Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Mi Neckband Pro: Szalony stosunek jakości do ceny, a także ANC!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Mi Neckband Pro: Szalony stosunek jakości do ceny, a także ANC!

Nie zdarza się to zbyt często, ale raz na jakiś czas pojawia się urządzenie oferujące szereg funkcji w cenie, która po prostu uzasadnia… no cóż, prawie każdą jego wadę (a KAŻDY produkt ma wady, nieważne, co mówią influencerzy) .

Cóż, dość wyszukanie nazwane słuchawki Bluetooth Mi z pałąkiem na kark Pro należą do tej raczej rzadkiej kategorii.

Ponieważ te słuchawki Bluetooth są wycenione na R 1,799. Są wyposażone w przetworniki 10 mm, stopień ochrony IPX5 (dzięki czemu są odporne na zachlapania), przyzwoicie głośny i czysty dźwięk (z lekko akcentowanym basem) oraz aktywną eliminację szumów, która nie jest wyjątkowa, ale robi różnicę.

Dla Rs 1,799.

Wiesz, na tym moglibyśmy zakończyć recenzję, bo tak naprawdę to by było na tyle. Za tę cenę nie można uzyskać tego, co oferują te słuchawki.

Wyglądają w dużej mierze rutynowo

Nie, nie są idealne. Niektórzy uznają swój projekt za nieco zwyczajny i cóż, nie jest on zaprojektowany tak, aby wyróżniał się w tłumie. Otrzymujesz nieco grubszy „kołnierz”, który jest wykonany z mieszanki gumopodobnego materiału w zgiętej części i ma solidne, błyszczące plastikowe końcówki, w których znajdują się elementy sterujące i port ładowania po prawej stronie. Pąki rozciągają się na cieńszych drutach tej opaski i mają błyszczące tyły, co jest być może najbardziej zauważalnym elementem konstrukcyjnym słuchawek. Masz do wyboru trzy rozmiary końcówek dousznych. Dostaliśmy wersję czarną (jest też niebieska) i wszystko było dość przewidywalne. Dość inteligentny, ale mimo to przewidywalny. Dobrze dopasowują się do uszu, a jeśli czujesz się komfortowo z opaską leżącą na karku, dzięki odporności na zachlapania możesz je używać podczas treningu.

Pąki przypadkowo łączą się ze sobą magnetycznie, ale nie wstrzymują przy tym muzyki, w przeciwieństwie do tego, co widzieliśmy w niektórych innych modelach. Pamiętaj więc o ich wyłączeniu – niektórym może nie podobać się ten system, ale my wolimy go od systemu „wyłączania, gdy pąki są ze sobą połączone”, ponieważ w tym scenariuszu wiele razy pąki przypadkowo rozpadają się w torbie, i nagle dźwięk przenosi się z telefonu do nich. Co zaskakujące, nie ma też łączności wielopunktowej, więc nie można połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie i przełączać się między nimi. Brak tej funkcji jest zaskakujący, ponieważ widzieliśmy ją w zeszłym roku w bezprzewodowych słuchawkach Redmi SonicBass.

Oczywiście znajdą się tacy, którzy zwrócą uwagę, że ładują się one przez micro USB zamiast przez USB typu C. Teraz wolelibyśmy port USB typu C, ale biorąc pod uwagę, że słuchawki wytrzymują na baterii prawie dwadzieścia godzin (możesz trzeba je ładować raz lub dwa razy w tygodniu), nie uważamy, że jego brak stanowi przełom, biorąc pod uwagę to, co dostajemy w tej cenie. Co oczywiście prowadzi nas do właściwej części tej recenzji.

