Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Skullcandy Jib+: trochę plusa, trochę minusa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Skullcandy Jib+: trochę plusa, trochę minusa

W tej chwili w całym mieście mówi się o prawdziwie bezprzewodowych słuchawkach, ale większość osobistych pokazów audio nadal jest prowadzona przez społeczność słuchawek przewodowych i (nieco przewodowych) bezprzewodowych. Być może nie pojawiają się tak często na pierwszych stronach gazet, ale nadal cieszą się po cichu (gra słów zamierzona) popularną, ponieważ są czymś, o czym wszyscy wiedzą, że po prostu działają. Właśnie dlatego, choć na pierwszych stronach gazet pojawiają się prawdziwe bezprzewodowe słuchawki, ich nieco bardziej przewodowe odpowiedniki z technologią Bluetooth nadal prężnie się rozwijają. Jednym z najnowszych, którzy dołączyli do brygady Bluetooth, jest firma Skullcandy, która wypuściła Skullcandy Jib+ w cenie Rs.2499, ale które są teraz dostępne za Rs. 1,899.

Zwykły projekt, bez żadnego „+”.

W przeciwieństwie do prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dostępnych w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, w przypadku ich lekko przewodowych odpowiedników można niewiele zrobić w zakresie projektowania. Musi być długi przewód z modułami pośrodku i słuchawkami na obu końcach. I to jest podstawowy szablon większości słuchawek bezprzewodowych. Dokładnie tak wygląda Skullcandy Jib+ – długi przewód owinięty wokół szyi, z dwoma modułami w kształcie pigułek i słuchawkami na obu końcach przewodu.

Wykonane z tworzywa sztucznego słuchawki Jib+ są podzielone na trzy części dzięki dwóm modułom znajdującym się na przewodzie pomiędzy słuchawkami. Środkowy segment słuchawek zakładanych na szyję to lekko szeroki, płaski drut. Ten płaski drut ma na każdym końcu dwa moduły w kształcie pigułki. Moduł przymocowany z prawej strony mieści akumulator i nosi logo marki, natomiast drugi jest modułem głównym. Na jego twarzy znajdują się trzy okrągłe guziki ułożone w linii. Przycisk zasilania/odtwarzania/pauzy znajduje się pośrodku, a przyciski zwiększania i zmniejszania głośności znajdują się powyżej i poniżej. Przycisk zwiększania głośności ma oznaczenie „+”, a przycisk głośności ma oznaczenie „-”. Tych przycisków głośności można także używać do pomijania i zmiany utworów. Po jednej stronie modułu znajduje się mała dioda LED, która miga na czerwono i niebiesko, wskazując, że słuchawki są włączone, w trybie parowania lub podłączone do urządzenia. Z drugiej strony moduł posiada port micro USB do ładowania, który można zakryć plastikową klapką.

Z tych dwóch modułów wychodzą dwa regularne, cienkie przewody, które następnie łączą się ze słuchawkami na końcach. Słuchawki douszne są również plastikowe i mają logo Skullcandy z tyłu. W pudełku ze słuchawkami znajdują się końcówki douszne o trzech różnych rozmiarach do wyboru oraz para skrzydełek, które mają utrzymać słuchawki na miejscu.

Niestety, nie jest to zbyt wygodne dopasowanie

Otrzymaliśmy czarną jednostkę bezprzewodowych słuchawek Skullcandy Jib+. Chociaż mają ten sam podstawowy język projektowania, co wszystkie bezprzewodowe słuchawki dostępne na rynku, bliższe spojrzenie na Skullcandy Jib+ może niektórych rozczarować. Plastik zastosowany w słuchawkach i przyciskach nie wydaje się być najwyższej jakości, a okrągłe przyciski sterujące na module (choć duże) mogą nie każdemu odpowiadać estetycznie. Płaski drut owinięty wokół szyi również nie wydawał się najmocniejszy. Ponieważ końcówki słuchawek są plastikowe, nie mają końcówek magnetycznych, więc nie można ich ze sobą połączyć. W pudełku nie ma też etui ani etui, co możemy zrozumieć, biorąc pod uwagę cenę, ale oznacza to trochę dodatkowej inwestycji.

Uważamy, że marka mogła nieco zmniejszyć moduły, ponieważ nie tylko wyglądają one na zbyt masywne na cienkich przewodach, ale także sprawiają, że noszenie słuchawek jest nieco niewygodne. Wkładki douszne również nie pasowały zbyt dobrze (tak, próbowaliśmy wszystkich rozmiarów) i chociaż spodziewaliśmy się, że skrzydełka utrzymają słuchawki na miejscu, często musieliśmy je regulować i ponownie regulować, ponieważ wypadały, szczególnie podczas biegu. Cały ten plastik sprawia, że ​​słuchawki są bardzo lekkie i można je nosić na szyi przez cały dzień, nie odczuwając żadnego ciężaru. Może to być dobre lub złe, w zależności od twoich skłonności.

