Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Recenzja powielacza: przetestowaliśmy ich kopie zapasowe i migrację

Recenzja powielacza: przetestowaliśmy ich kopie zapasowe i migrację

Czy chcesz wiedzieć, czy Duplicator to właściwa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych i migracji dla Twojej witryny?

Duplicator to bez dwóch zdań najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych dla WordPress. Jest łatwy w obsłudze i oferuje dużą elastyczność w tym procesie. Istnieje jednak niewielka krzywa uczenia się.

Wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy wszystko, co ma do zaoferowania Duplicator, więc mówimy z doświadczenia. W tym przewodniku po recenzjach omówimy funkcje, zalety i wady, ceny, a nawet zaproponujemy alternatywy do sprawdzenia. Oprócz tego sprawdzimy proces instalacji i tworzenia kopii zapasowej, aby pokazać, jak łatwo można utworzyć kopię zapasową witryny za pomocą Duplicatora.

Co musisz wiedzieć o duplikatorze

Powielacz to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych i migracji dla WordPress. Wtyczka została opracowana i utrzymywana przez ten sam zespół, który stoi za niektórymi z największych nazwisk w świecie WordPress, w tym WPPoczątkujący, OptinMonster, Formularze WPI Spostrzeżenia potworów.

Możesz zainstalować tę wtyczkę za darmo na swojej stronie i tworzyć kopie zapasowe, kiedy tylko chcesz. To sprawia, że ​​jest to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych dla początkujących i małych witryn internetowych z ograniczonym budżetem.

W miarę rozwoju witryny możesz przejść na plan profesjonalny, aby uzyskać zaawansowane funkcje, takie jak zaplanowane automatyczne tworzenie kopii zapasowych, integracja z pamięcią masową w chmurze i inteligentne narzędzia do migracji.

Znajdziesz plan dla wszystkich budżetów i rozmiarów witryn. Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się funkcjom tej wtyczki.

Najważniejsze cechy powielacza

Duplicator to potężna wtyczka, która ma wiele do zaoferowania. Jednocześnie twórcy wtyczki zadbali o to, aby wszystko było naprawdę proste, dzięki czemu jest łatwa w użyciu. Poniżej skupimy się na najważniejszych elementach, których potrzebuje każda witryna internetowa, jeśli chodzi o kopie zapasowe i migracje WordPress.

Pełna kopia zapasowa witryny

Duplicator tworzy kopie zapasowe wszystkich plików i baz danych WordPress, w tym filtry tabel baz danych. Nie musisz się martwić utratą danych, jeśli przechowujesz najnowszą kopię swojej witryny.

Zaplanowane kopie zapasowe

Możesz tworzyć kopie zapasowe na żądanie lub zaplanować ich automatyczne uruchamianie w dniu i godzinie, która najlepiej pasuje do Twojej witryny.

Na przykład, jeśli zwykle aktualizujesz swojego bloga w piątki, możesz zaplanować utworzenie kopii zapasowej w piątek wieczorem, aby zawierała wszystkie najnowsze zmiany.

Łatwe przywracanie

Możesz przywrócić swoją witrynę za pomocą kilku kliknięć. Proces ten jest łatwy do zrozumienia dla każdego. Wystarczy przeciągnąć dołączone archiwum witryny do witryny, którą chcesz zastąpić.

A najlepsza część? Zajmie to tylko kilka minut, więc przestoje w Twojej witrynie będą minimalne podczas uruchamiania procesu przywracania.

Do tego Duplicator przechowuje punkty przywracania.

Chroni to Twoją witrynę przed błędami i złymi aktualizacjami, umożliwiając szybkie przywrócenie witryny do stanu, w którym była ostatnio w dobrym stanie.

Najlepsze opcje przechowywania

Po pierwsze, w przeciwieństwie do innych wtyczek, które tworzą wiele plików trudnych do zarządzania, Duplicator Pro łączy Twoją witrynę w jedno archiwum. Ułatwia to przechowywanie.

