Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Recenzja Canva 2024: ceny, funkcje i nie tylko!

Niezależnie od niszy lub branży, naprawdę ważne jest, aby mieć świetne oprogramowanie do projektowania, które pomoże Ci w tworzeniu profesjonalnie wyglądających projektów. W przypadku wielu marek właśnie w tym miejscu pojawia się Canva.

W tym artykule przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o Canvie – od wdrożenia po obsługę klienta – aby sprawdzić, czy jest to opłacalne narzędzie dla Twojej firmy w 2024 roku.

TL;DR

Canva to internetowe narzędzie do projektowania i publikowania, które pomogło użytkownikom stworzyć ponad 10 miliardów projektów. Platforma zawiera ponad 100 milionów elementów graficznych, obrazów i filmów, ponad 610 000 profesjonalnych szablonów oraz ogromny katalog aplikacji.

Plusy: 1. Łatwy w użyciu
2. Zacznij bezpłatnie
3. Ogromna biblioteka zasobów

Minusy: 1. Bezpłatny plan jest ograniczony
2. Nie można tworzyć unikalnych elementów projektu
3. Trudny w obsłudze na urządzeniach mobilnych

Nasza ocena

Za łatwość obsługi i dostęp do bezpłatnych zasobów – przyznajemy pełne oceny Canva. Polecamy to narzędzie każdej marce, która chce skalować swoje prace projektowe bez zwiększania kosztów.

Co to jest Canva?

Canva to internetowe narzędzie do projektowania i publikowania, które umożliwia użytkownikom tworzenie profesjonalnych, niestandardowych grafik do wszystkiego, od treści w mediach społecznościowych i plakatów, po prezentacje firmowe i wizytówki.

Canva jest niezależna od urządzenia i jest łatwa w użyciu. Jest to popularne narzędzie w branży i według ich strony internetowej: Canva pomogła użytkownikom stworzyć ponad 10 miliardów projektów.

Tło Canvy

Canva została założona w 2013 roku przez australijską przedsiębiorcę Melanie Perkins. Misją firmy było (i nadal jest!) Do “umożliwij wszystkim na świecie projektowanie czegokolwiek i publikowanie w dowolnym miejscu.

Niemały wyczyn, ale popularność serwisu Canva eksplodowała i w ciągu zaledwie pięciu lat było warto 1 miliard dolarówco czyni Perkins jedną z najmłodszych na świecie założycielek start-upu technologicznego o wartości ponad 1 miliarda dolarów, mając zaledwie 30 lat.

Pomysł na firmę narodził się, gdy Perkins w wolnym czasie uczyła studentów, jak korzystać z programów do projektowania. Powiedziała „ludzie musieliby spędzić cały semestr, ucząc się, gdzie są przyciski, a to wydawało się całkowicie niedorzeczne. Pomyślałem, że w przyszłości wszystko będzie odbywało się online i oparte na współpracy, a także o wiele, wiele prostsze”.

Mając zaledwie 19 lat, musiała więc popracować nad urzeczywistnieniem tego!

Ten interesujący i krótki wywiad daje doskonały wgląd w różne formy, jakie przyjął pomysł Perkinsa, zanim trafił na gotowy produkt, jakim jest dzisiaj Canva. Zdecydowanie warto obejrzeć!

Na najnowsza wycena w 2021 roku firma była warta niewiarygodnie 40 miliardów dolarów.

Nasz wgląd

Gwałtowny rozwój serwisu Canva od momentu jego powstania nie tylko podkreśla jego popularność, ale także podkreśla rosnące zapotrzebowanie na dostępne narzędzia do projektowania w różnych branżach. Tendencja ta odzwierciedla zmianę w kierunku zapewniania użytkownikom możliwości tworzenia projektów o profesjonalnej jakości bez konieczności przeprowadzania rozległych szkoleń i zasobów.

Dla kogo jest Canva?

