ReachInfo dodaje coś pożytecznego do zmarnowanej przestrzeni Reachability

ReachInfo dodaje coś pożytecznego do zmarnowanej przestrzeni Reachability 1

Osiągalność jest często niedocenianą funkcją iOS, która znacznie ułatwia użytkownikom iPhone’a dotykanie elementów interfejsu zwykle znajdujących się w górnej części wyświetlacza – zwłaszcza, gdy używasz tylko jednej ręki. W większości wykonuje to dobrą robotę.

Niestety, Reachability ma również tendencję do pozostawiania dużej ilości nieużywanego miejsca u góry wyświetlacza iPhone’a, gdy przesuwa interfejs w dół, aby był bardziej dostępny jedną ręką, problem, który niedawno wydana i bezpłatna modyfikacja jailbreak nazwana ReachInfo przez programistę iOS 1di4r próbuje naprawić.

Jak pokazano na powyższych przykładach zrzutów ekranu, ReachInfo wypełnia tę pustą przestrzeń wybranym utylitarnym wyświetlaczem. Ulepszenie ma trzy podstawowe opcje, w tym interfejs podobny do basha, który pokazuje przydatne informacje, interfejs zegara analogowego na żywo, który podaje aktualny czas, oraz alternatywny wyświetlacz czasu uzupełniony memem astronauty.

Po zainstalowaniu ReachInfo dodaje dedykowany panel preferencji do aplikacji Ustawienia, w którym użytkownicy mogą konfigurować poprawki według własnych upodobań:

ReachInfo dodaje coś pożytecznego do zmarnowanej przestrzeni Reachability 2

Tutaj możesz:

  • Włącz lub wyłącz ReachInfo na żądanie
  • Wybierz widżet Zasięg, którego chcesz użyć:
    • Panel informacyjny w stylu Bash
    • Zegar analogowy na żywo
    • Zegar cyfrowy mema astronauty
  • Ukryj lub pokaż szewron osiągalności
  • Dostosuj wysokość interfejsu osiągalności

Deweloper udostępnia przycisk Zastosuj w prawym górnym rogu panelu preferencji, aby zapisać wszelkie wprowadzone zmiany.

Po wyjęciu z pudełka opcja zegara analogowego jest prawdopodobnie naszą ulubioną ofertą wypełniania interfejsu Reachability. Oprócz tego, że jest czymś miłym dla oka, ładnie wypełnia pustą przestrzeń. Panel informacyjny przypominający bash byłby naszym drugim ulubionym, a za nim znajdowałby się zegar cyfrowy uzupełniony memami astronautów z ostatniego miejsca.

Według autora, ReachInfo jest open source na GitHub a inni programiści mogą tworzyć własne dodatki ReachInfo, jeśli chcieliby przyczynić się do bardziej użytecznych sposobów wypełnienia tej zmarnowanej przestrzeni.

Osoby zainteresowane wypróbowaniem ReachInfo mogą pobierz poprawkę za darmo z repozytorium Twickd za pośrednictwem swojego ulubionego menedżera pakietów. Ulepszenie obsługuje urządzenia z iOS 13 po jailbreaku.

Czy planujesz zainstalować ReachInfo na swoim pwned iPhone? Powiedz nam, dlaczego lub dlaczego nie w sekcji komentarzy poniżej. Daj nam również znać, czy uważasz, że natywny interfejs Reachability marnuje cenne miejsce na ekranie, czy nie.