Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Lenovo K900

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Lenovo K900

Chociaż Lenovo jako dostawca smartfonów nie wywarło jeszcze wpływu poza chińskim rynkiem, nie pozostawia żadnych przeszkód, aby to zrobić. Przekonujące portfolio produktów jest kluczem do sukcesu, a jeśli chodzi o produkt flagowy, zwykle będący wizytówką tego, co najlepsze, jakie marka może stworzyć, Lenovo z pewnością ma w swoich rękach zdolnego konkurenta. The Lenovo K900 to jest to, o czym mówimy i z pewnością robi wrażenie na wiele różnych sposobów — uderzający design, godne uwagi specyfikacje i bogate funkcje. Zanim przejdziemy do przodu, przejdźmy do recenzji i sprawdźmy, czy K900 może dorównać szumowi.

Projekt i sprzęt

K900 jest zamknięty w smukłej, obudowa jednoczęściowa ukształtowany z szczotkowanego metalu i poliwęglanu. Nie ma prawie żadnych krzywizn, o których można by mówić, jest blokowy, wzornictwo przemysłowe to wygląda, cóż, inaczej. Uważamy, że jest dość elegancki, ale największą jego zaletą jest to, że wygląda uderzająco inaczej w porównaniu do większości innych produktów na rynku. Tylna płyta jest w całości wykonana z metalu i jest połączona z korpusem za pomocą metalowych śrub, co nadaje jej industrialny wygląd. Lewy i prawy kolce są lekko pochylone, aby zapewnić przyczepność, ale mimo to urządzenie jest dość śliskiei ze względu na swój duży rozmiar nie jest zbyt wygodny w trzymaniu, zwłaszcza dla osób o średnich lub małych dłoniach.

[nggallery id=60]

Przód to w całości ekran, z szeroką czarną ramką na górze i na dole. Kratka słuchawki znajduje się tam, gdzie powinna – na górze ekranu i obok 2-megapikselowy snapper skierowany do przodu i ukryte czujniki. Nie ma diody powiadomień, ale pod słuchawką umieszczono logo Lenovo.

Pod ekranem znajdują się trzy klawisze pojemnościowe, niewidoczne, gdy telefon znajduje się w trybie gotowości. Górna część urządzenia jest całkowicie pusta… z klawiszem zasilania/uśpienia umieszczonym po prawej stronie oraz tacą microSIM, do której można uzyskać dostęp za pomocą dołączonego narzędzia do wyjmowania karty SIM lub czegoś podobnego. Rocker głośności znajduje się po lewej stronie, a na dole znajdują się oba 3Gniazdo słuchawkowe 0,5 mm i port microUSB. Odwróć telefon na drugą stronę, a na górze znajdziesz kwadratowe okienko obiektywu aparatu i podwójną lampę błyskową LED, metalową tylną ściankę z dużym logo Lenovo i logo „Intel Inside” poniżej, cztery duże metalowe śruby w każdym rogu oraz osłona głośnika bliżej dołu. Brawa dla Lenovo za solidna jakość wykonania i wyróżniający się design… ale pamiętaj, że pomimo smukłej obudowy, nie jest to urządzenie, które można schować do kieszeni w spodniach, nie krępując ruchów. To duży telefon, który zakrywa więcej niż połowę twarzy podczas rozmowy i może się przydać, jeśli chcesz uniknąć kogoś w tłumie. Z drugiej strony jest to urządzenie, którego w ogóle nie powinieneś używać, jeśli chcesz zachować dyskrecję.

Ocena: 8/10

Przegląd wideo

Wyświetlacz

Lenovo K900, jak przystało na flagowiec w dzisiejszych czasach, oferuje: ekran FullHD dla Twojej przyjemności. To mierzy 5.5-cal w poprzek, co stawia go w tej samej lidze co Samsung Galaxy Note II pod względem wielkości, jeśli nie rozdzielczości i dopasowania do LG Optimus G Pro w obu przypadkach. Wyświetlacz IPS oferuje gęstość pikseli na poziomie 401 pikseli na cal i choć nie dorównuje ekranom takim jak Samsung Galaxy S4 lub HTC One pod względem jakości i poziomu czerni z pewnością oferuje wyraźny i ostry obraz.

Kąty widzenia są bardzo dobre, a widoczność w świetle słonecznym też przyzwoita; Ponieważ jednak czujnik światła otoczenia nie jest doskonały, brakuje mu optymalnych poziomów jasności — co stanowi problem zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Rozmiar wyświetlacza sprawia, że ​​świetnie nadaje się do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów i grania, więc nie wszystko stracone.

