Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja ATH-SQ1TW: Być może najlepiej brzmiący TWS poniżej 10 000 Rs

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja ATH-SQ1TW: Być może najlepiej brzmiący TWS poniżej 10 000 Rs

Wypracował sobie potężną niszę w świecie słuchawek. A teraz firma Audio-Technica (ATH) zwróciła swoją uwagę na maleńkie słuchawki audio, które są obecnie w modzie, czyli całkowicie bezprzewodowe słuchawki douszne (TWS). Nieco osobliwie nazwane ATH-SQ1TW to pierwsze TWS marki wprowadzone na rynek indyjski. za Rs 7,490, wchodzą na rynek w strefie bardzo konkurencyjnej, w której w grę wchodzą TWS takich marek jak Sennheiser, Sony i szereg innych marek. Jak radzą sobie w starciu z tak wielkimi nazwiskami?

Projekt ATH-SQ1TW: Ładny i wygodny

Jeśli chodzi o design, ATH-SQTW mają bardzo ładny klimat. Same pąki są maleńkie i nie mają łodyg. Ich kształt różni się nieco od zwykłego tłumu TWS, ponieważ górna część TWS jest lekko kwadratowa i płaska, z logo Audio Technica. Tuż pod szczytem pąków znajdują się małe żeberka, które zawierają złącza magnetyczne do punktów ładowania w pudełku. Dolna część pąków ma końcówki, które wchodzą do uszu.

Obudowa słuchawek jest nieco za duża, szczególnie pod względem grubości, i ma bardzo widoczne logo Audio Technica na górze. Ma kształt sześcianu o zaokrąglonych bokach i zwęża się nieco w kierunku podstawy. Na obudowie i na pączkach nie ma w ogóle żadnych przycisków. Z tyłu obudowy znajduje się port USB typu C, a obok niego pojedyncza dioda LED wskazująca stan baterii i ładowania.

Same pąki są bryzgoszczelne, dzięki czemu można ich używać podczas regularnych ćwiczeń i treningów. Są stosunkowo lekkie i wynoszą ok 5.2 gramów każdy, a sama obudowa to około 34 gramy. Dzięki temu można je łatwo nosić i nosić. Jeśli chodzi o noszenie, ATH-SQTW uważamy za bardzo wygodne (w opakowaniu znajdują się cztery rozmiary końcówek). Niektórym może się wydawać, że wchodzą zbyt głęboko w uszy, ale my czuliśmy się z nimi komfortowo. Były wystarczająco stabilne, chociaż cierpiały na problem „od czasu do czasu wypadający”, który dotyka wszystkie TWS.

Interfejs ATH-SQ1TW: Dotknij, aby zagrać (możesz zostawić telefon w spokoju)

Podłączenie ATH-SQTW do urządzenia jest tak proste, jak otwarcie obudowy i umieszczenie słuchawek w uszach. Dzięki temu pojawią się one na liście urządzeń Bluetooth na Twoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać je i sparować. Nie ma aplikacji innej firmy, co jest trochę błogosławieństwem – z jednej strony sprawia, że ​​wszystko jest proste. Z drugiej strony, nie masz tego rodzaju elementów sterujących i korektorów, jakie otrzymujesz w innych TWS.

Rekommenderad:  Mały robot może pomóc lekarzom w przeprowadzaniu operacji

ATH-SQTW są sterowane dotykowo, a fakt, że górna część pąków jest całkowicie płaska, ułatwia wykonywanie poleceń. Sam system poleceń jest nieco skomplikowany, z różnymi poleceniami powiązanymi z każdym z dwóch pąków. Stuknięcie w prawą słuchawkę spowoduje odtworzenie lub wstrzymanie dźwięku, dwukrotne dotknięcie przeniesie Cię do następnego utworu, a potrójne stuknięcie przeniesie Cię do poprzedniego utworu. Głośność reguluje się za pomocą lewych słuchawek, jednym dotknięciem zwiększasz głośność, a podwójnym stuknięciem ją zmniejszasz. Przytrzymanie prawej słuchawki przez kilka sekund włącza lub wyłącza tryb przezroczystości (który ATH określa jako „słyszalny”), a podobna operacja po lewej stronie włącza lub wyłącza tryb niskiego opóźnienia przeznaczony do gier.

Bardzo fajnym akcentem (gra słów zamierzona) jest fakt, że elementy sterujące blokują się automatycznie po wyjęciu słuchawek z etui, co minimalizuje ryzyko przypadkowego uruchomienia jakichkolwiek poleceń po umieszczeniu ich w uszach. Stuknięcie w każdy pączek odblokowuje je.

Zapamiętywanie, który pączek stuknąć i ile razy zajmuje trochę czasu, ale wszystko działa płynnie, gdy już to opanujesz. Podoba nam się fakt, że ATH próbowało zapewnić Ci niemal całkowitą kontrolę nad TWS z samych słuchawek – rzadko kiedy musisz sięgać po telefon lub inne podłączone urządzenie podczas ich używania. Brak dedykowanej aplikacji oznacza jednak, że nie można zmieniać ani dostosowywać tych elementów sterujących.

