Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja i ceny Semrush [2023]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja i ceny Semrush [2023]

Kiedy prowadzisz biznes online, musisz zachować rentowność i widoczność. Zwykle potrzebujesz do tego dwóch osobnych programów, ale istnieje narzędzie, które pomaga zarówno w SEO, jak i kampaniach reklamowych.

W tym artykule przyjrzymy się funkcjom i zaletom Semrush oraz temu, w jaki sposób faktycznie używamy go do utrzymania naszych biznesów e-commerce.

Ciesz się 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym Semrush Pro

Okres próbny Semrusha zwykle trwa zaledwie 7 dni. Ale ponieważ jesteś czytelnikiem EcomCrew, będziesz mógł cieszyć się tym narzędziem przez dłuższy czas.

Wypróbuj Semrush Pro

Co to jest Semrush?

Semrush to narzędzie SEO i marketingowe, które pomaga markom i osobom fizycznym zwiększyć ich widoczność i rentowność online.

Jeśli chodzi o SEO, zapewnia przydatne wskaźniki, takie jak ranking słów kluczowych i analizy, możliwości linków zwrotnych oraz ruch w witrynie i zaangażowanie. Od strony marketingowej Semrush pozwala zarządzać PPC, analizować aktualne reklamy konkurencji i nie tylko.

Semrush to wielokrotnie nagradzana firma, która została założona w 2008 roku przez specjalistów SEO i IT. Obecnie mają 13 biur w Ameryce Północnej i Europie i zatrudniają ponad tysiąc pracowników.

Co możesz zrobić z Semrushem?

Semrush ma wiele funkcji, które dostarczają markom bezcennych danych w celu poprawy zawartości witryny i ruchu oraz zarządzania kampaniami reklamowymi. Oto najbardziej przydatne rzeczy, które możesz zrobić:

Semrush pomaga w audytie i analizie Twojej witryny

Semrush zapewnia przegląd Twojej witryny. Tutaj możesz zobaczyć stan swojej witryny, a także błędy (problemy o dużej wadze) i ostrzeżenia (problemy o średniej wadze).

Jest to przydatne, ponieważ chcesz mieć pewność, że konsekwentnie rozwiązujesz problemy z witryną. Ma to kluczowe znaczenie dla ogólnego rankingu, ponieważ wyszukiwarki, takie jak Google, oceniają witryny na podstawie ich optymalizacji.

Semrush nie tylko pozwala zobaczyć zestawienie błędów i ostrzeżeń. Zawiera również krótkie wyjaśnienie, na czym polega problem, dlaczego występuje, jakiej kategorii optymalizacji dotyczy i jak go naprawić.

Rekommenderad:  Recenzja Ninja Outreach: czy jest to pomocne narzędzie w marketingu wpływowym?

Ponadto zapewnia łatwe odniesienie do audytów historycznych, co jest pomocne, ponieważ pokazuje postępy w naprawianiu witryny.

Jeśli chodzi o monitorowanie ruchu, Semrush zapewnia łatwy sposób określenia natężenia ruchu i jego pochodzenia.

Semrush pozwala poznać i przeanalizować konkurentów

Powinieneś być w stanie określić, kim są twoi konkurenci, aby zobaczyć, jak sobie radzisz w porównaniu z nimi i co możesz poprawić.

Jeśli chodzi o ruch organiczny, Semrush podaje listę Twoich organicznych konkurentów. Są to witryny z dużą liczbą popularnych słów kluczowych, które znajdują się w pierwszej dwudziestce bezpłatnych wyników wyszukiwania Google. Na przykład w przypadku EcomCrew.com widzimy kilka oczekiwanych domen, ale dwóch naszych czołowych konkurentów wywodzi się z jednego artykułu, który wybuchł.

W żaden sposób nie specjalizujemy się w likwidacji lub zwrotach palet, ale ponieważ jeden z naszych najlepszych artykułów zebrał niezwykle duży ruch, ci konkurenci pojawiają się na liście.

Semrush zapewnia również bardziej wizualną reprezentację Twojej pozycji w porównaniu z Twoimi organicznymi konkurentami.

Semrush pozwala również porównywać ruch z 4 konkurentów jednocześnie, korzystając z funkcji analizy ruchu.

W ten sposób możesz monitorować, jak radzi sobie Twój ruch i ile jeszcze musisz poprawić, jeśli Twoim celem jest bycie najlepszym w swojej kategorii (co powinno być).

Oprócz liczb możesz także określić źródła ruchu.

Kolejną funkcją Semrush, która pozwala analizować konkurencję, są badania reklamowe. Pokazuje słowa kluczowe, ruch, pozycje wyszukiwania i koszt reklam Google konkurencji.

Jednak to nie koniec. Semrush pokazuje również dokładne kopie reklam oraz słowa kluczowe, ilość i CPC dla każdej reklamy.

Semrush wzmacnia Twoje możliwości budowania linków

Każdy, kto zna się na SEO, wie, jak ważne są linki zwrotne. Linki zwrotne sygnalizują Google i innym wyszukiwarkom, że Twoja witryna ma autorytet, zwłaszcza gdy witryny zawierające linki do Twoich stron mają wysokie oceny domeny.

Rekommenderad:  10 najlepszych bezpłatnych zasobów edukacyjnych online dla Hadoop

Semrush pomaga zoptymalizować Twoją witrynę, dając przegląd profilu linków zwrotnych Twojej witryny i możliwości ulepszeń.

Wymienione kategorie domen odsyłających mają sens, ponieważ nasza witryna koncentruje się na biznesie i handlu elektronicznym.

Kolejna pomocna grafika pokazuje liczbę nowych i utraconych domen odsyłających i linków zwrotnych. Przeglądanie raportu pozwala określić, które linki wsteczne zostały utracone i skontaktować się z witryną w celu ewentualnego przywrócenia.

