Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja aparatu Redmi 1S: najlepszy aparat do smartfona w swoim segmencie cenowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja aparatu Redmi 1S: najlepszy aparat do smartfona w swoim segmencie cenowym

Redmi 1S to najnowszy wpis na gorącym i popularnym rynku smartfonów budżetowych w Indiach. Za 5999 rupii (~99 dolarów) jest tańszy od konkurencji, takiej jak Moto E, Asus Zenfone 4i Micromax Canvas Unite. Mimo to Redmi 1S ma znacznie lepszą specyfikację sprzętową niż którykolwiek z nich smartphonesco obejmuje kamerę.

Redmi 1S imponuje 8 Aparat MegaPixel z tyłu z funkcją automatycznego ustawiania ostrości i ƒ/2.2 przysłoną, obiektyw szerokokątny 28 mm i nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p. W zestawie bardzo duży 1czujnik 0,4 µm i a 5 Plastikowa soczewka, zupełnie niespotykana w smartphones w tym segmencie cenowym. To imponujące specyfikacje na papierze, ale jak dobrze radzi sobie w prawdziwym życiu? Dowiadujemy się.

Zacznę od tego, że aparat w Redmi 1S wygrywa. Specyfikacje aparatu nie tylko wyglądają dobrze, ale faktycznie robią przyzwoite zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Coś takiego jak Moto E, które kosztuje 1000 rupii więcej, nie oferuje nawet automatycznego ustawiania ostrości. Chociaż aparat nie jest tak szybki jak w Xiaomi Mi 3 (d’oh), autofokus działa bardzo dobrze.

Odwzorowanie kolorów było bardzo dobre, ale przy słabym oświetleniu aparat trochę zbyt agresywnie minimalizował szumy, tracąc w ten sposób szczegóły. Ale to tylko czepianie się. Lampa błyskowa LED działa zaskakująco dobrze. Dla kogoś, kto nie jest fanem włączonej lampy błyskowej LED smartphoneszdjęcia wyszły całkiem nieźle, ponieważ fotografowane obiekty nie były prześwietlone, jak to zwykle bywa w przypadku tanich lamp błyskowych LED.

Jak widać na przykładowych zrobionych zdjęciach, aparat Redmi 1S potrafi uchwycić wiele szczegółów w każdych warunkach oświetleniowych. Tryb HDR działa, ale zdecydowanie nie jest najlepszy, jaki widzieliśmy. Biorąc pod uwagę, że inne telefony w tym przedziale cenowym nie oferują nawet HDR, nie powinniśmy zbytnio zwracać na to uwagi Redmi 1S.

Interfejs aparatu jest bardzo podobny do tego, co widzieliśmy na Xiaomi Mi 3 i inne urządzenia MIUI. Zawiera wiele funkcji, w tym filtry na żywo, tryby scen, możliwość skanowania kodu QR, opcje regulacji balansu bieli, ekspozycji i ISO oraz wiele innych. Można także wybrać jakość obrazu, która zmniejsza lub zwiększa kompresję JPEG. Przedni aparat jest po prostu 1.6 MP, ale potrafi zrobić przyzwoite selfie.

Redmi 1S może bez problemu nagrywać filmy Full HD 1080p, co nie jest normą smartphones w tym przedziale cenowym. Dostępne są filtry na żywo i opcje zmiany balansu bieli, ekspozycji itp., Podobnie jak w trybie aparatu. Filmy wychodzą całkiem nieźle w świetle dziennym, ale przy słabym oświetleniu występują problemy z kompresją szumów. Podsumowując, masz w rękach bardzo użyteczną kamerę.

Podsumowując, aparat w Redmi 1S jest zdecydowanie najlepszym, jaki widzieliśmy w tym segmencie cenowym. Uważamy, że jest lepszy nawet od Moto G (która kosztuje o 40% więcej) pod względem wydajności w zakresie zdjęć i filmów. Najbliższym konkurentem jest Asus Zenfone 5, który ma do dyspozycji dobry obiektyw i matrycę. Jeśli szukasz smartfona klasy podstawowej z dobrym aparatem, nie szukaj dalej niż Redmi 1S.

Table of Contents