Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Poco M6 Pro: Atak klona Redmi 12 5G?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Poco M6 Pro: Atak klona Redmi 12 5G?

Niektóre urządzenia są skazane na to, aby zawsze być omawiane w kontekście innych. The Poco M6 Pro 5G jest jednym z nich. To recenzja Poco M6 Pro 5G (odtąd dla uproszczenia nazywanego Poco M6 Pro), ale nie sposób o tym mówić bez odniesienia się do Redmi 12 5G. I nie bez powodu.

Oba telefony trafiły na rynek w odstępie kilku dni. Obydwa twierdzą, że sprawią, że 5G stanie się głównym nurtem w Indiach, dając konsumentom urządzenie, które umożliwi im dostęp do 5G z przyzwoitą prędkością bez utraty wydajności. Ceny są zbliżone do siebie. A jeśli chodzi o specyfikacje, są jak bracia z tej samej matki. Czym właściwie są – oba mają tę samą markę macierzystą. Ale czy Poco M6 Pro to nic innego jak rebrandowany Redmi 12 5G i co ważniejsze, czy warto go kupić? Przekonajmy się.

Konstrukcja Poco M6 Pro 5G: Wygląda jak Poco i w niczym nie przypomina Redmi 12 5G

Może istnieć wiele podobieństw między tymi dwoma telefonami, ale pod względem wyglądu nie ma absolutnie ŻADNEGO podobieństwa między Poco M6 Pro i Redmi 12 5G. Podczas gdy Redmi 12 5G jest wyposażony w elegancką konstrukcję ze szkła kryształowego, Poco M6 Pro pozostaje wierny swoim korzeniom Poco. Podobnie jak wiele urządzeń Poco, także Poco M6 Pro jest wyposażony w bardzo wyraźny, ciemny prostokątny pasek aparatu biegnący wzdłuż górnej części płaskiego tyłu, z logo Poco. Dostaliśmy wariant w kolorze leśnej zieleni z czarnym paskiem aparatu. Dostajesz także wersję telefonu w kolorze kruczoczarnym, która jest stosunkowo stonowana, ale jeśli chcesz czegoś, co będzie się wyróżniać, wybierzemy wariant w kolorze leśnej zieleni. Co ciekawe, nie ma wariantu Poco Yellow M6 Pro.

Przód telefonu jest typowy – a 6Wyświetlacz o przekątnej 0,79 cala z wycięciem w kształcie dziurkacza, wąskimi ramkami i dość wyraźnym podbródkiem. Boki są proste i zawierają porty i przyciski. Przód to szkło Gorilla Glass 3, tył jest szklany, a boki plastikowe, choć z metalicznym połyskiem. Telefon posiada stopień ochrony IP53.

Rekommenderad:  Co powinieneś wiedzieć przed dołączeniem do Tiktok

Poco M6 Pro to telefon elegancko wyglądający w swoim segmencie i bardzo typowo Poco, choć brakuje mu elegancji Redmi 12 5G i nie wygląda aż tak premium. Jest trochę za duży, ale nie za ciężki. Redmi 12 5G przypomina tylko wtedy, gdy faktycznie spojrzysz na jego proporcje i wagę, które są prawie takie same jak Redmi 12 5G: 168.6 mm x 76,28 mm x 80,17 mm i 199 gramów.

Specyfikacja Poco M6 Pro 5G: Klonowanie Redmi 12 5G?

Poco M6 Pro może w niczym nie przypominać Redmi 12 5G, ale ma prawie wszystko, co do niego podobne. Wyświetlacz jest 60,79-calowy wyświetlacz LCD FHD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz, procesor to Qualcomm Snapdragon 4 gen 2 (co czyni go drugim telefonem w Indiach wyposażonym w ten chip), aparaty 50-megapikselowe i 2-megapiksel z tyłu i 8-megapiksel z przodu, a bateria 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18W, z 22.5 W zestawie ładowarka. Otrzymujesz także MIUI 14 na Androidzie 13, łączność z dwiema kartami SIM 5G, pamięć z możliwością rozszerzenia do maksymalnie 1 TB za pomocą jednego z hybrydowych gniazd SIM i portu podczerwieni.

Jedyna istotna różnica w specyfikacji między tymi dwoma telefonami dotyczy wariantów pamięci RAM i pamięci – Poco M6 Pro ma 4 Wariant GB/64 GB, którego brakuje Redmi 12 5G. Posiada również 6 Wariant GB/128 GB, ale nie 4 GB/128 GB jeden. Kolejną różnicą jest fakt, że Poco M6 Pro jest objęty obowiązkiem aktualizacji wynoszącym 2 główne aktualizacje Androida i 3 lat aktualizacji zabezpieczeń, których Redmi 12 Pro 5G nie miał w momencie pisania tego tekstu.

Wydajność Poco M6 Pro 5G: Podobnie jak Redmi 12 Pro i to dobrze!

