Recenzja Garmin Venu Sports Smart Watch

Venu ma niesamowitą wydajność, funkcje i cenę Apple Watch Seria 5. Ale jeśli łańcuch 5 Coś dla fanów jazzu, Venu to coś bardziej brutalnego, ze szczególnym naciskiem na sport (tutaj Apple Jeszcze późno). Tymczasem Venu wydaje się być próbą Garmin znalezienia punktu środkowego we własnej linii modelowej.

Co jest w nich wspaniałego

1. Jeśli zaczniesz od „żelaza”, wtedy pierwszy zostanie trafiony Ekran AMOLED 390 x 390 pikseli. I tutaj nie ma znaczenia, które firmy wiedzą, jak prawidłowo „ugotować” AMOLED, a kto nie. To nie jest ekran projektanta. Wystarczy, że jest nieco bardziej ekonomiczny w porównaniu do ekranu LCD i daje jasny i kontrastowy obraz w naturalnej czerni.

2. Sześć dni pracy w trybie jednorazowego smartwatcha!

3. Dobry wybór Widżety i aplikacje: Oszukiwać dyski, nawigatory, muzykę, przechowywanie kart rabatowych oraz wszelkiego rodzaju szaleństwo, takie jak karta gwiaździstego nieba, gry, monitorowanie alkoholu pod wpływem alkoholu z oczekiwaniem na przebudzenie i zapis zeszytu. Aplikacje są instalowane ze smartfona ze sklepu Connect IQ.

4. To jest cel Dużo sportu: Monitoruj 24 typy baz danych, a także dodatkowe typy, instalując aplikacje innych firm. Jeśli szukasz, możesz znaleźć nie tylko surfing i snowboard, ale także wędkowanie! Ten ostatni oczywiście wygląda makowo, ale fani to docenią.

Oprócz monitorowania istnieją dziesiątki gotowych zestawów programów treningowych dla chłopców i dziewcząt ze wszystkich rodzajów pilatesu i joginów. Plus bardziej zaawansowane rzeczy, takie jak osobisty trener, który pomoże przygotować się na przykład na półmaraton.

5. Dużo obserwacji. Znowu lub ciekawy: częstość oddechów, poziom stresu, poziom aktywności (bateria ciała), VO2 Max. Oprócz wszystkich rodzajów czujników: żyroskop, termometr, akcelerometr, wysokościomierz barometryczny, kompas, dobrze, współpracuje z GPS i GLONASS.

Ogólnie rzecz biorąc, Venu to dynamiczna aktualizacja sprzętu i oprogramowania.

Dane techniczne Garmin Venu

Rozmiary

432 X 43.2 X 12.4 Mm, nadgarstek 125-190 mm

ekran

Dotknąć 1.2 Cal (30.4 Mm), 390 x 390 pikseli, AMOLED

waga

463 gram

bateria

Lit (~ 400 mAh) *

czas pracy

6 Dni w trybie inteligentnego zegarka / 20 godzin z GPS / 6 Zegarki GPS + muzyka

wodoodporny

Parzysty 5 Bankomaty

Kontakt

Bluetooth, ANT +, Wi-Fi, NFC

Płatność Garmin

Jest tu

Alerty ze smartfona

Możliwość dostosowania

wibracja

Kilka poziomów

Czujniki

Garmin Pulsometr, barometr, kompas, żyroskop, akcelerometr, termometr, pulsoks

Monitoruj aktywność i operacje

Licznik kroków, oddech, monitor snu, kalorie na podstawie tętna, dystansu, wzrostu

Trening

24 podstawowe sporty, biblioteka gotowa do trenowania, lekcje samodzielnego planowania

bezpieczeństwo

Wykrywanie awaryjne podczas określonego rodzaju aktywności, LiveTrack

GPS

GPS, Glonass, Galileo

Przechowywanie muzyki

Do 500 utworów

Kompatybilność ze smartfonem

iPhone i Android

Wersja oprogramowania

3.50

Zakres dostawy

Zegarek, kabel ładujący, instrukcja, karta gwarancyjna

Opis od producenta

Garmin venu

Cena w momencie pisania

29400 – 33800 rub. W zależności od materiałów obudowy

* – Mierzone podczas ładowania.

