Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Timex IQ+ Move: monitor aktywności z analogową peleryną!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Timex IQ+ Move: monitor aktywności z analogową peleryną!

Chcesz mieć urządzenie do śledzenia kondycji, ale nie chcesz kupować sportowych monitorów fitness ani nieporęcznych smartwatchów? Zastanów się? Wszystkie twoje modlitwy właśnie zostały wysłuchane. Firma Timex dodała do swojej oferty zegarków nowego członka – Timex IQ+ Move, który wygląda jak „zwykły” zegarek, ale jest wyposażony w funkcje monitorowania kondycji. „Analogowy moduł do śledzenia aktywności” (tak, tak to nazywa Timex) kosztuje rupii indyjskich 9,995 został niedawno wprowadzony na rynek w Indiach i jest następcą zegarka Timex Metropoiltan+, który miał podobną konstrukcję. Ale czy hybryda smartbandu i klasycznego zegarka trafi w dziesiątkę? Dowiedzmy Się.

Nie ma w tym nic cyfrowego, wygląda mądrze!

W przeciwieństwie do wielu inteligentnych zegarków lub inteligentnych opasek wyposażonych w cyfrowy ekran, firma Timex zdecydowała się pójść w ślady starej szkoły i wybrała analogowy przód zegarka. W przeciwieństwie do Metropolitana+, który miał dwie korony i dwie tarcze w głównej, IQ+ wygląda na zegarek nietuzinkowy. Jest wyposażony w okrągłą tarczę o średnicy 41 mm, która ma główną tarczę wskazującą godzinę, a wewnątrz znajduje się mniejsza tarcza z napisem „aktywność”. Podobnie jak każdy inny zwykły zegarek analogowy, Timex IQ+ Move jest również wyposażony w przycisk korony, który umożliwia sparowanie i zsynchronizowanie zegarka ze smartfonem. Model, który otrzymaliśmy, był połączeniem dwóch kolorów: szarego i jasnej zieleni. Podczas gdy w zegarku dominuje szarość, zieleń jest trochę posypana wewnątrz tarczy na wskazówkach, a trochę jest też po wewnętrznej stronie paska, co nadaje mu „dwukolorowy” wygląd.

Sam pasek jest wykonany z silikonu, a jego dwukolorowy wygląd sprawia, że ​​zegarek wygląda bardziej wyraziście. Chociaż zegarek jest wyposażony w silikonowy pasek, nie sprawia wrażenia taniego – wygląda całkiem elegancko, choć nie do końca tak jak zegarek z pięciocyfrową ceną. Ci, którym przeszkadza podwójny kolor paska, nie muszą się martwić, tak naprawdę znajduje się on po wewnętrznej stronie, więc po założeniu jest prawie niewidoczny. Wewnętrzna strona paska w kolorze zielonym jest lekko teksturowana i zapewnia pewny chwyt. Opaska była bardzo wygodna w noszeniu, nie odczuliśmy żadnego podrażnienia ani nie pojawiła się żadna wysypka podczas jej noszenia – ani później (w każdym razie jeszcze nie).

Zegarek jest lekki i poręczny. Nie sprawiał wrażenia ciężkiego ani nieporęcznego i chociaż otrzymany przez nas model jest przeznaczony dla mężczyzn, uważamy, że obie płcie mogą z łatwością obnosić się z nim na nadgarstkach. Na pasku mieliśmy tyle nacięć, ile potrzebowaliśmy. Nie odczuliśmy, że zegarek ciągle poruszał się w górę i w dół na nadgarstku i był w miarę stabilny.

Podsumowując, uwielbiamy prosty, elegancki i lekki design zegarka. Subtelne nuty podwójnego koloru tu i ówdzie oraz czysty komfort to dodatkowa korzyść. Fakt, że zegarek wygląda oszałamiająco zarówno na mężczyznach, jak i na kobietach, również wzmacnia jego obudowę i na wypadek, gdybyś się zastanawiał, chociaż jest to silikonowy pasek, uważamy, że będzie dobrze pasował również do Twoich codziennych formalności – ten czarny tarcza naprawdę stanowi przekonujący przypadek.

Chodź jak egipski… err… tracker fitness

Zatem tak, Timex IQ+ Move spełnia wszystkie wymagania, jeśli chodzi o wygląd, ale jak radzi sobie z wydajnością? Zegarek Timex IQ+ Move jest wyposażony w podstawowe funkcje monitorowania kondycji, takie jak liczenie kroków, rejestrowanie spalonych kalorii, przebytego dystansu i wzorca snu. Aby monitorować dane, zegarek można sparować z aplikacją Timex Connected, która jest dostępna bezpłatnie na platformach iOS i Android.

