Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja smartwatcha Titan Talk: Porozmawiajmy o tym!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja smartwatcha Titan Talk: Porozmawiajmy o tym!

Titan zawsze był dużą marką w branży zegarków dzięki swoim analogowym i cyfrowym chronometrażystom. Niedawno zapuścili się w obszary inteligentnych urządzeń do noszenia i z sukcesem wypuścili na rynek kilka inteligentnych zegarków i opasek fitness. Ich najnowszym dodatkiem do tego składu jest Smartwatch Titan Talk.

Smartwatch Titan Talk ma klasyczny wygląd z wyświetlaczem AMOLED jako tarczą. Jego główną cechą jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio przez zegarek za pomocą Bluetooth. Od ponad tygodnia używamy Titan Talk jako naszego głównego smartwatcha. W tej recenzji omówimy nasze doświadczenia po użyciu smartwatcha Titan Talk i czy warto go kupić.

Zanurzmy się w recenzji Titan Talk.

Titan Talk: Projektuj, buduj i dopasowuj

Jeśli mówimy o projekcie, Titan Talk wygląda jak zwykły zegarek ze względu na swój okrągły kształt. Posiada całkowicie aluminiową obudowę z wygrawerowaną nazwą marki Titan po lewej stronie. Po lewej stronie znajduje się także głośnik. Dwa interaktywne przyciski i główny mikrofon znajdują się po prawej stronie zegarka. Koronka przenosi Cię do menu aplikacji i służy również jako przycisk Wstecz. Drugi przycisk przenosi Cię do menu ćwiczeń. Ogólnie rzecz biorąc, zegarek sprawia wrażenie bardzo solidnego i trwałego podczas noszenia.

Titan Talk ma tarczę o średnicy 46 mm z przodu, która jest pokryta szkłem ochronnym, które zakrzywia się po bokach, zapewniając wygodę. Tył tarczy jest jednak plastikowy. Wszystkie czujniki, od tętna po czujnik SPO2, znajdują się z tyłu tarczy. Odstaje nieco od podstawy, więc pozostawia ślady na nadgarstku, jeśli zegarek będzie noszony nieco za ciasno. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, ale ten sam problem występuje w przypadku większości smartwatchów.

Paski Titan Talk to standardowe paski silikonowe o średnicy 22 mm z prostym mechanizmem zatrzaskowym. Umożliwia to łatwą wymianę dołączonej opaski na wybraną opaskę innej firmy. Standardowa opaska jest ogólnie dość wygodna w noszeniu i jak dotąd nie spowodowała żadnych infekcji skóry. Pasek jest również dość bezpieczny. Nie musisz się więc martwić, że zegarek wypadnie podczas ćwiczeń lub dojazdów do pracy. Posiada również certyfikat IP68, co oznacza, że ​​jest w pewnym stopniu odporny na pot i wodę.

Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja Titan Talk nie zawodzi. Srebrna koperta z czarnym paskiem dobrze prezentuje się na naszym nadgarstku. W zależności od preferencji możesz także wybierać pomiędzy różnymi kolorami etui i opasek.

Rozmowa Tytanów: Wyświetlacz

Titan Talk zawiera m.in 139-calowy ekran dotykowy AMOLED, który jest jasny i świetlisty. Wyświetlacz jest dość ostry, a gęstość pikseli wynosi 462 PPI i jest dobrze widoczny nawet w jasnym świetle. Rozczarowujące są duże ramki otaczające tarczę. Biorąc pod uwagę cenę tego zegarka, bezel powinien być znacznie mniejszy. Z materiałów promocyjnych udostępnionych przez Titana wynika, że ​​ramki są bardzo cienkie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Zegarek nie posiada też automatycznego czujnika jasności, co w tej cenie jest koniecznością. Dlatego musiałem ręcznie regulować jasność, gdy znajdowałem się w różnych warunkach oświetleniowych.

Rekommenderad:  6 Zabójcze aktualizacje marketingu treści dla kampanii generowania popytu

Sam wyświetlacz jak na zegarek całkiem dobry. Wszystko jest ostre, interfejs użytkownika jest kolorowy, a wszystkie dołączone tarcze zegarka wyglądają naprawdę dobrze. Reakcja na dotyk jest szybka i sprawia, że ​​zegarek jest łatwy w użyciu. Choć częstotliwość odświeżania sprawia wrażenie, jakby wyświetlacz był nieco opóźniony, to z responsywnością samego wyświetlacza nie ma problemu. Opóźnienia dotyczą głównie oprogramowania i wydajności. Gdyby tylko krawędzie były nieco cieńsze, a wyświetlacz miał automatyczną regulację jasności, byłby to idealny wybór.

