Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Lypertek Levi: Najlepiej brzmiący TWS poniżej Rs 5,000?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Lypertek Levi: Najlepiej brzmiący TWS poniżej Rs 5,000?

Pod koniec 2019 roku firma Lypertek wstrząsnęła światem audio dzięki prawdziwie bezprzewodowym słuchawkom Tevi (TWS), które zapewniały wyjątkowy dźwięk w zaskakująco przystępnej cenie. Cóż, marka powraca z drugą propozycją TWS, zwaną raczej rytmicznie Levi. A te mają jeszcze niższą cenę, a jednocześnie starają się zapewnić ten sam poziom dźwięku.

Brzmią dobrze

Czy im się to udaje? Cóż, w dużej mierze. Levi to w mojej książce najlepiej brzmiące TWS poniżej Rs 5,000. Oczywiście nie brzmią tak dobrze, jak droższe Tevi, ale znacznie wyprzedzają takie modele jak Realme Buds Air Pro, OnePlus Buds, a nawet Oppo Enco W51. A głównym powodem jest to, że ich dźwięk jest niezwykle szczegółowy i wyraźny. Tak, ma nieco większy akcent basowy niż Tevi, ale strojenie jest bardzo podobne – staramy się zmaksymalizować klarowność i ograniczyć do minimum podteksty. W rezultacie otrzymujesz zaskakująco dobrze zrównoważony dźwięk w tym przedziale cenowym. Co więcej, poziom głośności jest również imponujący, mimo że pąki mają stosunkowo skromne rozmiary 6 sterowniki mm. Nie mają tego samego poziomu góry, co Tevi i są nieco cięższe na basie, ale jak na ogólne standardy są bardzo zrównoważone – a większość TWS w tym punkcie trochę szaleje na basie, OnePlus jest bardzo godnym wyjątkiem.

Podejrzewam, że brak obsługi aptX nieco osłabia brzmienie Levi, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, klarowność Levi’a i poziom głośności dosłownie cię zachwycą. Najlepiej sprawdzają się one jednak w przypadku jazzu, country i rocka. Ci, którzy kochają utwory trance, underground i dance, mogą uznać je za nieco zbyt płaskie jak na ich gust oparty na beatach.

Prosty wygląd i lepsze sterowanie

Jeśli chodzi o design, Levi są bardzo proste. Obudowa jest wykonana z czarnego plastiku i nie przypomina w dotyku tkaniny charakterystycznej dla Tevi – obudowa jest solidna, ale bardzo łatwo zbiera zadrapania i smugi, mimo że nie ma matowego wykończenia. Pąki są plastikowe, nie mają pary (tak jak Tevi) i nie mają srebrnych akcentów (w przeciwieństwie do Tevi). Są kruczoczarne, trochę większe niż Tevi i są też bardziej zakrzywione. Na każdym z nich znajduje się dioda LED wskazująca połączenie – czerwona podczas podłączania, biała po podłączeniu. Dobrze przylegają i są wystarczająco wygodne – dostępne są trzy opcje końcówek dla osób potrzebujących innego dopasowania. Słuchawki mają stopień ochrony IPX5, co oznacza, że ​​są odporne na zachlapania, dzięki czemu nadają się do sesji na świeżym powietrzu i na siłowni – jednak obudowa nie ma stopnia ochrony IP.

Dużą zmianą w stosunku do Tevi jest system sterowania na słuchawkach – Tevi miał tylną część słuchawek jako przycisk, co było niewygodne w użyciu, ponieważ za każdym razem, gdy je nacisnąłeś, wpychałeś je głębiej do ucha. Cóż, Levi umieścił teraz pojedynczy przycisk z boku słuchawek, za pomocą którego można uzyskać dostęp do takich funkcji, jak wstrzymywanie i odtwarzanie, pomijanie utworów oraz odbieranie i odrzucanie połączeń, a nawet sterowanie głośnością (długie naciśnięcie w prawo powoduje zwiększenie, naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk, aby zmniejszyć) i tak dalej. Umiejscowienie przycisku jest sprytne – znajduje się on na samej górze słuchawki, gdy jest w uchu, a ponieważ jest to jedyny przycisk na słuchawkach, łatwo go znaleźć. Gdy już opanujesz, ile razy należy nacisnąć przycisk, aby uzyskać daną funkcję, wszystko działa prawidłowo. Dostępny jest nawet tryb dźwięków otoczenia, umożliwiający słyszenie dźwięków zewnętrznych – przydatna opcja, gdy jesteś na zewnątrz.

