Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Super Mario Run: Mario? Tak! Uruchomić? Tak! Super? NIE!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Super Mario Run: Mario? Tak! Uruchomić? Tak! Super? NIE!

Hype to niebezpieczna rzecz. Buduje oczekiwania, które często są bardzo trudne do spełnienia. Zatem Nintendo najwyraźniej tańczyło na ostrzu szczególnie ostrego cyfrowego miecza, kiedy zrobiło królewskie zamieszanie w związku z pojawieniem się kultowej postaci Mario smartphones (cóż, początkowo przynajmniej na iOS) 15 grudnia. Tak, nie ma zbyt wielu postaci w grach, które cieszą się takim kultem jak Mario – i to sięga dziesięcioleci, a nie tylko lat. Ale z drugiej strony ta sama wielka brygada fanów spodziewałaby się czegoś wyjątkowego po przybyciu swojego bohatera do świata aplikacji.

Cóż, Super Mario Run jest teraz dostępny na Sklep z aplikacjami iTunes. Można go pobrać bezpłatnie (pojedynczy zakup w aplikacji na kwotę USD 9.99, jeśli chcesz odblokować wszystkie sześć światów w grze) i przy 205 MB, jest nieco za ciężki, ale nie przesadnie. Historia jest klasyczna – wąsaty i ogólnie ubrany Mario musi biegać i skakać, aby uratować księżniczkę Peaches przed złym Bowserem w szczególnym klimacie baśni. Aha, i zbieraj monety i gadżety po drodze. Wszystko w bocznym scenariuszu 2D. To klasyczna formuła platformowa, która sprawdza się już od kilkudziesięciu lat.

Cóż, tym razem tak nie jest.

Brutalny? Tak. Niestety tak. Ale z drugiej strony, jako ktoś, kto grał w gry Mario (ku irytacji otaczających go osób), Super Mario Run po prostu nie ma tego rodzaju magii, która czyni Mario wyjątkowym.

Główny powód? To jest zbyt łatwe.

Tak, problem z Super Mario Run polega na tym, że został on ogłupiony do tego stopnia, że ​​wydaje się niemal głupi. Próba Nintendo, aby grę można było grać jedną ręką, jest godna pochwały. I trzeba przyznać, że firmie udało się to osiągnąć. Tak naprawdę nie masz nic do roboty w grze poza wybieraniem poziomów (jest ich 24 w trybie World Tour, który jest trybem głównym), na których chcesz grać i oczywiście graniem w grę. Rozgrywka jest tak prosta, jak dotknięcie wyświetlacza oraz od czasu do czasu dotknięcie i przytrzymanie palca – dotknięcie powoduje, że Mario podskakuje, a dotknięcie i przytrzymanie sprawia, że ​​Mario podskakuje wyżej.

Problem w tym, że Mario prawie wszystko robi sam. Biegnie automatycznie (prawie zawsze w prawo), a nawet przeskakuje mniejsze przeszkody i przeciwników, bez konieczności boskiej, a raczej ludzkiej interwencji ze strony gracza. Tak, możesz kliknąć w odpowiednim momencie, aby jego skakanie było bardziej spektakularne, ale w większości przypadków Mario jest raczej samowystarczalny. Tak, możesz wracać do poziomów i odkrywać ukryte monety i tym podobne, ale przez większość czasu po prostu nie ma za dużo do zrobienia. Fakt, że aby zagrać w tę grę, musisz być online (możesz sprawdzić tabele wyników pod kątem najlepszych wyników itp., ale nie znaleźliśmy żadnych oznak trybu dla wielu graczy poza trybem Toad Rally, w którym porównujesz styl swoich ruchów z przeciwnik) nie pomaga.

Trzeba przyznać, że Nintendo zasługuje na uznanie, firma ma wiele rzeczy na swoim miejscu. Gra wygląda bardzo dobrze – jasno i kolorowo, zgodnie z najlepszą tradycją Mario – a efekty dźwiękowe i muzyka również są w stylu Mario. Gra została zaprojektowana do rozgrywki w trybie portretowym, dzięki czemu można w nią grać jedną ręką. A jeśli masz przyzwoite połączenie z Internetem, gra będzie działać płynnie i bez żadnych problemów. Dostępna jest także część budowania miasta z opcją zbudowania „Królestwa” z przedmiotów zdobytych w Rajdzie Toad.

Problem jednak pozostaje ten sam. Super Mario Run nie zapewnia takiego dreszczyku emocji ani pośpiechu jak Temple Run czy Subway Surfer. Tak, starsi gracze, tacy jak ja, poczują, jak sentymentalna łza zamazuje ich wizje gier, gdy zobaczą kultową postać Mario przemierzającą poziomy, ale w ciągu kilku minut irytacja, że ​​robi on o wiele za dużo sam, sprawi, że wytrzecie to uczucie !

Super Mario Run wcale nie jest złą grą. Problem w tym, że wszyscy oczekiwaliśmy, że będzie po prostu świetny.

Widzisz, szum to niebezpieczna rzecz…

Dostępne na: Sklep z aplikacjami iTunes
Cena: za darmo

Table of Contents