Zdecydowanie „+” jeśli chodzi o wykonanie, szczególnie dźwięk

Podłączenie Skullcandy Jib+ do Twojego urządzenia jest dość prostym procesem. Musisz włączyć Bluetooth na urządzeniu, z którym chcesz połączyć Skullcandy Jib+, przytrzymać okrągły przycisk pośrodku lewego modułu i poczekać, aż lampka na module zacznie migać na przemian w kolorze niebieskim i czerwonym. Gdy zobaczysz opcję Skullcandy Jib+ na swoim urządzeniu, wybierz ją, a połączenie zostanie nawiązane. Urządzenie jest wyposażone w Bluetooth 5.0 a po podłączeniu nie mieliśmy żadnych problemów z nagłym rozłączeniem słuchawek.

A potem przychodzi najlepsza część urządzenia – dźwięk.

Sprzęt audio Skullcandy często imponuje dźwiękiem, szczególnie jeśli chodzi o bas, a Skullcandy Jib+ kontynuuje tę tradycję. Nie, bas nie jest w przeważającej mierze oczywisty. Kiedy początkowo zaczęliśmy używać słuchawek bezprzewodowych, właściwie myśleliśmy, że głośność nie była odpowiednio głośna, a dźwięk wydawał się płaski, ale w miarę częstszego używania Jib+ zaczęliśmy lubić dźwięk, ponieważ drobne niuanse stawały się słyszalne. Wyposażony w 9-milimetrowe przetworniki, Skullcandy radzi sobie nieco lepiej zarówno z basem, jak i sopranem, jeśli chodzi o Jib+. To połączenie sprawia, że ​​dźwięk na słuchawkach jest dość bogaty i wielowymiarowy.

Utwory takie jak „Oblivion” Bastille, „Ocean Eyes” Billie Eilish wydawały się w słuchawkach przyjemniejsze i wyraźniejsze w porównaniu z utworami, które miały za dużo instrumentów lub ulepszeń, a które nie były tak dobrze odwzorowane. Ogólne wrażenia dźwiękowe na słuchawkach były przyjemne, szczególnie podczas słuchania muzyki i oglądania wideo. Jakość rozmów nie była jednak tak dobra. Często proszono nas o mówienie głośno podczas korzystania z Jib+ w celu wzięcia udziału w rozmowie, ponieważ druga osoba na linii nie słyszała nas wyraźnie ani głośno. Ponieważ dopasowanie słuchawek nie było dokładnie dopasowane, wpłynęło to również na izolację akustyczną, ponieważ podczas korzystania z Jib+ docierało do nas dużo hałasu z otoczenia.

Skullcandy obiecuje czas pracy baterii wynoszący sześć godzin na jednym ładowaniu, a słuchawki to zapewniły w okresie naszego testu. Moglibyśmy z łatwością uzyskać od pięciu i pół do sześciu godzin działania baterii na jednym ładowaniu. Firma twierdzi, że słuchawki obsługują wirtualnego asystenta, czego tak naprawdę nie mogliśmy znaleźć w Skullcandy Jib+. Przejrzeliśmy instrukcję i internet, wypróbowaliśmy wiele kombinacji z przyciskami, ale nic nie wydawało się działać.

Skullcandy Jib+ są odporne na zachlapania, co oznacza, że ​​możesz ich używać podczas ćwiczeń, nie martwiąc się o cały pot. Jib+ nie ma stopnia ochrony IPX, ale nawet odporność na zachlapania w tej cenie wydaje nam się wystarczająco dobra.

Dobrze, ale czy Skullcandy mógł dodać więcej?

Skullcandy Jib+ są teraz dostępne w cenie Rs. 1,899. A jak na tę cenę, bezprzewodowe słuchawki douszne są całkiem niezłe, jeśli chodzi o czysty dźwięk, ponieważ zapewniają świetny dźwięk z basami i sopranami, są lekkie i odporne na zachlapania. To powiedziawszy, stosunkowo niska cena wiąże się z pewnymi kompromisami – stosunkowo zwyczajną konstrukcją, niezbyt dobrą obsługą połączeń i oczywiście dopasowaniem. Ci, którzy kochają bas, mogą polubić Jib +, ale słuchawki muszą stawić czoła ostrej konkurencji ze strony Realme Buds Wireless, które są dostępne w cenie Rs 1,999 i oferują bardziej zauważalny wygląd (w tym magnetyczne słuchawki douszne), 12-godzinny czas pracy baterii i bardziej zrównoważony dźwięk.

Kup Skullcandy Jib+ na Amazon

Plusy

  • Lekki
  • Spójne, wielowymiarowe wyjście audio.
  • Przyzwoita żywotność baterii
  • Odporny na zachlapania

Cons

  • Niezwykły projekt
  • Brak etui i etui
  • Obsługa połączeń nie jest najlepsza
  • Niezbyt dobrze dopasowane

Table of Contents