A kiedy jesteś gotowy, aby aktywnie szukać możliwości tworzenia linków zwrotnych, Semrush udostępnia listę potencjalnych klientów na podstawie słów kluczowych, dla których chcesz się uszeregować, oraz listy konkurentów.

Kolejną przydatną funkcją linków zwrotnych Semrush jest luka w linkach zwrotnych. Dzięki temu możesz porównać swoje linki zwrotne z maksymalnie czterema konkurentami. Tutaj możesz uzyskać przegląd wyników swojego autorytetu i liczby domen odsyłających.

Semrush ułatwia tworzenie kalendarza treści

Być może jednym z najbardziej użytecznych narzędzi Semrush dla twórców treści są te związane z badaniem słów kluczowych i analizą strony. Wiemy, bo z wykorzystaniem tych funkcji stworzyliśmy nasz kalendarz medialny na cały rok.

Oto niektóre z naszych najczęściej używanych i nadużywanych narzędzi:

Magiczne narzędzie słów kluczowych

To pokazuje powiązane słowa kluczowe, które możesz zmienić między innymi według liczby, trudności słowa kluczowego i CPC.

Kliknięcie słowa kluczowego spowoduje wyświetlenie bardziej szczegółowych informacji, na podstawie których można opracować tematy artykułów na blogu. Pokazuje odmiany słów kluczowych, powiązane słowa kluczowe i, co najważniejsze, powiązane pytania, których możesz użyć w konspekcie.

Luka w słowach kluczowych

Semrush ma sposób na porównanie Twojej witryny z witrynami konkurencji i określenie, których słów kluczowych brakuje w Twojej witrynie. Pomoże Ci to dodać te tematy do kalendarza treści.

Szablon treści SEO

Gdy masz już na myśli słowo kluczowe i temat, możesz dalej optymalizować swoje artykuły za pomocą sugestii Semrush. Szablon treści SEO porównuje treści konkurencji zawierające wybrane słowo kluczowe i sugeruje powiązane słowa, linki zwrotne i długość tekstu.

Rekommenderad:  Zwycięzcy MachineHack: Jak ci entuzjaści danych rozwiązali Hackathon „Przewidywanie kosztów używanych samochodów”

Jest tu wiele przydatnych informacji, ale zwykle ignorujemy ocenę czytelności, ponieważ celem jest zawsze, aby był tak prosty i przejrzysty, jak to tylko możliwe.

Dodatkową funkcją, która może być pomocna dla tych, którzy nie mają zespołu piszącego, jest możliwość zamawiania treści od Semrush. Artykuł na 500 słów kosztuje 45 dolarów, a najpopularniejsza długość —1500 słów — kosztuje 110 USD.

Nie wypróbowaliśmy osobiście ich usług pisania, ponieważ mamy już pełnoetatowych pisarzy, ale Semrush obiecuje oryginalne i wolne od plagiatu artykuły, które będą gotowe w 5 dni robocze.

Ceny Semrush

Semrush ma plan dla każdej firmy, bez względu na jej wielkość. Plan Pro jest idealny dla małych zespołów, podczas gdy plany Guru i Business są najlepsze odpowiednio dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Jeden projekt utożsamiamy z jedną marką, więc jeśli masz więcej niż pięć marek takich jak my, powinieneś wybrać opcję Guru.

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, czy zdobyć Semrush, możesz wypróbować go przez siedem dni. Jednakże, ponieważ jesteś czytelnikiem EcomCrew, możesz otrzymać 14-dniowy okres próbny dla Semrush Pro.

Ceny Semrush są porównywalne z cenami jego głównych konkurentów, Moz i Ahrefs. Jego najniższy poziom jest co prawda najdroższy (Moz i Ahrefs zaczynają się od 99 USD miesięcznie), ale różnica nie jest tak znacząca.

Tabela pochodzi z Ahrefs

Stół pochodzi z firmy Moz

Plusy i minusy Semrush

Zalety

  • Analiza słów kluczowych oferuje 23.7 miliardów słów kluczowych w swojej bazie danych
  • Analiza słów kluczowych i powiązane sugestie słów kluczowych pomagają w SEO i tworzeniu kalendarza treści
  • Obejmuje wiele krajów i języków
  • Śledzi linki zwrotne i określa możliwości linków zwrotnych
  • Jest to głównie potęga SEO, ale jej narzędzia marketingowe są również na równi
  • Ułatwia zarządzanie treściami i interakcjami w mediach społecznościowych

Cons

  • Skoncentrowany na Google
  • Niektóre dane, takie jak ocena czytelności, nie są tak przydatne
  • Użytkownicy zgłaszają problemy z rozszerzeniem Google Chrome

Czy Semrush jest tego wart?

Po miesiącach używania Semrush do planowania treści i SEO jesteśmy prawie gotowi do użycia go wyłącznie dla wszystkich naszych marek.

Ogólnie rzecz biorąc, Semrush zapewnia właścicielom marek i menedżerom treści nieocenione narzędzia i informacje w celu poprawy widoczności witryny. Prawie zawsze istnieją graficzne reprezentacje ważnych danych i zawsze dodaje się więcej narzędzi (wiele nowych jest obecnie w wersjach beta).

Semrush jest już nieodzowną częścią naszego arsenału, a wraz z pojawieniem się kolejnych funkcji możemy powiedzieć, że warto w niego zainwestować.

Ciesz się 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym Semrush Pro

Okres próbny Semrusha zwykle trwa zaledwie 7 dni. Ale ponieważ jesteś czytelnikiem EcomCrew, będziesz mógł cieszyć się tym narzędziem przez dłuższy czas.

Wypróbuj Semrush Pro