Recenzja Fitbit Blaze

Recenzja Fitbit Blaze 1

Jak zapewne zauważyłeś, w naszych recenzjach eksperymentowaliśmy z kilkoma nowymi produktami. Jedną z marek, które do niej dołączyły, jest Fitbit, specjalista w dziedzinie mierników aktywności fizycznej, specjalnie dla sportowców.

Od kilku tygodni testuję jeden z najlepszych zegarków marki: Blaze. To urządzenie jest najlepszym Fitbitem oferowanym do czasu, gdy kilka miesięcy temu pojawił się nowy Ionic. Myślę, że zapraszam do lektury mojej analizy w tym zakresie.

Szczegóły techniczne

Producenci i modele

– Fitbit– Blaze– Stan początkowy: Używany – Brak opakowania: Blaze Monitor, etui ładujące, klasyczna bransoletka, instrukcja obsługi.

Sprzęt komputerowy

– Trójosiowy akcelerometr – Wysokościomierz – Optyczny czujnik tętna – Zintegrowany GPS – Kolorowy ekran LCD – Silnik wibracyjny – Bateria litowa o nieokreślonej pojemności do 5 dzień

Projekt

Pierwszą rzeczą, którą zauważamy, jest to, że Fitbit ma bardzo wyraźną linię projektową, którą widać na pierwszy rzut oka we wszystkich swoich produktach. Blaze nie jest wyjątkiem, ponieważ pokazuje metalową ramę i bardzo grube krawędzie, które ograniczają kolorowy ekran LCD, inny niż w innych modelach marki.

Recenzja Fitbit Blaze 2„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Po lewej stronie znajduje się przycisk zasilania, natomiast po prawej stronie widzimy dwa przyciski, które należy nacisnąć, aby wykonać różne funkcje: zobaczyć powiadomienia i wejść do odtwarzacza audio. Dlaczego musisz go naciskać, a nie tylko raz dotknąć? Nie wiem i nie rozumiem, dlaczego postanowili to zrobić, dla mnie było to absolutnie złe.

Chociaż nie jest tak duży, nie sądzę, że można pozostać niezauważonym i wszyscy pytają mnie „co z zegarkiem?” Może to być dobre dla niektórych osób, ale zawsze tak uważam. zdatny do noszenia Powinien być skromny i wyglądać jak inne ubrania, a nie wyróżniać się z tego, co masz na sobie.

Recenzja Fitbit Blaze 3„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Ach, wybór składników jest idealny, smak jest naprawdę wysokiej jakości i pomimo swojej wielkości nie jest wygodny w użyciu. Oczywiście chcę lepszej optymalizacji przestrzeni, aby była trochę mniejsza, ale z tym samym ekranem.

Pokaż, użyj i powiadom

Pierwszą rzeczą, którą pomyślałem, kiedy to zobaczyłem, był: ekran, ale emocje stały się z czasem różnorodnymi doświadczeniami. Powód jest dość prosty i chociaż zapewnia to więcej informacji, nieuniknione jest porównanie go z innymi świetnymi na rynku: Android Wear i watchOS.

Recenzja Fitbit Blaze 4„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Wiem, że stoimy przed licznikiem informacji przeznaczonym dla sportowców, ale jesteśmy w 2017 roku i firmy powinny bardziej martwić się interfejsem użytkownika, który oferują. Fitbit wcale nie wydaje się intuicyjny, a nawet dość szorstki na brzegach, choć jasne jest, że zawsze będzie to zależało od osobistego gustu.

Na ekranie głównym znajdują się trzy ikony, które wskazują podjęte kroki, tętno i spalone kalorie, choć oczywiście można je dostosować do ograniczonego katalogu marek. Aby wejść w interakcję z zegarkiem, możemy przesunąć się na boki i zacząć widzieć oferowane przez niego opcje, w których możemy wybrać różne rodzaje ćwiczeń lub inne sposoby, aby zobaczyć zapis dotychczasowych działań.

Recenzja Fitbit Blaze 5„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Powiadomienia, podobnie jak w przypadku innych modeli, są podstawowe. Możesz go głównie przeczytać (w zależności od tego, czy programista spełnia minimalne standardy), ale nie reaguje ani na SMS, ani na głos. Tak, wiem, porównałem go z nim ponownie sistema operativo zaprojektowany dla niego, ponieważ w Blaze nie jest to priorytetem.