Titan Talk: Wydajność i łączność

Titan Talk wykorzystuje technologię Bluetooth 5.1 aby połączyć się ze smartfonem. Aby sparować zegarek, musisz pobrać aplikację Titan Smart World na swoje urządzenie. Połączenie jest płynne, a zegarek można szybko skonfigurować z telefonem, ale sparowanego zegarka nie zobaczysz w ustawieniach Bluetooth, chyba że masz włączoną funkcję dzwonienia.

Ogólnie zegarek ma przyzwoite osiągi. Wykorzystuje niestandardowy interfejs zegarka z tytanu i ogólnie wszystko działa płynnie. Ale na pewno zauważysz przerwy w wyświetlaniu klatek i opóźnione reakcje na interfejs użytkownika. Nie jest to najszybszy i najbardziej responsywny smartwatch z jakiego korzystaliśmy w tym przedziale cenowym. Wszystkie moje powiadomienia docierały regularnie, niestety na żadne z nich nie można odpowiedzieć. Nawet jeśli usuniesz wszystkie powiadomienia z zegarka, wszystkie pozostaną w panelu powiadomień Twojego telefonu, dopóki nie odznaczysz ich osobno.

Funkcja połączeń w Titan Talk jest bardzo przydatna i działa całkiem dobrze. Zegarek działa zasadniczo jako odbiornik Bluetooth dla Twojego telefonu. Możesz wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio na zegarku, korzystając z technologii Bluetooth. Możesz aktywować lub dezaktywować funkcję połączeń zegarka za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, ponownie parując go ze smartfonem.

Po pomyślnym sparowaniu możesz wybrać numer bezpośrednio na zegarku i wykonać połączenie. Spowoduje to również uruchomienie połączenia telefonicznego, a zegarek będzie pełnił rolę słuchawki. Mikrofon mógłby być lepszy, ponieważ osoby dzwoniące po drugiej stronie zegarka miały problemy ze zrozumieniem mojego głosu. Głośnik jest dość głośny w cichszym otoczeniu, ale odbieranie połączeń na zewnątrz lub w hałaśliwym otoczeniu jest praktycznie niemożliwe. Ogólnie rzecz biorąc, jakość rozmów za pomocą Titan Talk nie jest najlepsza.

Rekommenderad:  Recenzja: zwalnianie pamięci komputera Mac za pomocą Gemini 2inteligentna wyszukiwarka plików duplikatów

Titan Talk może być również używany jako monitor kondycji. W Titan Talk dostępnych jest sporo trybów śledzenia kondycji, ale używamy ich głównie do śledzenia naszych kroków, tętna, SPO2 i snu. W większości przypadków odczyty były dość dokładne. Liczba kroków charakteryzowała się dużą rozbieżnością, ponieważ liczyła nawet kroki, gdy siedziałam w łóżku i trochę poruszałam ramionami. Pozostałe odczyty, zwłaszcza tętno i zapis snu, były zaskakująco dokładne. Nie zalecamy zbytniego ufania wskaźnikowi SPO2, ponieważ stale odbiega on znacznie od naszego rzeczywistego monitora SPO2. Ale tak jest w przypadku prawie wszystkich innych smartwatchów i opasek fitness.

Titan Talk: oprogramowanie i funkcje

Titan korzysta z własnego systemu operacyjnego w Titan Talk. To to samo oprogramowanie, które zastosowano w poprzednich smartwatchach. Ikony wyglądają dziecinnie, ale ogólny wygląd interfejsu użytkownika jest przejrzysty. Przesunięcie w dół powoduje szybkie przełączanie, przesunięcie w górę powoduje przejście do powiadomień, przesunięcie w prawo powoduje przejście do aplikacji, a przesunięcie w prawo powoduje przejście do kafelków.

Dostępnych jest wiele ustawień jasności i dotyku, ale nie ma automatycznej jasności, latarka (która zamienia ekran w źródło jasnego światła), wyszukiwarka telefonu i szeroki wybór tarcz zegarka w aplikacji Titan Smart World. Wibracje dotykowe nie są najlepsze w zegarku; zamiast delikatnie grzechotać, dużo grzechocze.