Następnie możesz wysłać kopię zapasową do wielu lokalizacji w chmurze, aby mieć pewność, że zawsze będziesz mieć kopię swojej witryny do przywrócenia, gdy jej potrzebujesz. Duplicator umożliwia połączenie z Dropbox, FTP, Google Drive, OneDrive lub Amazon S3 w celu bezpiecznego przechowywania.

Możesz także ograniczyć liczbę przechowywanych kopii zapasowych, aby zapobiec zapełnieniu pamięci lokalnej lub w chmurze.

Inteligentna migracja

Dzięki Duplicatorowi możesz przenieść witrynę do pustego katalogu lub zastąpić istniejącą witrynę za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.

Jeśli chcesz utworzyć wiele witryn internetowych z tym samym motywem, wtyczkami lub treścią, Duplicator jest odpowiednią wtyczką do migracji. Dzięki wstępnej konfiguracji witryny możesz zaoszczędzić dużo czasu. Wystarczy skonfigurować jedną witrynę i spakować ją w pakiet Duplicator.

Następnie możesz zainstalować pakiet, aby utworzyć wstępnie skonfigurowaną witrynę w dowolnej liczbie lokalizacji.

Jeśli przeprowadzasz migrację do i z zarządzanych hostów, Duplicator jest łatwy, ponieważ obsługuje WordPress.com, WPEngine, GoDaddy Managed, Liquid Web Managed i nie tylko.

Umożliwia nawet bezpośrednie przesyłanie pakietów z serwera na serwer z błyskawiczną szybkością.

Obsługa wielu lokalizacji i dużych lokalizacji

Możesz używać Duplicatora do tworzenia kopii zapasowych i migracji witryn, nawet jeśli są one duże. Duplicator wykorzystuje odnowiony silnik pakietów, który został zaprojektowany do bezproblemowej pracy w większych witrynach.

Duplicator Pro obsługuje tworzenie kopii zapasowych i migrację w sieci wielostanowiskowej. Możesz nawet zainstalować podwitrynę jako samodzielną witrynę.

powiadomienia email

Jeśli upłynął limit czasu tworzenia kopii zapasowej lub wymaga Twojej uwagi, Duplicator wyśle ​​​​Ci powiadomienie e-mailem, abyś mógł ją sprawdzić tak szybko, jak to możliwe.

Przyjazny dla programistów

Jeśli jesteś programistą, pokochasz elastyczność i haki wtyczek. Otrzymujesz także możliwość tworzenia bazy danych i użytkowników w instalatorze za pomocą API cPanel.

Jakie są wady powielacza?

W Duplicatorze brakuje kopii zapasowych w czasie rzeczywistym, których potrzebują witryny eCommerce. Poza tym ta wtyczka nie ma żadnych wad. Jest łatwy w użyciu i zapewnia dużą elastyczność w zakresie tworzenia kopii zapasowych i migracji.

Podoba nam się to, że faktycznie działa, gdy chcesz przywrócić witrynę.

Jak używać Duplicatora do tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny

Duplikator jest tak łatwy w użyciu dla każdego.

W wersji pro przejdź do witryny Duplicatora. Zarejestruj się, aby uzyskać najlepszy dla siebie plan, a otrzymasz plik ZIP wtyczki i klucz licencyjny.

Musisz załadować tę wtyczkę na swoją witrynę WordPress i aktywować ją za pomocą klucza licencyjnego.

Następnie przejdź do Powielacz » Harmonogramy stronę, na której możesz dostosować harmonogram tworzenia kopii zapasowych.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać nazwę, wybrać lokalizację kopii zapasowej i wybrać dzień i godzinę, kiedy kopia zapasowa będzie wykonywana.

Po zapisaniu harmonogramu Duplicator automatycznie utworzy kopię zapasową Twojej witryny zgodnie z ustawioną godziną i dniem.

Jeśli chcesz zacząć za darmo, możesz zainstalować Duplicator Lite z repozytorium WordPress. W panelu administracyjnym WordPress przejdź do Wtyczki » Dodaj nowe strona. Wyszukaj Duplicator i zainstaluj wtyczkę.