Jakość dźwięku ATH-SQ1TW: Znakomity dźwięk

Jednak ATH0-SQ1TW naprawdę sprawdzają się, gdy zaczniesz słuchać na nich dźwięku. Audio Technica ma znakomitą reputację, jeśli chodzi o jakość dźwięku, a ATH-SQ1TW wcale nie zawodzi w tym zakresie. W rzeczywistości posunęlibyśmy się nawet do stwierdzenia, że ​​należą one do najlepiej brzmiących TWS w segmencie cenowym poniżej 10 000 rupii. Ich dostrajanie dźwięku sprawia, że ​​są to niezwykle rzadkie TWS, które mogą dobrze współpracować z każdym rodzajem dźwięku. Przejrzystość sprawia, że ​​świetnie nadają się do podcastów; jest wystarczająco dużo ostrości dla tych, którzy kochają jazz i klasykę, a bas jest bardzo delikatny, więc eksplozje i perkusja zyskują subtelne dodatkowe dudnienie bez utraty przejrzystości. Jednak nie są one przeznaczone dla bassheadów!

Rekommenderad:  Indyjska aplikacja Froggipedia jest Appleaplikacja roku na iPada

Dźwięk wydawał się również zaskakująco przestrzenny jak na TWS, dzięki czemu świetnie nadają się do oglądania filmów z bujnymi krajobrazami dźwiękowymi (Lawrence z Arabii, Gladiator i tak dalej). Świetnie sprawdzają się także w grach, chociaż tryb niskiego opóźnienia nie wydaje się robić aż takiej różnicy, jak się spodziewaliśmy. Pąki mają również jedną z najlepszych izolacji hałasu, jaką widzieliśmy w TWS – być może jest to konsekwencja ich zagłębienia się w uszy. The 5.8 Przetworniki mm mogą wydawać się trochę małe pod względem wielkości, ale zapewniały doskonały poziom głośności bez zniekształceń.

ATH-SQ1TW: Przyzwoita żywotność baterii, ale ograniczona obsługa kodeków i brak ANC i ENC

Jest jednak kilka kwestii. Po pierwsze, ATH-SQ1TW obsługuje tylko kodek SBC i nie obsługuje aptX ani nawet AAC. Jest mało prawdopodobne, aby miało to wpływ na zdecydowaną większość użytkowników, ale może nie spodobać się purystom. Pozostaje jeszcze kwestia ANC, która nie jest dostępna w pączkach, mimo że wiele TWS w tym przedziale cenowym ma tę funkcję. Nie przegapiliśmy tego, biorąc pod uwagę, jak dobra jest izolacja szumów i jak mierny ANC jest zwykle w TWS w tych przedziałach cenowych, ale widzimy, że niektórzy ludzie mają z tym problemy, zwłaszcza że niektóre starsze flagowe TWS (takie jak Galaxy Pąki 2oraz Galaxy Buds Live) są dostępne z ANC po niższych cenach. Kolejną godną uwagi wadą jest ENC (eliminacja szumów środowiskowych), co sprawia, że ​​używanie ATH-SQ1TW do rozmów w hałaśliwych warunkach jest złą opcją – pamiętaj, że w normalnych warunkach radzą sobie one naprawdę bardzo dobrze.

Żywotność baterii samych pąków wynosi blisko siedem godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem. Etui zapewnia dwa dodatkowe ładowania, co nie jest tak imponujące, ale jest wystarczająco poręczne dla większości użytkowników. Kilka doładowań powinno pomóc Ci przetrwać pracowity tydzień. Obsługiwana jest także funkcja wielokrotnego parowania, dzięki czemu TWS może być podłączony do dwóch urządzeń jednocześnie. Dźwięk nie zatrzymuje się po wyjęciu jednej ze słuchawek, ale zwykłe dotknięcie prawej słuchawki wstrzymuje dźwięk, więc nie uważamy tego za ogromny problem.

Rekommenderad:  10 sposobów, w jakie mała firma może pozyskać więcej potencjalnych klientów

Werdykt recenzji ATH-SQ1TW: Czy warto kupić?

ATH-SQ1TW są dostępne w cenie Rs 7,490. Biorąc pod uwagę ich ograniczoną obsługę kodeków i brak ANC, mogą wydawać się nieco za drogie. Jeśli jednak zależy Ci na jakości dźwięku, są to bardzo dobra propozycja i zapewniają jedne z najlepszych dźwięków, jakie widzieliśmy w tym segmencie. Ci, którzy chcą ANC, mogą rozważyć Samsunga Galaxy Pąki 2które mają bardzo dobry ANC i są dostępne za około Rs 7,000 teraz. Sennheisery CX są dostępne w nieco niższej cenie (około 500 rupii indyjskich). 6,500) i oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, aczkolwiek z lekką preferencją w zakresie basów. Ci, którzy oczekują jakości dźwięku podobnej do tej w ATH-SQ1TW, mogą wypróbować Lypertek PurePlay Z3, który oferuje nieco ostrzejszy dźwięk i lepszą żywotność baterii, ale nie jest najlepszy do rozmów.

ATH-SQ1TW to TWS dla tych, którzy cenią dźwięk, a nie specyfikacje. Nie chodzi im o wymyślne specyfikacje i liczby, ale o prosty, czysty dźwięk. W najlepszej tradycji Audio Technica. Jeśli cenisz prawdziwie bezprzewodowy dźwięk i chcesz świetnie brzmiącego TWS bez wchodzenia w pięciocyfrową strefę, to jest to naprawdę dobra okazja!

Kup ATH-SQ1TW

Plusy

  • Znakomita jakość dźwięku
  • Dobre dopasowanie i design
  • Dobre sterowanie dotykowe
  • Do rozmów jest wystarczająco przyzwoity

Cons

  • Brak ANC
  • Brak aplikacji umożliwiającej personalizację
  • Obsługuje tylko SBC, bez obsługi aptX i AAC
  • Brak ENC, więc rozmowy w hałaśliwym otoczeniu są nie do przyjęcia