Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Recenzja Realme Buds Air 2: godny konkurent AirPods

Bezprzewodowe słuchawki Realme Air 2 – nie jest pierwszym modelem firmy z pozycjonowaniem pod kątem dostępności z aktywną redukcją szumów. Jest to rodzaj pośredniej opcji między najtańszymi realme Buds Air Neo a droższymi realme Buds Air Pro. Jestem z nimi dokładnie od miesiąca i jestem gotowa podzielić się wrażeniami z ich pracy, a także późniejszej jakości.

Specyfikacje

Model: Buds Air 2 Obsługiwane kodeki: AAC, SBC Połączenie: Bluetooth 5.2 Liczba mikrofonów: 3 Stopień ochrony: IPX4 Czas działania: 5 godziny (tryb normalny) 4 godzin (z aktywnym trybem redukcji szumów) Czas pracy z etui ładującym: 25 godzin 5 990 rubli

Ekwipunek

Wkładki douszne są dostarczane w małym kwadratowym pudełku w zastrzeżonym żółtym kolorze. Na górnej stronie widać rzeczywisty rozmiar i kolor zestawu słuchawkowego. Już w środku porządnie zapakowane jest etui ze słuchawkami, a pod nimi dwa rodzaje dodatkowych nauszników, krótki żółty przewód Type-C do ładowania oraz papierowa dokumentacja.

Wygląd zewnętrzny

Jeśli wcześniej wszyscy próbowali skopiować AirPods z Apple, ale teraz firmy są daleko do przodu. Pąki powietrza 2 bardziej przypomina słuchawki chińskiego konkurenta w obliczu Huawei. Są urocze i mają ścisły, prosty kształt. Do testu trafił model w kolorze czarnym, choć bardziej przypomina ciemnoniebieski z nutami czarnego odcienia. Na rynku jest też wersja biała ze srebrnymi nogami, ale nie dla każdego.

Obudowa wykonana jest z błyszczącego plastiku, który łatwo się brudzi, łatwo zarysowuje, ale ładnie wygląda i przy starannym użytkowaniu może zachować swój pierwotny wygląd. Wieko etui zatrzaskuje się szczelnie dzięki wbudowanym magnesom, dzięki czemu możesz zapobiec przypadkowemu wypadnięciu słuchawek z rowka i bezpiecznie nosić je w kieszeni.

Miłośnicy minimalizmu docenią małe szare logo realme i małą lampkę kontrolną na obudowie. W sumie na obudowie znajduje się jeden boczny przycisk, który jest potrzebny tylko do resetowania ustawień. Całe parowanie odbywa się po otwarciu pokrywy, uruchamia się tutaj technologia Google Fast Pair i wystarczy przejść do ustawień bluetooth, aby połączyć się ze słuchawkami. Do ładowania używane jest złącze Type-C, co niewątpliwie cieszy.

Same słuchawki nie otrzymały nawet małego logo, a to chyba duży plus. Bo nie chcesz być reklamą na żywo, gdzie na każdym urządzeniu umieszczane jest duże logo producenta.

Sadzenie i użytkowanie

Dopasowanie wkładek dousznych jest wygodne, wystarczy wybrać odpowiednią nasadkę i gotowe. Brak dyskomfortu po kilku godzinach użytkowania w postaci ucisku na ucho, jak to może mieć miejsce w przypadku Galaxy Buds Pro nie jest. Izolacja akustyczna jest przeciętna, ponieważ ludzie wokół ciebie słyszą twój utwór, jeśli ustawisz dźwięk na 80%.

Ktoś mógłby powiedzieć, że porównywanie Buds Air jest głupie 2 z Apple AirPods 2ale działają tak samo w każdym środowisku, nie ma wrażenia płaskiego dźwięku ani braku basu. Instrumenty w każdym utworze są dobrze słuchane, ale jeśli czegoś nie wystarczy, zawsze możesz pobawić się autorską aplikacją do dokładniejszego dostrojenia.

