Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Moondrop Chu: TAKA jakość i klarowność dźwięku w TEJ cenie!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Moondrop Chu: TAKA jakość i klarowność dźwięku w TEJ cenie!

Jednym z problemów związanych z próbą uzyskania świetnego dźwięku (nieco płaskiego, czystego, audiofilskiego) jest konieczność poradzenia sobie z równaniem „im więcej płacisz, tym lepiej grają”. Dotyczy to szczególnie słuchawek dousznych lub monitorów dousznych (IEM). Chociaż możliwe jest uzyskanie w miarę neutralnej i wyraźnie brzmiącej pary słuchawek nausznych za około 500 rupii 3000 (na przykład AKG K92), zdobycie IEM-ów w tym przedziale cenowym jest sporym wyzwaniem. Większość pączków na rynku wybiera nieco bardziej basowe i mainstreamowe brzmienie.

The Księżycowa Chu to zupełnie inny zestaw ryb audio. Wnoszą bardzo ekskluzywne wrażenia do budżetowej audiofilskiej sekcji IEM za cenę Rs 1,999/25 USD (czasem nawet mniej), zarówno pod względem designu, jak i dźwięku.

Moondrop Chu: wyglądają ładnie

Jesteśmy przyzwyczajeni do nieco powściągliwego (czasami obskurnego) projektu, jeśli chodzi o budżetowe IEM-y, ale Moondrop Chu wygląda zaskakująco premium. Pąki są lekko wypukłe i mają gładkie wykończenie z wizerunkami niektórych liści (słyszeliśmy, że więcej niż jedna osoba zastanawiała się, czy to „chwasty”), a łączący je kabel ma czerwono-niebieski wzór kolorystyczny, co nadaje im pąki mają bardzo wyraźny wygląd. Wykonane są z metalu, co jest rzadkością w tym przedziale cenowym, co nadaje im uspokajające, solidne i nieco ciężkie wrażenie.

Dostępne są trzy zestawy odłączanych wkładek dousznych – okazało się, że wstępnie zainstalowane „średnie” były dla nas dobrze dopasowane i wygodne. Dla tych, którzy chcą nieco bardziej stabilnego dopasowania wokół uszu, dostępna jest para „skrzydełek”, które można przymocować do końcówek, aby pomóc im lepiej dopasować się do ucha. Nie korzystaliśmy z nich, ale znamy wielu ludzi, którzy to robią. Same wkładki douszne są wygodne w noszeniu, gdy uporasz się ze zwykłym plątaniną IEM polegającą na „prawidłowym założeniu przewodu przez ucho”, co jest znakiem rozpoznawczym wielu przewodowych IEMS z długimi kablami. Na szczęście pąki mają wyraźne oznaczenia R i L!

Bardzo miłą niespodzianką jest obecność w zestawie płóciennego etui – coś, czego chcielibyśmy, aby inne marki nauczyły się dołączać do IEM-ów. Niektórzy będą rozczarowani, gdy zobaczą, że kabla nie można odłączyć od samych słuchawek, ale jest on solidnie zbudowany i wyposażony w dobrze zaprojektowany cylindryczny moduł regulacji głośności, a w tym przedziale cenowym nie mamy żadnych skarg.

Moondrop Chu: brzmią niesamowicie!

Mogą wyglądać odrębnie, ale prawdziwą mocną stroną Moondrop Chu jest ich dźwięk. A jak na swoją cenę brzmią znakomicie, dzięki temu, co marka określa jako „dynamiczny przetwornik 10 mm z wnęką kompozytową”. Dostaliśmy od nich odpowiednią ilość basu, dobrą średnicę i zaskakująco dobrą górę. Krótko mówiąc, są one świetne, jeśli zajmujesz się edycją dźwięku lub lubisz słuchać muzyki klasycznej, jazzu, country i klasycznego rocka. Ostre dźwięki przypominają szczęk talerzy, a niektóre struny gitarowe słychać z niesamowitą wyrazistością i bez zakłócania wokalu. Będziesz także zachwycony oglądaniem programów i filmów z klasycznymi lub minimalistycznymi aranżacjami muzycznymi – skrzypce, instrumenty smyczkowe i flety wychodzą całkiem nieźle, z dużą ilością szczegółów. Poziomy głośności są imponujące i nie potrzebujesz przetwornika cyfrowo-analogowego, aby wydobyć z nich jak najwięcej – działają doskonale z większością smartphones.

Należy pamiętać, że Moondrop Chu zaprojektowano tak, aby zapewniały czysty i dokładny dźwięk. Nie wiążą się one z dodatkowym naciskiem na bas lub środek, więc jeśli szukasz dudniących beatów lub poruszających wokali, które wzmocnią Twoje biegi i treningi, zdecydowanie nie są one przeznaczone dla Ciebie. Chociaż wyraźnie słychać różne instrumenty, scena dźwiękowa – wrażenie wyczucia kierunku, z którego dochodzi każdy dźwięk, jak w sali – jest stosunkowo ograniczona (co nie jest zaskakujące w tej cenie). Dlatego nie zalecamy ich do gier lub filmów wymagających dużej akcji.

Recenzja Moondrop Chu: Czy jest ktoś inny w tej cenie?

Za ich cenę Rs 1899 / 22 USD (wariant z mikrofonem otrzymasz za 100 rupii). 1,999), Moondrop Chu są z pewnością najlepszą opcją dla każdego, kto szuka audiofilskich wrażeń przy ograniczonym budżecie. Umieścilibyśmy je w klasie samej w sobie, ponieważ większość opcji w tym przedziale cenowym ma mocny bas lub jest przeznaczona do uprawiania sportu/fitnessu. Wyglądają też dobrze. Zdobądź je, jeśli chcesz przejrzystości i szczegółów. Lub jeśli chcesz po prostu dowiedzieć się, o co tyle zamieszania wokół audiofilskiego dźwięku, nie wydając bomby.

Kup w sklepie ChargerZone

Kupić z Amazon.com

Plusy

  • Bardzo dobry dźwięk
  • Innowacyjny projekt
  • Etui w pakiecie
  • Super cena

Cons

  • Kabel nie jest odłączany
  • Żadnego buczącego basu