Ocena: 8.5/10

Kamera

Trzymając się swojej flagowej pozycji, głównym aparatem K900 jest: 13-megapikselowy jednostka, która może poszczycić się m.in F/1.8 obiektyw oraz czujnik Exmor BSI dostarczony przez firmę Sony. Niestandardowy interfejs aparatu oferuje wszystkie dodatki i sztuczki, do których jesteśmy przyzwyczajeni, a także jeszcze więcej. Dostęp bezpośrednio poprzez ekran blokady lub dedykowaną aplikację oznaczoną jako „SuperKamera(żeby było jasne, nie wydaje się to być tylko pobożnym życzeniem ze strony Lenovo), zapewnia dużą swobodę twórczą i pozwala dostosować wszystko, w tym balans bieli, czułość ISO i ekspozycję. Dostępnych jest wiele gotowych ustawień scen, a także tryby takie jak zdjęcia seryjne, panorama, HDR, migawka z uśmiechem, słabe oświetlenie i makro. Następnie masz tryb „”, który pozwala usunąć niechciane elementy ze ujęć, a i dwa, które tworzą ruchome obrazy, podobnie do tego, co widzieliśmy wcześniej w Galaxy S4 i Nokii Lumii.

Jeśli chodzi o jakość, nie możemy powiedzieć, że jest to najlepsza, jaką do tej pory widzieliśmy, ale to powiedziawszy, na pewno bardzo zdolny. Zdjęcia są bardzo przyjemne w świetle dziennym, natomiast zdjęcia przy słabym oświetleniu wychodzą całkiem przydatne. Podczas fotografowania przy słabym oświetleniu należy trzymać telefon stabilnie, aby uniknąć rozmycia. Wiele dostępnych trybów to nie tylko gadżety, ale wręcz przydatne… na przykład HDR i tryby słabego oświetlenia. Aparat może nagrywać filmy Full HD w formacie 3GP, a przechwycone filmy też wychodzą nieźle, szczególnie te kręcone przy dobrym świetle. Sądząc po wynikach, można powiedzieć, że firmie Lenovo udało się zamienić aparat K900 w atrakcyjną ofertę.

Próbki zdjęć

Próbki wideo

Ocena: 8/10

Oprogramowanie

K900 działa Android 4.2.1ale jak widzieliśmy w przypadku Lenovo smartphones wcześniej jego niestandardowa skórka przenika głęboko do systemu i prawie nie rozpoznasz w niej Androida. Każdy aspekt został zmodyfikowany, co dało w rezultacie coś, co na początku może być nieco przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do standardowego Androida lub nawet jednej z innych skórek, takich jak HTC Sense lub Touchwiz Samsunga. Widget Lotus, który widzieliśmy w Lenovo Ideaphone S890, nie jest tam domyślnie dostępny, ale można go dodać, jeśli chcesz. Jednak ekran blokady w telefonie K900 ma coś podobnego — pozwala odblokować telefon, aparat i aplikacje do przesyłania wiadomości lub bezpośrednio uzyskać do nich dostęp, przesuwając odpowiedni płatek.

Gdy znajdziesz się na ekranie głównym, możesz uzyskać dostęp do ustawień programu uruchamiającego za pomocą przycisku menu i dostosować je do swoich potrzeb. Nie tylko ty możesz zastosuj motywymożesz także kontrolować efekty przejścia na ekranie głównym i w szufladzie aplikacji, style folderów itp. Ikony skrótów można również w pełni dostosować, a także dostosować rozmiar tekstu ikony, kolor, tło, dekorację, rozmiar ikony i pulpit rozmiar siatki itp. Możesz nawet zmienić nazwy ikon skrótów na dowolne, a my zabawiliśmy się kosztem Lenovo, zmieniając nazwę WhatsApp na „WhatZapp”, Play Store na „Don’t Play”, Gmail na „GooMail” i Foursquare do „Fivesquare”. Możesz także wykonać kopię zapasową konfiguracji ekranu głównego i zapisać ją, aby móc później do niej wrócić, jeśli chcesz. Interfejs użytkownika HTC Sense miał podobną funkcję w starszym awatarze i można go dobrze wykorzystać, tworząc różne konfiguracje dla różnych scenariuszy, takich jak praca, dom, podróże, spotkania towarzyskie itp.

Na pasku powiadomień wyświetlany jest zestaw podstawowych przełączniki łączności domyślnie, ale jeśli chcesz, możesz także ustawić wyświetlanie pełnej siatki skrótów. Można także zmienić kolejność ich wyświetlania. Menu ustawień jest podzielone na trzy zakładki — „”, „” i „”. Menu „Ustawienia funkcji”, oprócz innych ulepszeń, udostępnia także opcje umożliwiające włączenie potrząśnięcia w celu zablokowania i dwukrotnego dotknięcia w celu wybudzenia funkcji. Przydatną funkcją dostępną w sekcji „” jest możliwość wyłączenia powiadomień z określonych aplikacji — jest to przydatne, jeśli zauważysz, że niektóre aplikacje wyświetlają niechciane reklamy lub powiadomienia. Oczywiście to samo można osiągnąć, przechodząc do „Aplikacji” w ustawieniach wszystkich telefonów z Androidem, ale dostępna funkcja tylko to ułatwia. Menu ustawień umożliwia także dostosowanie profili dźwiękowych i ustawienie harmonogramu włączania i wyłączania.

