Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja OnePlus Bullets Wireless Z2: dla basso-holików

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja OnePlus Bullets Wireless Z2: dla basso-holików

TWS może być obecnie modne, ale uważamy, że opaski na szyję mają nad nimi wyraźną przewagę, jeśli chodzi o odpowiednie połączenie funkcjonalności i swobody. Oferują bezprzewodową obsługę, której może szukać Twoje serce Bluetooth, ale z wystarczającą ilością przewodów, aby zapewnić bezpieczeństwo słuchawek. Wydaje się, że OnePlus zgadza się z tym tokiem myślenia, dlatego mimo że wypuścił TWS, nadal wypuszczał opaski na szyję. Najnowsza wersja to następca popularnego modelu OnePlus Bullets Wireless Z. Nowo wprowadzone na rynek słuchawki OnePlus Bullets Wireless Z2 są wyposażone w największe przetworniki, jakie można znaleźć w dotychczasowych słuchawkach OnePlus, a ich cena wynosi 1000 Rs. 1,999. Ale czy ten Bullet może trafić w dziesiątkę, tak jak jego poprzednik?

Wygląda jak każdy inny pasek na szyję

Opaski na szyję zwykle mają niewielki lub żaden zakres kreatywności, jeśli chodzi o projektowanie. Większość marek, które mogą zrobić, aby wyróżnić swoje opaski na szyję, to albo zastosować nietypowy kolor, taki jak Realme Buds Wireless 2 które są dostępne w rzucającym się w oczy żółtym kolorze lub mają w środku twardy plastik przypominający materiał, jak niektóre wczesne opaski na szyję Samsunga, ale żaden z tych elementów konstrukcyjnych tak naprawdę nie zmienia podstawowej idei ani struktury opaski na szyję. OnePlus Bullets Wireless Z2 wygląda jak każdy inny pałąk na szyję dostępny na rynku. Otrzymaliśmy kolor Magico Black, który jest dosłownie tak podstawowy, jak to tylko możliwe, ale istnieje bardziej uderzająca opcja Beam Blue, która nie wygląda tak zwyczajnie.

Nie zrozum nas źle. Nie ma nic złego w wyglądzie Bullets Z2; rzeczywiście wyglądają całkiem przyzwoicie. To tylko opaska na szyję i tak właśnie wyglądają opaski na szyję i pogodziliśmy się z tym. Środkowa część to grubszy, nieco sztywniejszy silikonowy pasek w kształcie litery U, zakończony dwiema grubymi jednostkami w kształcie pigułki. Przewody wychodzą z tych pigułek i mają na końcach wkładki douszne. Jedna z tych jednostek w kształcie pigułki mieści baterię, podczas gdy druga ma opcje sterowania i port USB typu C z boku. Na tej jednostce sterującej znajdują się przyciski głośności oraz wielofunkcyjny przycisk odtwarzania/pauzy. Na akumulatorze widnieje branding i logo OnePlus, a przyciski regulacji głośności są podświetlone na czerwono.

Końcówki słuchawek są dość standardowe, z końcówkami po jednej stronie i płaskim tyłem z magnesami. Kiedy słuchawki zostaną ze sobą połączone, po prostu przestaną odtwarzać dźwięk i można je wznowić po ich ponownym założeniu. Bullets Wireless Z2 są dość lekkie i można je nosić na szyi przez cały dzień, nie czując się przy tym ciężarem. Zastosowany materiał jest przyjazny dla skóry i sprawia wrażenie dość wytrzymałego. Posiada również stopień ochrony IP55.

Parowanie, sterowanie i dopasowanie

Parowanie OnePlus Bullets Wireless Z2 jest dość bezproblemowym procesem. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać przycisk odtwarzania/pauzy, a słuchawki przejdą w tryb parowania. Następnie możesz wyszukać słuchawki na liście parowania Bluetooth w swoim urządzeniu i połączyć je. Po podłączeniu Bullets Z2 automatycznie połączą się z Twoim telefonem po ich założeniu.

Dostajesz zwykłe przyciski głośności na pączkach i kolejny przycisk pośrodku, jeśli chodzi o sterowanie. Teraz zamiast po prostu dzielić obciążenie poleceń między swoimi towarzyszami zajmującymi się przyciskami, OnePlus przeniósł cały ciężar na ten jeden przycisk pośrodku. Oprócz zwykłych funkcji parowania/odtwarzania/pauzy/odbierania połączeń/kończenia połączeń (których jest już dużo jak na jeden przycisk), OnePlus uczynił go także odpowiedzialnym za zmianę utworów. Aby przejść do następnego utworu, należy nacisnąć przycisk dwa razy, a aby wrócić do poprzedniego utworu, trzykrotnie. Wszystko może wydawać się proste, ale w praktyce może być chaotyczne, ponieważ musisz śledzić, ile razy nacisnąłeś ten mały przycisk, zanim polecenie zostanie wykonane.