Zdecydowanym plusem w takich słuchawkach są czujniki, które działają bezproblemowo. Zdjąłem jedną słuchawkę – utwór został automatycznie wstrzymany i to wszystko bez żadnych dodatkowych ustawień. Czujniki nożne służą również do przełączania między ścieżkami. Dwa tapas – pauza lub odtwarzanie, trzy tapas – przejście do następnego utworu. Czujniki działają świetnie: nie ma super czułości, co pomaga uniknąć fałszywych alarmów, a także nie ma opóźnionej reakcji na polecenia.

Dodatkowo słuchawki otrzymały redukcję szumów oraz tryb przezroczystości. Można go również aktywować za pomocą zastrzeżonej aplikacji lub przez same słuchawki. Z tym ostatnim dziwnym rozwiązaniem standardowego przełączania – trzeba jednocześnie nacisnąć dwie słuchawki, aby przełączać się między trybami przezroczystości i redukcji szumów.

Skoro już o samej redukcji szumów mowa, spełnia ona 90%, żeby nie powiedzieć, że doskonale tłumi cały hałas, ale jak na słuchawki z tej kategorii cenowej to prawdziwy prezent. Dlatego głupotą byłoby krytykowanie jego obecności, raczej dzięki twórcom.

Mikrofon działa stabilnie. Podczas rozmów przez słuchawki żaden z rozmówców nie skarżył się, że jestem niesłyszalny. Wszyscy zauważyli wyraźną mowę, a to biorąc pod uwagę, że przeprowadziłem prawie wszystkie testy ze smartfonem na iOS.

Aplikacja na iOS i Androida

Za połączenie ze smartfonem odpowiada uniwersalna autorska aplikacja realme Link.

Użytkownicy iOS będą musieli poczekać lub zaakceptować. Faktem jest, że w App Store jest Link, ale nie da się przez niego połączyć ze słuchawkami. Dlaczego i jakie są przyczyny, nie są znane. Być może jest to ościeżnica deweloperów lub ograniczenia z zewnątrz Apple, co jest mało prawdopodobne. Powiem jednak na pewno, że same słuchawki sparowane z iPhonem działają świetnie. Polecenia sensoryczne wykonywane są bezbłędnie, reakcja na wyciągnięcie z ucha działa, a redukcja szumów włącza się bez problemu. Dlatego jeśli jesteś właścicielem iPhone’a, nie powinieneś się martwić o działanie słuchawek.

Inaczej jest z Androidem. Aplikacja jest bogata w ustawienia. Pozwala nie tylko na aktualizację oprogramowania słuchawek, ale także na zmianę poleceń dla czujników, wyłączenie automatycznego zatrzymywania dźwięku po zdjęciu słuchawek, monitorowanie poziomu naładowania i wiele więcej. Wszystkie manipulacje można zobaczyć na zdjęciach.

Autonomia

Zasilany przez Buds Air 2, jak podaje producent – uczciwi 4 godzin z dołączonym “shumodav” i 5 godziny bez niego. Chciałbym więcej, ale świetna wiadomość jest taka, że ​​10 minut ładowania wystarczy, aby etui wydłużyło żywotność słuchawek aż o 2 godziny. Nie ma nic do powiedzenia o ładowaniu bezprzewodowym, bo po prostu nie istnieje, ale z mojego osobistego doświadczenia nie jest specjalnie potrzebne.

Całkowity

Ogólnie rzecz biorąc, realme wypuściło pewne słuchawki, które w pełni spełniają swoją cenę. Za 6 tysiąc rubli, masz dostęp do aktywnej redukcji szumów z trybem przezroczystości, dostosowując dźwięk do swoich potrzeb i wygodne dopasowanie. Oczywiście nie należy oczekiwać audiofilskiego brzmienia, ale nie mają też płaskiego brzmienia.

Realme pąki powietrza 2 nadaje się zarówno do zwykłego poruszania się po mieście, jak i do pracy biurowej. Zawodnicy mają słuchawki, bryczkę i mały wózek, ale zdecydowanie warto im się bliżej przyjrzeć.

plusy

Wygląd Tryb przezroczystości i redukcji szumów Regulacja za pomocą aplikacji Czułość czujników Koszt

Minusy

Żywotność baterii Oznaczone etui