Canva jest dla każdego. Jest to dostępna, kompleksowa witryna projektowa dla użytkowników o dowolnym poziomie doświadczenia.

Obecnie firma posiada 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w ponad 190 krajachi to jest wzrost z 60 mln w 2021 r. Zatem firma nadal szybko się rozwija!

Większość osób korzystających z Canvy prowadzi działalność gospodarczą, korzysta z platformy do mediów społecznościowych, marketingu treści, a nawet do tworzenia logo i prezentacji, lub uczy się. Z platformy korzysta ogromna liczba uczniów i nauczycieli, co znajduje odzwierciedlenie w planach cenowych (o których napiszemy później).

Przetestowaliśmy Canvę: nasze doświadczenia

Motyw w serwisie Canva wydaje się „szybki i łatwy” i zaczyna się od krótkiego i wciągającego procesu wdrożenia:

Canva

Po rejestracji zaoferowano nam naturalne wyskakujące okienka i wycieczki po całej platformie wyjaśniające, jak w pełni wykorzystać możliwości serwisu Canva.

Canva

Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty, co sprawia, że ​​nawigacja po platformie jest łatwa nawet dla nowicjusza. Aby to zademonstrować, pomyśleliśmy, że przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia projektu od zera.

Na stronie głównej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu:

Canva

Dla tego przykładu postanowiliśmy stworzyć post na Instagramie:

Canva

Jak widać, istnieje mnóstwo szablonów do wyboru, które ułatwiają rozpoczęcie pracy. Możesz także wyszukać słowo kluczowe, aby znaleźć coś bardziej odpowiedniego.

Następnie możesz edytować szablon, aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Powtórzę: to nie może być prostsze. Wystarczy wskazać, kliknąć i edytować:

Canva

Możesz także przyciąć lub obrócić obraz, powiększyć, zmienić położenie, a nawet dodać własny obraz. Ponadto możesz użyć serwisu Canva, aby dodać więcej grafik, przeszukując bibliotekę treści:

Canva

Gdy obraz będzie już gotowy, wystarczy kliknąć przycisk Udostępnij, aby go opublikować, pobrać lub wydrukować.

Canva

Nasz wgląd

Jak widać z tego przewodnika, Canva jest naprawdę przyjazna dla użytkownika i nie może być łatwiejsza w nawigacji. Naprawdę możesz stworzyć profesjonalne projekty w ciągu kilku sekund, dokonując zaledwie kilku poprawek.

Funkcje Canvy

W serwisie Canva dostępnych jest wiele szablonów, zasobów i funkcji. Strona może pochwalić się ponad 100 milionów elementy graficzne, obrazy i filmy (ale 75 milionów jest przeznaczonych tylko dla użytkowników premium) oraz ponad 610 000 profesjonalnych szablonów (z czego ponad 350 000 to wersje premium).

Canva

Użytkownicy są więc rozpieszczani wyborem! Użytkownicy mają także szeroki wybór, jeśli chodzi o integrację aplikacji. Ich ogromny katalog zawiera prawie każdy rodzaj aplikacji, z którą możesz chcieć zintegrować:

Canva

Porada eksperta

Skorzystaj z funkcji Smartmockups w serwisie Canva, aby wyświetlić podgląd swoich projektów na różnych ekranach i w różnych produktach przed ich sfinalizowaniem. Dzięki temu Twoje projekty będą wyglądać idealnie na różnych platformach i nośnikach. Możesz przeglądać swoje projekty na ekranach, opakowaniach, różnych produktach i nie tylko – dzięki czemu wiesz dokładnie, jak będą wyglądać, zanim naciśniesz publikację lub wydrukujesz.

Canva

Inne funkcje obejmują zestaw marki, który pozwala zachować spójność projektów, oraz narzędzie do planowania treści, które umożliwia planowanie z wyprzedzeniem podczas tworzenia treści marketingowych dla Twojej marki. Jednak obie te funkcje są przeznaczone Użytkownicy profesjonalni tylko.