Przy prawie podobnej specyfikacji trudno się dziwić, że wydajność Poco M6 Pro jest bliska wiernej kopii Redmi 12 5G. I to jest w porządku w naszej książce, biorąc pod uwagę, jak dobrze ten telefon sprawdza się jako codzienny sterownik. Snapdragon 4 gen 2 nie jest przeznaczony do gier na najwyższym poziomie, ale bez problemu radzi sobie z zwykłymi zadaniami, takimi jak przeglądanie Internetu, media społecznościowe i wysyłanie wiadomości. Płynnie radzi sobie także z wieloma zadaniami, o ile nie przeciążysz go zbyt dużą liczbą aplikacji.

Rekommenderad:  Koss przygotowuje wersję Bluetooth swojego legendarnego Porta Pro

Główny aparat zrobi przyzwoite zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych, ale nie jest zbyt dobry w słabym oświetleniu. Aparat do selfie jest podobny. Obydwa zapewniają akceptowalny, a nie wyjątkowy obraz, a aparat do selfie nadaje się do rozmów wideo. I tak, rozmowy wideo przebiegają niezwykle płynnie, ponieważ ten telefon rzeczywiście bardzo dobrze radzi sobie z 5G – działał bez żadnych problemów zarówno na naszych kartach SIM Airtel, jak i Jio.

Wyświetlacz świetnie nadaje się do oglądania i czytania treści, a pojedynczy głośnik robi wrażenie pod względem głośności. Chcesz więcej i lepszego dźwięku? Jest 3.5 mm gniazdo audio! Bateria o pojemności 5000 mAh wystarczy na półtora dnia normalnego użytkowania i przy odrobinie ostrożności wystarczy 2 dni. MIUI 14 zawiera wiele funkcji i aplikacji i choć użytkownicy Androida mogą tego nienawidzić, wielu zwykłych użytkowników lubi kupować telefony z dużą ilością funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Zaangażowanie Poco w aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń jest zdecydowanie dużym pozytywem.

Wszystko to bardzo przypomina Redmi 12 5G. Ale biorąc pod uwagę, jak dobry jest ten telefon, nie jest to wcale złe.

Ceny Poco M6 Pro 5G: Podcięcie Redmi 12 5G poprzez obcięcie pamięci

Poco M6 Pro jest dostępny w następujących cenach:

  • 4 GB/64 GB: 10 999 rupii
  • 6 GB / 128 GB: 12 ​​999 rupii

To nieco mniej niż cena początkowa Redmi 12 5G, która zaczyna się od 11 999 rupii indyjskich. Różnica polega na tym, że Redmi 12 5G zaczyna się od wariantu 4 GB/128 GB, więc za dodatkowe Rs otrzymujesz dodatkowe 64 GB 1,000. Ciekawie robi się w 6 Wariant GB/128 GB, który mają oba telefony – przy czym Redmi 12 5G jest o 500 rupii droższy od Poco M6 Pro i tym razem nie ma się czym pochwalić. Oczywiście Redmi 12 5G ma również 8 Wariant GB/128 GB, czego nie ma Poco M6 Pro (w chwili pisania tego tekstu). Wszystko powiedziane i zrobione, Poco M6 Pro jest tańszy niż Redmi 12 5G.

Rekommenderad:  Jak zwolnić miejsce w komputerze MacBook Air i Pro

Werdykt recenzji Poco M6 Pro: czy warto go kupić?

Jeśli masz naprawdę napięty budżet i chcesz dobrego telefonu 5G, Poco M6 Pro może być obecnie najlepszą opcją. Cena 10 999 rupii zaczyna się od niższej ceny niż Redmi 12 5G, chociaż ma mniejszą pojemność. Ma również nieco bardziej wyrazisty wygląd, a te gwarancje aktualizacji oprogramowania są przydatnym dodatkiem. Są tacy, którzy nazwaliby to po prostu: 4 Wersja GB/64 GB Redmi 12 5G i możemy zobaczyć, skąd pochodzą.

Uważamy, że jest to świetna opcja dla konsumentów, dla których nawet podstawowy Redmi 12 5G jest trochę poza ich zasięgiem, a może po prostu chcą więcej pamięci RAM i pamięci w niższej cenie – nawet 6 Wersja Poco M6 Pro o pojemności GB/128 GB ma nieco niższą cenę niż jej odpowiednik Redmi 12 5G. Tak, w zestawie są też inne telefony, w szczególności niedawno wprowadzony na rynek Samsung Galaxy F14, ale naprawdę uważamy, że budżetowe Gwiezdne Wojny 5G są teraz w fazie ataku w trybie klonowania. Nie możemy widzieć skarg konsumentów. My nie jesteśmy.

Kup Poco M6 Pro

Zalety

  • Gładki wykonawca
  • Kanciasty design w stylu Poco
  • Świetna cena
  • Świetna żywotność baterii
  • Jest prawie identyczny jak Redmi 12 5G

Cons

  • Nie najlepsze aparaty
  • Jest prawie identyczny jak Redmi 12 5G