[nggallery id=61]

Preinstalowane aplikacje obejmują zwykły pakiet Google i inne przydatne funkcje, takie jak Evernote, Facebook, Twitter, Skype i Kingsoft Office. Preinstalowane są także przeglądarki Accuweather i UC Browser wraz z narzędziem do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. „Moc Lenovo‘ dostarcza szczegółowych informacji o baterii, umożliwia włączenie wskaźnika procentowego baterii na pasku powiadomień i umożliwia wybór różnych trybów zasilania. Zawiera także coś, co nazywa się „Inteligentne ustawienia‘, który może przełączać tryby zasilania w zależności od tego, czy ekran jest zablokowany, zgodnie z określonym poziomem naładowania baterii, a także według zaplanowanych godzin, aby wydłużyć żywotność baterii. Do wprowadzania tekstu możesz wybierać pomiędzy klawiaturą Android i TouchPal. Dostępna jest również wbudowana funkcja czyszczenia zadań, która automatycznie zabija aplikacje działające w tle. Możesz także określić białą listę aplikacji, jeśli nie chcesz, aby konkretna aplikacja była zabijana.

Ocena: 8/10

Wydajność i żywotność baterii

Być może zauważyłeś, że wspomnieliśmy wcześniej o marce „”, a to kolejna atrakcja Lenovo K900. Faktycznie, jest najnowszy SoC Intel CloverTrail z podwójnym rdzeniem Procesor Atom Z2580 z czterema wątkami, zdolny do taktowania z częstotliwością turbo do 2 GHz. Jest 2GB RAMu, a grafikę obsługuje procesor graficzny PowerVR SGX 544MP. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB i nie można dodać więcej, ponieważ jest brak gniazda microSD dostępny. Na szczęście Obsługa USB On-the-Go jest dostępna, więc można podłączyć dysk flash za pomocą adaptera, chociaż nie jest to tak wygodne, jak posiadanie rozszerzalnej pamięci. Inne opcje łączności obejmują typowe funkcje, w tym Wi-Fi, Bluetooth i A-GPS, a także obsługę Intel WiDi do bezprzewodowego tworzenia kopii ekranu na kompatybilnym wyświetlaczu.

Mówiąc prościej, kombinacja sprzętu jest ekstremalnie szybko, pomimo tej ciężkiej, niestandardowej skóry, która w niewielkim stopniu ją utrudnia. Animacje i rutynowe zadania działają bardzo płynnie i nie ma prawie żadnych śladów opóźnień. Jednak w stresie telefon ma tendencję do nagrzewania sięi dzieje się tak nawet podczas korzystania z nawigacji GPS. Wypróbowaliśmy wymagające gry, takie jak Riptide GP2 i Dead Trigger, aby ocenić wydajność gier i z przyjemnością informujemy, że telefon spisał się dobrze i dostarczył płynna rozgrywka. Nie napotkaliśmy również żadnych problemów z jakością połączeń, choć stwierdziliśmy, że wbudowany głośnik jest odrobinę za mały w przypadku korzystania z zestawu głośnomówiącego. Zapieczętowane 2Bateria 500 mAh zapewnia również całkiem niezłą żywotność baterii i chociaż przebieg może się różnić w zależności od użytkowania, powinien wystarczyć na cały dzień pracy.

Ocena: 8.5/10

Wniosek

Lenovo K900 został wprowadzony na rynek o godz MRP w wysokości 32 999 Rs (~ 490 USD według obecnych stawek), ale od tego czasu otrzymał obniżkę ceny i obecnie jest wyceniany na poziomie 28 999 rupii (~430 dolarów). W rzeczywistości niektórzy sprzedawcy internetowi oferują go już za ~ 26 000 Rs (~ 385 USD). Ma kilka wad, w tym brak możliwości rozbudowy pamięci masowej, problemy z ogrzewaniem, dziwactwa oprogramowania i rozmiar, który dla niektórych może być nieporęczny. Jednak jest też sporo rzeczy, które działają na jego korzyść, w tym wyróżniający się design, świetna konstrukcja, dobry ekran, wydajny aparat, płynne działanie i przyzwoity czas pracy baterii… a te w dużej mierze przeważają nad minusami w naszej książce .

Biorąc pod uwagę konkurencję, praktycznie nic innego nie dorównuje Lenovo K900 w tym samym przedziale cenowym pod względem specyfikacji i wydajności. Można śmiało powiedzieć, że przy obniżonej cenie Lenovo K900 jest godną rozważenia opcją, jeśli szukasz partnera o wysokich parametrach i dużym ekranie, a nie chcesz przepłacać.

Ogólna ocena: 8.5/10