Canva ma również wbudowaną w platformę niesamowitą i wszechstronną szkołę projektowania:

Canva

Użytkownicy mogą zapisać się na różne kursy i uzyskać dostęp do tysięcy samouczków na różne tematy, od projektowania logo po reklamy drukowane.

Plusy i minusy Canvy

Pro 1: Łatwy w użyciu

Canva jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Edytor „przeciągnij i upuść” ułatwia błyskawiczne przełączanie i zmienianie elementów. Jest intuicyjny, szybki i nie przytłacza użytkowników funkcjami, a właśnie tego oczekuje się od takiego narzędzia.

Pro 2: Na początek za darmo

Oczywiście, że wolność jest ogromnym plusem. Dzięki temu serwis Canva jest dostępny dla wszystkich i jest szczególnie ważny dla start-upów, które potrzebują profesjonalnych treści wideo i projektów, aby rozwijać swoją firmę przy ograniczonym budżecie.

Pro 3: Ogromna biblioteka

Biblioteka zasobów i szablonów serwisu Canva to huuuuuuge! Jako darmowa platforma jest całkowicie bezkonkurencyjna. Ta ogromna biblioteka zasobów jest ważna dla tych, którzy chcą stale tworzyć profesjonalne projekty, które wyglądają niepowtarzalnie.

Wada 1: Bezpłatny plan jest ograniczony

To oczywiście ma sens. Jednak Canva zaleca zasoby i szablony Pro. Kiedy więc klikniesz jedną z nich, a następnie pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że nie jest ona dostępna w Twoim planie, może to być frustrujące.

Wada 2: Nie można stworzyć unikalnych elementów projektu

Canva umożliwia personalizację gotowych projektów według własnych upodobań, zmianę rozmiarów, kolorów, wyrównania i nie tylko. Ale w serwisie Canva nie można wyczarować elementów. Można to uznać za ograniczenie, jeśli chcesz, aby Twoje projekty naprawdę różniły się od projektów innych osób.

Wada 3: Trudna w użyciu na urządzeniach mobilnych

Wersja aplikacji mobilnej Canva nie jest tak intuicyjna jak wersja internetowa. Brakuje w nim również pewnych funkcji, dlatego w miarę możliwości zaleca się korzystanie z serwisu Canva na komputerze.

Plany cenowe Canvy

Canva ma 5 planów cenowych: bezpłatny, profesjonalny, zespołowy, edukacyjny i non-profit.

Canva

The bezpłatny plan to świetny sposób na rozpoczęcie. Dostępna biblioteka szablonów i zasobów jest oczywiście mniejsza niż ta oferowana płatnym użytkownikom, ale darmowy plan nadal oferuje dostęp do wsparcia 24/7 i 5 GB przestrzeni w chmurze.

Canva Pro wynosi 12,99 USD miesięcznie i jest zalecany dla freelancerów i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oferuje wszystko, co oferuje bezpłatny plan, a także więcej funkcji i bardzo więcej zasobów, szablonów i 1 TB przestrzeni dyskowej.

Canva dla zespołów wynosi 14,99 USD miesięcznie dla pierwszych 5 użytkowników (a następnie wzrasta stopniowo). Ten plan opiera się na Canva Pro i zawiera dodatkowe funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy zespołowej.

Canva dla edukacji jest całkowicie darmowe! Zawiera wszystkie funkcje Canva for Teams, a także dodatkowe funkcje przeznaczone specjalnie dla nauczycieli. Nauczyciele mogą zapraszać swoich uczniów, tworzyć atrakcyjne plany lekcji i wysyłać zadania bezpośrednio za pośrednictwem serwisu Canva.

Canva dla organizacji non-profit jest podobna do Canva dla Edukacji. To bezpłatna, dostosowana do indywidualnych potrzeb wersja serwisu Canva, której organizacje charytatywne mogą używać do tworzenia skutecznych komunikatów.