Miara aktywności

Wiem, że do tej pory byłem dość trudny, ale w tej sekcji absolutnie nie ma co krytykować. Blaze doskonale mierzy aktywność, nie musi wskazywać, że masz zamiar rozpocząć mecz piłki nożnej lub trening, wszystko działa automatycznie i to jest najlepsze. Nie mam problemów z aktywnością, których nie ma w rejestrze ani nic podobnego, co sprawia, że ​​jestem bardzo zadowolony.

Recenzja Fitbit Blaze 6„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Kolejny komplement dla Fitbit za ich ciągłe ostrzeżenie i motywację. Nie wiem, jak to zrobili, ale udało im się zachęcić mnie do wstawania i bycia aktywnym fizycznie przez większość czasu. Nie wiem, czy to wiadomość, wibracja, czy po prostu przypomina mi, że byłem leniwy w ciągu ostatnich kilku dni, ale działa.

Ponieważ Fitbit Charge 2Blaze zawiera tryb oddychania z przewodnikiem, który został zaprojektowany, aby zrelaksować użytkowników poprzez ważenie oddechu i tętna, znajdując idealne warunki dla optymalnego odpoczynku ciała.

Recenzja Fitbit Blaze 7„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Krótko mówiąc, Fitbit Blaze to doskonała alternatywa do pomiaru aktywności fizycznej i nikt nie jest zazdrosny o inne zegarki, które obiecują zrobić to samo. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat funkcjonalności aplikacji Fitbit, możesz przejrzeć recenzję Flex 2 które sprawdziliśmy wcześniej, gdzie szczegółowo wyjaśniliśmy wszystko, co można dzięki temu osiągnąć Aplikacja Na twoim telefonie komórkowym

Bateria

Ciągłe użytkowanie dla 5 producent obiecał dzień, ale w praktyce dostałem się między 7 i 8 dzień pracy baterii na jednym ładowaniu. Jest to umiarkowane użytkowanie i uprawianie sportu dwa lub trzy razy w tygodniu, więc być może dla większej liczby osób sport jest nieco krótszy.

Recenzja Fitbit Blaze 8„szerokość =„ 750 ”wysokość =„ 563

Pełne naładowanie baterii zajmuje około godziny, co jest wystarczające dla tego typu urządzeń. Oczywiście po raz kolejny znajdujemy dość dziwny mechanizm ładowania. W takim przypadku musisz zdjąć zegarek z paska i umieścić go w skrzyni podłączonej do zasilania lub USB. Fitibit, zdecydowanie musisz to zmienić w przyszłych urządzeniach.

wniosek

Przyjrzyjmy się, że Fitbit Blaze jest wyjątkowy we wszystkim, co obiecuje, jest wykonany z bardzo dobrego materiału, ma dobrą jakość i dla niektórych osób jest atrakcyjny dla oka. Ten producent już wie, co robi ze swoim produktem i ktoś bardzo twardy może konkurować w tej sekcji.

Idealny pomiar aktywności fizycznej, który nie zależy od telefonu komórkowego i baterii, która naprawdę działa bardzo dobrze, sprawia, że ​​to urządzenie jest bardzo kuszące, jeśli szukasz wsparcia w logistyce swojego treningu.

Nie obiecuje, że ma tendencję do pozostawania w tyle. Rozumiemy, że nie mają one być takie same jak Apple WatchNa przykład, ale Fitbit musi dążyć do wzmocnienia własnego pomysłu sistema operativo z dużym wzrostem interfejsu użytkownika, który oferuje w swoich produktach.

✅ Doskonały wybór materiału, bardzo dobra aktywność jakościowa producenta Pomiar aktywności fizycznej jest fantastyczny Fantastyczna bateria działa dłużej niż oczekiwano ✅ Aplikacja Fitbit jest bardzo dobra

❌ To nie jest wodoodporny mało Nieatrakcyjny interfejs użytkownika Uwaga bardzo ograniczona ❌ Niezwykła metoda ładowania

Dostępność

Fitbit Blaze jest dostępny w Falabella za 189,990 USD.

Fotografia: Pedro SeguraModel: Catalina Figueroa