Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Amazfit Bip S: jedyny budżetowy smartwatch, który powinieneś kupić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Amazfit Bip S: jedyny budżetowy smartwatch, który powinieneś kupić

Jeśli ostatnio przeczytałeś którąkolwiek z naszych recenzji smartwatchów, odnajdziesz wspólny motyw, który łączy je wszystkie – że smartwatch nie jest do końca „inteligentny”. Dzieje się tak dlatego, że większość smartwatchów należących do kategorii budżetowej, a nawet niektóre drogie, to w zasadzie wychwalane trackery fitness, ponieważ ich funkcjonalność ogranicza się do monitorowania danych zdrowotnych i wyświetlania powiadomień. Z drugiej strony urządzenia do noszenia, takie jak Apple Watch lub smartwatch z WearOS zaliczają się do prawdziwych smartwatchów, ponieważ poza śledzeniem Twojej kondycji, mogą wykonywać dodatkowe funkcje, takie jak instalowanie aplikacji, odpowiadanie na powiadomienia, bezpośrednie odbieranie połączeń z samego zegarka itp.

Amazfit Bip S, choć należy do pierwszej kategorii, w której nie można zrobić nic więcej poza śledzeniem kondycji, kosztuje nieco poniżej rupii. 5000 i w tym przedziale cenowym naprawdę nie można narzekać. Amazfit Bip S jest wyposażony w pojemną baterię, unikalny wyświetlacz transfleksyjny i wbudowany moduł GPS, co jest rzadkością w tej cenie. Wszystko to sprawia, że ​​jest to atrakcyjny pakiet, a jeśli planujesz zakup smartwatcha za mniej niż 1000 Rs. 5000, powiemy Ci, dlaczego Amazfit Bip S powinien być Twoim wyborem. W stosownych przypadkach porównamy go również z zegarkiem Realme.

Jakość projektu i wykonania

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w Amazfit Bip S, jest to, jak lekki jest, gdy nosisz go na nadgarstku. Dzieje się tak głównie dzięki poliwęglanowej konstrukcji trackera i cienkim silikonowym paskom. Chociaż Bip S nie osiąga zbyt wysokich wyników pod względem wyglądu, ma minimalistyczny design przypominający stare zegarki Pebble. Po prawej stronie znajduje się cyfrowa korona, której można używać do wybudzania zegarka, a także jako przycisku Wstecz, gdy jesteś w interfejsie.

Konstrukcja Amazfit Bip S jest bardzo funkcjonalna i jeśli podoba Ci się wygląd Apple Watch, Bip S wygląda jak jego „lite” wersja. Amazfit wykonał dobrą robotę, minimalizując rozmiar wybrzuszenia czujnika tętna z tyłu. Dołączone paski są cienkie i cienkie, ale wygodne podczas noszenia. Można je odłączyć, dzięki czemu można kupić dowolny pasek innej firmy o tym samym rozmiarze i dostosować go według własnych upodobań. Bip S jest wodoodporny do głębokości 50 m, dzięki czemu można go używać podczas pływania.

Wyświetlacz

Amazfit Bip S ma transfleksyjny wyświetlacz LCD, a jeśli nie masz pewności, co to oznacza, wyjaśnimy to pokrótce. Podzielmy słowo „transfleksyjny” na dwie części – nadawaj i odzwierciedlaj. W jasnych warunkach, na przykład przy bezpośrednim nasłonecznieniu, wyświetlacz działa jak panel odblaskowy i odbija padające na niego światło, dzięki czemu jest dobrze widoczny. Krótko mówiąc, w przeciwieństwie do wyświetlaczy smartfonów, które łatwiej oglądać w pomieszczeniach i które nie są dobrze widoczne na zewnątrz, wyświetlacz transfleksyjny w Bip S działa dokładnie na odwrót. Im więcej światła, tym łatwiej jest przeglądać wyświetlacz.

Nie oznacza to, że wyświetlacz Bipa S nie jest dobrze widoczny w pomieszczeniach zamkniętych. Do tego właśnie służy część „nadawanie”. Wyświetlacz posiada transmitowane podświetlenie, dzięki czemu można go z łatwością oglądać także w pomieszczeniach zamkniętych. Choć na wyświetlaczu widać pewną ilość pikseli, nie będzie to stanowić większego problemu w codziennym użytkowaniu. Pod wyświetlaczem znajduje się logo Amazfit, które w żaden sposób nie umniejsza wyglądu.

Sam panel jest kwadratowy we wszystkich czterech rogach, w przeciwieństwie do zakrzywionego zegarka Realme. Zakrzywiony panel zegarka Realme Watch wygląda bardziej estetycznie i pasuje do krzywizn, które widzimy również na wyświetlaczach smartfonów w 2020 roku. Jednak zewnętrzne szkło jest bardziej zakrzywione na krawędziach Amazfit Bip S, co kompensuje ostre rogi na wyświetlaczu. Ponadto panel transfleksyjny w Bip S pozwala na wyświetlanie Always-on pomimo wyświetlacza LCD, co stanowi ogromną zaletę w porównaniu z zegarkiem Realme.

