Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi’s Civil War

Redmi K30 Pro vs Mi 10

Redmi w końcu wypuściło model K30 Pro. Od czasu wydania K30 w styczniu wyobrażenie sobie, w jaki sposób K30 Pro zabiłoby te okręty flagowe, zajęło ponad dwa miesiące, podobnie jak K20 Pro. Zawsze szukamy mocniejszej bomby, która wydarzyła się do 2020 r., Ale w atrakcyjnej cenie. A teraz Redmi k30 Pro jest w naszym zasięgu.

Redmi K30 Pro vs Mi 10

Projektowanie

Dobrze jest zobaczyć, że k30 Pro zachował pełny projekt na pełnym ekranie bez dziury ani dziury. W 2020 r. Zobaczysz, że prawie każdy okręt flagowy zamieni się w różnego rodzaju ekrany otworów. Dla tych, którzy nie mogą zaakceptować niedoboru, K30 Pro ma jeszcze jedną opcję.

Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi's Civil War 1

Wyskakująca przednia kamera pozostaje jednym z najskuteczniejszych ustawień w rozwiązywaniu dylematu między wysokim stosunkiem ekranu do obudowy a komponentami przedniej kamery. Większość producentów telefonów zrezygnowała z mechanizmu wyskakującego, który prawdopodobnie bardziej dotyczy wyborów dostawców dotyczących bilansowania kosztów i wrażliwości użytkownika. Ale projektanci smartfonów nadal pracują nad kolejnym rozwiązaniem, a przynajmniej czekają na to, co prawdopodobnie będzie kamerą ekranową. Wracając do wyskakujących kamer, niektórzy użytkownicy mogą martwić się kwestią grubości spowodowaną przez wyskakujące kamery, ale w rzeczywistości Redmi K30 Pro nie jest grubszy niż Mi 10.

Tutaj musimy pokazać akcję budzenia. Redmi odziedziczył swój błyskotliwy ruch pop-up, który nie jest tak naprawdę eleganckim projektem, ale czyni go jak fikcyjną grę.

Pop-up Redmi K30 Pro

Różne inne szczegóły Mi10 to płaski ekran. Chociaż zakrzywiony ekran naprawdę jest w stanie przyciągnąć uwagę na pierwszy rzut oka, stwierdziliśmy, że użytkownikom zwykle przeszkadza problem krawędzi. Doceniliśmy więc to, że Redmi nie postępuje zgodnie z modą, która nie jest tak naprawdę przemyślana, ale jest bezużyteczna. Patrząc na układ tylnej kamery, przypominał nam Huawei Mate 30 Pro, chociaż konstrukcja K30 Pro wygląda o wiele prostiej.

W tym samym czasie K30 Pro zachował port głośności 3.5 Mm, który jest pobierany z większości głównych urządzeń, w tym Mi 10. Ale Mi 10 ma podwójne głośniki, które są w stanie uzyskać dźwięk stereo, gdy masz telefon w rękach, podczas gdy K30 Pro, pomimo posiadania certyfikatu Hi-Res Audio, Naprawdę trudno jest zapewnić taką samą zabawę za pomocą tylko jednego głośnika.

Pokazać

Jedną z największych różnic w doświadczeniu użytkownika jest wyświetlacz. Mi 10 ma częstotliwość odświeżania 90 Hz, podczas gdy K30 Pro jest wyposażony w 60 Hz. Trzeba powiedzieć, że jednym z najbardziej intuicyjnych odczuć podczas korzystania z telefonu jest wrażenia wizualne na ekranach. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania Mi 10 wydaje się być bardziej płynny w planowaniu systemu, chociaż wydajność procesora powinna być bardzo blisko siebie.

Ale poza tym Redmi K30 Pro jest zdecydowanie doskonałym ekranem 1080P HDR i ma odwzorowanie kolorów podobne do Mi 10.

Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi's Civil War 2

wydajność

Jeśli chodzi o ich wydajność, obaj wyposażyli pamięć Snapdragon 865 SOC i LPDDR5, które są najlepszą kombinacją wydajności, jaką można uzyskać na telefonach z Androidem. Ale uważaj tutaj, aby nie dostać złej opcji, ponieważ wersja 6 plus 128 K30 Pro posiada tylko pamięć LPDD4X. Ponadto K30 Pro ma wbudowaną pamięć UFS3.1 , Podczas gdy Mi 10 oferuje pamięć UFS3.0 Uznano to za jeden z plusów w ogłoszeniu Mi 10. W naszym teście otrzymaliśmy UFS3.1 Poprawia szybkość przesyłania plików o prawie 10%. Co najważniejsze, K30 Pro to tańszy model.

Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi's Civil War 3AndroBench-Redmi K30 Pro vs Mi 10

W teście Geekbench 5 K30 Pro działał nieco lepiej niż Mi 10 zarówno w testach jedno-, jak i wielordzeniowych. Następnie przeszliśmy na Andro-bench, Redmi K30 Pro nie tylko prowadził wyścig sekwencji odczytu i zapisu, który miał wpływ na pamięć, ale także miał lepsze wyniki w przypadku losowego odczytu i zapisu. Test pamięci Andro-bench wykazał również, że nastąpił 10% wzrost szybkości szeregowego odczytu i zapisu w przypadku wolumenu UFS3.1.

Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi's Civil War 4

gry

Ale kiedy przeszliśmy na testy gier, jasne jest, że wydajność gier K30 Pro była ograniczona przez ekran 60 Hz. W PUBG Mobile, chociaż zastosowaliśmy najwyższe ustawienia graficzne, K30 Pro konsekwentnie utrzymywał 60 klatek na sekundę podczas całego testu. Mi 10 niespodziewanie osiągnął 83.6 Średnie fps przy tej samej jakości co obraz. Patrząc na PUBG Mobile na K30 Pro, co za strata wydajności!

Następnie przystąpiliśmy do próby ciśnieniowej Namian Legend. Tym razem wyniki były w stanie odwrócić jego rzeczywistą wydajność procesora. Chociaż częstotliwość klatek Mi10 osiągnęła wartość szczytową 90, ale średnio utrzymywała się na poziomie 47.5 Średnia liczba klatek na sekundę w K30 Pro wynosi jednak 49.5 Fps. Osiągnął również wyniki przedstawione w tych standardowych aplikacjach.

Aparaty fotograficzne

Redmi było znane z sub-marki, która dążyła do opłacalności. Ogólnie rzecz biorąc, aparaty w Redmi nie były w stanie rzucić wyzwania tym wspaniałym telefonom z aparatem. Niestety seria Mi 10 była tylko jedną z nich. Robimy zdjęcia obu i widzimy, co mamy.

Na podstawie próbek stwierdziliśmy, że Mi 10 był w stanie wytwarzać żywe kolory z nieco wyższym nasyceniem, ale podziwiamy także główny aparat K30 Pro 64 MP ze względu na jego lojalność względem prawdziwych kolorów. A jeśli chcemy uzyskać więcej możliwości edycji, aparaty Mi 10 Megapixel Mi 10 mogą zachować więcej szczegółów i lepszą tolerancję kolorów. Jeśli chodzi o tryb HD, widać wyraźnie, że widzimy różnicę między tymi dwoma telefonami. 64 MP jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wysokiej rozdzielczości, ale jeśli istnieje lepsza opcja, taka jak czujnik 108 MP, powinniśmy się martwić tylko o strojenie oprogramowania. Ale szczerze mówiąc, dotknięcie ulepszeń z 64 do 108 MP może być trudne dla większości użytkowników w codziennym użytkowaniu. Ponieważ nie jest tak łatwo dostrzec różnicę dokładności podczas oglądania gołym okiem.

Tylne aparaty, Redmi K30 Pro

Wypróbowaliśmy kilka zdjęć szerokokątnych, ale odkryliśmy, że mogą one wyposażyć te same obiektywy szerokokątne i czujniki. Próbki wyglądały bardzo blisko z dobrą dokładnością i dobrą odpornością na odkształcenie.

Oba są wyposażone w kamerę makro. Ale na podstawie próbek stwierdziliśmy, że wciąż są „zabawni”. Xiaomi rozwijało się dobrze w trybie nocnym, ponieważ przemysł opracował niektóre rozwiązania programowe w celu poprawy, poprawy i zrównoważenia jasności. Oba modele mogą wykonywać zdjęcia nocne w ekstremalnie słabych warunkach oświetleniowych. Próbki w trybie nocnym znacznie redukują hałas w ciemności. Funkcja Mi 10 HD nadal działa w trybie nocnym, co jest imponujące podczas pełnego przeglądu kamery.

Wysyłka

Kolejną cechą, o której warto mówić, jest wydajność ładowania. Wbudowana ładowarka 33 W dała K30 Pro pełne naładowanie w około 63 minuty, podczas gdy ładowarka 50 W zrobiła to w zaledwie 47 minut. Oba były imponujące. Specjalnie dla Mi 10, oferuje bezprzewodowe ładowanie 30 W, które jest szybsze niż ładowanie przewodowe w niektórych głównych modelach. Jednak nie możemy znaleźć ładowania bezprzewodowego w K30 pro.

Recenzja i porównanie Redmi K30 Pro z Mi 10: Xiaomi's Civil War 5

Wniosek

Z punktu widzenia rynku seria Redmi K odziedziczyła poprzednią rolę serii Mi, która była dobrze znana ze swoich opłacalnych pionierskich zabójców. Jednak, jak zauważyliśmy, odgrywanie roli uniwersalnego kandydata jest trudniejsze niż kiedykolwiek, ale pozwala zaoszczędzić koszty. W pewnym stopniu Redmi K30 Pro dopasowuje się do swojej pozycji rynkowej i wciąż jest jednym z wysokiej klasy modeli odzyskiwania pieniędzy, ale konsumenci wydają się niezadowoleni. Nadal brakuje nam czasu Redmi K20 Pro.