Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja oczyszczacza powietrza Dyson Pure Cool Link

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja oczyszczacza powietrza Dyson Pure Cool Link

Zaprojektowanie i opracowanie produktu technologicznego, który jest estetyczny, niepowtarzalny, premium, a jednocześnie funkcjonalny, nie jest łatwym zadaniem. Firmom często nie udało się połączyć tych wszystkich elementów w jednym produkcie. W przypadku Dysona zwykle tak się nie dzieje. Chociaż Dyson jest synonimem wentylatorów bez łopatek, firma w sprytny sposób sprowadziła bardziej znaczące oczyszczacze powietrza do Indii, gdzie zdecydowanie rośnie zapotrzebowanie na produkty w tej kategorii. Używamy Dyson Pure Cool Link Tower od ponad miesiąca i oto nasza pełna recenzja.

Chociaż sama kategoria nie jest niczym nowym, wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza jest nie lada wyzwaniem. Oprócz rzeczywistej wydajności, obszaru zasięgu i ceny, należy również zwrócić uwagę na rozmieszczenie i sposób, w jaki łączy się z istniejącymi meblami w domu. W przypadku oczyszczaczy powietrza Dyson nie stanowi to problemu. Wyglądają elegancko i krzyczą premium. Osoby niezaznajomione z bezłopatkowymi wentylatorami Dysona będą na początku zdezorientowane ich projektem, ale jest to coś, co estetycznie pasuje do każdego nowoczesnego domu.

Oczyszczacze powietrza Dyson są dostępne w dwóch wariantach – biurkowym i wieżowym. Jak sama nazwa wskazuje, Desk jest mniejszym wariantem tych dwóch modeli i ma okrągły pierścień na górze, ale my sprawdzamy wersję Tower z długą eliptyczną pętlą i większym obszarem pokrycia. Obydwa mają cylindryczną podstawę, w której znajduje się filtr. Powietrze jest zasysane przez siatkę, oczyszczane i usuwane przez eliptyczną pętlę powyżej. Dyson wykorzystuje tak zwaną technologię powielacza powietrza, w której wentylator tworzy strefę niskiego ciśnienia, która zasysa do 200 litrów powietrza na sekundę i wzmacnia co najmniej 6 razy, aby zapewnić długi strumień oczyszczonego powietrza.

To właśnie sprawia, że ​​Dyson Pure Cool Link jest wysokiej jakości oczyszczaczem powietrza ORAZ wentylatorem. Do aspektu „wentylatorowego” wrócimy nieco później, ale zrozummy, co kryje się za cylindryczną podstawą. Dostępny jest 360-stopniowy szklany filtr borokrzemowy HEPA (High-Efficiency Particulate Air) do wychwytywania cząstek stałych oraz warstwa węgla aktywnego dla lepszego wychwytywania gazów.

Filtr jest w stanie wyłapać szkodliwe gazy, które mogą wydzielać się wewnątrz naszych domów, m.in.:

  • Formaldehyd: Może być wydalany przez materiały budowlane i izolacyjne, produkty z prasowanego drewna, sklejkę, płytę pilśniową średniej gęstości (MDF), farby, kleje, lakiery, wykończenia podłóg, emisje pojazdów i dym tytoniowy.
  • Benzen: Źródła wewnętrzne obejmują farby, lakiery, benzynę, kleje, detergenty, gumę, preparaty czyszczące/odtłuszczające i dym tytoniowy.
  • Toluen: Powszechnie dodawany do benzyny i może przedostać się do domu wraz ze spalinami pojazdów lub oparami ze zmagazynowanych źródeł paliwa. Może być również stosowany jako rozpuszczalnik uwalniający się z farb, klejów i niektórych produktów higieny osobistej. Występuje także w dymie tytoniowym.
  • Naftalen: Należy do grupy WWA. Naftalen zwykle występuje w postaci stałej, ale może być również uwalniany w postaci gazu do powietrza w pomieszczeniach.

Dyson twierdzi, że oczyszczacz Pure Cool Link jest w stanie wychwycić gazy i 99,95% cząstek o wielkości ok 0.1 mikronów (prawie 100 razy mniejszy niż ludzki włos). Zwykłe filtry HEPA mogą wychwytywać cząsteczki tak małe jak 0.3 tylko mikrony.

Testowaliśmy oczyszczacz Dyson Pure Cool Link w Bangalore, gdzie wokół domu trwały prace budowlane. W pewnym momencie był w stanie oczyścić powietrze w salonie o powierzchni około 20 m² z 91 g/m3 cząstek stałych 2.5 do 10 g/m3 w około 20 minut.

Konfiguracja Dyson Pure Cool Link była łatwa i prosta. Firma zaproponowała wysłanie inżyniera do montażu, ale mogliśmy to zrobić sami w ciągu kilku minut. Urządzenie tworzy własną sieć Wi-Fi, z którą można połączyć się w telefonie za pomocą aplikacji Dyson. Jest to w pełni rozwinięta aplikacja, która pozwala sterować każdym aspektem oczyszczacza powietrza, tak jak za pomocą dołączonego pilota. Mały pilot jest dobrze zaprojektowany i dopasowuje się do kształtu eliptycznej pętli, ponieważ jest magnetycznie mocowany do pętli na górze. Magnes jest dość słaby, ale spełnia swoje zadanie.

W większości scenariuszy najlepiej używać Dyson Pure Cool Link w trybie automatycznym. Maszyna jest na tyle inteligentna, że ​​automatycznie wykrywa jakość powietrza i uruchamia silnik w górę lub w dół, aby oczyścić powietrze. Wentylator ma dziesięć różnych poziomów, a jego głośność przekracza poziom 7. Chociaż posiadanie wentylatora wbudowanego w oczyszczacz powietrza jest zdecydowaną zaletą, nie nadaje się on do pokrycia średniej wielkości salonu. Wentylator może oscylować w zakresie 180 stopni, ale nie zapewnia ciągłego strumienia chłodnego powietrza, jakiego potrzeba w miastach o klimacie umiarkowanym, takich jak Bangalore.

Najlepszą cechą produktów Dyson jest zazwyczaj jakość wykonania, która w przypadku Pure Cool Link Tower jest na najwyższym poziomie. Choć mogłoby się wydawać, że jest delikatny, w rzeczywistości jest dość wytrzymały. Aplikacja towarzysząca pokazuje dodatkowe informacje, takie jak AQI (wskaźnik jakości powietrza) na zewnątrz i w pomieszczeniach. Dostępny jest także wyłącznik czasowy i tryb nocny, które działają zgodnie z reklamą. Chciałbym tylko, żeby Dyson zapewnił wsparcie Amazon Aleksa i Google Assistant.

Podsumowując, Dyson Pure Cool Link musi być jednym z najlepiej wyglądających oczyszczaczy powietrza, jakie kiedykolwiek widzieliśmy lub używaliśmy. Oprócz wydajności firma dołożyła wszelkich starań, aby zaprojektować i dopasować go do nowoczesnego domu. Ale ma to swoją cenę. Za cenę 39 900 rupii, jest nieco wyższy niż inne w tym segmencie. Jednocześnie zapewnia znaczną wartość pod względem funkcji i wyglądu. Filtry są bardzo łatwe w wymianie i niedrogie w cenie 300 Rs 2,650. Dyson obiecuje doskonałe wsparcie i w pierwszej kolejności obejmuje pokrycie uszkodzeń 2 lat gwarancji, co jest rzadkością.

Table of Contents