Wygląd

Pozornie – klasyczny. Korpus wykonany jest z polimeru wzmocnionego włóknem z wkładką ze stali nierdzewnej. Szkło to Corning Gorilla Glass 3 Więc nie musisz się martwić o zadrapania.

Pasek wykonany jest z silikonu, ale dzięki „rysowaniu” dłoń pod nim nie poci się. Metalowy zacisk, ciągłe pętle ze specjalnym rogiem mocującym.

W razie potrzeby można go łatwo usunąć, a sam system jest zgodny z pasami Quick Release 20 firmy.

Na tylnej okładce znajduje się złącze zasilania i czujnik tętna / pulsoksymetr.

Obecnie istnieją cztery wersje, które różnią się kolorem i materiałem korpusu.

Podawanie

Na pudełku znajdują się dwa przyciski. Krótkie naciśnięcie u góry otwiera menu treningu, natomiast długie naciśnięcie na ekranie zawiera ikony do kontrolowania.

Dolny przycisk to „Anuluj”, a po długim naciśnięciu wyświetla menu ustawień. Podczas treningu przycisk daje odliczanie do nowego koła lub podejścia.

Ekran dotykowy będzie się przesuwał w górę i w dół oraz będzie przechodził między ekranami narzędzi. Ponadto narzędzie można umieścić na osobnym ekranie, który będzie dostępny po przesunięciu w prawo.

Widżety

Zegarek zawiera standardowy zestaw narzędzi, które można dodawać i usuwać z listy.

Oto dzisiejsze statystyki, aktualne wskaźniki, statystyki klas, wykres tętna, poziom aktywności (bateria ciała), najnowsze szczegóły treningu i wiele podobnych rzeczy.

Narzędzia innych firm można dodać za pomocą aplikacji mobilnej Connect IQ. W rzeczywistości jest to samodzielna aplikacja do oglądania, która rozszerza swoją funkcjonalność.

Niektóre aplikacje nie mają własnych narzędzi i są uruchamiane z menu ćwiczeń. Na przykład tutaj masz grę Color Lines (tak, to jest to!) Oraz aplikację dwMap, z której możesz tworzyć ścieżki w witrynie, które można załadować kilka godzin później.

Aplikacja Garmin Connect

Jest to główna aplikacja na smartfony używana we wszystkich zegarkach Garmin. Jego funkcja dostosowuje się do każdego modelu. Dzięki temu wszystko i wszystko jest monitorowane, współpracując ze szkoleniami, zapisami i ustawieniami narzędzi.

Następnie pokażę wszystko na zrzutach ekranu z krótkimi komentarzami. Mniej słów – więcej zdjęć.

Zegarek

Pełny zestaw wszystkich rodzajów danych jest automatycznie pobierany na smartfon. Najpierw statystyki dzienne, a następnie tygodniowe.

Jeśli potrzebujesz szczegółów, po prostu kliknij żądany element. Poniżej znajdują się przykłady statystyk tam przechowywanych.

Poziome poziome pozycje menu ukrywają porównanie statystyk z innymi właścicielami zegarków Garmin (jeśli Ci się podoba), kalendarz wydarzeń i treningów (zsynchronizowany z zegarem), automatyczne udostępnianie wyników treningu w sieciach społecznościowych i alerty systemowe.

Oto główna lista aplikacji.

W „Rozdziałach” przechowywane są archiwa wszystkich ćwiczeń. Oto przykład krótkoterminowy:

W „Zdrowie i kondycja” znajdują się statystyki dla poszczególnych wskaźników, takich jak bicie serca lub oddech. Tutaj spadasz z głównej listy obserwowanych (patrz zrzuty ekranu ze szczegółowymi statystykami powyżej).