Główni konkurenci Canvy

Istnieje wiele innych narzędzi do projektowania, ale patrząc na bezpośrednich konkurentów Canvy, jest ich prawdopodobnie tylko dwóch: Visme i Snappa.

Snappa jest jak mniejsza wersja Canvy. Jest oparty na chmurze i można go rozpocząć bezpłatnie, a użytkownicy mogą wybierać spośród wstępnie zdefiniowanych szablonów lub bibliotek giełdowych, aby szybko tworzyć oszałamiającą, profesjonalną grafikę.

Snappa

Visme jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą tworzyć bardziej zaangażowane treści wizualne, myśląc o filmach i infografikach, a nie o reklamach i ulotkach w mediach społecznościowych. Działa podobnie, ponieważ jest to także aplikacja oparta na chmurze, którą można rozpocząć bezpłatnie i zawiera szablony ułatwiające rozpoczęcie pracy.

Visme

Dostępne są również bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak Photoshop, jeśli poważnie podchodzisz do projektowania, chcesz mieć większą swobodę w tworzeniu niestandardowej grafiki i posiadasz zestaw umiejętności pozwalających zrozumieć złożony zestaw funkcji. Ale Photoshop nie jest tani, zaczyna się od 20,99 dolarów miesięcznie.

Obsługa klienta Canva: Nasze doświadczenie

Jedną z największych zalet serwisu Canva jest to, że całodobowa obsługa klienta jest dostępna dla każdego, nawet dla osób korzystających z bezpłatnego pakietu. Istnieje jednak ruchoma skala określająca, kiedy pomoc techniczna odpowie (w oparciu o Twój plan cenowy):

Canva

Chcieliśmy przetestować obsługę klienta Canva dotyczącą tego artykułu, a ponieważ korzystamy z bezpłatnego planu, spodziewaliśmy się odpowiedzi w ciągu tygodnia.

Wypełniliśmy formularz wsparcia i czekaliśmy na naszą odpowiedź:

Canva

Co zaskakujące, Canva skontaktowała się z nami bardzo szybko – w ciągu jednej godziny! Odpowiedź była profesjonalna, przyjazna i wyczerpująca:

Canva

Dostępne są także narzędzia samopomocy, które mogą pomóc w szybszym rozwiązaniu problemu, w tym mała ikona pomocy w prawym dolnym rogu ekranu.

Kliknięcie tego otworzy intuicyjny pasek wyszukiwania, który pozwoli Ci wyszukać Twój problem i znaleźć artykuły, które pomogą Ci go rozwiązać.

Canva

Możesz także odwiedzić Centrum pomocy Canva. Jest to dostępne na karcie Nauka u góry ekranu:

Canva

Tutaj znajdziesz formularz kontaktowy do zespołu wsparcia (jeśli potrzebujesz skontaktować się z człowiekiem). Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać „skontaktuj się z pomocą techniczną Canva”:

Canva

Ogólnie rzecz biorąc, uznaliśmy, że cała obsługa serwisu Canva jest łatwa i bezbolesna!

Canva: Wynik końcowy

Nasza ocena

Canva jest określana mianem firmy jednorożca, co jest terminem określającym start-upy, które osiągają wycenę na poziomie 1 miliarda dolarów, nie będąc notowanymi na giełdzie. Ale Canva to także jednorożec w tym sensie, że jest niesamowitym narzędziem, które może bezpłatnie przynieść Twojej firmie wspaniałe rezultaty! Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne zasoby, łatwość obsługi i niesamowitą obsługę klienta, uważamy, że dodanie Canvy do paska narzędzi marketingowych jest oczywistym wyborem.

Nadal czujesz się niepewnie?

Może rozważasz Snappę jako alternatywę? Jeśli tak, sprawdź ten artykuł:

Polecany artykuł

Snappa kontra Canva

Canva i Snappa to dwa niezwykle popularne narzędzia do projektowania graficznego. Ale co jest lepsze? Nasza bezpośrednia analiza ma na celu dowiedzieć się…