Ale spisać się bardzo dobrze

I to właśnie wnoszą te słuchawki na stół. W pięciu słowach: DUŻO za tę cenę. Jakość dźwięku, jaką na nich uzyskasz, jest wystarczająco przyzwoita, aby zapewnić swobodne słuchanie muzyki – bas jest lekko obciążony, ale słuchawki są na tyle wyraźne, że nie zakłócają ogólnych wrażeń słuchowych. Miłośnikom energicznych, tanecznych utworów z nutą trance i undergroundu przypadnie do gustu. Nie ma obsługi aptX, ale są one wystarczające również do oglądania programów. Nie zalecamy używania ich do gier, ponieważ występują pewne problemy z opóźnieniami. Jakość rozmów jest również ogólnie dobra, pod warunkiem, że przebywa się w stosunkowo mniej hałaśliwym miejscu. Powiedziano nam, że są one wyposażone w funkcję tłumienia hałasu otoczenia, ale często ludzie, z którymi rozmawialiśmy, twierdzili, że nie słyszą nas zbyt wyraźnie ponad otaczającymi nas dźwiękami. Dlatego nie zalecamy używania ich do odbierania lub wykonywania połączeń w bardzo hałaśliwych warunkach, chociaż są one więcej niż przydatne w ogólnych okolicznościach.

Słuchawki łączą się łatwo poprzez Bluetooth. Wystarczy przytrzymać wciśnięty przycisk wielofunkcyjny, aby przejść w tryb parowania. Połączenia są stabilne i odkryliśmy, że możemy przemieszczać się na odległość od piętnastu do dwudziestu stóp nawet wtedy, gdy pomiędzy nami a podłączonym urządzeniem znajdują się ściany, bez utraty połączenia. Nie ma dodatkowej aplikacji, więc nie otrzymasz specjalnych trybów korektora, wzmocnienia basów i tym podobnych. Naprawdę tego nie przegapiliśmy (uważamy, że parowanie aplikacji jest bardziej uciążliwe niż błogosławieństwem), ale niektórym może.

Tak, ANC działa

Potem jest ANC. Słuchawki Bluetooth Mi Neckband Pro to prawdopodobnie jedne z najtańszych słuchawek oferujących ANC. Aktywacja i dezaktywacja jest tak prosta, jak naciśnięcie przycisku po wewnętrznej stronie prawej części „opaski”. I cóż, to działa, o ile Twoje oczekiwania są realistyczne. ANC w tych słuchawkach nie zabija całkowicie dźwięku zewnętrznego, ale go redukuje. Nie uważamy, że jest to bardzo skuteczne w usuwaniu dźwięków silników pokładowych lub dźwięków ruchu ulicznego, ale sprawia, że ​​w hałaśliwych kawiarniach jest ciszej, redukując rozmowy w tle do znośnego szmeru. Nie jest to coś spektakularnego, ale na pewno bardzo przydatnego.

Wszystko to za 1799 rupii – czy jest ktoś jeszcze? (Wskazówka: nie!)

Właściwie nie wiemy, czy istnieje jakakolwiek konkurencja dla tych słuchawek za ich cenę Rs 1,799. Nigdzie nie ma tak naprawdę minusów – maniacy będą narzekać na port micro USB, ale poza tym spełnia on wszystkie wymagania. Dźwięk jest wystarczająco czysty i lekko nasycony basami, co powinno być w porządku dla większości ludzi z wyjątkiem audiofilów (z których wielu i tak kręci nosem na słuchawkach Bluetooth), ANC nie jest idealny, ale zauważalny, dopasowanie jest wygodne i żywotność baterii jest dobra.

Na Oppo Enco M31 uzyskasz lepszy dźwięk, ale tracą one na żywotności baterii i jakości połączeń. Realme ma również słuchawki Realme Buds Wireless w cenie Rs 1,799, ale te nie mają ANC i mają stosunkowo krótszą żywotność baterii. OnePlus Bullets Wireless Z są dostępne w cenie Rs 1,999 funtów i imponująca żywotność baterii i obsługa połączeń, ale czuliśmy, że Mii Neckband Pro ma lepszy dźwięk i cóż, jest ANC!

Wszystko to sprawia, że ​​słuchawki Bluetooth z pałąkiem na kark Mi Pro są z pewnością najlepszą opcją dla każdego, kto szuka bogatej w funkcje pary słuchawek Bluetooth w cenie poniżej Rs 2,000. Dostajesz dużo za niezbyt dużo. Dźwięk Bluetooth przy napiętym budżecie nie może być lepszy.

Kup Mi Neckband Pro

Plusy

  • Przyzwoita jakość dźwięku
  • Rozsądny ANC (za tę cenę)
  • Dobra żywotność baterii

Cons

  • Rutynowy projekt
  • Ładowanie Micro USB (dla niektórych)