Recenzja Betternet VPN – techniki

Recenzja Betternet VPN - techniki 1

Betternet to dostawca VPN dla platform mobilnych i stacjonarnych. Chociaż oferuje bezpłatną warstwę, ma niski limit danych i aktywnie rejestruje i śledzi Twoją aktywność.

Plusy Cons
Dostępny jest bezpłatny poziom Wstawia linki partnerskie, reklamy i moduły śledzące na darmowe konta.
Najlepsze dostępne szyfrowanie Rejestruje wszystko, w tym adres IP i anonimowe dane przeglądania.
P2P jest dozwolone Płatne plany są drogie
Limit danych 500 MB dziennie dla bezpłatnych użytkowników jest niski.
Mały zasięg serwerów
Streaming jest zablokowany

Bezpieczeństwo

Betternet korzysta z protokołu Catapult Hydra VPN od AnchorFree, obsługuje najlepsze dostępne szyfrowanie i jest szybki, ale ponieważ jest to nowszy protokół niż standardowy OpenVPN, może nie być tak stabilny lub bezbronny.

Do algorytmu szyfrowania Betternet używa najlepszego dostępnego 256-bitowego AES. Korzysta również z funkcji o nazwie PFS lub Perfect Forward Secrecy, która regularnie zmienia klucze szyfrowania, aby utrudnić złamanie szyfrowania połączenia.

Prywatność

Betternet jest objęty polityką prywatności Pango, która stwierdza, że ​​rejestruje ogromną ilość danych o tobie. Dane, takie jak unikalne identyfikatory urządzenia, adres IP, lokalizacja, odwiedzane strony internetowe i strony, znaczniki czasu połączenia i inne są rejestrowane.

Chociaż polityka prywatności twierdzi, że dane przeglądania są rejestrowane tylko w formie, która nie może być z tobą ponownie powiązana, nie ma sposobu, aby to zweryfikować. Biorąc pod uwagę ilość zebranych danych, jest mało prawdopodobne, że nie można ich użyć do śledzenia Ciebie i Twojej aktywności.

Betternet zarabia na darmowych użytkownikach, wprowadzając reklamy, moduły śledzące i sugestie aplikacji stowarzyszonych.

Mały rozmiar sieci

Betternet oferuje płatnym użytkownikom łącznie 17 serwerów w 10 krajach, podczas gdy darmowi użytkownicy mają dostęp tylko do 7 Serwery z siedzibą w USA. Dziesięć krajów to USA, Francja Singapur, Wielka Brytania, Australia, Hongkong, Kanada, Niemcy, Holandia i Japonia.

Dostęp

Większość głównych serwisów streamingowych zablokowała dostęp z Betternet, w tym Netflix i BBC iPlayer.

Ruch P2P jest dozwolony, ale przy ilości śledzenia torrentowanie nie jest zalecane.

Cena i platformy

Betternet ma darmowy i płatny poziom. Użytkownicy w warstwie bezpłatnej są ograniczeni do zaledwie 500 MB przepustowości dziennie i mają dostęp tylko do serwerów w USA.

Plany płatne kosztują 12,99 USD za abonament miesięczny lub 95,99 USD za rok i obejmują 45-dniowy okres zwrotu.

Wskazówka: roczna opłata wynosi $8 miesiąc.

Betternet jest dostępny na Windows, macOS, iOS i Android. Dostępne jest również rozszerzenie przeglądarki Chrome.

Dodatki

Betternet nie zawiera żadnych dodatkowych opcji, takich jak przełącznik zabicia VPN, podwójne VPN lub dedykowane IP.