Titan zawiera szereg aplikacji z Titan Talk, w tym minutnik, przypomnienia, muzykę i aplikację aparatu, dzięki czemu możesz zrobić więcej bezpośrednio na nadgarstku. Spośród tych aplikacji bardzo przydatna jest aplikacja Przypomnienia. Pozwala ustawić do 10 przypomnień, w tym przypomnienie niestandardowe, a nawet ustawić codzienne przypomnienia na cały tydzień, aby nie przegapić niczego ważnego.

Równie przydatna jest aplikacja do sterowania aparatem na smartwatchu, dzięki której możesz robić zdjęcia na swoim urządzeniu bez konieczności naciskania spustu migawki w telefonie. Jest to bardzo przydatne w przypadku autoportretów i selfie grupowych.

Mimo że te aplikacje zwiększają użyteczność Titan Talk, nadal uważamy, że jest to dość prosty, jeśli chodzi o bycie prawdziwym smartwatchem. Posiada pamięć wewnętrzną do przechowywania utworów na samym zegarku. Z zegarkiem możesz także sparować słuchawki Bluetooth, aby słuchać muzyki bezpośrednio z zegarka. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie chcą zabierać ze sobą telefonu podczas ćwiczeń.

Oprócz wstępnie zainstalowanych aplikacji, Titan Talk nie pozwala również na instalowanie aplikacji innych firm. Titan umieścił na zegarku grę Whack-A-Mole, w którą możesz grać, gdy się nudzisz. Jest też przełącznik umożliwiający włączenie inteligentnego asystenta w telefonie.

Rekommenderad:  Recenzja na szczęście | Zbuduj solidny plan finansowy

A skoro mowa o danych dotyczących zdrowia i kondycji: aplikacja towarzysząca Titan Talk jest również bardzo spartańska. Chociaż oferuje podstawowe funkcje i wyświetla dane dotyczące kondycji i aktywności, nie zapewnia żadnego wglądu w te dane. Z tego powodu prawdopodobnie będziesz niezadowolony, jeśli chcesz używać zegarka do monitorowania swojego zdrowia i aktywności.

Rozmowa Tytanów: Bateria

Titan Talk jest wyposażony w baterię o pojemności 310 mAh. Według Tytana zegarek wytrzymuje do pięciu dni przy włączonych wszystkich pomiarach. W naszym teście zegarek był połączony ze smartfonem, włączone były połączenia Bluetooth i włączony był ciągły pomiar tętna. We wszystkie dni testów używaliśmy zegarka do monitorowania snu. Poziom naładowania zegarka spadł ze 100% do 54% w ciągu siedmiu dni jego użytkowania. Biorąc to pod uwagę, powinno to trwać ok 2 tygodni przy podobnym użyciu, a nawet nieco mniej przy włączonej funkcji. To całkiem imponujące.

Do ładowania Titan zawiera zastrzeżoną ładowarkę z Titan Talk, która może naładować zegarek od pustego do pełnego w około dwie godziny. Mocuje się go do zegarka za pomocą pinów pogo i punktów ładowania.

Recenzja smartwatcha Titan Talk: werdykt

za Rs 9,995, Titan Talk nie oferuje o wiele więcej rzeczy niż konkurenci. Dotyka znaku 10 tys., w którym znajduje się wśród kilku potężnych konkurentów z podobnymi (a czasami lepszymi) ofertami pod względem funkcji.

Titan Talk kładzie duży nacisk na funkcję połączeń, która jest dość wyjątkowa, ale zależy to od tego, jak duża jest to dla Ciebie sprawa, gdy szukasz smartwatcha.

W tym przedziale cenowym konkuruje z takimi modelami jak Amazfit GTS 2/GTR 2który ma dobry ekran i wbudowany GPS, 24×7 śledzenie kondycji i obsługa aplikacji innych firm, takich jak Strava. Inną dobrą opcją jest Mi Watch Revolve Active, który zapewnia do dwóch tygodni pracy na baterii z dobrym wyświetlaczem, wbudowanym GPS i wieloma trybami aktywności. Pamiętaj jednak, że żadne z nich nie pozwala na odbieranie połączeń na nadgarstku!

Kup smartwatch Titan Talk

Plusy

  • Wyświetlacz AMOLED
  • Elegancki i dobrze wyglądający design
  • Dobra łączność
  • Odpinane paski na nadgarstki
  • Dobra żywotność baterii

Cons

  • Podstawowy system operacyjny
  • Ograniczone funkcje smartwatcha
  • Niespójne liczenie kroków
  • Brak obsługi aplikacji innych firm
  • Brak wbudowanego GPS