„Trening” to bogaty zestaw gotowych opcji na wszystko i wszystko, od siłowni, w tym energii, wszelkiego rodzaju jogi i pilatesu oraz widoków ulicznych. Oprócz planowania ćwiczeń. Dodaj ćwiczenia, koła (podejście), rozgrzewkę / przeszkodę, przerwy.

„Inwentaryzacja” śledzi trwałość sprzętu sportowego. Dodajesz go do listy, a zegarek automatycznie ustala „przebytą odległość” dla każdego elementu, biorąc pod uwagę rozpoczęcie treningu w dyscyplinach sportowych, z którymi się połączyłeś.

W usłudze Insights możesz porównać swoją osobistą wydajność z anonimowymi danymi innych użytkowników.

Podłącz aplikację IQ

Druga aplikacja to Connect IQ. To jest sklep z zegarkami i aplikacjami.

Jest tam tak wiele twarzy. Może to być animacja, a także zawiera konfigurowalne regiony, w których umieszczane są różne wskaźniki aktywności, na przykład kroki, kalorie, puls itp.

W przypadku aplikacji możesz znaleźć wiele rzeczy do obejrzenia tych sportów, których nie ma w pakiecie podstawowym. Na przykład boks, rolki i surfing.

Wiele aplikacji nawigacyjnych, wiele rzeczy do analizowania i monitorowania wskaźników, różnorodne udogodnienia, a nawet kilka gier.

Oprócz interfejsu, aby pobrać wszystkie te rzeczy i przenieść je na zegar.

Jak wygląda zegarek?

Po wysłaniu aplikacji do zegarka pojawią się one jako nowe ekrany narzędzi lub w menu szkoleniowym. Oto kilka przykładów:

Trening

Tutaj wszystko jest proste. Zegarek określa rodzaj aktywności, na przykład bieganie, a następnie otwiera listę gotowych formatów treningowych i tych pobranych z aplikacji mobilnej. Na liście każdego ćwiczenia możesz zobaczyć jego etapy (ćwiczenia przychodzące i powtórzenia) oraz ich czas trwania. Górny przycisk rozpoczyna, zatrzymuje lub kończy trening. Dolna część odpowiada za przejście do następnego etapu (ćwiczenia), jeśli nie nastąpi to automatycznie. Zwykle widzisz w tym samym czasie liczbę wykonanych iteracji lub inne wskaźniki i zaczynasz następny krok.

Ćwiczenia pobrane z aplikacji mają animację, która pojawia się w trakcie wykonywanego procesu. Jest to całkiem fajne, ponieważ nie musisz na przykład zgadywać, co dokładnie oznacza, na przykład, zwrot „podnieść poprzeczkę do leżącego bicepsa”.

Specjalny trening

Najlepiej jest tworzyć własne treningi w aplikacji Garmin Connect. Najpierw musisz wybrać rodzaj ogólny, na przykład bieganie, moc, serce, jogę itp. Następnie dodaj ćwiczenia, podejścia, powtórzenia i odpocznij. Co więcej, ćwiczenia są wybierane z gigantycznej listy: istnieją dziesiątki odmian chmur, nie mówiąc już o czymkolwiek innym.

Następnie szkolenie otrzymuje nazwę, po czym można go wysłać do zegarka. Pojawi się tam jako element szkolenia określonego typu. Ważna uwaga: nie twórz ćwiczeń typu „niestandardowego”. Z jakiegoś powodu nie pompuj w ciągu godziny.

Podczas ćwiczeń zegarek nie tylko bierze pod uwagę, że zbliżasz się i odpoczywasz, ale także powtarzasz. Aby liczenie było dokładne, ruchy muszą być wykonywane wyraźnie, z przerwą na ułamek sekundy między powtórzeniami.