Timex IQ+ Move ma podstawy. Zegarek liczy kroki i wydaje się całkiem trafny. Nagłe ruchy rąk lub drżenie nie utrudniają liczenia kroków. Zegarek jest również wyposażony w automatyczne śledzenie snu i również w tym dziale wykonuje całkiem niezłą i dokładną robotę. I nie tylko to, wskazówka sekund może również pokazywać, jak blisko jesteś wyznaczonego celu dotyczącego dystansu lub liczby kroków, chociaż widok nieruchomej wskazówki sekundy może być nieco niepokojący (początkowo myśleliśmy, że zegarek się zatrzymał!). Zegarek wyposażony jest także w dodatkową tarczę, która śledzi Twoją aktywność 0Miara -100, dająca procentowe wskazanie, jak blisko jesteś celu. Tak, wiemy, że nie jest tak bogaty w funkcje jak opaska fitness czy fantazyjny smartwatch, ale z łatwością ląduje pomiędzy nimi. I hej, wygląda lepiej!

Zegarek nie posiada czujnika tętna, który jest dostępny w opasce Xiaomi Mi 2 (za Rs.1,999), co dla niektórych może być rozczarowaniem. Nie posiada dotykowego wybierania, ani żadnego innego przycisku poza koronką, za pomocą którego można komunikować się z samym urządzeniem. Kolejną kwestią, która naszym zdaniem działa na niekorzyść Timex IQ+ Move, jest to, że zegarek nie może powiadamiać Cię o przychodzących połączeniach lub wiadomościach, co jest dość podstawową cechą w przypadku wielu opasek fitness. Kiedy ustawiasz alarm, wibruje bardzo cicho.

Firma twierdzi, że zegarek jest wodoodporny do głębokości 50 metrów, co oznacza, że ​​można go wygodnie zabrać ze sobą na kąpiel, a nawet nurkowanie i nie trzeba się martwić, że się zabrudzi. Jednak nie będzie w stanie śledzić Twoich pływań, co w pewnym sensie ogranicza jego użyteczność.

To, co najlepsze, zostawiliśmy na koniec – w przeciwieństwie do wielu inteligentnych zegarków i inteligentnych opasek, które są dostarczane z ładowarkami i mają irytujące baterie, które dość łatwo się rozładowują, Timex IQ+ Move jest wyposażony w staromodną baterię, która wystarczy na miesiące, zanim będziesz musiał ją wymienić To. Oznacza to, że opłata będzie wynosić o jeden przedmiot mniej. Czysta rozkosz, prawda?

Appy Fizz – to uczucie synchronizacji

Proces parowania i synchronizacji w aplikacji Timex Connected jest tak prosty, jak zjedzenie czekoladowego ciasteczka z lodami i niestety wiąże się z równie dużym bałaganem. Musieliśmy dopasować igły za pomocą przycisków ekranowych w aplikacji, co naszym zdaniem było trochę za dużo – dlaczego nie moglibyśmy po prostu użyć korony i wyrównać wskazówek, jak za starych, dobrych czasów. To powiedziawszy, aplikacja jest lekka i można ją pobrać migiem. Prosi Cię o podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, wzrost, waga, płeć, godzina pobudki, godzina snu i inne. Po wypełnieniu wszystkich informacji na urządzeniu i ustaleniu dziennych celów możesz wybrać opcję Mniej aktywny, Aktywny i Bardzo aktywny.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze i zrozumiała. Ma różne kolory, dla różnych czynności, takich jak liczba kroków i spalone kalorie, a także możesz ustawiać alarmy i timery z poziomu aplikacji, a także ustawiać czułość czujnika (stwierdziliśmy, że radzi sobie dobrze na „średnim”). Kolorem bazowym jest biały, a połączenie innych kolorów dodaje mu wyrazistości. Jednak sam proces synchronizacji jest nieco skomplikowany – należy wcisnąć koronkę na kilka sekund, a następnie zobaczyć, jak wskazówki zegarka ustawiają się w pozycji dwunastej, po czym zostają przestawione, aby odzwierciedlały wykonane kroki itd. . Szczerze mówiąc, samo naciśnięcie przycisku synchronizacji powinno wystarczyć, prawda? Obawiamy się, że nie jest to najszczęśliwsza strona mariażu analogowo-cyfrowego. W Metropolitanie+ preferowaliśmy rozwiązanie z podwójną koronką, z dedykowaną koroną zapewniającą „inteligentność”.

To nie jest smartwatch i jestem z tego dumny!

Synchronizacja i konfiguracja może być nieco kłopotliwa, ale ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że Timex IQ+ Move zrobił dokładnie to, co miał zrobić. Jest to podstawowy zegarek z funkcjami śledzenia aktywności. Uważamy, że jest trochę drogi, ale ci, którzy chcą klasycznie wyglądającego zegarka w stylu oldschoolowym, a także lubią trzymać się zasad, jeśli chodzi o kondycję, bez konieczności rezygnowania z klasycznego wyglądu zegarka i zawracania sobie głowy ładowarkami, z pewnością mogą wybrać ten. Inteligentne to jest. Smartwatch? Nie. Dla wielu ludzi nie jest to złe. To wcale nie jest złe.

Table of Contents