Śledzenie aktywności i kondycji

Amazfit Bip S to jeden z najdokładniejszych liczników kroków w tej cenie, a także świetnie radzi sobie ze śledzeniem cykli snu. Lekki profil zapewnia wygodę noszenia również podczas snu. Bip S może mierzyć tętno ręcznie lub w sposób ciągły i również w tym przypadku jest dokładny. Do wyboru są różne tryby aktywności, w tym bieganie, bieżnia, jazda na rowerze, spacery i pływanie. Lepsze jest to, że Amazfit Bip S ma wbudowany moduł GPS, co oznacza, że ​​możesz zostawić smartfon w spokoju podczas biegania, a zegarek nadal będzie mógł dokładnie śledzić Twój trening.

Jest to coś, czego nie ma w zegarku Realme, a jeśli lubisz ćwiczyć, może to być dodatkowy bonus. To, czego nie ma również w zegarku Realme Watch, to możliwość śledzenia pływań. Próbowaliśmy chodzić z zegarkiem Realme Watch i Amazfit Bip S, a ten drugi był nieco dokładniejszy, podczas gdy zegarek Realme Watch pokazywał mniejszą odległość.

Dodatkowa funkcjonalność

Amazfit Bip S współpracuje zarówno z Androidem, jak i iOS, natomiast zegarek Realme można sparować tylko ze smartfonem z Androidem, ponieważ aplikacja Realme Link jest dostępna tylko w Sklepie Play. Mówiąc o samej aplikacji, aplikacja Amazfit jest bogata w funkcje i wyświetla wszystkie wymagane dane w wyrafinowany sposób na samym ekranie głównym. Możesz z łatwością dostosować powiadomienia, ustawienia, tarcze zegarka itp. z poziomu samej aplikacji.

Skoro jesteśmy przy temacie tarcz zegarków, Amazfit Bip S ma do wyboru dużą liczbę tarcz zegarków. Jednak tarcze zegarków innych firm nie są obsługiwane w chwili pisania tego tekstu. Kolekcja nie jest obszerna, ale wykracza poza to, co oferuje Realme Watch od razu po wyjęciu z pudełka. Amazfit Bip S może wyświetlać powiadomienia, prognozę pogody, ustawiać alarmy, a nawet sterować odtwarzaniem muzyki na smartfonie. Realme Watch dostaje dodatkowy czujnik SpO2 i możliwość działania jako zdalna migawka.

Nie zapominaj, że Amazfit Bip S porusza się po interfejsie użytkownika znacznie płynniej w porównaniu do zegarka Realme Watch, co może wynikać albo z bardziej zoptymalizowanego interfejsu, albo z wyższej częstotliwości odświeżania. Jedynym mankamentem funkcjonalności byłby brak możliwości odpowiadania na powiadomienia czy oznaczania ich jako przeczytane. Jeśli czyta to ktoś z Amazfit, zintegruj wstępnie zdefiniowane odpowiedzi lub emoji, przynajmniej jeśli nie w przypadku pełnoprawnej klawiatury.

Żywotność baterii

W wielu naszych recenzjach smartwatchów wspominamy, że lepiej będzie zaopatrzyć się w Mi Smart Band 4 ponieważ oferuje prawie podobną funkcjonalność jak budżetowy smartwatch i 20-dniową żywotność baterii. To się jednak zmienia w przypadku Amazfit Bip S, bo ten zegarek po prostu się nie poddaje. Amazfit twierdzi, że żywotność baterii wynosi ponad miesiąc i chociaż nie byliśmy jeszcze w stanie przetestować tego twierdzenia, zegarek stracił tylko 14% baterii w ciągu tygodnia, co pozwala nam wierzyć, że twierdzenia Amazfit nie są całkowicie fałszywe. W zestawie otrzymujesz zastrzeżoną stację ładującą, która zajmuje około 2.5 godzin, aby w pełni naładować Bip S. W porównaniu do zegarka Realme, który oferuje prawie 7 dni pracy na baterii, Bip S jest o wiele mil do przodu.

Najlepszy smartwatch poniżej Rs. 5,000?

Amazfit Bip S spełnia wszystkie wymagania solidnego smartwatcha z długotrwałą baterią i dokładnymi danymi fitness. Wyświetlacz transfleksyjny jest fajny, a interfejs użytkownika jest zgrabny. Wbudowany GPS to zaleta, a dzięki lekkiemu profilowi ​​nie czujesz go na nadgarstku. W tym momencie, chociaż zwykle sugerujemy zakup trackera fitness za połowę ceny, Amazfit Bip S to smartwatch, który naprawdę polecamy, ponieważ doświadczenie odpowiada cenie wywoławczej.

Kup Amazfit Bip S na Amazon

Plusy

  • Lekki
  • Wyświetlacz transfleksyjny
  • Niesamowita bateria
  • Dokładne śledzenie

Cons

  • Paski są słabe
  • Nie można odpowiadać na powiadomienia