Czego nie lubił

Przez dwa tygodnie noszenia pojawiło się wiele negatywnych punktów. Ogólnie rzecz biorąc, są to ciekawostki lub błędy, które można naprawić w przyszłych wersjach oprogramowania układowego lub aplikacji.

– Wiadomości WhatsApp od grup z wyłączonymi powiadomieniami wyświetlanymi na zegarku. Jednocześnie z Telegramem nie ma takich problemów.

Niespójność interfejsu listy obserwowanych. Na przykład masz ćwiczenie w swoim kalendarzu. Ale nie możesz tego uruchomić. Musisz przejść do menu treningu, wybrać rodzaj szkolenia, którego potrzebujesz, kliknąć podelement „Trening” i zacząć od tego momentu. Pamiętasz?

– Proces instalowania aplikacji na zegarku przebiega w tle. Z jednej strony jest to wygodne, ale jeśli powłoka programu na smartfonie w celu oszczędzania energii jest subtelnym zniekształceniem wszystkich aplikacji w tle, których nie lubisz, instalator może długo czekać. Wyjście z tej sytuacji nie polega na zamykaniu aplikacji Connect IQ, dopóki aplikacje nie zostaną zainstalowane przez całą dobę, lub przejściu do ustawień powłoki i sprawdzeniu tam aplikacji Garmin, aby skorupa nie opróżniała się po pustym ekranie smartfona.

Animacja dysku naprawdę zwiększa zużycie energii, ale nie można powiedzieć, jak ją wyłączyć.

– Po ostrym skręceniu nadgarstka i podniesieniu ekranu zegarka automatycznie zapala się i wyświetla tarczę. Jest to bardzo wygodne, ale działa tylko w 90% przypadków. W pozostałej części musisz dwukrotnie dotknąć ekranu, który również nie zawsze działa, lub nacisnąć przycisk.

Co zapomniałem powiedzieć

Zegarek ma jednostkę NFC, która obsługuje Garmin Pay. Mówiłem o tym, jak płacić za godziny tutaj. Niestety tylko w Rosji 30 bankówJednak wszystkie główne są na liście.

Można odtwarzać muzykę za pomocą zestawów słuchawkowych Bluetooth i sterować odtwarzaniem na smartfonie. Zegarek może przechowywać do 500 utworów pobranych do nich przez bezpośrednie połączenie z komputerem za pomocą oprogramowania Garmin Express. Możesz także korzystać z usług Spotify, deezer i Runcasts.

Podsumowanie

Po pierwsze, pochwała: ogólnie Fino – bardzo udany model. To kolejny krok w serialu na żywo. Ma zaawansowany sprzęt (zwłaszcza wyświetlacz OLED) i wiele funkcji monitorowania, w tym puls w czasie rzeczywistym, VO2 Max, akumulator ciała, stres, oddychanie i wiele sportów.

Oprócz szerokiej gamy gotowych zajęć w różnych kierunkach i celach, zazwyczaj istnieje możliwość stworzenia własnych ćwiczeń. Aplikacja zawiera ogromną bibliotekę ćwiczeń, z których można tworzyć kompleksy. Zegarek będzie śledził pracę tych ćwiczeń, licząc podejście i powtarzając je. Na koniec zapewnił szczegółowe monitorowanie wszystkiego i wszystkiego.

Zajęcia można dodawać do kalendarza i planować na najbliższe miesiące, co pozwoli osiągnąć długoterminowe cele.

Kolejną cechą jest długa żywotność baterii. W praktyce, bez rozpoczynania szkolenia, zegarek działał przez sześć dni, ze stałym monitorowaniem różnych wskaźników i wysyłaniem wszystkiego do smartfona.

Główna wada – nie wszystkie logiczne interfejsy użytkownika. Ale jeśli kiedykolwiek odkryłeś, skąd i gdzie zaczyna, gdzie to się dzieje i jak działa, nie będzie żadnych problemów w przyszłości. Więc co instrukcje Pomóc Ci.