W przypadku użytkowników Lite i tworzenia kopii zapasowych na żądanie przejdź do Duplikator » Pakiety patka.

Tutaj możesz wybrać nazwę i opcje przechowywania.

Aby rozpocząć proces, kliknij przycisk Następny przycisk. Teraz Duplicator całkowicie przeskanuje Twoją witrynę.

Po zakończeniu skanowania zobaczysz stronę ze szczegółami skanowania dotyczącymi Twojego systemu, WordPressa, bazy danych i plików.

Jeśli jest coś, co wymaga naprawy lub uwagi, zobaczysz tutaj odpowiednią informację.

Wszystko, co pozostało do zrobienia, to zaznaczyć pole „Tak”. Kontynuuj proces kompilacji!’ następnie naciśnij przycisk „Buduj”. Zobaczysz stronę z informacją o budowie w toku.

Gdy kopia zapasowa będzie gotowa, zobaczysz kopię zapasową instalatora WordPress i kopię zapasową archiwum. Możesz pobrać te pliki, jeśli chcesz przechowywać je lokalnie na swoim komputerze.

W przeciwnym razie nie musisz niczego tutaj pobierać. Twoja kopia zapasowa pojawi się pod plikiem Pakiety patka.

Teraz masz gotową kopię zapasową. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz szybko to przywrócić, wybierając żądany punkt przywracania.

Dowiedz się więcej o tworzeniu kopii zapasowych i przywracaniu witryny za pomocą Duplicatora tutaj »

Ceny powielaczy

Duplicator ma 4 plany cenowe:

  • Podstawowy: 49,50 USD rocznie dla maksymalnie 2 lokalizacji
  • Plus: 99,50 USD rocznie dla maksymalnie 5 lokalizacji
  • Zawodowiec: 199,50 USD rocznie dla maksymalnie 20 lokalizacji
  • Elita: 299,50 USD rocznie dla maksymalnie 100 witryn

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze stroną internetową, darmowy plan może wystarczyć. Jeśli jednak regularnie aktualizujesz zawartość swojej witryny, warto zaplanować tworzenie kopii zapasowych. W tym przypadku plan podstawowy jest dobrym wyborem.

Możesz wybrać plan Plus, Pro i Elite w zależności od liczby witryn, dla których chcesz utworzyć kopię zapasową, oraz zaawansowanych funkcji, których możesz potrzebować.

Alternatywy dla powielaczy

Duplicator to nasz numer 1, jeśli chodzi o kopie zapasowe i migrację. Możesz jednak rozważyć inne opcje. Oto 2 najlepsze alternatywy:

  • UpdraftPlus: Z łatwością skonfiguruj ręczne lub zaplanowane kopie zapasowe swojej witryny — zawiera pliki, bazę danych, wtyczki i motywy. Dzięki Updraft Plus Premium otrzymasz przyrostowe kopie zapasowe przechowywane w wielu zdalnych lokalizacjach. Utworzy nawet automatycznie kopię zapasową Twojej witryny przed uruchomieniem jakichkolwiek aktualizacji.
  • BackupBuddy: łatwo twórz kopie zapasowe, szyfruj je i przechowuj z łatwością. Umożliwia skanowanie i naprawę typowych problemów, co jest ogromnym plusem. Dzięki funkcji Stash wtyczka oszczędza również wiele zasobów serwera.

Zobacz nasze pełne porównanie: Porównanie 12 najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress

Werdykt: Czy Duplicator to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych?

Duplikator jest darmowy, łatwy w użyciu i bezpieczny! To najlepsze narzędzie do tworzenia kopii zapasowych dla wszystkich użytkowników WordPress.

Uwielbiamy to, że Duplicator umożliwia każdemu użytkownikowi WordPressa bezpłatne utworzenie kopii zapasowej swojej witryny.

Co więcej, w wersji pro możesz liczyć na doskonałe wsparcie ze strony niezwykle przyjaznego zespołu, który zawsze jest gotowy pomóc Ci w tworzeniu kopii zapasowych, migracji i przywracaniu witryny.

Pobierz duplikator teraz »