zapewnić lepszą skuteczność.
 • Ważny: W tej sekcji możesz bez problemu zobaczyć także liczbę okruchów zaindeksowanych przez Google.

konsola wyszukiwania

Błędy menu nawigacyjnego konsoli wyszukiwania Google

Ogólnie rzecz biorąc, w obszarze ścieżki prowadzącej możesz napotkać szereg błędów, które powinieneś spróbować naprawić. Poniżej przedstawimy i wyjaśnimy Google błędy bułki tartej konsoli wyszukiwania. W ten sposób możesz zarządzać okruchami stron swojej witryny.

1. W ścieżce witryny nie ma tytułu ani obrazu żądanego wpisu lub strony

Nazwa lub przedmiot. Nazwę należy podać na tablicy okruchów. Ponadto należy zwrócić uwagę na obraz żądanego postu lub strony. W takim przypadku napotkasz błąd w konsoli wyszukiwania nawigacji Google.

 • Tytuł: Ten błąd wystąpi, gdy znacznik nawigacyjny określonej strony nie ma tytułu. Może to oznaczać, że sam post lub strona nie ma określonego tytułu.
 • Obraz: ten błąd oznacza, że ​​nie wybrano obrazu indeksu wpisu lub strony. W takim przypadku musisz ustawić obraz, aby ścieżka prowadząca witryny była również poprawna.
2. Znacznik Breadcrumbs jest niekompletny

Jeśli uporządkowane dane Breadcrumbs są niekompletne, ten błąd pojawi się w raporcie Breadcrumbs w konsoli wyszukiwania Google. Zwykle, jeśli użyjesz ustawień domyślnych, nie napotkasz tego błędu w przypadku tablicy okruchów swojej witryny. Naruszenie to może wystąpić w jednym z następujących przypadków:

 • Wymagana jest wartość pola id / Brakuje pola „id
 • Wymagana jest wartość w polu pozycji / Brakuje pola „item
 • Wymagana jest wartość pola itemListElement / Brakuje pola „itemListElement

Ścieżka witryny, ścieżka przewodnika lub bułka tarta to bardzo potężne narzędzie poprawiające wygodę użytkownika. Zwłaszcza, gdy Twoja witryna ma tak wiele stron o hierarchii etycznej, trudno jest dotrzeć do stron wewnętrznych. Ponadto raport nawigacyjny pomaga również wyszukiwarkom zrozumieć wewnętrzną strukturę Twojej witryny. Wszystko to razem powoduje, że SEO Twojej witryny znacznie wzrasta. W tym artykule została podjęta próba odpowiedzi na istotne pytanie jaka jest ścieżka prowadząca z bazy wiedzy Fa Host. Nauczono Cię także, jak korzystać ze wskazówek dotyczących konsoli wyszukiwania Google.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania