Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja PlayGo BH47: świetny design, dobry dźwięk przy ograniczonym budżecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja PlayGo BH47: świetny design, dobry dźwięk przy ograniczonym budżecie

Rynek słuchawek w Indiach jest zdominowany przez lokalne marki, które być może nie są znane ze swojej jakości dźwięku, ale oferują wyjątkowo przystępne ceny. Jednak indyjska marka PlayGo nie skupiała się wyłącznie na cenie, ale także na zapewnianiu dobrej jakości dźwięku i funkcji. Słuchawki BH70 ANC zebrały w zeszłym roku ogólnie pozytywne recenzje, chociaż niektórzy uznali je za nieco droższe i kosztowały 14 999 rupii. Dzięki słuchawkom BH47 PlayGo powróciło do strefy słuchawek ANC, ale po znacznie niższej cenie. BH47 zostały wprowadzone na rynek w cenie Rs 6,499, ale są dostępne po niższej cenie w wielu sklepach.

Dobrze zaprojektowany i wygodny w użyciu

W przeciwieństwie do BH70, które miały nieco mieszany wygląd błyszczący i plastikowy, BH47 są solidniej zbudowane, a nawet nieco subtelnie stylowe. Są w większości wykonane z plastiku, ale mają kilka schludnych elementów konstrukcyjnych. Nasz egzemplarz był w kolorze kruczoczarnym i miał smukłe, metalowe akcenty wokół misek, które błyszczą, gdy pada na nie światło. Same miseczki są duże (całkowicie zakrywają uszy) i bardzo dobrze wyściełane, co jest rzadkością w tej klasie cenowej. Nawet pałąk ma dużą wyściółkę, dzięki czemu są to jedne z najwygodniejszych słuchawek w swojej kategorii. Nie są zbyt ciężkie, a miseczki można obrócić o dziewięćdziesiąt stopni, co pozwala na ułożenie ich płasko na klatce piersiowej podczas noszenia. Można je również złożyć do wewnątrz, tworząc bardziej zwartą formę.

Odciągnięcie misek na zewnątrz powoduje wydłużenie opaski, a także odsłania metalicznie wyglądającą opaskę, na której znajduje się zestaw wymiarów. Nie jesteśmy pewni, co oznaczają wymiary, ale rozszerzenie jest przydatne. Prawa muszla jest wyposażona w przycisk włączania/wyłączania zasilania (który pełni także funkcję przycisku wielofunkcyjnego do wstrzymywania dźwięku i odbierania połączeń) oraz przyciski zwiększania i zmniejszania głośności, a także port USB typu C, natomiast lewa nakładka ma 3.5 mm jack, za pomocą którego można podłączyć słuchawki w trybie przewodowym (w zestawie znajduje się kabel), gdy wyczerpią się baterie, oraz klawisz do włączania i wyłączania ANC. Przyciski są duże i gdy już opanujesz słuchawki, łatwo je znaleźć. Miłym akcentem – bardzo Skullcandy – jest wygrawerowanie znaków „+” i „-” na przyciskach, dzięki czemu można je rozpoznać po prostu dotykając.

Nie są odporne na kurz i wodę i nie są wyposażone w odpowiedni futerał do przenoszenia w pudełku, ale raczej prostą płócienną torbę, czego można się spodziewać w tym przedziale cenowym. I tak wydają się wystarczająco mocne, aby wrzucić je do torby. Podsumowując, BH47 to bardzo elegancko wyglądające słuchawki, bardzo klasyczne w wyglądzie, z dużymi i wyraźnie oznakowanymi przyciskami (nie możemy przecenić ich znaczenia), które są bardzo wygodne w noszeniu, dzięki całej wyściółce wokół ich. Opaska nie uciska zbyt mocno uszu – siła docisku utrzymuje słuchawki na głowie, ale niezbyt mocno.

Lekko basowy, przyzwoity dźwięk i przydatny ANC

Brzmią też dobrze. 40-milimetrowe przetworniki w modelu BH47 są dostrojone tak, aby bas był akcentowany i chociaż ten dźwięk jest słyszalny, inne częstotliwości nie mają zbyt dużego wpływu, chociaż bas może czasami przyćmić wokale i ostrzejsze dźwięki. Na przykład mieliśmy wrażenie, że wokal Tiny Turner zagubił się nieco w epickiej ścieżce dźwiękowej GoldenEye. Mimo to, ogólnie rzecz biorąc, te słuchawki wykonują dobrą robotę i pozwalają wyraźnie słyszeć instrumenty i wokale, chociaż bity mają trochę dodatkowego dudnienia. Rzeklibyśmy, że są bardzo dobre do słuchania w mainstreamie – jeśli lubisz gry i programy z dużą ilością dudniących eksplozji, pokochasz je. Poziomy głośności również są imponujące, a przy wyższych poziomach nie ma zniekształceń. Scena dźwiękowa nie jest najszersza, ale przecież tak jest zazwyczaj w budżetowych słuchawkach zamkniętych.

Jeśli chodzi o aktywną redukcję szumów (ANC), istnieje ona i działa i nie jest tak nominalna, jak w przypadku wielu innych budżetowych słuchawek. Chociaż funkcja ANC w modelu BH47 wyciszy dźwięki ruchu ulicznego i być może zabije dźwięk klimatyzatora i wentylatora sufitowego w małym pomieszczeniu, nie zapewnia takiej otaczającej ciszy, jaką można uzyskać na słuchawkach wyższej klasy. Uważamy, że bardzo dobra wyściółka wokół nauszników zapewnia słyszalność dźwięku na zewnątrz w takim samym stopniu, jak sam ANC. Na szczęście włączanie i wyłączanie ANC nie wpływa na jakość dźwięku, jak ma to miejsce w niektórych budżetowych słuchawkach ANC.

Dobrze oznakowane elementy sterujące sprawiają, że BH47 jest łatwy w użyciu, gdy już zrozumiesz, gdzie znajdują się przyciski. Żywotność baterii też jest imponująca – słuchawki wytrzymują blisko dwadzieścia godzin z ANC i około 25 godzin bez niej. A ponieważ ładują się przez USB typu C, będą dobrze współpracować z większością nowych ładowarek do telefonów z Androidem.

Dobry w cenie premierowej, świetny w obniżonej cenie!

Wszystko to sprawia, że ​​PlayGo BH47 jest bardzo dobrą propozycją dla każdego, kto szuka dobrze zaprojektowanych słuchawek Bluetooth przy ograniczonym budżecie. Chociaż zostały wprowadzone na rynek w cenie Rs 6499, są teraz dostępne za około Rs 5000 na niektórych portalach handlu elektronicznego. W tej drugiej cenie powiedzielibyśmy, że mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Im dalej na północ od Rs 5,000, im bliżej są JBL Tune 750 BTNC, które w naszej książce są prawdopodobnie najlepszymi słuchawkami ANC w cenie poniżej Rs 6000 stref pod względem ogólnej wydajności. Radzimy zwracać uwagę na cenę PlayGo BH47 i łapać je, gdy spadną poniżej Rs 5,000. W tej cenie są rewelacyjne.

Kup PlayGo BH47

Plusy

Dobry projekt
Dobra żywotność baterii
Dobra jakość dźwięku (z lekkim naciskiem na bas)
Wygodny w noszeniu z dużą ilością wyściółki

Cons

ANC nie jest zbyt skuteczny
Brak odpowiedniego futerału
Bas może czasem przyćmić inne dźwięki

Table of Contents