Świetna żywotność baterii, ale musimy zwrócić uwagę na jakość połączeń

Żywotność baterii na pączkach wynosi osiem godzin, a etui dodaje czterdzieści godzin. To bardzo imponujące liczby i znacznie wyprzedzają większość ukończenia w swojej cenie, choć poniżej poziomu Tevi, który był jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy w jakimkolwiek TWS. Dostępna jest również obsługa ładowania bezprzewodowego, co jest przydatną opcją, mimo że ładowanie jest znacznie szybsze w porcie USB typu C. Podłączenie ich jest proste – otwórz obudowę, a pojawią się one w sekcji urządzeń Bluetooth w Twoim telefonie. Nie ma jednak dołączonej aplikacji.

Ale jeśli Levi osiąga wyniki w zakresie jakości dźwięku, to brakuje mu rytmu (gra słów zamierzona), jeśli chodzi o inne funkcje. Po pierwsze, słuchawki często nie odłączały się od naszych telefonów nawet po umieszczeniu ich w etui, co było trochę uciążliwe. Do tego dochodzi jakość mikrofonu – prowadzenie rozmów telefonicznych nie należało do najprzyjemniejszych wrażeń, a ludzie, z którymi rozmawialiśmy, często narzekali, że nasz głos jest za słaby lub że w otoczeniu panuje zbyt duży hałas. Wystąpiły również pewne problemy z opóźnieniami podczas intensywnej rozgrywki, a dźwięk wydawał się nieco opóźniony w stosunku do akcji. Znajdą się tacy, którzy również poproszą o aktywną redukcję szumów, biorąc pod uwagę fakt, że w tym przedziale cenowym można ją dostać od Oppo i Realme, ale uważamy, że Levi’s izolują wystarczająco dźwięk dzięki swojemu dopasowaniu i ANC, którego doświadczyliśmy w tych przedziałach cenowych nie był zbyt imponujący, aby zrobić dużą różnicę.

Chcesz świetnego dźwięku TWS za 5 tys. Rs? Te!

Wszystko to sprawia, że ​​Lypertek Levi jest świetną opcją dla każdego, kto potrzebuje pary TWS do słuchania muzyki lub dźwięku z dużą wyrazistością – niezrównaną w tym przedziale cenowym. Jednak obsługa połączeń pozostawia trochę do życzenia, jest to wada, którą w pewnym stopniu dzielą z Tevi.

Jeśli szukasz ANC, masz Realme Buds Air Pro i Oppo Enco W51, które są dostępne w tym samym przedziale cenowym (chociaż o ANC nie ma zbyt wiele do pisania w tych przedziałach cenowych). Jeśli lubisz dźwięk z większą ilością basów, istnieje kilka bardzo interesujących opcji od Noise i Realme, chociaż uważamy, że Skullcandy ma najlepsze, takie jak Push, Sesh i Sesh Evo.

Oczywiście, jeśli możesz naciągnąć swój budżet, powiedzielibyśmy, wybierz Tevis, który brzmi lepiej. Ale jeśli szukasz świetnego dźwięku bez przewodów za sub-R 5000 dolarów, w momencie pisania tego tekstu były to z pewnością najlepsze urządzenia na rynku.

Plusy

  • Bardzo dobry dźwięk
  • Interfejs z jednym przyciskiem działa
  • Znakomita żywotność baterii
  • Odporny na zachlapania
  • Ładowanie bezprzewodowe

Cons

  • Niezbyt dobry w rozmowach
  • Brak obsługi aptX
  • Czasami pozostawaj w kontakcie nawet po umieszczeniu w etui
  • Prosty wygląd