Bullets Wireless Z2 są dostępne z trzema różnymi końcówkami dousznymi, tak jak większość słuchawek dousznych. Możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego ucha i gotowe. Po ich wciśnięciu wkładki douszne raczej nie wypadną łatwo. Poddaliśmy je rygorystycznym sesjom treningowym, a pąki pozostały niezmienione. Są także bardzo dobrymi towarzyszami ćwiczeń, ponieważ mają stopień ochrony IP55, dzięki czemu są odporne na pot i wodę.

Dźwięk z basem do przodu, imponująca żywotność baterii

OnePlus Bullets Wireless Z2 są wyposażone w największe przetworniki, jakie można znaleźć w parze słuchawek OnePlus – 12,4 mm. Fakt, że OnePlus oferuje tak duże sterowniki za mniej niż dwa tysiące rupii, jest dużym plusem dla pączków. Słuchawki obsługują dwa kodeki audio, SBC i AAC.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, Bullets Wireless Z2 są dość głośne i mają mnóstwo basów, co wydaje się być formułą audio każdej marki w segmencie budżetowym. Chociaż tego rodzaju charakterystyczny dźwięk nadaje dźwiękowi sztuczną treść, w rzeczywistości nie zapewnia on tego, jak dźwięk powinien naprawdę brzmieć.

Jeśli szukasz słuchawek zapewniających zrównoważony dźwięk, profil dźwiękowy oferowany przez Bullets Wireless Z2 może Ci się nie spodobać, głównie ze względu na brak równowagi.

To powiedziawszy, jeśli jesteś osobą, która lubi mocny bas i nie przeszkadza ci, jeśli trochę basu wkrada się do twoich średnich tonów, to OnePlus Bullets Wireless Z2 z pewnością będzie twoją filiżanką herbaty.

OnePlus Bullets Wireless Z2 był całkiem dobry pod względem jakości rozmów. Głośnik słyszeliśmy wyraźnie i nie usłyszeliśmy żadnych skarg dotyczących jakości dźwięku podczas korzystania ze słuchawek. Ponieważ wkładki mieszczą się głęboko w kanałach słuchowych, zapewniają naprawdę dobrą pasywną redukcję hałasu.

Bullets Wireless Z2 są wyposażone w baterię 200 mAh, a OnePlus twierdzi, że pąki mogą wytrzymać imponujące 30 godzin na jednym ładowaniu. Stwierdziliśmy, że to twierdzenie jest mniej więcej prawdziwe, ponieważ na jednym ładowaniu mamy baterię wystarczającą na około 27-28 godzin. Bullets Wireless Z2 obsługują również szybkie ładowanie, co zapewnia żywotność baterii około 20 godzin przy ładowaniu tylko przez 10 minut. Ponownie, bardzo imponujące.

Duże przetworniki, większy bas

Z ceną Rs. 1,999, OnePlus Bullets Wireless Z2 wnosi wiele do stołu audio. Przychodzą z dużą 12-tką.4 mm, oferują naprawdę długą żywotność baterii, mają charakterystyczny dźwięk z dużą ilością basów i mają naprawdę solidną konstrukcję. Ponieważ jednak słuchawki douszne mają naprawdę dużo basu, brakuje im równowagi, a dla tych, którzy lubią słuchać muzyki melodyjnej lub klasycznej, mogą nie być świetną opcją.

Bullets Wireless Z2 również borykają się z upałami ze strony takich modeli jak Oppo Enco M32 i Realme Buds 2, które są wycenione w tej samej okolicy. OnePlus Bullets Wireless Z2 to faktycznie świetna propozycja w tej cenie; wystarczy, że lubisz bas.

Kup OnePlus Bullets Wireless Z2

Plusy

  • Solidna konstrukcja
  • Stopień ochrony IP55
  • 12.4 sterowniki mm
  • Głośna głośność
  • Długi czas pracy baterii dzięki szybkiemu ładowaniu

Cons

  • Niezrównoważony dźwięk
  • Podstawowy wygląd
  • Zbyt wiele funkcji na przycisku odtwarzania/pauzy